Elektronika.lt
 2025 m. birželio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 8 d. 14:52
Tyrimas: lietuviams kasdien parodoma beveik 840 reklamų internete
Birželio 8 d. 11:18
„Kia“ atnaujino Lietuvoje geriausiai parduodamą savo modelį
Birželio 8 d. 08:56
Vasarą – išbandymai jūsų telefonui: atskleidė, kaip išvengti nuostolių
Birželio 7 d. 20:03
Norintiems gyventi išmaniau: P1 sąsaja ESO klientams leidžia valdyti namų įrenginius
Birželio 7 d. 16:35
Lietuvos transportui reikės mažinti naftos vartojimą – to nepadarius, valstybei gresia šimtamilijoninės baudos
Birželio 7 d. 12:57
Gamintojai patobulino „Defender“: kuo pasižymės naujasis modelis?
Birželio 7 d. 08:51
Naujoji „myPhone“ telefonų kolekcija – praktiška dovana mylimai senjorei
Birželio 6 d. 20:52
Laukiamiausi 2025 metų žaidimai: šie pavadinimai verčia laukti ir kuria naujas legendas
Birželio 6 d. 17:24
Automatiškai save tvarkantis „Gmail“ ir neatpažįstama „Google“ paieška: kas debiutavo „Google I/O“ renginyje?
Birželio 6 d. 14:50
Tyrimas atskleidė: elektromobiliai vis dar apipinti trimis pagrindiniais mitais – ar jie pagrįsti?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Elektrum“: gruodį elektros kaina Lietuvoje kilo 17 proc.

Publikuota: 2023-01-16 21:09
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Gruodžio mėnesį Lietuvoje vidutinė elektros kaina buvo 17 proc. didesnė nei lapkritį ir siekė 264,28 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 17 proc. iki 263,91 Eur/MWh, Estijoje – 20 proc. iki 263,45 Eur/MWh, rašoma „Elektrum“ pranešime spaudai.

Gruodį valandinės elektros kainos Baltijos šalyse svyravo nuo 0,04 Eur/MWh iki 665,01 Eur/MWh.

„Nors gruodį buvo daug šventinių dienų, elektros energijos sunaudojimas „Nord Pool“ regione, palyginti su lapkričiu, išaugo 18 proc., tai lėmė šaltesni orai. Praėjusį mėnesį Šiaurės šalių vandens talpyklų pripildymo lygis, palyginti su lapkričio mėnesiu, nukrito ir buvo 7 proc. mažesnis už normą.

Elektros kainų augimui įtakos turėjo ir Švedijos Oskašhamno 3-iojo reaktoriaus remonto darbai – juos atliekant sumažėjo atominės elektrinės pajėgumas. Pirmoje gruodžio pusėje buvo pastebimas vėjo elektrinių gamybos sumažėjimas, tačiau antroje mėnesio pusėje jis sparčiai augo.

Tai paskatino valandinės elektros energijos kainų mažėjimą daugumoje „Nord Pool“ prekybos zonų net iki neigiamo lygio tam tikromis valandomis per Naujųjų metų šventę. Apskritai vėjo energijos gamyba regione gruodį, palyginti su lapkričio mėnesiu, padidėjo 12 proc.“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos sistemos kaina gruodį išaugo 104 proc. ir siekė maždaug 223,17 Eur/MWh.

Lietuvoje augo vartojimas, bet gamyba mažėjo

Gruodį Baltijos šalyse bendrai suvartota 2547 GWh elektros energijos, t. y. 12 proc. daugiau nei lapkritį, tačiau 9 proc. mažiau nei užpernai tuo pačiu laikotarpiu. Lietuvoje suvartotos elektros kiekis padidėjo 11 proc., palyginti su lapkričiu, tačiau sumažėjo 9 proc., palyginti su 2021 metų gruodžiu, ir buvo 1123 GWh.

Latvijoje šis rodiklis padidėjo 11 proc., palyginti su lapkričiu, tačiau sumažėjo 13 proc., palyginti su 2021 m. gruodžiu, ir siekė 613 GWh. Estijoje gruodžio mėnesį iš viso buvo suvartota 810 GWh elektros energijos – 12 proc. daugiau nei lapkritį, bet 6 proc. mažiau nei užpernai per tą patį laikotarpį.

Praėjusį mėnesį bendra Baltijos šalių elektros energijos gamyba sudarė 1749 GWh – 23 proc. daugiau nei lapkričio mėnesį, bet 4 proc. mažiau nei 2021 metų gruodį. Lietuvoje pagamintos elektros energijos kiekis gruodį smarkiai išaugo – 46 proc. iki 478 GWh. Latvijoje elektros gamyba augo 31 proc. ir pasiekė 587 GWh. Estijoje elektros gamyba per mėnesį kilo 6 proc. iki 684 GWh.

Gruodį pagamintos elektros energijos kiekis, palyginti su sunaudota, Baltijos šalyse padidėjo iki 69 proc. Lietuvoje šis santykis pasiekė 43 proc., Latvijoje – 96 proc., o Estijoje sumažėjo iki 84 proc.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
JAV elektromobilių milžinės griūtis Europoje: E. Musko valdoma kompanija fiksuoja katastrofiškus rezultatus (1)

Nors vis daugiau Europos vairuotojų renkasi elektromobilius, viena garsiausių šios rinkos žaidėjų „Tesla“ susiduria su akivaizdžiu stabdžiu. Elektromobilių populiarumas auga milžinišku tempu, bet JAV bendrovė šiuo metu yra tarsi svečias, kurio niekas nelaukia.

Mokate banko kortele? Sužinokite, kodėl jūsų pirkinys gali būti brangesnis nei turėtų būti

Europos Sąjungos konkurencijos priežiūros institucijos išplėtė tyrimą dėl „Visa“ ir „Mastercard“ taikomų mokesčių. Tokia informacija iš naujos Europos Komisijos apklausos, su kuria susipažino „Reuters“.

„OBDeleven“ pelnas augo 205 % – juo dalinosi su kiekvienu darbuotoju

Lietuvos automobilių technologijų įmonė „OBDeleven“ 2024 metus užbaigė reikšmingu augimu ir pranešė apie 2024 metų finansinius rezultatus: įmonės pajamos didėjo nuo 11,3 mln. eurų 2023 metais iki 15,3 mln. eurų 2024 metais (36 % augimas), o grynasis pelnas praėjusiais metais augo net 205 % – nuo 700 tūkst. iki 2,1 mln. eurų.

2025 m. birželis
2025-06-07 22:08
Gegužės mėnesio elektros kaina biržoje – mažiausia per 13 mėnesių
2025-06-06 19:02
Šalyje pagaminta 91 proc. reikalingos elektros energijos
2025-06-06 09:32
Žvarbi pavasario pabaiga nesutrukdė elektros kainai pasiekti žemumas
2025-06-05 18:02
„Tesonet“ investuoja į sporto technologijų startuolį „FPRO“
2025-06-04 18:21
Didelė vietinė elektros generacija ir viena mažiausių šiemet vidutinė elektros kaina
2025 m. gegužė
2025-05-31 22:16
Norvegijos investicijų bendrovė „Hawk Infinity“ susitarė dėl UAB „WhiteBit“ įsigijimo – naujas plėtros etapas Lietuvos IT rinkoje
2025-05-31 13:10
„Samsung“ sprendimai gali iškeliauti ir už Žemės ribų: vysto projektus, susijusius su kosmoso pramone
2025-05-30 22:16
Išaugus saulės energijos gamybai, elektros kaina išliko stabili
2025-05-30 16:34
Nuo gegužės 30 d. pradedamas teikti finansavimas savarankiškiems (atskiriems) energijos kaupiklių parkams
2025-05-29 22:02
Vidutinė savaitės elektros kaina biržoje išlieka žema, fiksuotos kainos tarifų vidurkis – mažesnis nei pernai
2025-05-29 21:20
Lietuvių kuriama energijos valdymo sistema užkariauja Europą
2025-05-28 22:03
Praėjusią savaitę energijos ištekliai brango nedaug
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama