Elektronika.lt
 2026 m. vasario 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 6 d. 11:15
Dažniausios klaidos, kurias daro nauji „Mac“ naudotojai
Vasario 6 d. 08:27
Elektromobiliai žiemą: šaltis „suvalgo“ ne tik kilometrus – mažėja ir baterijų efektyvumas
Vasario 5 d. 20:16
Universalūs „Stäubli“ osciloskopų zondai
Vasario 5 d. 17:16
Kompaktiški, bet be įkrovimo nuvažiuoja toli: kurie elektromobiliai tai gali?
Vasario 5 d. 14:33
Dirbtinio intelekto duomenų centrams – net dangus ne riba
Vasario 5 d. 11:29
Psichologė – apie nudailintų gyvenimų stebėjimą ekrane: štai kuo tai gali baigtis
Vasario 5 d. 08:25
Kysoje atidaromas vienas didžiausių žemyninės Europos baterinių energijos kaupimo parkų „Hertz 1“
Vasario 4 d. 20:15
NASA projektas žada perversmą: kosminė saulės energija galėtų Europai sutaupyti 35 mlrd. eurų per metus
Vasario 4 d. 17:53
„Huawei“ pristato „FreeClip 2“ – naujos kartos belaides ausines kasdieniam naudojimui
Vasario 4 d. 14:42
„Green Genius“ Latvijoje įjungė didžiausią Baltijos šalyse saulės parką
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Saulės elektrinių rezultatai Lietuvoje pirmąjį ketvirtį: trūko saulės, mažėjo gamyba

Publikuota: 2023-05-02 19:08
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Apniukęs dangus ir vien sostinėje vos 5 valandas sausį švietusi saulė šiemet pirmąjį ketvirtį lėmė ir kuklesnius saulės elektrinių gamybos rezultatus, rašoma „Elektrum Lietuva“ pranešime spaudai.

Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ duomenimis, šiemet sausį–kovą, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, visuose šalies regionuose privačios saulės elektrinės žaliosios elektros pagamino vidutiniškai 40 proc. mažiau.

Bendrovės Technikos ir tiekimo departamento vadovas Kostas Dryžas teigia, kad šiais metais apniukusį dangų saulės elektrinių turėtojai pajuto ypač apčiuopiamai.

„Tai neturėtų labai stebinti, nes saulės elektros gamyba yra ypač priklausoma nuo oro sąlygų, o jos šiais metais buvo tokios, kokios buvo. Meteorologams paskaičiavus, kad saulė sausį Vilniuje švietė vos 5 valandas per visą mėnesį, o visoje Lietuvoje jos spindėjimo trukmė sudarė vos 35 proc. sausio normos, stebuklų laukti ir nebuvo verta. Vasaris ir kovas tokio apniukusio sausio kompensuoti nesugebėjo, nors per juos saulės spindėjimas beveik neatsiliko nuo normos. Tuo tarpu antrasis metų ketvirtis rodo, kad saulės elektros generavimas atsigauna“, – sako K. Dryžas.

Laimėtojų nebuvo

Labiausiai, arba 43,9 proc., saulės elektrinių apsukos šiemet pirmąjį ketvirtį sumažėjo Panevėžio regione. Nedaug nuo jo atsiliko ir Vilniaus kraštas, kur saulės elektrinės palyginamuoju laikotarpiu elektros pagamino 43,4 proc. mažiau. Saulės neturėjo ir Kaunas, kur saulės elektros buvo pagaminta 41,5 proc. mažiau.

„Saulės spindėjimo trukmės antirekordą pasiekęs Vilnius išsiskyrė tarp šalies miestų, tačiau, bendrai vertinant, saulės spindulių trūko visoje Lietuvoje. Kaip nesant vėjo arba jam būnant pernelyg silpnam nesisuka vėjo jėgainės, taip ir saulės spindėjimas tiesiogiai lemia saulės energijos gamybos apimtis. Tokie etapai yra momentiniai, netipiški, ką pažymi ir meteorologai, kadangi buvusiam saulės sausio antirekordui sumušti prireikė net 39 metų. Negana to, vasarį saulė švietė irgi žemiau mėnesio normos, dangus iš esmės nušvito tik kovą“, – pastebi pašnekovas.

Sausį–kovą Šiaulių regione elektros gamyba saulės elektrinėse sumažėjo 37,9 proc., o Klaipėdos – 37,7 proc.

Anot K. Dryžo, kartu su kovu saulės spindėjimo trukmė apčiuopiamai išaugo, nes šiltasis metų laikas paprastai pasižymi saulės gausa, todėl elektrinių generavimo apimčių padidėjimą jų turėtojai jau pajuto. Vis tik šiemet kovo mėnesį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, elektros gamyba buvo beveik perpus mažesnė.

Daugiausiai kilovatvalandžių – Klaipėdoje

Nepaisant saulės trūkumo, Klaipėdoje esančių saulės elektrinių savininkai galėjo džiaugtis jų efektyvumu pagal pagamintas kilovatvalandes (kWh) vienam kilovatui. „Elektrum Lietuva“ duomenimis, pirmąjį metų ketvirtį Klaipėdoje veikiančioje privačioje saulės elektrinėje buvo pagaminta daugiausiai, arba 135,6 kWh, vienam kilovatui. Tokio saulės elektrinių efektyvumo nepavyko aplenkti esančioms kituose šalies regionuose.

Visgi, anot eksperto, pagal šį rodiklį turėjo kuo pasidžiaugti ir saulės elektrinių savininkai kituose šalies regionuose. Kaune viena iš stebimų saulės elektrinių metų pradžioje pagamino 119,8 kWh vienam kilovatui. Vilniuje daugiausiai buvo pagaminta 110,3 kWh elektros kilovatui, Šiauliuose – 106 kWh vienam kilovatui, o Panevėžyje – beveik 100,5 kWh elektros vienam kilovatui.

„Šis gamybos efektyvumo rodiklis mums padeda sekti ir vertinti diegiamų technologijų gebėjimą maksimaliai išnaudoti saulės energiją elektros gamybai. Tai leidžia akivaizdžiai įsitikinti, jog saulės

elektrinės gebėjo pagauti ir tas retas akimirkas, kai saulė sugebėjo bent truputį prasiskverbti pro debesis ir pradėjo pildyti savo šių metų elektros generavimo sąskaitą“, – sako K. Dryžas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Energetikos ministerija: elektros gamintojų saulės ir vėjo elektrinėms – lengvatinės paskolos

Energetikos ministerija patvirtino finansinės priemonės „AEI paskolos juridiniams asmenims“ pakeitimus, kuriais yra praplečiamos investavimo galimybės atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) elektrinių ir elektros energijos kaupimo įrenginių plėtrai.

AMD paskelbė apie rekordines pajamas ir pažadėjo uždirbti milijardus iš dirbtinio intelekto, tačiau akcijos vis tiek smuko

AMD akcijos spėjo pabrangti dar dieną prieš ketvirčio ir metinių ataskaitų paskelbimą, tačiau po oficialių rezultatų publikavimo jų kaina bendrai nukrito beveik 10 %.

„MG Motor“ pardavimų šuolis nustebino net ekspertus, gamintojas jau vejasi Europos senbuvius

„MG Motor“ 2025 metais fiksavo įspūdingą augimą: Jungtinėje Karalystėje buvo pristatytas 100 000-asis elektromobilis, o bendri pardavimai Europoje pirmą kartą pasiekė 300 000 automobilių ribą.

2026 m. vasaris
2026-02-05 16:25
Tik du iš trijų tiekėjų siūlo 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planus
2026-02-04 13:22
LG skelbia 2025 m. ketvirtojo ketvirčio ir visų metų finansinius rezul-tatus: rekordinės pajamos antrus metus iš eilės
2026-02-04 12:43
Istorinis „Škoda“ pardavimų šuolis: elektromobiliai iškėlė bendrovės automobilius į trejetuką
2026-02-04 10:29
Tokio brangaus sausio dar neturėjome: elektros kaina išaugo 81 proc.
2026-02-04 06:30
„Volkswagen“ paskelbė apie rekordiškai sėkmingus metus, elektrinis „ID. Buzz“ šturmuoja rinką
2026-02-03 18:14
„Brolis semiconductors“ plečia gamybos pajėgumus, atsakydama į augančius Europos saugumo poreikius
2026-02-03 12:22
Lietuvos saulės energetikos asociacija praplečia savo pavadinimą
2026-02-02 20:36
„Google“ supurtė žaidimų kūrimo industriją: DI pasaulių generatoriaus „Project Genie“ pasirodymas numušė didžiausių kūrėjų akcijas
2026-02-02 16:18
Dėl šalčių padidėjus energijos suvartojimui, brango visi energijos ištekliai
2026 m. sausis
2026-01-31 18:43
„Microsoft“ kapitalizacija sumažėjo 357 mlrd. USD po sėkmingo ketvirčio ataskaitos ir generalinio direktoriaus pareiškimo apie „Copilot“ populiarumą
2026-01-31 16:26
Sumanioji specializacija Lietuvoje jau sukuria daugiau nei 5 mlrd. eurų pridėtinės vertės
2026-01-30 13:57
Telecentras sutarė dėl naujos dirbtinio intelekto platformos sukūrimo Lietuvoje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama