JAV Teisingumo departamento antimonopolinis ieškinys prieš „Google“ kelia grėsmę „Firefox“ egzistavimui. „Mozilla“ įspėjo, kad partnerystės su paieškos gigante nutraukimas sukeltų katastrofiškas pasekmes naršyklei, nes kiltų rizika prarasti pagrindinį finansavimo šaltinį.

Daugelį metų „Firefox“ buvo alternatyva „Chrome“ ir „Safari“, tačiau JAV Teisingumo departamentas reikalauja uždrausti „Google“ mokėti už numatytosios paieškos sistemos statusą trečiųjų šalių naršyklėse, įskaitant „Firefox“. Šis reikalavimas yra dalis valdžios sprendimų, kovojant su „Google“ paieškos monopolija, kurią federalinis teismas pernai pripažino neteisėta, primena „PCWorld“. Tačiau „Mozilla“ tokios priemonės gali reikšti 85 % jos pajamų, gaunamų iš susitarimo su „Google“, praradimą.
Pasak „Mozilla“ finansų direktoriaus Eriko Mulheimo (Eric Muhlheim), šio finansavimo netekimas lemtų didžiulius darbuotojų skaičiaus mažinimus, nes „Firefox“ sudaro apie 90 % „Mozilla Foundation“ pajamų. Jei investicijos į plėtrą sumažėtų, naršyklė rizikuoja prarasti vartotojus ir galiausiai nustoti egzistavusi. Pavojus kiltų ir kitiems „Mozilla“ projektams, įskaitant tyrimus dirbtinio intelekto srityje.
Tuo pačiu pabrėžiama, kad „Google“ apribojimai gali tik sustiprinti jos dominavimą. Kaip pažymi Mulheimas, „Firefox“ variklis „Gecko“ yra vienintelis naršyklės mechanizmas, priklausantis ne IT milžinams, o ne pelno siekiančiai organizacijai. Jei „Firefox“ išnyktų, rinkoje liktų tik „Google Chrome“ ir „Apple Safari“, o tai dar labiau sumažintų konkurenciją.
„Mozilla“ jau pradėjo derybas su kitomis paieškos sistemomis, ypač su „Microsoft“, dėl galimo perėjimo prie „Bing“ kaip numatytosios paieškos sistemos. Tačiau net tokia didelė bendrovė vargu ar pasiūlys tiek lėšų, kiek „Google“. Įdomu tai, kad anksčiau „Mozilla“ jau bandė pakeisti numatytąją paieškos sistemą, bet susidūrė su aršia vartotojų kritika.
Analitikų nuomone, jei „Firefox“ tikrai atsidurtų ant uždarymo ribos, tai būtų smūgis visai interneto industrijai, nes naršyklė dešimtmečius buvo viena iš nedaugelio nepriklausomų alternatyvų, o jos išnykimas galutinai padalintų rinką tarp „Google“ ir „Apple“.