Elektronika.lt
 2025 m. birželio 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 14 d. 16:16
Kinijos mokslininkai pasiekė tai, kas atrodė neįmanoma: lazerinė akis atpažįsta smulkmenas už kilometro
Birželio 14 d. 11:32
Nuo šriftų dydžio iki bankomatų: naujos taisyklės, kurios palies visus
Birželio 14 d. 08:36
Susipažinkite su „Venu X1“ – ploniausiu „Garmin“ laikrodžiu su išskirtiniu 2 colių AMOLED ekranu
Birželio 13 d. 20:24
Ar neteks nakties praleisti lauke ar laiptinėje? Ką reikėtų žinoti apie išmaniąsias spynas
Birželio 13 d. 17:06
KTU doktorantė kuria inovaciją širdies veiklos stebėsenai
Birželio 13 d. 14:16
Nauja studentų karta – nauji lūkesčiai aukštajam mokslui: ko jie tiki iš studijų?
Birželio 13 d. 11:43
„XPENG“ pristato naujus G6 ir G9 itin išmanius visureigius Europai
Birželio 13 d. 08:25
Dr. A. Vaiciukevičiūtė: „Tvari ir skaitmeninė transformacija keičia universitetus: jie tampa pokyčių katalizatoriais“
Birželio 12 d. 20:18
Tegyvuoja grynieji pinigai! Nuo šiol už grynųjų pinigų atsisakymą laukia milijoninės baudos
Birželio 12 d. 17:16
Tyrimas atskleidė, kokius elektros prietaisus lietuviai naudoja dažniausiai: eksperto patarimai, kaip sutaupyti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

JAV dolerio šokis su euru išryškino valiutų keitimo rizikas

Publikuota: 2025-02-20 11:28
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Ekonomistų prognozės, kada 1 euras bus lygus 1 doleriui, atkreipia dėmesį ne tik į didžiuosius makroekonominius iššūkius, pavyzdžiui, infliacijos riziką, bet ir į naujus smulkiojo ir vidutinio verslo rūpesčius. Už JAV dolerius įsigyjamos žaliavos ar komponentai dabartinėje situacijoje dėl valiutų kursų svyravimų gali išauginti įmonės veiklos kaštus ir pakenkti konkurencingumui. Kita vertus, kiekviena problema yra galimybė – atrasti naujus sprendimus ir įrankius, kuriuos siūlo Lietuvos „fintech“ sektorius.

Lietuvos ir kitų euro zonos valstybių įmonės valiutų keitimo paslaugomis daugiausia naudojasi importuodamos ir eksportuodamos produktus ir paslaugas į trečiąsias šalis, teigia Greta Ranonytė, „fintech“ įmones Lietuvoje vienijančios asociacijos „Fintech Hub LT“ vadovė.

Pasak G. Ranonytės, asociacijos narių duomenys rodo, kad anksčiau dominavęs prekių importas ir eksportas šiuo metu užleidžia pozicijas paslaugų importui ir eksportui. Valiutų keitimo operacijų vis dažniau prireikia farmacijos sektoriaus verslams, taip pat įvairiems gamintojams, kurie perka energinius išteklius, metalų žaliavas ir kt.

Išankstiniai valiutos kurso fiksavimo sandoriai sulaukia daugiau dėmesio

Bazinė atsiskaitymo už žaliavas valiuta pasaulio rinkose yra JAV doleris, todėl valiutos kurso pokyčiai pastaruoju metu daro ženklią įtaką europietiškų įmonių finansams. Kartu išryškėja ir didesnis poreikis Lietuvoje veikiančių „fintech“ įmonių paslaugoms.

Sektoriuje dirbantys finansų analitikai pastebi, kad dolerio kurso dinamika po JAV prezidento rinkimų siunčia aiškius signalus euro zonos įmonėms ir skatina verslą ieškoti lankstesnių valiutos konvertavimo ir tarptautinių mokėjimų sąlygų. Atitinkamai auga susidomėjimas išankstiniais valiutos kurso fiksavimo sandoriais (angl. FX Forward), kuriais susitariama dėl konkretaus valiutos kurso ateityje – šių sandorių praktika leidžia verslui tiksliai suplanuoti išlaidas bei pajamas ir sklandžiai valdyti su atsiskaitymais susijusius kaštus.

Smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms – geresnės galimybės

Turint skaitmeninius įrankius palyginti, kas siūlo geresnį kursą, ilgai netrunka. „Siekiame būti lankstesni negu tradiciniai bankai, todėl daug dėmesio skiriame klientams, kurie yra smulkūs ir vidutiniai verslai. Iš mūsų klientai gauna palankesnį keitimo kursą, gali keisti įvairiausias valiutas, taip pat nėra jokių mokesčių – nei sąskaitos atidarymo, nei mėnesinio ar metinio paslaugų vartotojo mokesčio“, – dėsto „fintech“ sektoriaus bendrovės „ArcaPay“ vadovas Virginijus Kaušas. Kartu jis atkreipia dėmesį, jog operacijos, priskiriamos rizikingoms, pavyzdžiui, susijusios su sankcionuotomis valstybėmis, nevykdomos.

Anot V. Kaušo, smulkus ir vidutinis verslas palankiai vertina galimybę, kad atlikus valiutų konvertavimą interneto platformoje iš karto paprasta nemokamai atlikti mokėjimą įmonės vardu į daugelį pasaulio šalių. Nemokama tarptautinių pavedimų paslauga jau įprato naudotis klientai, kurių veiklai svarbus importas – pavyzdžiui, Lenkijoje, JAV, Kinijoje, Kanadoje ar kitur atliekami pirkimai. „Mūsų verslo modelis toks, kad uždirbame tik iš valiutų konversijos paslaugų teikimo“, – atskleidžia mokėjimo įstaigos „ArcaPay“ vadovas. Šios įmonės vystomos veiklos potencialą neseniai patvirtino sandoris su stambiu užsienio investuotoju. Įmonę „ArcaPay“ įsigijo Ispanijos banko „Santander“ valdoma Jungtinėje Karalystėje registruota „fintech“ bendrovė „Ebury“. Pasak V. Kaušo, investuotoją patraukė Lietuvoje sukurtas produktas ir verslo įdirbis su klientais Baltijos šalyse.

Mato nišą konkuruoti su bankais

Vertindamas pokyčius rinkoje, V. Kaušas atkreipia dėmesį, kad išankstiniai valiutos kurso fiksavimo sandoriai anksčiau buvo prieinami tik stambioms įmonėms, didžiųjų bankų klientėms. Technologijų pažanga ir finansinių technologijų sektoriaus plėtra iš esmės pakeitė padėtį. Skaitmeninė erdvė leido susikurti plačiam bankų ir kitų partnerių tinklui skirtingose šalyse. Dabar vadinamieji „FX Forward“ sandoriai tampa ir smulkaus, vidutinio verslo praktika – skaitmeninėje platformoje klientai gali patys lengvai ir paprastai užfiksuoti valiutų kursą konkrečiai atsiskaitymo dienai ir taip apsidrausti nuo svyravimų rizikos.

„Šiandien bankai teikia daugybę kokybiškų paslaugų. Juose galima atsidaryti sąskaitas, saugiai laikyti pinigus, investuoti, gauti paskolas ir t. t. Tačiau valiutų keitimo operacijos yra sritis, kur būtent „fintech“ įmonės gali pasiūlyti didesnį konkurencingumą, labiau įsigilinti į smulkaus verslo kliento poreikius, padėti suskaičiuoti ir nuspręsti, kas apsimoka geriausiai“, – mano V. Kaušas, skaičiuodamas, kad jo vadovaujama mokėjimo įstaiga „ArcaPay“ per savo veiklos istoriją jau iškeitė daugiau negu 2 mlrd. eurų ir verslo klientams padėjo sutaupyti apie 10 mln. eurų valiutų konversijos ir mokėjimo operacijų kaštų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nauji Lietuvos ir Japonijos kosmoso susitarimai – paskata sektoriaus augimui

Birželio 9 d. Tokijuje vykusio Lietuvos–Japonijos verslo forumo metu, Inovacijų agentūros direktorė Romualda Stragienė pasirašė du bendradarbiavimo susitarimus – su Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra JAXA ir atvirų inovacijų platforma Cross U.

Dirbtinis intelektas „Natasha“ pasirodė esąs šimtai programuotojų iš Indijos — jo kūrėjas iššvaistė „Microsoft“ pinigus ir bankrutavo

„Builder.ai“, turinti didelius filialus penkiose šalyse, neseniai paskelbė, kad kreipėsi į teismą dėl apsaugos nuo bankroto. Startuolis išgarsėjo prieš maždaug dešimtmetį savo novatorišku požiūriu į programėlių kūrimą. Programas pagal klientų užsakymus kūrė dirbtinis intelektas „Natasha AI“. Vėliau paaiškėjo, kad kodą rašė gyvi programuotojai, o DI buvo tik priedanga abejotinam verslui.

JAV elektromobilių milžinės griūtis Europoje: E. Musko valdoma kompanija fiksuoja katastrofiškus rezultatus (1)

Nors vis daugiau Europos vairuotojų renkasi elektromobilius, viena garsiausių šios rinkos žaidėjų „Tesla“ susiduria su akivaizdžiu stabdžiu. Elektromobilių populiarumas auga milžinišku tempu, bet JAV bendrovė šiuo metu yra tarsi svečias, kurio niekas nelaukia.

2025 m. birželis
2025-06-13 21:38
Birželio pradžioje – mažiausios elektros energijos didmeninės kainos šiais metais
2025-06-12 22:06
Lietuvoje – mažiausias savaitinis didmeninės elektros kainų vidurkis šiais metais
2025-06-12 18:21
37 proc. išaugusi vėjo elektrinių gamyba mažino elektros kainas
2025-06-11 09:37
Gegužę mažėjo tiek didmeninė, tiek ir galutinė vartotojų mokama elektros kaina
2025-06-10 22:01
„Enefit“ 2024-aisiais: nepaisant patirtų nuostolių, stabili antra rinkos žaidėjo pozicija
2025-06-07 22:08
Gegužės mėnesio elektros kaina biržoje – mažiausia per 13 mėnesių
2025-06-06 19:02
Šalyje pagaminta 91 proc. reikalingos elektros energijos
2025-06-06 09:32
Žvarbi pavasario pabaiga nesutrukdė elektros kainai pasiekti žemumas
2025-06-05 18:02
„Tesonet“ investuoja į sporto technologijų startuolį „FPRO“
2025-06-04 18:21
Didelė vietinė elektros generacija ir viena mažiausių šiemet vidutinė elektros kaina
2025-06-03 10:32
Mokate banko kortele? Sužinokite, kodėl jūsų pirkinys gali būti brangesnis nei turėtų būti
2025-06-03 09:31
„OBDeleven“ pelnas augo 205 % – juo dalinosi su kiekvienu darbuotoju
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama