Elektronika.lt
 2026 m. gegužės 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 7 d. 20:30
Atskleidė, koks slaptažodis – stiprus
Gegužės 7 d. 18:23
DI statybos inžinierių nepakeis, bet gali būti geras padėjėjas
Gegužės 7 d. 16:32
Kaip pasirinkti internetą dirbant iš namų
Gegužės 7 d. 14:43
Kodėl dalis nemėgsta matematikos – ir ar tikrai?
Gegužės 7 d. 12:43
Kaip pakeisti telefoninio skambučio ir „FaceTime“ pokalbio garso ir vaizdo kokybę
Gegužės 7 d. 10:34
Kur dingo pradedantieji IT specialistai 2026-aisiais: kodėl DI atima ne patirtį, o „pirmąjį laiptelį“?
Gegužės 7 d. 08:27
Kodėl DI programėlės su mumis kuria toksiškus santykius?
Gegužės 6 d. 20:13
„PayPal" ir „Canva" pristatė tiesioginio atsiskaitymo įrankį kūrėjams
Gegužės 6 d. 18:53
KU „Inžinierių diena 2026“: nuo smalsumo iki ateities technologijų
Gegužės 6 d. 16:27
Ar daiktas laikomas kokybišku vien todėl, kad veikia? Teismų praktika sako – ne
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Balandį didmeninė elektros kaina Lietuvoje mažėjo 12 proc.

Publikuota: 2024-05-16 21:11
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Balandžio mėnesį Lietuvoje didmeninė elektros kaina vidutiniškai buvo 12 proc. mažesnė nei kovą ir siekė 60,25 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir Latvijoje, o Estijoje jos kainos vidurkis siekė 60,39 Eur/MWh.

Valandinės elektros kainos balandį Baltijos šalyse svyravo nuo 10,00 Eur/MWh iki 249,96 Eur/MWh.

„Baltijos šalyse elektros kainos mažėjimui balandį įtakos turėjo 6 proc. sumažėjęs elektros poreikis, o energijos gamyboje ir toliau didelė procentinė dalis išliko iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių. Saulės elektrinėse pagaminamos energijos kiekis padidėjo maždaug 29 proc. ir tai kompensavo beveik 3 proc. sumažėjusią vėjo energijos gamybą bei 7 proc. smukusį hidroelektrinėse pagaminamą energijos kiekį“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Balandį ir toliau tęsėsi Suomijos ir Estijos jungties EstLink-2 remonto darbai, apriboję energijos importo iš Šiaurės šalių galimybes.

Kainos, kurias Lietuvos gyventojams siūlė fiksuoti nepriklausomi elektros tiekėjai, balandį šiek tiek kilo. „Elektrum Lietuva“ žemiausia elektros kaina buitiniams vartotojams praėjusį mėnesį siekė 22,95ct/kWh, fiksuojant ją 6 mėnesiams.

„Nord Pool“ biržoje balandžio mėnesio vidutinė elektros energijos kaina sumažėjo 14 proc. iki 48,67 Eur/MWh.

M. Gigos teigimu, šį pokytį taip pat daugiausia lėmė sumažėjusi paklausa ir išaugusi energijos iš atsinaujinančiųjų išteklių gamyba regione. Balandį, atšilus orams, „Nord Pool“ prekybos zonoje elektros energijos suvartota 10 proc. mažiau, palyginti su kovo mėnesio paklausa. Be to, Šiaurės šalyse pamažu tirpo sniegas ir krituliai viršijo įprastą normą, todėl hidroelektrinių gamybinė galia išaugo 11 proc. Vėjo elektrinių gamybos rodikliai, palyginti su kovu, išliko nepakitę, o saulės elektrinėse, ilgėjant paros trukmei, pagaminta 78 proc. daugiau energijos.

Lietuvoje mažėjo vartojimas, augo gamyba

Elektros energijos vartojimas Baltijos šalyse balandžio mėnesį sudarė 2 143 GWh, o tai 6 proc. mažiau nei kovo mėnesį. Lietuvoje ir Estijoje per balandį suvartota 6 proc. mažiau elektros energijos nei ankstesnį mėnesį, atitinkamai 953 GWh ir 675 GWh, o Latvijoje – 7 proc. mažiau, 515 GWh.

Baltijos šalyse elektros energijos gamyba taip pat mažėjo – balandžio mėnesį buvo pagaminta 1 732 GWh, 9 proc. mažiau nei kovą. Lietuvoje gamyba, palyginti su ankstesniu mėnesiu, padidėjo 4 proc. iki 636 GWh, o kitose Baltijos šalyse sumažėjo: Latvijoje – 18 proc. iki 744 GWh, Estijoje – 7 proc. iki 352 GWh.

Balandžio mėnesį Baltijos šalys bendrai pasigamino 81 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje šis rodiklis siekė 67 proc., Latvijoje – 144 proc., Estijoje – 52 proc.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nepriklausomi tiekėjai mažino elektros energijos kainas

Per praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 108 proc. suvartotos elektros energijos – 202,1 GWh, elektros energijos perteklius buvo eksportuotas į Švediją ir Lenkiją.

„Western Union“ išleido USDPT stabilųjį kriptotokeną „Solana“ tinkle tarptautiniams mokėjimams

„Western Union“ išleido JAV doleriais paremtą stabilųjį kriptotokeną „Solana“ blokų grandinėje, kad jį galėtų naudoti kaip atsiskaitymų aktyvą savo globaliame mokėjimų tinkle, veikiančiame 24/7 režimu.

Fiksuotos elektros kainos planų vidutiniai tarifai nesikeitė

Per praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 140 proc. suvartotos elektros energijos – 259,3 GW. Didmeninės elektros energijos savaitės kainos vidurkis siekė 0,036 Eur/kWh ir buvo mažiausia nuo pernai birželio pabaigos.

2026 m. gegužė
2026-05-07 21:02
Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės eksporto proveržis
2026-05-07 09:32
„Civinity“ perka liftų inžinerijos verslą Pietų Europoje, kuris per metus sugeneruoja apie 19 mln. eurų pajamų
2026-05-05 19:38
Didmeninės elektros energijos kainų vidurkis kilo
2026-05-05 13:03
„Crayon“ Lietuvoje tampa „SoftwareOne“: stiprina globalias kompetencijas ir vieningą veikimą rinkoje
2026-05-04 21:08
Pernai „Modus Group“ pajamos siekė 561 mln. eurų, per metus augo 17 proc.
2026-05-03 20:21
Energijos sąnaudų mažinimas stiprintų Lietuvos gamintojų konkurencingumą
2026 m. balandis
2026-04-30 09:56
„Apple“ pasisakė prieš griežtesnes „žaliosios“ energetikos taisykles
2026-04-29 07:06
„Telia“ investuoja 5 mln. eurų į namams skirto šviesolaidžio tinklo plėtrą
2026-04-28 16:27
Elektros kainų savaitės vidurkis – mažiausias šiemet
2026-04-28 11:02
„Fima ITS“ tapo „Jenoptik Baltic“
2026-04-27 10:15
Augant konkurencijai balansavimo pajėgumų paslaugų rinkoje, mažinamos „Energy Cells“ apimtys
2026-04-24 14:14
„Light Conversion“ plės lazerių gamybos ir tyrimų centrą Vilniuje: 47 mln. eurų investicijai suteiktas stambaus projekto statusas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama