Elektronika.lt
 2025 m. spalio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 8 d. 20:48
Kinija rūpinasi žmonijos saugumu, ruošiamasi kritinės svarbos asteroidų perėmimo misijai
Spalio 8 d. 18:50
„Google“ dirbtinis intelektas sulaukė ilgai laukto atnaujinimo, tačiau šią naujovę gali išbandyti ne visi
Spalio 8 d. 15:53
Ar Lietuva jau pasiruošusi įkrauti sunkųjį transportą?
Spalio 8 d. 13:40
Nuo keisto tunelio iki kvantinio kompiuterio: fizikos Nobelis trims kvantinių technologijų pradininkams
Spalio 8 d. 11:37
Darbo rinkai sparčiai keičiantis, kokių kompetencijų Lietuvai reikės ateityje?
Spalio 8 d. 08:36
KTU mokslininkas apie įteiktą fizikos Nobelio premiją: kaip subatominio pasaulio dėsniai keičia mūsų kasdienybę
Spalio 7 d. 20:24
Naujas Saulės paslapties raktas: NASA zondas užfiksavo iki šiol neregėtą dalyką
Spalio 7 d. 17:05
Atnaujintas perkamiausias Europoje „Sandero“ modelis – dar daugiau svarbiausių funkcijų už prieinamą kainą
Spalio 7 d. 14:24
Koncepcinis automobilis „Dacia Hipster“ – alternatyvi elektrinio judumo vizija: itin įperkamas, apimantis svarbiausias funkcijas, „Dacia“ stiliumi
Spalio 7 d. 11:28
VU fizikai sukūrė itin greitą ir jautrų biojutiklį, galintį padėti ligų diagnostikoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Fun football drills
Football Training Equipment, Defending drills football, Kids football training kit
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Vidutinė didmeninė elektros kaina liepą Lietuvoje buvo 42,5 proc. mažesnė nei vidutiniškai ES

Publikuota: 2025-08-07 13:13
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Lietuvos energetikos agentūra

Baltijos šalyse, kurios prieš pusę metų sinchronizavo elektros tinklus su kontinentine Europa ir sparčiai plėtoja atsinaujinančių išteklių energiją, didmeninės elektros kainos liepą antrą mėnesį iš eilės išliko vienos mažiausių Europos Sąjungoje, kaip ir Suomijoje bei Švedijoje: Lietuvoje ir Latvijoje jos sudarė apie 46 Eur/MWh, Estijoje – 37 Eur/MWh. ES šalių didmeninės elektros energijos kainų vidurkis liepos mėnesį buvo 80,5 Eur/MWh. Galutinė Lietuvos vartotojų mokama kaina už elektrą liepą siekė 24,3 ct/kWh – apie 3,7 proc. mažiau už ES šalių galutinių kainų vidurkį, kuris buvo 25,3 ct/kWh.

Vidutinė didmeninė elektros kaina liepą Lietuvoje buvo 42,5 proc. mažesnė nei vidutiniškai ES

Liepos mėnesį vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje buvo 46,3 Eur/MWh, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje atitinkamai 46,1 Eur/MWh, 36,7 Eur/MWh ir 102,4 Eur/MWh.

Visose trijose Baltijos valstybėse vidutinė didmeninė elektros kaina liepą išliko mažesnė nei ES šalių vidurkis: Lietuvoje 42,5 proc., Latvijoje – 42,7 proc., Estijoje – 54,5 procento.

Brangiausiai ES didmeninė elektra liepą kainavo Italijoje, Slovėnijoje ir Rumunijoje (104–113 Eur/MWh), pigiausiai – Suomijoje, Švedijoje ir Baltijos šalyse (24–46 Eur/MWh).

Pigiausiai ir brangiausiai už elektros energiją mokančiose ES šalyse didmeninės kainos skyrėsi apie 5 kartus: Italijoje elektra vidutiniškai kainavo 113 Eur/MWh, Suomijoje – 24 Eur/MWh.

Šiemet sausio–liepos mėnesiais vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje siekė 80,8 Eur/MWh – tai 9,6 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu elektra vidutiniškai kainavo Europos Sąjungoje – 89,3 Eur/MWh. Latvijoje šiemet per septynis mėnesius didmeninės elektros kainos vidurkis sudarė 81,4 Eur/MWh – 8,8 proc. mažiau nei ES vidurkis, Estijoje elektra šiuo laikotarpiu vidutiniškai kainavo 79 Eur/MWh – 11,6 proc. mažiau nei vidutiniškai ES šalyse.

Brangiausiai Europos Sąjungoje elektra šiemet kainavo Airijoje, Italijoje ir Rumunijoje, o pigiausiai — Švedijoje ir Suomijoje.

Galutiniam vartotojui Lietuvoje vidutinė galutinė elektros kaina liepą, palyginti su birželiu, sumažėjo 0,4 proc. – nuo 24,4 ct/kWh iki 24,3 ct/kWh ir buvo apie 3,7 proc. mažesnė už ES šalių galutinių kainų vidurkį, kuris sudarė 25,3 ct/kWh. Galutinės elektros kainos mažėjimo tendencija mūsų šalyje stebima nuo balandžio mėnesio.

Latvijoje ir Estijoje galutiniam vartotojui liepą vidutinė elektros kaina buvo atitinkamai 7 proc. ir 19,9 proc. mažesnės už ES šalių vidurkį ir siekė atitinkamai 23,5 ct/kWh bei 20,2 ct/kWh. Palyginti su birželiu, Latvijoje ir Estijoje galutinė elektros kaina vartotojams liepą padidėjo atitinkamai 0,3 proc. ir 1,4 procento.

Pirmuosius septynis šių metų mėnesius galutinė elektros kaina Lietuvoje siekė 25,2 ct/kWh ir buvo vos 0,5 proc. didesnė nei Europos Sąjungos valstybių vidurkis (25,1 ct/kWh).

Didmeninės elektros kainos dalis galutinės kainos struktūroje elektros vartotojui ES vidutiniškai sudaro 12,7 ct/kWh. Ši kainos dalis galutinėje kainoje vidutiniškai ES siekia 50 proc., o įvairiose šalyse svyruoja – nuo 14 proc. Vengrijoje iki 79 proc. Kipre.

Lietuvos vartotojų mokamoje galutinėje elektros kainoje didmeninės kainos dalis siekia 11,3 ct/kWh. Liepą ši kainos dalis galutinėje kainoje mūsų šalyje sudarė 46 proc. – tai 4 proc. mažiau nei ES šalių vidurkis.

Latvijoje didmeninės kainos dalis galutinėje elektros kainoje yra 11,3 ct/kWh, Estijoje – 9,5 ct/kWh. Ši kainos dalis galutinėje kainoje Latvijoje ir Estijoje taip pat žemesnė už ES šalių vidurkį ir atitinkamai sudaro 48 proc. ir 47 procentus.

Mažiausią galutinę kainą už elektrą Europos Sąjungoje vartotojai liepą mokėjo Vengrijoje, Maltoje bei Bulgarijoje (9,2–15,0 ct/kWh), didžiausią galutinę kainą mokėjo Vokietijoje, Airijoje ir Čekijoje (35,6–41,4 ct/kWh).

Vartotojų mokama galutinė elektros kaina įvairiose ES šalyse, vertinant didžiausią ir mažiausią kainą, liepą skyrėsi 4,5 karto: Vokietijoje galutiniai vartotojai už elektrą mokėjo 41,4 ct/kWh, Vengrijoje – 9,2 ct/kWh.

Svarbu, kad galutinės kainos struktūroje esanti elektros energijos didmeninė kaina priklauso ne tik nuo praėjusio ar einamojo mėnesio vidutinių elektros energijos kainų biržose (didmeninių kainų), bet ir nuo ateities sandorių kainų lygio, taip pat nuo konkrečios valstybės skiriamų kompensacijų ar kitokių tos šalies vykdomosios valdžios sprendimų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Spalio 10 d. – naujas kvietimas didelės galios elektros energijos kaupimo įrenginiams

Energetikos ministerija patvirtino finansavimo sąlygas didelės galios elektros energijos kaupimo įrenginių skatinimui. Kvietimą juridiniams asmenims planuojama paskelbti šių metų spalio 10 d.

„Stellantis“ nusprendė atsitraukti: elektromobilių planas subyrėjo, grįžta vidaus degimo varikliai

Automobilių pasaulyje vyksta reikšmingi pokyčiai, o vienas didžiausių gamintojų Europoje ir pasaulyje „Stellantis“ nusprendė peržiūrėti savo planus. Koncernas, valdantis tokius prekių ženklus kaip „Opel“ ir „Fiat“, atsitraukia nuo ankstesnio tikslo visiškai pereiti prie elektromobilių Europoje iki 2030 metų.

„Tesla“ atidaro Europos plėtros centrą: investicijos, inovacijos ir naujas etapas elektromobilių rinkoje

„Tesla“ jau daugelį metų laikoma viena pažangiausių elektromobilių gamintojų pasaulyje. Bendrovė garsėja ne tik inovatyviais automobiliais, bet ir nuolatiniu siekiu plėsti savo tyrimų bei plėtros tinklą. Netrukus ši vizija taps dar labiau matoma Europoje, tai bendrovė patvirtino, kad Berlyne, Vokietijoje, bus atidarytas naujas tyrimų ir plėtros centras.

2025 m. spalis
2025-10-08 07:37
Nepriklausomi tiekėjai mažino elektros fiksuotos kainos planų tarifus, didmeninei kainai kylant
2025-10-07 21:30
Praėjusią savaitę atvėsus orams ir išaugus vartojimui elektros kaina augo 6 proc.
2025-10-06 16:22
Didmeninė elektros energijos kaina mūsų šalyje kilo
2025-10-04 07:26
Prie nacionalinės elektros gamybos augimo rugsėjį prisidėjo augusi šiluminių elektrinių generacija
2025-10-03 16:47
Rugsėjį elektra Lietuvoje – pigesnė nei Lenkijoje, bet brangesnė nei Estijoje: ko gyventojams tikėtis spalį?
2025-10-01 21:42
Praėjusią savaitę dėl sumažėjusios vėjo jėgainių gamybos elektros kaina augo 52 proc
2025-10-01 07:30
Didmeninės elektros kainos – tokios pat kaip lygiai prieš metus
2025 m. rugsėjis
2025-09-30 10:51
MTEP išlaidos Lietuvoje pernai augo 6,5 proc.: svarbiausią šuolį užtikrino valstybė ir aukštasis mokslas
2025-09-29 16:52
Didmeninė elektros energijos kaina pakilo
2025-09-29 10:37
„Fima“ grynina savo veiklą: parduos intelektualių transporto sistemų verslo dalį
2025-09-29 06:14
JAV teismas tarė žodį: „Google“ neturės parduoti „Android“ ir „Chrome“, bet praras monopolijos ginklą
2025-09-28 12:28
Kinijos automobilių milžinas GAC žengia į Europą: pirmasis automobilių salonas bus atsidarytas Lenkijoje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama