Elektronika.lt
 2025 m. liepos 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 11 d. 20:49
Jeigu savo namuose turite kaitlentę – reikėtų suklusti: šią klaidą daro daugelis, o tai gali brangiai kainuoti
Liepos 11 d. 17:28
„Samsung“ pristatė naują sulenkiamų išmaniųjų kartą
Liepos 11 d. 14:23
Vilniaus universiteto tyrimas įvertino egzaminų rezultatus: kas daro didžiausią įtaką mokinių pasiekimams?
Liepos 11 d. 11:21
99 atvejais iš 100 navigacijos telefone pakaks, bet vienas kartas gali būti lemiamas: kada nerizikuoti?
Liepos 11 d. 08:43
„Astrolight“ sėkmingai išbandė lazerinio ryšio terminalą su Lietuvos Karinėmis jūrų pajėgomis
Liepos 10 d. 20:47
Mokslininkams pavyko tai, ko nesitikėjo niekas: saulė atskleidė slapčiausią savo pusę
Liepos 10 d. 17:58
Įspėja dėl karščio pavojų: vasarą baterijos gali virsti sprogmenimis
Liepos 10 d. 14:13
Kauno rajonas pristato išmaniąją naujieną gyventojams – startuoja oficiali savivaldybės programėlė
Liepos 10 d. 11:23
Tyrimas: Lietuvos jaunimas dirbtinį intelektą aktyviai naudoja mokymuisi, bet darbo paieškai – dar vangiai
Liepos 10 d. 08:26
Išmanus pasirinkimas: kaip sutaupyti pinigų ir tausoti gamtą renkantis telefoną?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Biomatter“ pritraukė 6,5 milijonų eurų investiciją naujų fermentų kūrimui su dirbtinio intelekto pagalba

Publikuota: 2024-08-07 11:29
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Biomatter“, lyderiaujanti fermentų inžinerijos įmonė, sėkmingai pritraukė 6,5 mln. eurų investiciją iš rizikos kapitalo fondų „Inventure“ ir „UVC Partners“. Prie pagrindinių šio etapo investuotojų pat prisijungė ir jau esami „Biomatter“ investuotojai – lietuvių fondas „Practica Capital“, „Metaplanet“ bei verslo angelai, pramonės ekspertai.

2019 metais „Biomatter“ žurnale „Nature Machine Intelligence“ pademonstravo, jog pasitelkiant dirbtinį intelektą galima sukurti naujus, gamtoje neegzistuojančius fermentus. Šis svarbus algoritmas atvėrė naujus kelius sintetinės biologijos tyrimams ir plėtrai visame pasaulyje. Šiandien „Biomatter“ vystoma „Intelligent Architecture™“ platforma leidžia kurti visiškai unikalius fermentus, išvengiant natūralių fermentų turimus trūkumus, taip itin praplečiant jų taikymo galimybes. Nauja investicija, kartu su sparčiai augančiu klientų ratu, kuriam priklauso ir tokios įmonės kaip „Thermo Fisher Scientific“, „BASF“, „Neogen“, leis „Biomatter“ toliau plėsti savo unikalios platformos galimybes ir jos pagalba kurti inovatyvius produktus.

Fermentai – raktas į bioekonomikos ateitį

Fermentai / Bendrovės nuotr.
Fermentai / Bendrovės nuotr.

Sparčiai augantis gyventojų skaičius pasaulyje reikalauja naujų inovatyvių sprendimų medicinos, chemijos pramonės ir tvarios maisto produkcijos srityse.

Fermentai yra pagrindinės molekulės, galinčios tapti šios transformacijos pagrindu. Šiandien gamtoje randami fermentai atlieka svarbias funkcijas įvairiose pramonės šakose: diagnostikoje (pvz., naudojant DNR polimerazes), genų redagavime (pvz., CRISPR-Cas sistemos), biokuro gamyboje (pvz., naudojant celiulazes) ar žemės ūkyje (pvz., naudojant fitazes). Tačiau kiekvienai sričiai ir pritaikymui reikalingi nauji, unikalūs fermentai, kurių generavimas yra itin didelis iššūkis mokslininkams. Dabartiniai fermentų kūrimo metodai yra paremti brangiais eksperimentiniais tyrimais, kurie gali trukti mėnesius ar netgi keletą metų, o tokiu būdu sukurtų fermentų taikymo galimybės – vis dar itin ribotos.

Unikali „Biomatter“ komandos sukurta technologija padeda įveikti šias limitacijas ir pažvelgti į fermentų inžineriją iš kitos perspektyvos.

„Fermentai atliks itin svarbų vaidmenį ateities bioekonomikoje. Šios molekulės yra įgalinantis elementas, leidžiantis mums kurti ir gaminti naujus cheminius junginius, ląsteles ir net organizmus. Unikalūs fermentai, kuriuos sėkmingai kuriame savo partneriams visame pasaulyje, demonstruoja mūsų gebėjimą peržengti įprastas fermentų inžinerijos ribas. Tikime, jog neribotos galimybės kurti norimus fermentus mums padės prisidėti prie gražesnį rytojaus planetai ir žmonėms statymo“, – sako Laurynas Karpus, „Biomatter“ direktorius ir bendraįkūrėjas.

Inovatyvios technologijos tvariai ateičiai

Ribotos fermentų inžinerijos galimybės paskatino „Biomatter“ sukurti tvarų šios problemos sprendimą. 2019 metais „Biomatter“ komanda pristatė svarbų tyrimą, parodžiusį, kad jų sukurtas dirbtinio intelekto įrankis gali mokytis iš didelio kiekio duomenų apie jau egzistuojančius fermentus ir panaudoti šias apibendrintas žinias generuojant visiškai naujas fermentų molekules. Šis pasiekimas buvo didelis proveržis, pirmą kartą pasaulyje pademonstravęs, kad dirbtinis intelektas gali padėti sukurti naujus, pilnai veikiančius fermentus.

„Intelligent Architecture™“ platforma yra daugelio metų „Biomatter“ mokslininkų ir inžinierių darbo rezultatas, leidžiantis iš esmės pakeisti fermentų kūrimo paradigmą. Tradiciniai fermentų inžinerijos metodai yra paremti nedidelių pakeitimų įvedimu į jau gamtoje egzistuojančias molekules, siekiant sukurti naujas ar geresnes funkcijas. Dažnu atveju, šie pagerėjimai yra gan nedideli, o funkcijos – panašios į jau egzistuojančias. Natūralūs fermentai paprasčiausiai nėra evoliucionavę XXI-ojo amžiaus industriniams tikslams.

„Biomatter“ fermentų inžinerijos platforma naujus fermentus leidžia sukurti neapsiribojant jau egzistuojančioms molekulėms. Nusprendus, kokią funkciją ir savybes fermentas turi turėti, nauja molekulė yra kuriama pradedant nuo „tuščio lapo“. Tokiu būdu, baltymų inžinieriai gali kurti naują molekulę nuo jos pirmojo atomo, specifiškai pritaikytą jos galutinei aplikacijai.

Toks proveržis fermentų inžinerijos sferoje yra galimas dėl „Biomatter“ sukurtų naujų dirbtinio intelekto ir fizikinių algoritmų, kurie buvo sukurti ir toliau tobulinami įmonės laboratorijose Lietuvoje.

„Dirbtiniu intelektu pagrįstas baltymų dizainas šiuo metu yra viena įdomiausių ir dinamiškiausių sričių rizikos kapitalo fondų investicijoms. „Biomatter“ inovatyvus požiūris į fermentų kūrimą nuo nulio, leidžia peržengti natūralių fermentų ribas ir pasiekti tikrus proveržius biotechnologijos srityje. Esame giliai sužavėti visa komanda ir įsitikinę, kad „Biomatter“ yra dirbtinio intelekto pagrindu kuriamų baltymų lyderis“, – sako Dr. Oliver Schoppe, „UVC Partners“ atstovas.

Unikalūs fermentai įvairiose pramonės šakose

Naudojant „Intelligent Architecture™“ platformą, „Biomatter“ kuria fermentus, pritaikytus įvairioms pramonės šakoms, įskaitant chemijos ir maisto pramonę, žemės ūkį, mediciną ir gyvybės mokslus. Ši platforma padeda sutrumpinti fermentų kūrimo laiką nuo metų iki vos kelių savaičių bei atveria naujų fermentų funkcijų kūrimo galimybes. „Biomatter“ sėkmingai kuria naujus fermentus tokioms įmonėms kaip „Thermo Fisher Scientific“, „BASF“ ir „Neogen“.

Vienas iš platformos pritaikymo pavyzdžių – sėkminga „Biomatter“ ir „Kirin“, vienos didžiausių maisto ir sveikatos įmonių pasaulyje, patnerystė. Šio projekto metu buvo sukurtas metodas efektyviai gaminti žmogaus pieno oligosacharidus (ŽPO), naudojant visiškai naujus „Biomatter“ sukurtus fermentus. Pagrindinis dėmesys šios kolaboracijos metu buvo skiriamas vienam svarbiausių natūraliame žmogaus piene randamų ŽPO – lakto-N-fukopentozei (LNFP I). ŽPO yra būtinas komponentas kūdikio sveikatai, imuninės sistemos stiprinimui ir apsaugai nuo infekcijų. Gebėjimas gaminti didelius ŽPO, tokius kaip LNFP I, kiekius, reiškia, jog vis daugiau kūdikių visame pasaulyje turės prieigą prie pilnaverčio pieno mišinio, būtino jų visapusiam vystymuisi.

„Dirbtinio intelekto pritaikymas baltymų kūrimui bus transformuojantis įrankis, padėsiantis išspręsti esmines problemas susijusias su jų inžinerija. Pasiekti rezultatai ankstesniuose projektuose, bendradarbiaujant su tarptautinėmis kompanijomis, demonstruoja, kad „Biomatter“ kuriama technologija spartina šios srities inovacijas, plečiant fermentų pritaikymo galimybes tiek esamose, tiek naujose srityse. „Biomatter“ komanda nuolat tobulina fermentų inžinerijos platformą stengiantis atliepti didelę fermentų inžinerijos paklausą“, – teigia „Inventure“ investicijų partneris Kevin Lösch.

Sparčiai augant globaliam klientų tinklui, ši investicija leis „Biomatter“ ir toliau plėsti unikalias platformos galimybes bei kurti naujus fermentus pasauliniu mastu. Pagrindiniai šio etapo investuotojai yra „Inventure“ ir „UVC Partners“, prie jos taip pat prisijungė ir jau esami „Biomatter“ investuotojai – „Practica Capital“ ir „Metaplanet“ bei verslo angelai, pramonės ekspertai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nuo metų pradžios JAV technologijų bendrovės dėl dirbtinio intelekto atleido 94 000 darbuotojų

Iki 2025 m. vidurio darbą prarado beveik 94 000 didžiausių JAV technologijų bendrovių darbuotojų. Tai jau ne tik dar vienas optimizavimo ar kaštų taupymo etapas – rinkos dalyviai pradėjo transformuoti savo žmogiškuosius išteklius, prisitaikydami prie dirbtinio intelekto realijų.

„Google“ keis paiešką dėl ES spaudimo: paieškos rezultatų viršuje dabar bus konkurentų svetainės

„Google“ pasirengusi iškelti konkuruojančių prekybos ir kelionių platformų nuorodas į paieškos rezultatų puslapio viršų, kad atitiktų ES „Skaitmeninių rinkų akto“ (DMA) reikalavimus ir išvengtų baudų.

„Apple“ teisinės problemos nesibaigia: teisme atsidūrė dar vienas ieškinys, šįsyk jį pateikė bendrovės akcininkai

„Apple“ susiduria su nauju teisiniu iššūkiu ir šįkart iš pačių savo akcininkų. Birželio 20 dieną federaliniame Kalifornijos teisme buvo pateiktas grupinis ieškinys dėl vertybinių popierių sukčiavimo, kuriame teigiama, jog kompanija klaidino investuotojus dėl dirbtinio intelekto funkcijų.

2025 m. liepa
2025-07-11 21:27
Liepos pradžioje – didesnė vietinė elektros gamyba nei reikia vartojimui ir žemos didmeninės kainos
2025-07-11 19:45
Iš žaliosios elektros energijos gamintojų surinkta virš 300 tūkst. eurų įmokų
2025-07-11 13:49
Birželį elektros kainos mažėjo 36 proc.
2025-07-11 07:25
„Fintech“ sektorius toliau augina raumenis – vidutinis atlyginimas čia du kartus didesnis nei šalies vidurkis
2025-07-10 22:09
Daugiau elektros eksportavome nei importavome
2025-07-09 21:53
Didmeninė elektros kaina Baltijos šalyse birželį – viena mažiausių Europos Sąjungoje
2025-07-08 16:23
Indijos IT paslaugų teikėja Lietuvoje įkurs pirmąjį padalinį Europoje: ieškos programuotojų
2025-07-07 21:53
Lietuvių aeronautikos bendrovė suomiams ir švedams pagamins 10 orlaivių
2025-07-03 19:32
Lietuvos kosmoso ambicijos: nuo kraujo tyrimų kortelėje iki durpynų stebėjimo iš palydovo
2025-07-03 13:57
„Elinta Charge“: Strateginiai pokyčiai ir investicijos į augimą – pamatai tvaresniam rytojui
2025-07-03 07:21
VERT suderino dalį AB „Ignitis gamyba“ 2025 m. investicijų
2025-07-02 21:56
Elektros didmeninės kainos – mažiausios per kelerius metus, o fiksuotos kainos planų tarifai didėjo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama