„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dvi savaites – nuo gruodžio 22 d. iki sausio 4 d. nevykdys planinių darbų, kad žiemos švenčių nesutrikdytų laikini elektros energijos tiekimo atjungimai. Šiuo laikotarpiu bus vykdomi tik būtinieji darbai, kurių negalima atidėti.
„ESO nuo gruodžio 22 d. iki sausio 4 d. nevykdys įprastų iš anksto suplanuotų skirstomojo tinklo remonto ir rekonstrukcijų darbų, išskyrus tik būtinuosius naujų klientų prijungimo ir strateginių projektų darbus. Į avarinius iškvietimus bus reaguojama operatyviai“, – sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.
ESO šiemet taip pat nustatė tvarką, kad šaltuoju metų laiku nuo lapkričio 1 d. iki vasario 28 d. planiniai atjungimai (išskyrus avarinius darbus), būtini tinklo plėtros ar modernizavimo darbams, taip pat tinklo priežiūrai, negali trukti ilgiau kaip 6 valandas.
„Suprantame, kad ir laikini suplanuoti atjungimai mūsų klientams sukelia nepatogumų, ypač šaltuoju metų laiku. Bet kartais šių atjungimų negalime atidėti, nes tokiu atveju kiti žmonės turėtų ilgiau laukti elektros tiekimo. Ieškant balanso tarp šių poreikių, šiemet buvo nuspręsta planinius darbus žiemos metu riboti iki 6 valandų, o esant didesniam šalčiui, kaip ir anksčiau, jie bus išvis stabdomi“, – pažymi R. Juodkienė.
Kaip ir anksčiau, ESO visiškai stabdys planinius darbus su elektros atjungimu, jei oro temperatūra nukris žemiau -10 °C. Planiniai atjungimai bus ribojami iki 5 val. oro temperatūrai dieną svyruojant nuo -5 iki -10 °C.
Planiniai elektros atjungimai yra būtini atliekant tinklo priežiūros, modernizavimo ir plėtros darbus, taip pat prijungiant naujus vartotojus. Visiškai stabdyti planinių elektros atjungimų negalima – jų metu atlikus būtinus tinklo priežiūros darbus, ateityje išvengiama elektros tiekimo sutrikimų, kurie gali lemti avarinius atjungimus.
Apie planinius darbus bei elektros energijos atjungimus ESO informuoja klientus iš anksto – ne vėliau nei prieš 5 kalendorines dienas iki darbų pradžios. Likus 24 val. iki darbų pradžios, dar kartą primenama apie jų pradžią. Pranešimai siunčiami el. paštu ir/arba SMS žinute.
ESO atstovė R. Juodkienė pažymi, kad planinius atjungimus siekiama suderinti su klientais jiems patogiu metu, o tais atvejais, kai dėl įvairių aplinkybių elektros tiekimas turi būti užtikrintas nepertraukiamai, laikinai atvežamas ir pastatomas generatorius.
Duomenys apie realiu laiku šalyje vykdomus ESO planinius ir neplaninius darbus taip pat pateikiami skaitmeniniame žemėlapyje.


