Elektronika.lt
 2025 m. liepos 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 18 d. 20:38
Elektromobilių baterijos pinga, bet ekspertai perspėja dėl pavojingo scenarijaus
Liepos 18 d. 17:24
Internetas atsimena viską: slapukai, kurie jus pažįsta geriau nei mama
Liepos 18 d. 14:47
„Mercedes-AMG“ triukšmingoje šventėje pristatė įspūdingų parametrų koncepcinį „AMG GT XX“
Liepos 18 d. 11:07
Telefonas vietoje banko skyriaus: revoliucija, kurios bankai nebegali ignoruoti (1)
Liepos 18 d. 08:12
„AOC Essential E4“ serija: sukurta verslui, draugiškai planetai
Liepos 17 d. 20:38
Nuo pažangos simbolio iki milžiniškos problemos: „Tesla“ susiduria su neparduotų automobilių krize
Liepos 17 d. 17:32
Tiltas tarp teorijos ir praktikos: kaip verslas ir universitetas augina IT profesionalus
Liepos 17 d. 14:39
„Garmin“ plečia saugaus nardymo galimybes pristatydamas išmaniąją „Descent S1 Buoy“ plūdę
Liepos 17 d. 11:22
Dirbtinio intelekto revoliucija: kas Lietuvoje ruošia talentus naujai darbo realybei?
Liepos 17 d. 08:52
Telefonas kaip tvirtovė: patarė, kaip apsaugoti savo informaciją ir pinigus
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Kaip taupyti elektrą ir padėti planetai?

Publikuota: 2021-12-15 18:09
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Pasaulinės prognozės, susijusios su išaugusiu elektros energijos vartojimu, nedžiugina. Tarptautinės energijos agentūros duomenimis, su energijos gamyba susijusi CO2 emisija per šiuos metus augs apie 5 proc., kas yra 1,5 milijardus tonų, ir pasieks 33 milijardus tonų. Toks augimas būtų antras didžiausias istorijoje nuo 2010 metų. CO2 emisija yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių klimato kaitą, o ši mūsų planetai reiškia didelius neigiamus pokyčius. Be to, klimato kaitos iššauktos sausros kartu su kitais išoriniais faktoriais prisideda ir prie elektros energijos kainų kilimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kaip taupyti elektrą ir padėti planetai?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie mažesnio elektros energijos vartojimo ir padėti ne tik savo piniginei, bet ir planetai?

„Pasaulyje klimato kaitos grėsmė yra vertinama labai rimtai. Visai neseniai vykusio pasaulio lyderių susitikimo klimato klausimais metu buvo priimti svarbūs sprendimai ir įsipareigojimai CO2 emisijos mažinimui. O įtaką šios emisijos kiekiui stipriai daro ir elektros energijos vartojimas, mat ji yra gaminama deginant anglį ar kitą iškastinį kurą. Kuo daugiau elektros naudojame, tuo daugiau jos gaminama. Tad tai suprasdamas kiekvienas planetos gyventojas turi prisiimti atsakomybę ir stengtis taupyti elektrą,“ – sako Vilius Juraitis, nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Perlas Energija“ direktorius.

Pasak V. Juraičio, būdų taupyti elektrą yra daug, o pastangų tam reikia labai mažai. Pateikiame dešimt paprastų taisyklių, kurios padės mokėti mažesnes elektros sąskaitas.

  1. Pakeiskite elektros energijos lemputes į taupiąsias. Tyrimais įrodyta, kad Didžiosios Britanijos gyventojams tai padeda sutaupyti iki 20 proc. elektros energijos.
  2. Rinkitės taupius elektros energijos prietaisus. Kai ateina laikas keisti elektros energiją naudojančius buities įrenginius, stenkitės įsigyti kuo aukštesnės energijos klasės prietaisą, nes jie naudoja mažiau energijos. Tokie prietaisai kainuoja daugiau, tačiau ilgoje perspektyvoje sutaupysite elektrai.
  3. Bent kartą per metus atšildykite šaldytuvą. Stipriai sušalęs jis naudoja kur kas daugiau energijos. Be to, statykite šaldytuvą ten, kur jo nepasiekia saulės spinduliai. Nepamirškite nuo šaldytuvo ir kitų prietaisų nuvalyti dulkes – jos gali trukdyti prietaiso aušinimuisi, dėl ko jis ima daugiau energijos.
  4. Šaldytuve ir šaldiklyje pasirinkite optimalią temperatūrą: +3,5 pačiame šaldytuve ir -18 šaldiklyje. Žemesnės temperatūros nereikia, mat maisto produktai puikiai išsilaiko ir prie tokios, o nustatę žemesnę, naudojate daugiau elektros energijos.
  5. Išjunkite iš elektros lizdo visus nenaudojamus prietaisus. Kas kartą išeidami iš namų, eidami miegoti ar baigę naudotis elektros prietaisu, išjunkite jį iš elektros lizdo. Net išmaniojo telefono įkroviklio laidas naudoja elektrą, už kurią mokate, net jei ir laidu tuo metu nieko neįkraunate.
  6. Elektriniame virdulyje virkite tik tiek vandens, kiek jo reikia tam kartui. Įprasta virdulį virti pilną, nesvarbu, kiek puodelių arbatos gersite. Kuo daugiau vandens, tuo ilgiau reikia jį virinti, tuo daugiau elektros energijos sunaudojama.
  7. Gamindami elektrinėje orkaitėje, neatidarinėkite durelių be reikalo. Kepimo procesą stebėti patartina per stiklą, mat atidarant dureles, šiluma iš orkaitės išleidžiama, ir ši naudoja daugiau elektros reikiamai temperatūrai pasiekti.
  8. Skalbkite žemesnėje temperatūroje. Šiandieniniai skalbimo milteliai yra itin efektyvūs, tad norint kokybiškai išskalbti rūbus, nebūtina aukšta temperatūra. Apie 90 proc. elektros, kurią naudoja skalbyklė, naudojama vandeniui pašildyti. Be to, skalbkite tik tuomet, kai turite pilną skalbyklę nešvarių drabužių.
  9. Naudokite indaplovę kartą per dieną. Priimant sprendimą įsigyti indaplovę, visada atsakingai įvertinkite, kiek indų sukaupiate per dieną. Turėdami tinkamo dydžio indaplovę, galėsite indus visą dieną į ją krauti, o plauti tik vieną kartą – vakare ar naktį.
  10. Mobiliuosiuose įrenginiuose naudokite energijos taupymo funkciją. Visi šiandienos mobilieji įrenginiai – telefonai, planšetės, nešiojami kompiuteriai – turi energijos taupymo funkciją. Ją įjungus, naudojimosi kokybė nepablogėja, o elektros energijos sunaudojama mažiau.

Tai – vos keli būdai taupyti elektrą, kiekvienas atidžiai sekdamas savo elektros naudojimo įpročius jų galime rasti dar daugiau. Reikia tik pastebėti savo ir artimųjų elgesį namuose ir užduoti sau klausimą – ar tikrai šiuo metu elektra turi būti įjungta.


15min.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Saulės energija bute: lietuviams trūksta žinių? (1)

Lietuvoje kasmet auga elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminančių vartotojų skaičius. Jis vos per pirmąjį šių metų pusmetį padidėjo kone 20 tūkst. ir siekia beveik 143 tūkst., rodo Lietuvos energetikos agentūros duomenys. Pasak jų, augimą lemia ir nutolusių saulės elektrinių parkų įrengimas. Visgi net trečdalis lietuvių vis dar nežino apie galimybę bute gyvenantiems asmenims naudotis saulės generuojama elektros energija, o žinantieji – vis dar tiki mitais apie saulės parkus.

Naudoji oro kondicionierių kasdien? Daugelis daro šią klaidą, kuri gali gerokai sutrumpinti jo tarnavimo laiką

Jeigu nori, kad tavo kondicionierius ne tik vėsintų, bet ir tarnautų daugiau nei vieną sezoną – svarbu žinoti kelis dalykus. Ne tik kaip valyti filtrus, bet ir kokių klaidų vengti. Nes kartais net viena netinkamai išvesta žarna ar per retai išvalytas šilumokaitis sumažina visą prietaiso naudą.

Jeigu savo namuose turite kaitlentę – reikėtų suklusti: šią klaidą daro daugelis, o tai gali brangiai kainuoti

Nesvarbu, ar tavo kaitlentė nauja, ar jau mačiusi daugybę vakarienių – jos paviršius reikalauja švelnaus elgesio. Viena per šiurkšti kempinėlė gali sugadinti stiklą visam laikui, o netinkama priemonė palieka matomas dėmes ar net pažeidžia jautrias zonas. Tuo tarpu tik keli paprasti žingsniai gali padėti viską išvalyti greitai ir be jokio vargo, be braižymų, be brangių valiklių ir be streso.

2025-07-10 17:58
Įspėja dėl karščio pavojų: vasarą baterijos gali virsti sprogmenimis
2025-07-06 20:43
Ketinate įsigyti naują dulkių siurblį? Įvardintos klaidos, kurias daro daugelis pirkėjų ir paskui gailisi
2025-06-29 12:26
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
2025-06-26 08:51
Griaustinis artėja: ar tikrai telefonas pritraukia žaibą?
2025-06-17 14:05
Nuo triukšmo iki didelių sąskaitų: ženklai, kad jūsų buitinė technika jau pasiekė savo tarnavimo pabaigą
2025-06-15 10:35
Kokį pasirinkti – naudotą ar naują elektromobilį? Aptarė privalumus ir minusus
2025-06-12 17:16
Tyrimas atskleidė, kokius elektros prietaisus lietuviai naudoja dažniausiai: eksperto patarimai, kaip sutaupyti
2025-06-11 11:56
ABC: Kaip atpažinti, kad ličio baterija kelia grėsmę?
2025-06-04 20:21
Kaip tinkamai prižiūrėti televizorių? Šios paprastos klaidos gali pridaryti daug nuostolių
2025-06-03 20:28
Vaizdo projektorius ar išmanusis televizorius? Pasirinkimas, kuris gali kardinaliai pakeisti jūsų vakarus
2025-06-03 17:26
Patarė, kaip išsirinkti pirmą elektromobilį: dėmesys – poreikiams ir baterijos talpai
2025-06-02 20:27
Gartraukis burzgia, bet neduoda jokios naudos? Priežastis slypi tame, ką daro net 9 iš 10 žmonių
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama