Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 30 d. 20:30
Sukčiai randa naujų būdų pasisavinti jūsų pinigus
Lapkričio 30 d. 08:31
Artėjant Dakaro raliui pristatytas „Defender“ lenktyninis modelis D7X-R, kuriuo lenktyniaus Rokas Baciuška
Lapkričio 29 d. 20:42
Revoliucinis mokslininkų kūrinys: jau artimiausiu metu šviesa pakeis duomenų apdorojimo ateitį
Lapkričio 29 d. 08:12
Įtraukusis ugdymas: skaitmeninė mokymo(si) aplinka „EDUKA klasė“ įgyvendina naują mokymosi priemonių standartą
Lapkričio 28 d. 20:35
Pamirštas automobilio mygtukas, kuris žiemą gali išgelbėti gyvybę, daugelis jį ignoruoja iki nelaimės
Lapkričio 28 d. 17:50
KTU tyrėjai kuria sistemą, kuri padėtų blokuoti neteisėtos medienos patekimą į ES rinką
Lapkričio 28 d. 14:22
Pastaraisiais metais – rekordinis kibernetinių atakų skaičius, o specialistų trūksta: didžiausia – vadovų paklausa
Lapkričio 28 d. 11:49
Aštuoni patarimai, kurių elektromobilių vairuotojai privalo nepamiršti šaltuoju metų laiku
Lapkričio 28 d. 08:24
Klaipėdoje prasidėjo naujo LJA kompetencijų centro statybos: toks pastatas – vienintelis šalyje
Lapkričio 27 d. 20:21
„Audi“ atnaujino savo programėlę: integruotas „ChatGPT“ dirbtinis intelektas dabar keičia viską (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvoje sukurtą robotą „RoboBend“ įsigijo Japonijos įmonė

Publikuota: 2023-05-16 11:22
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Praėjusių metų pabaigoje Inovacijų agentūros organizuota verslo misija į Japoniją vienai iš Lietuvos robotikos įmonių jau atnešė pirmąjį kontraktą. Viešnagės metu viena Japonijos robotikos įmonė išreiškė susidomėjimą Lietuvoje sukurtu robotu, o šių metų pradžioje jį nusipirko.

„Geri kontaktai ir kontraktai ne visada ateina iš karto, jiems reikia kelerių metų nuoseklaus darbo, partnerysčių ir net santykių mezgimo, o taip pat kurti įmonės reputaciją ir auginti jos žinomumą konkrečiame sektoriuje. Paprastai nuo pirmojo kontakto su potencialiais partneriais iki kontrakto praeina ilgas laiko tarpas, kuris gali trukti net kelis metus. Verslo misijos šiuo atveju šiek tiek palengvina ir sutrumpina kelią, nes organizuojama verslo delegacija, kurią lydi Lietuvos politikos atstovai, į verslo misiją išvyksta Inovacijų agentūros atrinktos įmonės, o potencialiems užsienio partneriams tai patikimumo ir kokybės ženklas“, – sako Simona Buziliauskienė, Inovacijų agentūros Pažangos departamento Rinkų plėtros skyriaus vadovė.

Buziliauskienės teigimu, po verslo misijos į Japoniją turime sėkmės istoriją, kai tarptautinis verslo sandoris įvyko per kelis mėnesius. Tuo neabejoja ir UAB „Factobotics“ bendraįkūrėjas, vadovas Thomas Ronlev, kuris sako, kad sėkmė juos aplankė labai greitai.

„Dėka Inovacijų agentūros puikiai suorganizuotų verslo susitikimų ir partnerių, kurių dėka buvo pristatytas mūsų sukurtas metalo lankstymo automatizavimo robotas, jau sekančią dieną po pristatymo viena Japonijos įmonė išreiškė norą susipažinti su mūsų gaminamu produktu išsamiau. Verslo misija įvyko pernai spalį, gruodį Japonijos įmonės atstovai apsilankė mūsų gamykloje Lietuvoje, kur buvo pristatytos roboto techninės galimybės, o jau po poros mėnesių pasirašėme bendradarbiavimo sutartį“, – pasakoja T. Ronlev.

Vienuolika metų Lietuvoje veikianti robotikos įmonė UAB „Factobotics“ specializuojasi kurdama ir parduodama robotus, skirtus metalo apdirbimo pramonei. „Atėjo metas, kai gamybos pramonėje žmogų keičia robotas, nes labai sunku rasti kvalifikuotų gamybinių staklių operatorių. Mes sau išsikėlėme ambicingus tikslus – sukurti kokybišką ir gerai funkcionuojantį robotą, kuris pakeistų žmogaus rankas“, – teigia T. Ronlev.

Anot jo, Lietuvoje sukurtas „RoboBend“ yra pirmasis pasaulyje metalo lankstymo automatizavimo robotas, sukurtas išanalizavus gamybos poreikius lakštinio metalo pramonėje. Šį robotą galima prijungti prie gamybinio lenkimo preso, kuris lenkia lakštinio metalo gabalus ir perimti jo valdymą. „RoboBend“ yra pritaikytas dirbti su 1,5 mln. įvairių lenkimo presų, esančių visame pasaulyje. Roboto mechanizme įdiegti programiniai algoritmai padeda automatizuoti ir atlikti sudėtingus veiksmus, palengvina pasikartojančių užsakymų gamybą.

Lietuvoje pagaminti „RoboBend“ robotai jau yra pažįstami Danijos ir Švedijos metalo pramonės sektoriaus įmonėms. Anot robotą sukūrusios įmonės vadovo, šiais metais numatoma eksporto plėtra Europoje, taip pat tikimasi, kad ir Lietuvos gamybos įmonės pasinaudos įmonės sukurtais robotais. „Mūsų sėkmės istorija rodo, kad Lietuva turi potencialą ir gali pasiūlyti daugiau robotizuotų sprendimų tarptautiniu mastu“, – teigia T. Ronlev.

Nors sandorio suma ir robotą įsigijusi įmonė dar neatskleidžiama, Lietuvoje sukurtą robotą „RoboBend“ įsigijusi Japonijos įmonė robotą ir jo gamybinius pajėgumus pristatys liepos mėnesį vyksiančioje tarptautinėje robotikos parodoje „MF-Tokyo 2023“, Japonijoje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Skelbiamas 10 mln. eurų kvietimas DI sprendimus kuriantiems regionų verslams

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 10 mln. eurų kvietimą Vidurio ir Vakarų Lietuvos labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, kuriančioms dirbtinio intelekto produktus ar sprendimus.

Fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino vienas tiekėjas

Nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų 24 mėn. fiksuotos kainos planų vidutinė 1 kWh kaina per savaitę padidėjo 0,3–0,4 proc., o 12 mėn. fiksuotos kainos planų vidutinė kaina nepakito. Lietuvoje praėjusią savaitę pasigaminome 62 proc. suvartotos elektros energijos – 162,6 GWh, arba 30,3 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę.

„Tesla“ elektrinių automobilių pardavimai atsigauna, tačiau bendrovės pelnas ir toliau mažėja

„Tesla“ paskelbė 2025 metų trečiojo ketvirčio finansinius rezultatus, kurie sukėlė dvejopų reakcijų. Bendrovė pasiekė naują rekordą pagal pajamas, tai 23,99 mlrd. eurų ir pristatė net 497 tūkst. elektromobilių. Tačiau kartu su augančiais pardavimais „Tesla“ pelnas smarkiai sumažėjo.

2025 m. lapkritis
2025-11-26 16:44
Praėjusią savaitę atvėsus orams ir išaugus elektros vartojimui, elektros kainos augo 19 proc.
2025-11-24 13:58
Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina Baltijos jūros regione didėjo
2025-11-23 16:29
„Elesen“ 2025 m. I pusmečio rezultatai: augimas nepaisant rinkos sąstingio
2025-11-23 12:26
Leidimas „Paysera“ įsigyti UAB „Finansinės paslaugos Contis“ užbaigia 165 tūkst. klientų kortelių gelbėjimo operaciją
2025-11-21 10:15
Artėjama prie naujos puslaidininkių krizės? Kinijos ir Europos konfliktas jau verčia uždaryti gamyklas
2025-11-19 21:06
„Tesonet“ spartina dirbtinio intelekto kryptį – 6 naujos investicijos ir švedų vienaragis portfelyje
2025-11-19 16:59
Lietuvos kosminių palydovų gamintoja „Kongsberg NanoAvionics“ plečia veiklą Jungtiniuose Arabų Emyratuose
2025-11-18 21:06
Praėjusią savaitę rekordiškai išaugus vėjo gamybai, elektros kaina išliko stabili
2025-11-18 16:38
Padidėjus vietinei generacijai – mažesnė didmeninė elektros kaina, o mokėjimo planų kainas didino tik vienas tiekėjas
2025-11-17 21:09
EIMIN skiria finansavimą DI reguliacinei smėliadėžei
2025-11-17 13:31
Energijos išteklių kainos praėjusią savaitę išliko stabilios, keitėsi apie vieną procentą
2025-11-16 13:33
Spalį elektros kainų augimą lėmė jungčių remontai (2)
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama