Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 17:16
Peteris Higgsas: kaip itin kuklus fizikas sugalvojo dieviškosios dalelės idėją
Balandžio 23 d. 14:42
Huawei“ pristatė naujuosius „Pura 70“, „Pura 70 Pro“ ir „Pura 70 Pro+“ išmaniuosius telefonus
Balandžio 23 d. 11:27
Sukčiai iš lietuvių pernai vidutiniškai išviliojo po 74 eurus: atskleidė, kur ir kaip jie veikia
Balandžio 23 d. 08:41
Europos Komisija: KTU – pirmasis universitetas Lietuvoje pagal pritrauktas lėšas
Balandžio 22 d. 20:22
„Sony“ pristato naują „BRAVIA“ namų kino teatro garso produktus
Balandžio 22 d. 17:29
DI tendencijos: ko verta nepraleisti pro akis, kad spėtumėte įšokti į įsibėgėjusį technologijų traukinį
Balandžio 22 d. 14:28
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?
Balandžio 22 d. 11:17
Lietuviai teise reikalauti ištrinti asmeninius duomenis naudojasi bene rečiausiai Europoje
Balandžio 22 d. 08:27
„Sony“ pristato naujuosius ryškiausius bei geriausiai skambančius „BRAVIA“ televizorius
Balandžio 21 d. 20:20
Tarptautinėje kvantinių technologijų srityje – svarbus lietuvių laimėjimas
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Išmanieji laikrodžiai ir vaikų apsauga: kaip pasirinkti tinkamiausią variantą?

Publikuota: 2021-08-30 17:40
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Vaikų saugumo užtikrinimas vienas iš kasdieninių tėvų rūpesčių. Populiarėjant informacinėms technologijoms, daugelis tėvų bando užtikrinti vaikų saugumą išmaniaisiais prietaisais. Vaikui keliaujant į mokyklą, susitinkant su draugais, ar lankant senelius, išmaniosios technologijos padeda nustatyti vaiko buvimo vietą. Viena iš apsaugos priemonių – išmanieji laikrodžiai. Tai nedideli ir patogūs įrenginiai suteikiantys saugumo jausmą. Naudojant išmaniuosius laikrodžius tėvai gali komunikuoti su savo atžalomis, kad ir kur jie bebūtų, rašoma ESET Lietuva pranešime žiniasklaidai.

Išmanieji laikrodžiai ir vaikų apsauga: kaip pasirinkti tinkamiausią variantą?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

ESET Lietuva vadovas ir kibernetinio saugumo ekspertas Tomas Parnarauskas pataria išmaniuosius įrenginius, skirtus vaikams, rinktis atsakingai. Dauguma siūlomų išmaniųjų laikrodžių nėra tinkamiausias pasirinkimas norint užtikrinti vaikų saugumą. Ekspertas pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis naują įrenginį. Apsispręsti padės 6 taisyklės.

1. Informacijos paieška internete

Norint įsitikinti įrenginio patikimumu ir kokybe, reikėtų atsižvelgti į pirkėjų paliktus komentarus, atsiliepimus. Patariama prieš įsigyjant išmanųjį laikrodį ieškoti papildomos informacijos internete, naudojant įrenginio pavadinimą ir serijos numerį. T. Parnarauskas rekomenduoja perskaityti informaciją, susijusią su įrenginio pažeidžiamumais bei žinomomis saugumo spragomis.

T. Parnarauskas pataria apgalvoti, kiek laisvės norite suteikti savo vaikui. Užtikrinant vaikų saugumą, tėvai turi teisę „viską drausti“, arba „leisti viską“ ir stebėti vaiko elgseną. Tėvai, pasirinkę „viską drausti“ metodą, bus ramesni, nes kontroliuos vaiko veiklą išmaniuosiuose įrenginiuose. Tačiau, vertėtų apsvarstyti, kaip jausis vyresnio amžiaus vaikai, kuriems nebus suteikta apsisprendimo laisvė. Vaikas gali jaustis ribojamas. Ilgą laiką komunikuojant draudimo metodu, vaikai pasitelkia vaizduotę ir išradingumą, taip apeidami taisykles, prarasdami pasitikėjimą tėvais.

Leidžiant vaikui eksperimentuoti ir pasirenkant „leisti viską” metodą, reikalinga vaiko priežiūra. Nereikėtų pamiršti, jog visuomet išlieka rizika, kad vaikus pasieks netinkama informacija kibernetinėje erdvėje. Nepaisant rizikų, toks komunikacijos būdas didina vaikų sąmoningumą. ekspertas pataria atsižvelgti į šiuos aspektus prieš įsigyjant išmaniuosius laikrodžius, renkantis jų modelį, funkcijas.

2. Gamintojo požiūris į kibernetinį saugumą

Jei gamintojas neužtikrina įrenginio ir informaciją gaunančių serverių saugumo, derėtų rinktis kitą išmaniųjų laikrodžių gamintoją ir produktą. Nereikėtų pamiršti pasidomėti gamintojų privatumo politika ir duomenų apsaugos sprendimais. Perkant išmanųjį laikrodį svarbu susipažinti su gamintojų įmone, jų siūlomomis paslaugomis ir produktais.

Renkantis daug funkcijų turinčius laikrodžius, nepamirškite, kad kibernetiniai sukčiai gali pasinaudoti visomis priemonėmis, kad pasiektų įrenginio duomenis. Nusipirkus išmanųjį laikrodį su daug funkcijų, patartina įsitikinti, kad įrenginys yra tinkamai apsaugotas. Skiriant daug laiko informacijos paieškoms, produkto atsiliepimų peržiūrai, kainos ir kokybės santykio apskaičiavimui, išmanusis įrenginys gali tapti šeimos komunikacijos ir saugumo pagalbininku.

3. Produkto minusai

Ekspertas pataria atkreipti dėmesį į kibernetinio saugumo istorijas, susijusias su įrenginio gamintojais. Svarbu žinoti, ar įmonėje nebuvo duomenų nutekinimo atvejų. Radus informacijos apie kibernetinio saugumo problemas, verta atkreipti dėmesį į gamintojo veiksmus, problemos sprendimo metodus, greitį. Jei gamintojas atvirai viešina saugumo problemas ir veiksmus, kuriais bandoma jas sustabdyti, siūlomu produktu galima pasitikėti.

Saugumo problemos gan dažnos išmaniųjų technologijų sektoriuje, tačiau svarbu, kad gamintojas bando apsisaugoti nuo problemų atsiradimo ir pasikartojimo. Derėtų nepamiršti ir sistemų atnaujinimo, jei gamintojas retai atnaujina duomenis, vertėtų ieškoti kito prekės ženklo produkto.

4. Gamintojo patikimumas

Renkantis gamintoją, svarbu jo patikimumas. Nerandant informacijos apie gamintojo veiksmus bandant apsaugoti duomenis ir asmeninę informaciją, patartina skeptiškai žiūrėti į siūlomus produktus. Nederėtų rinktis produkto atsižvelgiant tik į jo kainą. Ekspertas perspėja, kad sutaupyta pinigų suma perkant produktą gali kainuoti asmeninės informacijos nutekinimą.

Įsitikinus gamintojo patikimumu, tėvai gali jaustis ramūs, jog produktas užtikrins jų vaikų saugumą. Tomas Parnarauskas teigia, kad technologijos gali suteikti saugumo jausmą ne tik tėvams, bet ir jų vaikams. Ekspertas mano, kad žmogus nėra pajėgus apsisaugoti nuo visų pavojų, todėl technologijos gali padėti išlikti saugiems. Internetas gali tapti puikia vaiko ugdymo platforma, padedant atsiskleisti vaiko talentams, mėgautis patinkančia veikla. ESET Lietuva vadovas priduria, kad interneto teikiamais privalumais ir malonumais naudotis galima tik įsitikinus, jog jūsų vaikas išmano pagrindines kibernetinio saugumo taisykles.

5. Atnaujintos įrenginio sistemos

Įsigijus išmanųjį laikrodį, kurį naudosite vaikų saugumui, įrenginio efektyvumą ir saugumą užtikrinkite patys. Atnaujindami įrenginio sistemas ir parametrus, suteiksite papildomą apsaugą savo vaikų duomenims. Atsiradus pranešimams apie įrenginio sistemų naujinimą, pasirūpinkite jų įdiegimu. Dauguma gamintojų stengiasi įdiegti saugumą užtikrinančias aplikacijas kartu su sistemų atnaujinimais. Norint užtikrinti vaikų saugumą ir kibernetinių įsilaužimų pavojų, prižiūrėkite savo įrenginį.

6. Funkcijų praktiškumas

Apgalvokite, kokios išmaniojo laikrodžio funkcijos jums reikalingos. Norint palaikyti pastovų ryšį su atžalomis, patariama rinktis produktus su vaizdo kameromis, mikrofonais ir garsiakalbiais. Išmanusis laikrodis gali būti puiki apsaugos priemonė vaikams, kurie dažnai vaikšto vieni. Norint užtikrinti vaiko apsaugą, patariama rinktis produktus su SOS mygtukais, kurie užfiksuos galimą pavojų ir akimirksniu informuos tėvus. Apsvarstykite, ar jums svarbu žinoti vaiko buvimo vietą, žinoti kada ir kur vaikas ėjo. Ieškant produkto su judesio fiksavimu, derėtų rinktis įrenginį, kuris nurodo vaiko kelionės maršrutą.

T. Parnarauskas teigia, kad išmaniosios priemonės suteikia galimybę apsaugoti vaikus nuo įvairių rizikų. Naudojant išmaniąsias technologijas tėvai gali nustatyti vaiko buvimo vietą, jiems paskambinti, pasiklausyti aplinkos garsų. Jei įrenginyje yra įdiegta antivirusinė programa, tėvai gali riboti nepageidaujamą turinį, nepažįstamus skambučius. Specialistas užtikrina, kad tokios priemonės apsaugo nuo didelės dalies atsitiktinių ir planuotų piktavalių atakų. Susidūrus su rizikinga situacija, aktualu turėti prieigą prie vaiko susirašinėjimų, taip užtikrinant apsaugą nuo apgavikų ir internetinių patyčių.

Ką vaikai veikia internete?

T. Parnarauskas įvardijo pagrindines klaidas, kurias internete daro vaikai. Nesuprasdami interneto keliamų rizikų, vaikai dažnai dalinasi asmenine informacija. Saugumo ekspertas pataria vaikams priminti, jog internete pasidalinta informacija išlieka internete. Eksperto nuomone, vaikai dažnai pamiršta, kad nereikėtų dalintis asmenine informacija, nuotraukomis, vaizdo įrašais.

Šiuolaikiniai socialiniai tinklai sukurti informacijos mainams, todėl svarbu vaikus edukuoti, įspėti apie galimus pavojus, pasekmes. Internete pasidalinta informacija anksčiau, ar vėliau tampa vieša, tad vaikams svarbu suprasti keliamas rizikas. T. Parnarauskas ragina nepamiršti, kad vaikai turi suprasti ir žinoti, jog internete yra daugybė blogo linkinčių žmonių. Vertėtų vaikams įskiepyti atsargumo taisykles bei visada būti pasiruošus nepatogioms situacijoms.

Prieš įsigyjant išmanųjį laikrodį svarbu apsvarstyti, kiek informacijos apie savo vaiką norite žinoti. Išmanieji įrenginiai gali ne tik nurodyti vaiko buvimo vietą, bet ir leisti klausytis vaiko pokalbių, bei aplinkinių garsų. Kiti įrenginiai siūlo žaidimų ir iššūkių funkcijas, vaikams, kurie mėgsta protinę veiklą. Renkantis išmanųjį laikrodį su daug skirtingų funkcijų, reikėtų prisiminti, kad didelė įrenginio apkrova sumažina baterijos veiksmingumo laiką. Išmanieji laikrodžiai yra sujungti su serveriais, kurie apsaugoti nuo kibernetinių atakų. Atsiradus saugumo problemoms, kibernetiniai sukčiai lengvai gali pasinaudoti pasidalintais duomenimis. Informacija apie Jūsų vaiko buvimo vietą, vardą, pavardę, kontaktų sąrašą, nėra saugi, jei gamintojas neužtikrina serverių saugumo. Pigių įrenginių gamintojų apsaugos sistemos neatitinka minimalių IT saugumo reikalavimų, todėl ekspertai skeptiškai vertina pigius produktus.

Išmanieji laikrodžiai ir vaikų apsauga: kaip pasirinkti tinkamiausią variantą?

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama