Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Ryšio technika
 - Programinė įranga
 - Operacinės ir tinklai
 - Kompiuterinė įranga
 - Kitos protingos mintys
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 27 d. 17:28
Dirbtinis intelektas – unikali verslo ir valstybės proveržio galimybė
Gegužės 27 d. 14:27
Neeilinis Lietuvos žaidimų studijos pasiekimas – atnaujino kultinį SEGA žaidimą
Gegužės 27 d. 11:51
Kibernetinio saugumo pagrindas – prevencinė IT priežiūra
Gegužės 27 d. 08:52
Nuo šiol asmeninis asistentas – ne tik telefone: dirbtinis intelektas persikelia į išmaniuosius laikrodžius ir ausines
Gegužės 26 d. 20:40
Vienas žodis ir reklamos jau čia: ne sąmokslas, o faktas – telefonas tave pažįsta geriau nei partneris (1)
Gegužės 26 d. 17:34
Mokykloje fizikos egzamino nelaikęs VU astrofizikas šiandien keičia radiologijos ateitį
Gegužės 26 d. 14:29
„Toyota“ pristato „bZ4X Touring“ – elektrinį šeimos SUV aktyviam gyvenimo būdui
Gegužės 26 d. 11:36
Lietuvoje pradeda veikti milijono vertės DI platforma – laukiama proveržio
Gegužės 26 d. 08:30
Pakelkite savo žaidimų patirtį į naują lygį su „Logitech G522“ žaidimų ausinėmis
Gegužės 25 d. 20:12
Ketinate pirkti naują monitorių? Nedarykite klaidų, nuo kurių skauda ne tik akis, bet ir piniginę
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Patarimai » Elektronika, technika Ankstesnis patarimas | Sekantis patarimas | Dalintis | Spausdinti

Nusipirkau fotoaparatą, kas toliau? I – Būtiniausi priedai

Publikuota: 2012-06-02 10:35
Tematika: Elektronika, technika
Autorius: Gytis Dovydaitis
Aut. teisės: ©Fotofabrikas, UAB
Inf. šaltinis: Fotofabrikas.lt tinklaraštis

Ne paslaptis, jog kuo fotoaparatas geresnis, tuo jam pritaikoma daugiau priedų, ir kuo tų priedų daugiau – natūralu, lengva tarp jų pasimesti. Šįkart pabandysiu su jais supažindinti ir papasakoti, kaip nepasiklysti jų džiunglėse. Sutikite – nesigaudymas priedų įvairovėje yra išties dažna problema.

Tiesa, iš esmės bus kalbama apie priedus veidrodiniams fotoaparatams. Skaitmeniniams fotoaparatams nors ir priedų yra, tačiau vartotojas įsigijęs pigų fotoaparatą kažin ar bus suinteresuotas pirkti daugiau už pastarąjį kainuojančius priedus.

Tai pirma dviejų dalių straipsnio dalis, kurioje apžvelgsiu būtiniausius priedus, tai yra, atminties korteles, akumuliatorius, baterijas bei jų kroviklius, ir fotoaparatų dėklus. Kitoje dalyje skaitykite apie stovus, filtrus objektyvams, blendas, refletorius bei kitus ne tokius būtinus priedus.

Atminties kortelė

Nusipirkau fotoaparatą, kas toliau? I – Būtiniausi priedai Be jos fotoaparatas nesugebės atlikti jam paskirtos užduoties, tai yra vienas svarbiausių fotoaparato priedų, svarbus taip stipriai, jog iš esmės atminties kortelė yra neatsiejama fotoaparato dalis. Vienareikšmiškai nerekomenduoju taupyti atminties kortelių sąskaita – kuomet iš jos prarasite duomenis, ar befilmuodami turėsite kas 30 sekundžių daryti pertraukas, kadangi kortelė nespės apdoroti duomenų, ant galvos žilų plaukų prigaminsite kur kas daugiau, nei išleisdami porą šimtų litų kokybiškam produktui.

Daugiau nesiplėsiu – apie atminties korteles galite pasiskaityti išsamiame straipsnyje: atminties kortelių gidas.

Akumuliatorius

Tai dar svarbesnis priedas, nei atminties kortelė, skirtumas tas, kad dėl akumuliatoriaus įsigijimo dažniausiai rūpintis nereikia, jis būna kartu su fotoaparatu, ir paprastai negenda, nebent su fotoaparatu elgiatės ypač neatsargiai (daugiau apie tai, kaip reiktų su fotoaparatu elgtis šiame straipsnyje – baisiausi fotoaparato priešai). Tačiau vis tik ėmus fotografuoti profesionaliai atsiranda poreikis antram akumuliatoriui, o kokį pirkti ne visuomet aišku – originalų, ar pataupyt ir įsigyt neoriginalų?

Atsakymas paprastas – perkant neoriginalų akumuliatorių gauni tai, už ką sumoki. Kaina triskart mažesnė nei originalaus – vilioja, ar ne? Reikia turėti omenyje, jog egzistuoja labai didelė galimybė, kad toks akumuliatorius ir laikys triskart trumpiau (netgi jei skelbiama jo talpa ir bus tokia pat, ar net didesnė, nei originalaus). O ar gerai tai, ar blogai, spręsti jums. Užuot pirkę vieną papildomą originalų akumuliatorių, galite įsigyti du ar net tris neoriginalius, kurie laikys trumpiau. Tame yra pliusas – pasibaigus vienam akumuliatoriui galite krauti kitą, išsikrovus dar vienam – galite krauti dar kitą, ir taip kol akumuliatoriai galutinai pasens.

Nusipirkau fotoaparatą, kas toliau? I – Būtiniausi priedaiMinusas – minėtas pasenimas, mat neoriginalūs akumuliatoriai paprastai gali būti perkrauti kur kas mažiau kartų, nei originalūs, tad čia vėlgi gaunate tai, už ką mokate. Kitas dalykas – neoriginalus akumuliatorius greičiausiai prasčiau atlaikys šalčius ar kondensatą, o jei jis bus brokuotas, ir per savo broką sugadins jūsų fotoaparatą, garantija nepadės – taisyti fotoaparatą teks už savo pinigus.

Pats siūlyčiau akumuliatoriaus sąskaita netaupyti ir perkant papildomą pinigų nepagailėti. Originalus akumuliatorius Jums nekels rūpesčių, būsite visu šimtu procentų tikri, jog gausite veikiantį ir ilgaamžį daiktą.

Tą patį galima pasakyti ir apie neoriginalius baterijų kroviklius – tokį įsigiję negalite būti šimtu procentų tikras, jog viskas veiks, ir kad jis nesugadins jūsų akumuliatorių. Tiesa, su neoriginaliais krovikliais problemos kyla rečiau, ne su akumuliatoriais.

Baterijos

Nusipirkau fotoaparatą, kas toliau? I – Būtiniausi priedai Yra fotoaparatų maitinamų baterijomis, ne akumuliatoriais, tad pasistengsiu apžvelgti ir jiems aktualias prekes.

Be abejo protingiausia yra pirkti pakraunamas baterijas – taip išeis pigiau, vienkartines reiktų naudoti tik pavojaus atvejais, kuomet kitos išeities neturite. O kokias pakraunamas baterijas reiktų rinktis? Norėdami ilgaamžiškesnio daikto, negailėkite 50 Lt baterijų komplektui – „Eneloop“ ar GP produktai tikrai nenuvils, o jei biudžetas dar didesnis, nedvejodami įsigykite naująsias „Uniross“ R6 baterijas pasižyminčias įspūdinga įkrovimų / iškrovimų statistika.

Pirkdami kroviklį neapsikvailinkite – neįsigykite 2 baterijų talpos kroviklio bandydami sutaupyti, kadangi į fotoaparatą paprasta dedamos 4 baterijos – teks krauti per du kartus. O toliau pirkite iš esmės tik pagal grožį, kadangi visi apie 50 Lt kainuojantys krovikliai yra maždaug vienodai kokybiški. Be abejo, susilaikykite nuo pigių kroviklių po 10 Lt iš „Maximos“ – jie tik sugadins kokybiškas jūsų baterijas jas išbalansuodami.

Naudingiausia yra pirkti tokius kroviklius, kurie komplektuojami su baterijomis, nes taip sutaupysite. Siūlyčiau rinktis tarp dviejų variantų – „Sanyo“ ir „Uniross“ komplektų. „Sanyo“ yra patikimesnis, „Eneloop“ baterijos žymios savo ilgaamžiškumu, tuo tarpu „Uniross“ komplektuojamas su talpesnėmis baterijomis, o kroviklis greičiau jas pakrauna, tačiau jos atlaikys mažesnį įkrovimų / iškrovimų ciklų skaičių.

Dėklas

Visų pirma, pirkdami dėklą turite nuspręsti ko Jums iš jo reikės. Ar naudosite kelis objektyvus? Ar reikės vietos blykstei? Ar svarbu, kad dėklas būtų neperšlampamas? Tik atsakę į šiuos klausimus galėsite keliauti į parduotuvę, nes dėklų yra labai daug, ir jie visi skirtingi. Faktas, jog jei jums tiesiog reikia kažkur įsidėti fotoaparatą, tiks ir pats pigiausias (tik prieš pirkdami įsitikinkite, jog Jūsų fotoaparatas į jį tilps), tačiau jei norite rimtesnės apsaugos, daugiau kišenių, ir panašiai, teks pasukti galvą perkant.

Perkant dėklą fotoaparatui reiktų labiausiai atkreipti dėmesį į keletą dalykų, tai patogumas, ilgaamžiškumas, ergonomiškumas ir galimybė keisti dėklo struktūrą. Patogumas yra vienas svarbiausių kriterijų, kadangi ilgesnių išvykų metu dėklą reikės nešiotis ilgai, o jei dar jame bus ir keletas objektyvų, kelionės pabaigoje galite nebejausti peties. Parduotuvėje į dėklą įsidėkite viską, ką jame žadate laikyti ir taip patikrinkite ar jis atitinka jūsų poreikius. Reiktų turėti omenyje, jog patogumas yra ganėtinai subjektyvus dalykas – vienas dėklas gali būti vienam žmogui patogus, tačiau visiškai nepatogus kitam, tad šiuo atveju draugų rekomendacijos nėra labai naudingos.

Nusipirkau fotoaparatą, kas toliau? I – Būtiniausi priedai Ilgaamžiškumą patikrinti vietoje ganėtinai sudėtinga, čia jau padės kitų žmonių nuomonės paieškojimas. Na, o jei tam neturite galimybės, ar informacijos tiesiog nerandate, būtinai apžiūrėkite visas dėklo siūles, apžiūrėkite, kad dėkle būtų naudojama kuo mažiau plastikinių dalių. Plastikinis karabinas, už kurio kabinasi dėklo diržas, yra tikras blogis, su kurio verčiau nesiterlioti – didelė galimybė, jog ši dalis sulūš pati pirma.

Ergonomika taip pat svarbu – fotografuojant norisi, kad fotoaparato išsėmimas iš dėklo pernelyg ilgai neužtruktų ir būtų patogus, norisi, kad visos kišenės būtų lengv ai pasiekiamos ir kad atminties kortelės keitimas nesukeltų problemų. Tačiau tai vėlgi dažniausiai subjektyvus kriterijus, nes vis tiek prie visko galima priprasti.

Pirkdami gerai apžiūrėkite dėklą ir įsitikinkite, kad jis Jums nekels nepatogumų. Galimybė keisti dėklo struktūrą yra labai patogi, kadangi esant reikalui galite dėklą paruošti įvairioms situacijoms. Vieną dieną galbūt nešitės fotoaparatą su vienu objektyvu ir blykste, o kitąkart blykstės nesinešite, bet imsite du objektyvus – keisdami dėklo struktūrą gebėsite jį pritaikyti pagal situaciją.

Jei nežadate naudoti kelių objektyvų ar išorinės blykstės, tuomet rekomenduočiau „Lowepro Toploader Zoom 45 AW“. Šis dėklas yra tvirtai susiųstas, apsaugantis nuo prastų oro sąlygų, turi visas reikalingas kišenes, o ir kainuoja tikrai nedaug.

Labiausiai siūlyčiau žvalgytis į „Lowepro“, „Cullman“, „Vanguard“ ar KATA produktus, dauguma jų pasižymi tvirtumu bei labai patogia galimybe keisti dėklo struktūrą, vis tik tai yra firmos pagrinde tik ir užsiimančios fotoaparatų priedų gamyba. Jei saugote savo fotoaparatą ir norite patikimo dėklo, tuomet venkite nežinomų produktų iš Kinijos, kadangi dažniausiai jie, nors ir kainuoja mažiau, tačiau greitai suplyšta, ir, net reklamuodamiesi neperšlampamais, drėgmę praleidžia.

Dar vienas patarimas – stenkitės įsigyti pernelyg neišskirtinį savo išvaizda dėklą, tai bus apsauga nuo aštrių žvilgsnių. Mano nuomone būtent dėl to „National Geographic“ dėklai turėtų būti protingo pirkėjo neperkami – net ir kvailiausias vagis žino kas yra NG, ir žino, jog pavogus daiktą su NG atributika greičiausiai laukia neblogas uždarbis.

Šįkart tiek, tikiuosi straipsnis supažindino su būtiniausiais priedais fotoaparatui ir neleis pasiklysti priedų džiunglėse. Laukite kitos savaitės su nauju straipsniu, kuriame galėsite paskaityti apie mažiau būtinus fotoaparato priedus kaip stovai, objektyvų filtrai, blendos, ir panašiai.


Fotofabrikas.lt

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Patarimai renkantis išmanią buitinę techniką: kaip išsirinkti atsakingai ir išvengti klaidų

Išmaniosios buitinės technikos rinka plečiasi sparčiau nei bet kada – nuo šaldytuvų, kurie padeda planuoti maisto atsargas, iki orkaičių, kurios automatiškai parenka kepimo režimą ir leidžia valdyti jas nuotoliniu būdu. Nors technologijos gali reikšmingai palengvinti kasdienybę, netinkamas pasirinkimas dažnai tampa ilgalaikiu galvos skausmu. Kaip suprasti, kurios funkcijos iš tiesų naudingos?

Elektros energijos kaupiklis: kodėl verta įsirengti ir kaip efektyviai naudoti?

Elektros energijos kaupiklius įsigiję gaminantys vartotojai gali efektyviau vartoti pačių pasigamintą elektros energiją ir susimažinti mokesčius už pasinaudojimą tinklais. Visgi „Energijos skirstymo operatoriaus“ duomenys rodo, kad kol kas tik nedidelė dalis kaupiklius turinčių gaminančių vartotojų juos išnaudoja optimaliai – naudos nėra pilnai įsisavinamos.

Įkišo kortelę į bankomatą ir viskas dingo akimirksniu: štai ką bankai dažniausiai nutyli

Bankomatai jau seniai tapo savaime suprantama kasdienybės dalimi. Mes prie jų prieiname automatiškai, beveik nepagalvodami, kaip tai veikia. Įstatai kortelę, suvedi kodą, pasiimi pinigus, atrodo paprasta. Bet kai kas nors nutinka – visi staiga pasijunta šiek tiek bejėgiai.

2025-05-14 08:34
Kaip „Apple Vision Pro“ atstatyti gamyklinius nustatymus
2025-05-06 20:22
Ką reikia žinoti prieš perkant belaidį įkroviklį
2025-05-04 15:50
Išmanusis laikrodis vaikams: ką reikėtų žinoti prieš perkant tokį įrenginį savo atžaloms
2025-05-02 20:17
Nepadarykite klaidos perkant šaldytuvą: kaip išsirinkti tinkamiausią, kuris tarnautų ilgai
2025-05-01 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
2025-04-29 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
2025-04-17 08:03
Namų saugumo paslaptys: kodėl pasenusios apsaugos sistemos gali tapti ne tik problema, bet ir rizika jūsų ramybei
2025-04-13 10:19
Gaisrininkai įspėja: elektriniai paspirtukai užsidega vis dažniau, gali supleškinti ir kaimynų namus – kaip apsisaugoti?
2025-04-08 17:19
Pavasario vadovas elektromobilių savininkams: svarbiausi patikrinimai ir rekomendacijos
2025-03-25 17:27
Modernūs apšvietimo sprendimai namuose: apšvietimo specialistas atskleidžia, kokiam apšvietimui lietuviai negaili pinigų
2025-03-21 14:23
Svarbiausi patarimai, kaip taupyti elektrą, tausojant energijos resursus ir aplinką
2025-03-06 20:24
Kompiuterinė automobilių diagnostika gali apsaugoti nuo didelių nemalonumų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama