Elektronika.lt
 2025 m. rugpjūčio 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugpjūčio 1 d. 20:41
Harvardo mokslininkai sukūrė lazerį, kuris gali pakeisti beveik viską, nuo medicinos iki elektronikos
Rugpjūčio 1 d. 17:36
KTU doktorantė apie šviesos taršą: taupūs LED šviestuvai – ne visada draugiški aplinkai
Rugpjūčio 1 d. 14:58
„Range Rover“ flagmano šeimą papildė naujausioji versija
Rugpjūčio 1 d. 11:31
Elektromobilio įkrovimas per 5 minutes: fantazija ar netolima ateitis?
Rugpjūčio 1 d. 08:15
Hibridas ar benzinu varomas elektromobilis? „Nissan“ pristato naujos kartos „e-POWER“ pavaros sistemą
Liepos 31 d. 20:33
Oksfordo mokslininkai ištyrė 5G poveikį žmogui, rezultatai nustebino net didžiausius skeptikus (1)
Liepos 31 d. 14:09
Kaip naudoti dvikalbę „iOS 18“ klaviatūrą
Liepos 31 d. 14:05
Infarkto atveju svarbi kiekviena minutė: diegiama nauja sistema, kuri padės suteikti pagalbą laiku
Liepos 31 d. 11:27
Paauglių sprendimai keis „Instagram“: ką reikia žinoti tėvams?
Liepos 31 d. 08:41
„Renault Master“ furgonas nuo šiol bus tinkamas ir gyventi
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos kosmoso sektoriaus įmonės jau sulaukė investicijų už daugiau kaip 5 mln. eurų

Publikuota: 2024-08-08 18:50
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Lietuva turi ambicijų, kad iki 2027 metų šalies kosmoso sektorius sudarytų 1 proc. šalies BVP. Šiuo tikslu Ekonomikos ir inovacijų ministerija deda pastangas, kad Lietuvos verslas ir mokslas aktyviai įsitrauktų į šio sektoriaus augimą – Lietuva jau dalyvauja net 30-yje Europos kosmoso agentūros (EKA) projektų, kurių dėka šalies įmonės sulaukė investicijų jau už daugiau kaip 5 mln. eurų.

Lietuvos kosmoso sektoriaus įmonės jau sulaukė investicijų už daugiau kaip 5 mln. eurų

„Praėjusiais metais pasaulinė kosmoso sektoriaus vertė buvo didesnė nei 554 mln. eurų. Prognozuojama, kad per artimiausią dešimtmetį ji patrigubės ir sieks 1,66 trilijono eurų, tad dalyvavimas EKA veikloje Lietuvai atveria daug naujų galimybių auginant šį didelį potencialą turintį sektorių. Dirbame šia linkme, kad verslui būtų kuo lengviau įeiti į šią rinką: įsteigėme „Space Hub LT“, kuris padėjo kosmoso srities įmonėms įgyvendinti tarptautinius projektus, dalyvauti mokymo ir inkubavimo veiklose ir taip didinti savo žinomumą bei stiprinti Lietuvos kosmoso ekosistemą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Vien tik šiais metais EKA patvirtino 8 Lietuvos verslo ir mokslo institucijų projektus pagal išimtinai Lietuvai skirtą Trečiųjų šalių programą. Jiems įgyvendinti numatoma skirti beveik 1 mln. eurų.

„Matome vis didėjantį mūsų verslo susidomėjimą EKA programomis – per pastaruosius keletą metų pagal teikiamas paraiškas EKA programoms jis išaugo daugiau nei 8 kartus. Tai rodo, kad Lietuvos verslas yra atviras imtis inovatyvių dažnai dvejopos paskirties technologijų kūrimo ir plėtojimo ir tapti reikšmingu globaliu kosmoso pramonės dalyviu“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.

Lietuvos įmonės kartu su EKA jau įgyvendina įvairius projektus. Pavyzdžiui, šiuo metu lietuvių bendrovės „Geomatrix“ ir „Coetus“ kartu su tarptautiniais partneriais įgyvendina EKA projektą, skirtą Baltijos jūros regionui kovoti su klimato kaita. Įgyvendinant projektą kuriamos palydovinių žemės stebėjimo duomenų pritaikymo paslaugos, padėsiančios spręsti su klimato kaita susijusius uždavinius.

Be to, stiprinant Lietuvos kosmoso ekosistemą, mūsų šalyje įkurtas ir EKA verslo inkubatorius („ESA BIC Lietuva“), kuris teikia techninę ir konsultacinę pagalbą kosmoso srities startuoliams bei remia inovatyvių kosmoso produktų ir technologijų kūrimą. Šiuo metu šio inkubatoriaus veikloje dalyvauja 8 atrinkti kosmoso startuoliai. Lietuviai taip pat išbando galimybę EKA astronautų atrankoje: joje dalyvavo 80 mūsų šalies piliečių.

Prie Lietuvos kosmoso srities įmonių augimo ypač prisideda Inovacijų agentūroje veikiantis „Space Hub LT“, atsakingas už kosmoso ekosistemos plėtrą ir kosmoso politikos įgyvendinimą.

„Padedame įmonėms atrasti naujas inovacijų taikymo ir bendradarbiavimo kosmoso srityje galimybes bei įsilieti į tarptautines grandines. Per dvejus veiklos metus iniciatyviai siekėme Lietuvos kosmoso ekosistemos plėtros, konsultavome įmones, į Lietuvą reguliariai kvietėme EKA ekspertus supažindinti mūsų ekosistemos dalyvius su finansavimo galimybėmis bei iš arčiau pamatyti Lietuvoje turimus įmonių pajėgumus“, – sako Inovacijų agentūros „Space Hub LT“ grupės ekspertas Eigirdas Sarkanas.

Per dvejus veiklos metus „Space Hub LT“ komanda į tarptautines parodas padėjo išvykti net 23 Lietuvos įmonėms, aktyviai konsultavo verslus dėl finansavimo galimybių ir padėjo joms parengti tarptautines paraiškas, rasti partnerių ir gauti didelių investicijų.

Siekdama spartesnės Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros, Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra parengusi Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros koncepciją, pagal kurią mūsų šalis siekia tapti konkurencingų kosmoso srities paslaugų teikėja ir kurti pažangiais moksliniais tyrimais paremtus sprendimus ir technologijas.

Taip pat nuolat siekiama plėtoti ryšius ir su didžiosiomis pasaulio kosmoso įmonėmis, pavyzdžiui, su įmone „SpaceX“. Prieš trejus metus ši bendrovė įsteigė „Starlink“ padalinį Lietuvoje ir teikia plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas.

Lietuva asocijuota EKA nare tapo 2021 metais.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Oppo“ pratęsė bendradarbiavimą su „Hasselblad“ ir kuria naują vaizdo apdorojimo sistemą

Dar 2022 metais Kinijos bendrovė „Oppo“ užmezgė strateginę partnerystę su legendiniu fotografijos prekės ženklu „Hasselblad“. Dabar abi pusės žengia dar vieną žingsnį į priekį ir oficialiai paskelbė, kad kuriama visiškai naujos kartos vaizdo apdorojimo sistema.

Absoliutus fiasko: „Stellantis“ bankrotas Kinijoje tapo skaudžia pamoka visai automobilių rinkai

Vienas didžiausių pasaulio automobilių gamintojų „Stellantis“ oficialiai atsisakė savo ambicingų planų plėstis Kinijoje. Priežastis yra nuostolingos investicijos, milžiniška skola ir nesugebėjimas prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančių rinkos sąlygų.

Elektros energijos pasigaminome mažiau, bet jos kaina išliko gerokai mažesnė nei prieš metus

Liepos mėnesį (1–29 d.) vidutinė didmeninė elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržoje išlieka žema – 0,046 Eur/kWh, arba 7 proc. didesnė nei birželį, kai buvo 0,043 Eur/kWh. Praėjusią savaitę dėl sumažėjusios vietinės elektros generacijos didmeninė elektros energijos kaina padidėjo iki 0,056 Eur/kWh.

2025 m. rugpjūtis
2025-08-01 22:03
Liepą elektra Lietuvoje – pigesnė nei Lenkijoje ar Vokietijoje: ekspertai atsakė, ko tikėtis rugpjūtį
2025 m. liepa
2025-07-29 21:26
Sumenkus saulės ir vėjo energijos gamybai praėjusią savaitę elektra brango 7 proc.
2025-07-29 18:32
Vienas mygtukas pakeis absoliučiai viską: Europos Sąjungoje įsigalios pakeitimai, kurie palies kiekvieną
2025-07-29 13:29
Praėjusią savaitę pabrango elektra
2025-07-28 16:02
Vieninteliai Aukštaitijoje: „FAD“ pelnė „Meta“ partnerystės statusą
2025-07-25 21:29
„MT Group“ pasirašė sutartį su IMI dėl 3 MW PEM elektrolizoriaus tiekimo Vilniaus žaliojo vandenilio gamyklai
2025-07-25 16:13
Milijardas verslui 2025: didžioji dalis paraiškų įvertinta. 300 mln. eurų finansavimas pasiekė tiek tradicines, tiek aukštųjų technologijų ir gynybos įmones
2025-07-25 12:25
„Apple“ neteko savo dirbtinio intelekto genijaus, kodėl išėjo vienas svarbiausių protų?
2025-07-24 21:41
„Melius Futurum“ jungiasi prie Lietuvos Kosmoso klasterio, stiprindama investicijų potencialą sektoriuje
2025-07-24 13:27
Didmeninės elektros energijos kainos išlieka žemos, nors vietinė generacija sumažėjo
2025-07-24 10:24
Nurimus vėjui praėjusią savaitę elektra brango 13 proc.
2025-07-24 09:41
„Google“ sulaukė įspūdingo dydžio baudos: šimtai milijonų už paslaptingą vartotojų duomenų kaupimą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama