Elektronika.lt
 2025 m. liepos 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 27 d. 11:20
Kibernetinio saugumo revoliucija: kas antrai įmonei Lietuvoje gresia milijoninės baudos ir vadovų atsakomybė
Liepos 27 d. 08:34
Daugiau nei 1200 bendruomenių, bibliotekų, medicinos įstaigų ir verslų regionuose jau sukurta galimybė naudotis spartaus ryšio infrastruktūra
Liepos 26 d. 20:12
Jūsų mintys nebėra tik jūsų: dirbtinis intelektas žino, ką rinksitės dar prieš jums apie tai pagalvojant
Liepos 26 d. 17:23
Europos sandėlių darbuotojai nori daugiau saugumo: kur slypi sprendimas?
Liepos 26 d. 14:54
Vasarą keliaujame po Lietuvą – kaip užtikrinti kokybišką interneto ryšį dirbant ir ilsintis?
Liepos 26 d. 11:09
Vienaragio sėkmės receptas: lengvai įdiegiamos technologijos ir privatus ankstyvas finansavimas
Liepos 26 d. 08:55
A. Paulauskaitė-Tarasevičienė: „Neužtenka turėti DI – reikia suprasti, kaip jis veikia ir kam jis tarnauja“
Liepos 25 d. 20:34
„Tesla“ keičia žaidimo taisykles: jau ruošia gerokai pigesnes ir saugesnes elektromobilių baterijas
Liepos 25 d. 17:31
DI išmano, bet žmogus sprendžia – ko iš tiesų reikia šiuolaikiniam marketingo specialistui?
Liepos 25 d. 14:24
Už virtualių girių, už skaitmeninių kalnų: kaip su vaikais kalbėtis apie pavojus internete?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Planuojantiems pirkti naudotą automobilį: ką reikia žinoti apie saugos sistemas

Publikuota: 2021-05-11 10:44
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

Šalies gyventojams, nevengiantiems naudotą automobilį įsigyti iš užsienio šalių, tokių kaip JAV, pirkimo metu dėmesį verta atkreipti ne tik į jau įprasta dedamąja tapusius ridos rodmenis, bet ir, svarbiausia, įsitikinti ar transporto priemonėje yra saugumo garantiją užtikrinančios sistemos.

Planuojantiems pirkti naudotą automobilį: ką reikia žinoti apie saugos sistemas
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Automobilių pardavimo ekspertas Paulius Valiukėnas perspėja, jog neretai naudotą automobilį perkantiems vairuotojams gali kilti grėsmė įsigyti jį tik su dalinai veikiančiomis saugos sistemomis, ra6oma pranešime žiniasklaidai.

Vietoje saugos oro pagalvių – varžos

„Oro pagalvės kiekvienoje transporto priemonėje yra vienas svarbiausių saugos elementų, galinčių išgelbėti tiek vairuotojo, tiek ir keleivių gyvybes. Šiuolaikiniai įrenginiai geba ne tik įvertinti automobilyje esančių žmonių kiekį ar nustatyti jų svorį, bet ir pagal važiavimo greitį priimti sprendimus, kiek ir kokio pripūtimo oro pagalvių turėtų išsiskleisti“, – pranešime cituojamas „Longo LT“ vadovas P. Valiukėnas.

Anot jo, nors saugos oro pagalvės šiais laikais atrodo tarsi savaime suprantama kiekvieno techniškai tvarkingo automobilio detalė, pasitaiko situacijų, kada automobilis gali būti parduodamas ir be šios saugumo sistemos.

„Neretai automobilių perpardavinėtojai, siekdami gauti didesnį pelną ir taip sutaupyti, konstruojant avarijoje nukentėjusį automobilį, kai kurių detalių, kaip pavyzdžiui, oro pagalvių, įmontavimą praleidžia. Norėdami patikros metu išvengti kompiuteryje metamos klaidos, vietoje jų įdeda specialias varžas, kurios apgauna oro pagalvių ir saugos diržų darbą kontroliuojančią SRS sistema – ją tikrinant rodoma, kad oro pagalvės yra savo vietoje“, – sako ekspertas.

Pasak P. Valiukėno, nuo galimų tragiškų padarinių padėti apsaugoti pirkėją gali speciali fiziška patikra oficialiame autoservise, naudojant diagnostikai skirtą įrangą bei kiekvieno sertifikuoto automobilių pardavėjo pateikiami, garantiją suteikiantys dokumentai. Juose nurodoma pilna automobilio istorija, lig šiol buvę savininkai, galimai įvykusios autoavarijos bei tikra, po kiekvieno aptarnavimo fiksuojama rida. Tiesa, dažniausiai tam pirkėjas turi atseikėti savo lėšas.

Pražūtingi defektai

Norint įsigyti tikrai saugią transporto priemonę, vien joje tinkamai sumontuotų oro saugos pagalvių nepakanka. P. Valiukėnas įspėja, kad kita, atitinkamos patikros reikalaujanti, bet neretai mažiausiai dėmesio transporto priemonės pirkimo metu sulaukianti dedamoji – automobilio konstrukcija. Jos patvarumą, galimai buvusias korekcijas bei esamą būklę patvirtinti gali tik specialūs išrašai, tokie kaip Nacionalinio automobilio paso (NAP) sertifikatas, kuris neretai yra įvardijamas kaip pagrindinis, kokybės garantiją galintis užtikrinti dokumentas.

„Nedažnai gali kilti mintis, jog parduodamas automobilis yra sukonstruotas iš dviejų ar net trijų automobilių. Deja, tačiau automobilių turguose tokių tragiškų kuriozų pasitaiko. Naujai suvirintas kėbulas jau niekada nebus tokio pat saugumo ir stiprumo, koks buvo prieš tai, tad galimos avarijos metu, važiuojant su tokiu automobiliu, tikimybė susižeisti bus kelis kartus didesnė. NAP sertifikatas pirkėjui suteikia garantiją, kad transporto priemonė yra techniškai tvarkinga ir juo labiau nebuvo nurašyta“, – dėsto automobilių pardavimo ekspertas.

P. Valiukėnas pažymi ir tai, jog pirkėjams, transporto priemonę perkantiems automobilių turguje ar iš pavienių fizinių asmenų ir norintiems būti užtikrintiems pastarosios kokybe, tenka sugaišti ne tik daug laiko reikalaujančiose autoserviso patikrose, bet ir už tai atseikėti nemažą sumą.

„Tuo tarpu automobilį perkant iš sertifikuotų automobilių pardavėjų, pirkimo procesas neprailgsta. Klientas yra supažindinamas su automobilio būkle bei saugos sistemų komplektacija. Tai užtvirtina ir pateikiama galiojanti techninė apžiūra“, – teigia jis.

Automobilių ekspertas akcentuoja ir pirkimo-pardavimo sutarties svarbą įsigyjant transporto priemonę: „Pirkėjų žiniai, pirkimo-pardavimo sutartis taipogi yra garantija, kuri patikina, jog automobilis parduodamas be defektų. Joje pirkėjas gali paprašyti nurodyti visus automobilio elementus, dėl kurių automobilio pardavėjas privalo nurodyti jam žinomą informaciją, už kurią automatiškai ir atsako. Šia sutartį klientui išduoti privalo kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas.“


tv3.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertai: sparčiai auga gaisrų rizika dėl netinkamo ličio jonų baterijų naudojimo

Ličio jonų baterijos vis plačiau taikomos kasdieniuose įrenginiuose – telefonuose, kompiuteriuose, elektra varomose transporto priemonėse, energijos kaupikliuose. Atitinkamai pastaraisiais metais šalyje daugėja su šiomis baterijomis susijusių gaisrų. Ekspertai pabrėžia, kad pagrindinę riziką kelia neprižiūrimas įkrovimas, mechaniniai pažeidimai, netinkamos laikymo sąlygos ir nesertifikuotų įkroviklių naudojimas.

Aplinkos ministerija primena: kaip teisingai rūšiuoti ličio baterijas ir išvengti rizikų

Aplinkos ministerija atkreipia gyventojų dėmesį į ličio baterijų rūšiavimą – šios rūšies baterijos, vis dažniau naudojamos kasdieniuose daiktuose, turi būti renkamos ir tvarkomos atsakingai. Netinkamai išmestos jos kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Todėl svarbu žinoti, kokiuose prietaisuose ličio baterijos „slepiasi“ ir kaip su jomis atsakingai elgtis.

Saulės energija bute: lietuviams trūksta žinių? (1)

Lietuvoje kasmet auga elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminančių vartotojų skaičius. Jis vos per pirmąjį šių metų pusmetį padidėjo kone 20 tūkst. ir siekia beveik 143 tūkst., rodo Lietuvos energetikos agentūros duomenys. Pasak jų, augimą lemia ir nutolusių saulės elektrinių parkų įrengimas. Visgi net trečdalis lietuvių vis dar nežino apie galimybę bute gyvenantiems asmenims naudotis saulės generuojama elektros energija, o žinantieji – vis dar tiki mitais apie saulės parkus.

2025-07-13 20:33
Naudoji oro kondicionierių kasdien? Daugelis daro šią klaidą, kuri gali gerokai sutrumpinti jo tarnavimo laiką
2025-07-11 20:49
Jeigu savo namuose turite kaitlentę – reikėtų suklusti: šią klaidą daro daugelis, o tai gali brangiai kainuoti
2025-07-10 17:58
Įspėja dėl karščio pavojų: vasarą baterijos gali virsti sprogmenimis
2025-07-06 20:43
Ketinate įsigyti naują dulkių siurblį? Įvardintos klaidos, kurias daro daugelis pirkėjų ir paskui gailisi
2025-06-29 12:26
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
2025-06-26 08:51
Griaustinis artėja: ar tikrai telefonas pritraukia žaibą?
2025-06-17 14:05
Nuo triukšmo iki didelių sąskaitų: ženklai, kad jūsų buitinė technika jau pasiekė savo tarnavimo pabaigą
2025-06-15 10:35
Kokį pasirinkti – naudotą ar naują elektromobilį? Aptarė privalumus ir minusus
2025-06-12 17:16
Tyrimas atskleidė, kokius elektros prietaisus lietuviai naudoja dažniausiai: eksperto patarimai, kaip sutaupyti
2025-06-11 11:56
ABC: Kaip atpažinti, kad ličio baterija kelia grėsmę?
2025-06-04 20:21
Kaip tinkamai prižiūrėti televizorių? Šios paprastos klaidos gali pridaryti daug nuostolių
2025-06-03 20:28
Vaizdo projektorius ar išmanusis televizorius? Pasirinkimas, kuris gali kardinaliai pakeisti jūsų vakarus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama