Elektronika.lt
 2025 m. liepos 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 26 d. 20:12
Jūsų mintys nebėra tik jūsų: dirbtinis intelektas žino, ką rinksitės dar prieš jums apie tai pagalvojant
Liepos 26 d. 17:23
Europos sandėlių darbuotojai nori daugiau saugumo: kur slypi sprendimas?
Liepos 26 d. 14:54
Vasarą keliaujame po Lietuvą – kaip užtikrinti kokybišką interneto ryšį dirbant ir ilsintis?
Liepos 26 d. 11:09
Vienaragio sėkmės receptas: lengvai įdiegiamos technologijos ir privatus ankstyvas finansavimas
Liepos 26 d. 08:55
A. Paulauskaitė-Tarasevičienė: „Neužtenka turėti DI – reikia suprasti, kaip jis veikia ir kam jis tarnauja“
Liepos 25 d. 20:34
„Tesla“ keičia žaidimo taisykles: jau ruošia gerokai pigesnes ir saugesnes elektromobilių baterijas
Liepos 25 d. 17:31
DI išmano, bet žmogus sprendžia – ko iš tiesų reikia šiuolaikiniam marketingo specialistui?
Liepos 25 d. 14:24
Už virtualių girių, už skaitmeninių kalnų: kaip su vaikais kalbėtis apie pavojus internete?
Liepos 25 d. 11:39
Žaibai ir telefonas: kaip iš tikrųjų elgtis, kai dangus grūmoja?
Liepos 25 d. 08:38
Ekspertai: sparčiai auga gaisrų rizika dėl netinkamo ličio jonų baterijų naudojimo
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

9 tvarkingo šaldytuvo taisyklės

Publikuota: 2021-04-14 10:52
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose. Štai Lietuvoje vidutiniškai kiekvienas gyventojas per metus išmeta apie 60 kg maisto, kuris dar galėtų būti suvartotas. Dietistė Vaida Kurpienė sako, kad viena iš priežasčių, kodėl su atliekomis iškeliauja tiek daug vartoti tinkamo maisto – netinkamas jo laikymas. Pradėti tvariau gyventi V. Kurpienė siūlo nuo paprastų žingsnių – tvarkos šaldytuve

9 tvarkingo šaldytuvo taisyklės

Į šiukšlių dėžę dažniausiai keliauja duonos gaminiai, pieno produktai, daržovės – greitai gendantys ir specialių laikymo sąlygų reikalaujantys produktai. Neretai su atliekomis iškeliauja ir pietų ar vakarienės likučiai, kuriuos tiesiog pamirštame šaldytuve. Rečiau išmetame įvairias kruopas, makaronus ir kitus ilgo galiojimo produktus. Netinkamas produktų laikymas, pirkinių planavimas ir porcijų apskaičiavimas – tarp dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl dešimtis kilogramų maisto išmetame su atliekomis.

„Maisto švaistymo problema išlieka itin skausminga. Pandemijos metu buvo sunaikinta šimtai tonų nenuimto daržovių ir vaisių derliaus. Gyventojai pradėjo daugiau gaminti namuose, tad tikėtina, kad išmetamo maisto kiekiai galėjo išaugti ir namų ūkiuose. Todėl kartu su elektronine maisto ir kasdienių prekių parduotuve „Barbora“ siekiame atkreipti gyventojų dėmesį į tvaresnį ir sąmoningesnį vartojimą, kviesdami atsakingais būti kasdien. O pradėti siūlau nuo paprastų žingsnių – peržiūrėti savo šaldytuvą ir įvesti jame tvarką. Tai padės išvengti užsilikusių maisto likučių, ilgiau išlaikyti produktus šviežius bei sutaupyti“, – sako dietistė ir dviejų knygų apie mitybą autorė V. Kurpienė.

Tvarkingas šaldytuvas prasideda nuo sąmoningo apsipirkimo

Vaida Kurpienė pabrėžia, kad palaikyti tvarką šaldytuve bus lengviau, jeigu jo neprigrūsite pilno ir pirksite tai, ką tikrai planuojate suvartoti artimiausiomis dienomis. Tam palankūs ir pasikeitę apsipirkimo įpročiai.

Gyventojai dalį savo kasdienių apsipirkimų perkėlė į internetą, jų krepšeliuose dabar dominuoja daugiau šviežių, greitam suvartojimui skirtų produktų. Iki pandemijos e. parduotuvėse gyventojai dažniau darydavo didelius savaitinius apsipirkimus, o kasdienių produktų užbėgdavo į šalia namų esančią parduotuvę.

„Dabar yra atvirkščiai: pirkėjai įprato užsisakyti į namus mažesnį, tik artimiausioms dienoms skirtų produktų krepšelį, tačiau užsakymus pateikia dažniau. Perkant produktus tik artimiausioms dienoms, lengviau išvengti perteklinio pirkimo, po kurio dalis laiku nesuvartoto maisto atsiduria šiukšlių dėžėje. Nors vienas pagrindinių patarimų, norint tausoti maistą, yra susiplanuoti aiškų meniu, reikia pripažinti, kad nemažai daliai gyventojų planavimas yra papildomas galvos skausmas. Susiformavę nauji apsipirkimo e. parduotuvėse įpročiai leidžia mažiau planuoti ir pirkti tik tai, ką tikrai suvartosime artimiausiomis dienomis. Taip tausojamas ne tik maistas, bet ir laikas“, – tendencijomis dalijasi Jurgita Gižaitė-Tulabienė, e. parduotuvės „Barbora“ komunikacijos vadovė.

9 taisyklės, kaip sutvarkyti šaldytuvą, kad sumažėtų išmetamo maisto kiekiai:

  1. Šaldytuvą reguliariai valykite ir tvarkykite. Valyti tinka su actu ar priemonėmis, kurios dezinfekuoja. Kuo mažiau bakterijų, tuo maistas ilgiau bus šviežias.
  2. Dėdami produktus į šaldytuvą, laikykitės labai aiškios tvarkos. Pavyzdžiui, tuos produktus, kuriuos reikia kuo greičiau sunaudoti – dėkite akių lygyje, lentynos priekyje. Kuo giliau ir toliau bus produktai, tuo mažesnė tikimybė, kad sunaudosite juos laiku.
  3. Visas praplėštas pakuotes sandariai uždarykite. Pagamintą maistą sudėkite į mažiausias dėžutes, ne tik uždenkite, bet ir sandariai uždarykite. Kuo mažiau oro cirkuliacijos ir deguonies kontakto su produktu – tuo ilgiau išvengsite rūgimo proceso.
  4. Šaldytuve palaikykite teigiamą, 4-4,5 laipsnių temperatūrą. Žemesnėje temperatūroje lėčiau veisiasi bakterijos. Temperatūra įvairiose šaldytuvo vietose gali skirtis. Pavyzdžiui, kuo arčiau šaldymo elemento/sienelės – tuo šalčiau. Kuo arčiau durelių – šilčiau. Atkreipkite į tai dėmesį dėliodami produktus.
  5. Daržovėms ir vaisiams būtina drėgmė. Kai kurie šaldytuvai technologijų dėka tai užtikrina specialiuose stalčiuose. Jei tokio neturite, daržoves laikykite dėžėse ar maišeliuose, kad jos negalėtų džiūti, tačiau jie neturi būti sandarūs, kad išvengtumėte pelijimo. Žalumynus ir salotas pamerkite į stiklinę ir statykite šaldytuve. Uogas užpilkite vandeniu stiklainyje, taip jos išsilaikys ilgiau.
  6. Durelės – šilčiausia šaldytuvo vieta su dideliais temperatūrų svyravimais. Taigi čia vieta greitai naudojamiems ir nebijantiems temperatūrų svyravimų produktams: krienams, garstyčioms ir kitiems pagardams, taip pat – kefyrui, airanui, jogurtui. Tačiau tai ne vieta pienui, jei jį vartosite ilgiau nei kelias dienas.
  7. Peršviečiami indeliai. Dažniausiai naudoju stiklinius su sandariu uždarymu. Taip atvėrus dureles iš karto matome pasirinkimą. Kuo mažiau matome – tuo mažesnė tikimybė, kad suvartosime laiku.
  8. Venkite prigrūsti šaldytuvą. Taigi pirkite tik tiek, kiek reikia, pvz., užsisakydami maisto produktų tik artimiausioms dienoms. Kai prikrauname per daug, nematome, kas lentynų gilumoje ir tas maistas dažniausiai... sugenda.
  9. Planuodami pirkinius, pirmiausia pasižiūrėkime, ką jau turime, kuriuos produktus reikia suvartoti per artimiausias dienas. Pagalvokite, ką galėtumėte pagaminti iš turimų produktų, o tada trūkstamus produktus dėkite į krepšelį.

Vaida Kurpienė atkreipia dėmesį, kad yra produktų, kurių šaldytuve laikyti nereikėtų. Šaltyje šie produktai kaip tik greičiau praranda prekinę išvaizdą ir tinkamumą vartoti.

„Šaldytuve nereikėtų laikyti pomidorų, bulvių ir svogūnų. Šaldytuvas taip pat nebūtinas ir aliejui, išskyrus žuvų taukus ir linų sėmenų aliejų. Jeigu šaldytuve laikote alyvuogių aliejų ir jame susidaro nuosėdos, tai aliejaus savybių nekeičia – kambario temperatūroje nuosėdų nebeliks. Šaltyje nereikia laikyti ir riešutų sviesto, česnakų, riešutų ir sėklų, ropinių daržovių, nebent namuose labai karšta ir daržovę jau prapjovėte. Į šaldytuvą įprastai nededame ir miltų bei grūdų. Tačiau čia pravartu žinoti – jeigu namuose veisiasi maistinės kandys, šaldytuvas grūdus nuo jų apsaugotų“, – patarimais dalijasi V. Kurpienė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ekspertai: sparčiai auga gaisrų rizika dėl netinkamo ličio jonų baterijų naudojimo

Ličio jonų baterijos vis plačiau taikomos kasdieniuose įrenginiuose – telefonuose, kompiuteriuose, elektra varomose transporto priemonėse, energijos kaupikliuose. Atitinkamai pastaraisiais metais šalyje daugėja su šiomis baterijomis susijusių gaisrų. Ekspertai pabrėžia, kad pagrindinę riziką kelia neprižiūrimas įkrovimas, mechaniniai pažeidimai, netinkamos laikymo sąlygos ir nesertifikuotų įkroviklių naudojimas.

Aplinkos ministerija primena: kaip teisingai rūšiuoti ličio baterijas ir išvengti rizikų

Aplinkos ministerija atkreipia gyventojų dėmesį į ličio baterijų rūšiavimą – šios rūšies baterijos, vis dažniau naudojamos kasdieniuose daiktuose, turi būti renkamos ir tvarkomos atsakingai. Netinkamai išmestos jos kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Todėl svarbu žinoti, kokiuose prietaisuose ličio baterijos „slepiasi“ ir kaip su jomis atsakingai elgtis.

Saulės energija bute: lietuviams trūksta žinių? (1)

Lietuvoje kasmet auga elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminančių vartotojų skaičius. Jis vos per pirmąjį šių metų pusmetį padidėjo kone 20 tūkst. ir siekia beveik 143 tūkst., rodo Lietuvos energetikos agentūros duomenys. Pasak jų, augimą lemia ir nutolusių saulės elektrinių parkų įrengimas. Visgi net trečdalis lietuvių vis dar nežino apie galimybę bute gyvenantiems asmenims naudotis saulės generuojama elektros energija, o žinantieji – vis dar tiki mitais apie saulės parkus.

2025-07-13 20:33
Naudoji oro kondicionierių kasdien? Daugelis daro šią klaidą, kuri gali gerokai sutrumpinti jo tarnavimo laiką
2025-07-11 20:49
Jeigu savo namuose turite kaitlentę – reikėtų suklusti: šią klaidą daro daugelis, o tai gali brangiai kainuoti
2025-07-10 17:58
Įspėja dėl karščio pavojų: vasarą baterijos gali virsti sprogmenimis
2025-07-06 20:43
Ketinate įsigyti naują dulkių siurblį? Įvardintos klaidos, kurias daro daugelis pirkėjų ir paskui gailisi
2025-06-29 12:26
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
2025-06-26 08:51
Griaustinis artėja: ar tikrai telefonas pritraukia žaibą?
2025-06-17 14:05
Nuo triukšmo iki didelių sąskaitų: ženklai, kad jūsų buitinė technika jau pasiekė savo tarnavimo pabaigą
2025-06-15 10:35
Kokį pasirinkti – naudotą ar naują elektromobilį? Aptarė privalumus ir minusus
2025-06-12 17:16
Tyrimas atskleidė, kokius elektros prietaisus lietuviai naudoja dažniausiai: eksperto patarimai, kaip sutaupyti
2025-06-11 11:56
ABC: Kaip atpažinti, kad ličio baterija kelia grėsmę?
2025-06-04 20:21
Kaip tinkamai prižiūrėti televizorių? Šios paprastos klaidos gali pridaryti daug nuostolių
2025-06-03 20:28
Vaizdo projektorius ar išmanusis televizorius? Pasirinkimas, kuris gali kardinaliai pakeisti jūsų vakarus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama