Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 25 d. 17:28
STEAM ugdymas Lietuvoje: pradžia gera, bet proveržio dar nėra
Gegužės 25 d. 14:19
Drąsus ir elektrinis: naujasis „Nissan Micra“ suderina stilių ir tvarumą
Gegužės 25 d. 11:16
VU mokslininkai kartu su kolegomis ištobulino atominės jėgos mikroskopą – pagreitino ir išplėtė jo galimybes
Gegužės 25 d. 08:27
Komfortas, našumas ir tvarumas viename – šiuos automobilius renkasi ypatingas pirkėjų ratas
Gegužės 24 d. 20:33
Kodėl tavo išmanusis telefonas staiga tampa lėtas?
Gegužės 24 d. 17:27
Išrinkti nacionalinio jaunųjų inžinierių čempionato STEAM TEAM 2025 laimėtojai
Gegužės 24 d. 14:34
3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina dažniausias naudotojų klaidas
Gegužės 24 d. 11:16
Moksleivių išradimai stebina: nuo išmanosios neregio lazdelės iki modulinių baldų iš antrinių medžiagų
Gegužės 24 d. 08:12
Sportiškosios RS versijos papildo „Škoda Enyaq“ modelių šeimą
Gegužės 23 d. 20:19
Kodėl patiktukai ir žinutės jus paverčia priklausomu, ekspertai atskleidžia šokiruojančią tiesą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Vasarą – didžiulės elektros kainų žirklės „Nord Pool” biržoje: ko gyventojams tikėtis artimiausiais mėnesiais?

Publikuota: 2024-08-05 16:40
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pirmieji vasaros mėnesiai pasižymėjo ne vien vidutinę daugiametę viršijančia oro temperatūra, bet ir ryškiais elektros kainų šuoliais elektros biržoje „Nord Pool“. Pasak energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovo Manto Kavaliausko, liepą fiksuota atvejų, kai elektros kaina vakare, palyginti su rytu, didėjo 10 ir daugiau kartų. Jis taip pat atskleidžia, kokių elektros kainų tendencijų vartotojai gali tikėtis artimiausiais mėnesiais.

Ta pati diena – kaina skiriasi 10 kartų

M. Kavaliausko teigimu, elektros kainos biržoje „Nord Pool“ birželį ir liepą kito itin dinamiškai. Pavyzdžiui, valandinės elektros kainos pirmąjį vasaros mėnesį svyravo nuo neigiamos –0,006 euro už kilovatvalandę (kWh) iki 0,37 euro už kWh (be PVM, valstybės reguliuojamos ir tiekėjo maržos dalių). Liepą taip pat netrūko elektros kainų žirklių tarp ryto ir vakaro.

„Pastarieji mėnesiai pasižymėjo dideliais elektros kainų svyravimais priklausomai nuo paros laiko. Tiek birželį, tiek liepą fiksavome tokius atvejus, kai elektros kaina vienomis valandomis, dažniau – ryte arba dienos metu, siekė 0,032 Eur/kWh, o vakare, 21-22 val., šokteldavo dešimt kartų iki beveik 0,34 Eur/kWh. Paprastai aiškinant – tuomet, kai elektros reikia mažiausiai, ji yra pigi, o kai paklausa išauga, elektra atitinkamai brangsta. Šie kainų svyravimai yra aktualūs gyventojams, pasirinkusiems su biržos kaina susietus planus – siekiant išvengti didesnių sąskaitų už elektrą, pikinėmis valandomis reikėtų sumažinti energijos vartojimą“, – sako M. Kavaliauskas.

„Elektrum Lietuva“ atstovas priduria, kad elektros kainų netolygumus lėmė pasiūlą viršijusi elektros paklausa. Oro temperatūrai šoktelėjus viršun išaugo elektros poreikis vėsinimui, kai energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių mažėjo.

„Birželį Baltijos šalyse, įskaitant ir Lietuvą, labiausiai mažėjo hidroelektrinių gamyba – net 66 proc., lyginant su geguže. Tam įtakos turėjo vyravę karščiai, kurie mažina vandens kiekį telkiniuose, o nusekusios upės savo ruožtu – gamybą hidroelektrinėse. Be to, penktadaliu smuko vėjo jėgainių gamybos apimtys, mažėjo ir saulės sugeneruojama energija. Liepą, palyginti su birželiu, didmeninė elektros kaina augo 7 proc. Tam įtakos turėjo dėl karščių išaugęs elektros vartojimas, sumažėjusi saulės elektrinių gamyba, besitęsiantys planiniai energetikos infrastruktūros darbai“, – teigia M. Kavaliauskas.

Ko tikėtis artimiausiais mėnesiais?

Pasak eksperto, ateinančiais mėnesiais, tikėtina, taip pat neišvengsime elektros kainų svyravimų biržoje. Viena iš priežasčių – dėl remonto darbų Švedijoje ribojamas „NordBalt“ jungties pralaidumas, kuris, numatoma, tęsis iki spalio.

Įtakos elektros šuoliams taip pat gali turėti Suomijos ir Estijos jungties „EstLink 2“ remonto darbai, kurie, planuojama, tęsis iki rugpjūčio 31 d. Skaičiuojama, kad iš visos Suomijos ir Estijos jungtims įrengtos 1016 MW galios iki rugpjūčio pabaigos bus prieinama tik 358 MW („EstLink 1“), o tai gerokai apribos elektros importą iš Šiaurės šalių.

M. Kavaliauskas priduria, kad artimiausiais mėnesiais taip pat keisis elektros gamybos iš atsinaujinančių išteklių proporcijos – trumpėjant dienoms, įprastai mažėja elektros generacija iš saulės, tačiau didėja vėjo sugeneruojama elektros energijos dalis. Be to, priklausomai nuo kritulių kiekio, galimai didės gamyba hidroelektrinėse.

„Tačiau, ką parodė šios savaitės pradžioje Lietuvą užklupusi audra, kad orus kuo toliau, tuo sunkiau iš anksto tiksliai prognozuoti. Vis tik gyventojams, pasirinkusiems fiksuotos kainos elektros planą, jokie išorės veiksniai – ar tai būtų mažėjanti elektros gamyba dėl oro sąlygų, jungčių remontai – neturi įtakos elektros sąskaitoms. Visas rizikas už energijos kainų kitimus biržoje prisiima pasirinktas elektros tiekėjas, o vartotojas vartoja elektrą tada, kada ji reikalinga, ir tiek, kiek reikia“, – paaiškina „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas.

M. Kavaliauskas priduria, kad tuo atveju, jei gyventojas yra pasirinkęs su birža susietą elektros tiekimo planą ir nori matyti pokyčius biržoje einamuoju metu, efektyviausia yra sekti kainas „Nord Pool“ mobiliųjų programėlių pagalba. Pavyzdžiui, „Elektrum“ mobiliojoje aplikacijoje galima stebėti kainas biržoje, gauti automatinius signalus apie elektros kainos pokyčius, sekti valandinius, paros vartojimo įpročius ir matyti kitą svarbią informaciją, susijusią su elektros vartojimu.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Nothing“ sudarė bendradarbiavimo sutartį su KEF, dar šiemet sulauksime pirmų bendrų produktų

Apie naująjį „Nothing Phone (3)“ išmanųjį telefoną neseniai prakalbo ir „Nothing“ vadovas, tačiau naujienos iš šios kompanijos stovyklos nesibaigia. Oficialiai paskelbtą apie ilgalaikę strateginę partnerystę su legendiniu Didžiosios Britanijos Hi-Fi garso pionieriumi KEF.

Vilnius pakilo startuolių reitinge: pažymimas vienaragių bumas ir aukštos vertės inovacijos

Naujausiais „The Global Startup Ecosystem Index Report“ reitingo duomenimis, Vilnius iš praėjusiais metais fiksuotos 71 vietos pakilo dar keliomis padalomis aukštyn.

AOC išlaiko pirmaujančias pozicijas pasaulinėje žaidimų monitorių rinkoje

Pasaulinė monitorių technologijų lyderė AOC 2024 m. pasiekė puikių rezultatų ir išlaikė lyderės pozicijas žaidimų monitorių segmente, remiantis IDC „Worldwide Quarterly Gaming Tracker“ paskutinio 2024-ųjų ketvirčio ataskaita.

2025 m. gegužė
2025-05-25 16:34
„Hansab Group“ įsigijo kontrolinį „C2 SmartLight“ akcijų paketą
2025-05-24 10:46
Gegužės mėnesį – žemiausia vidutinė elektros kaina biržoje šiais metais
2025-05-22 22:02
Vėjuoti orai 31 proc. mažino elektros kainą
2025-05-21 22:09
Elektroninių ryšių sektoriaus bendrosios pajamos Lietuvoje paaugo 3,6 proc.
2025-05-21 10:14
Gegužės mėnesį – žemiausia vidutinė elektros kaina biržoje šiais metais
2025-05-20 18:11
Milijardinė „Nissan“ investicija atsidūrė ant bedugnės krašto: bendrovė stabo savo ambicingą projektą
2025-05-19 22:04
Per savaitę atpigo elektra
2025-05-19 13:09
Didžiausias „iPhone“ gamintojas pradės gaminti elektrinius automobilius „Mitsubishi“
2025-05-18 21:19
„Apple“ išlieka vertingiausiu prekės ženklu, AI prekių ženklai šuoliuoja į viršų
2025-05-18 19:52
„Samsung“ įsigijo „Masimo“ audio verslą su „Bowers & Wilkins“, „Denon“ ir „Polk Audio“ prekių ženklais
2025-05-18 15:00
Pasvalio rajone pradedamos trijų saulės ir vėjo hibridinių parkų statybos
2025-05-17 21:27
Pirmajam Lietuvoje savivaldybės inicijuotam energetikos bendrijos projektui – ILTE dotacija
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama