Elektronika.lt
 2026 m. sausio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 26 d. 08:28
Elektromobilio paieškose: kas šiandien padeda lietuvius pervilioti iš degalais varomų modelių?
Sausio 25 d. 19:48
Pirmas žingsnis link Mėnulio ir Marso: NASA žūtbūt testuos sistemą realiomis sąlygomis
Sausio 25 d. 17:10
Probleminis interneto naudojimas tarp paauglių: naujos įžvalgos iš 9 Europos šalių tyrimo
Sausio 25 d. 15:20
Ekspertai: penki elektros vartojimo pažadai, padėsiantys sutaupyti
Sausio 25 d. 13:22
AOC Q24B36X ir Q27B36X: QHD monitoriai, puikiai tinka ir darbui, ir žaidimams
Sausio 25 d. 11:25
Požeminiai elektros kabeliai miškams grąžins šimtus hektarų ir prisidės prie klimato kaitos švelninimo
Sausio 25 d. 09:51
Pristatytas naujasis visiškai elektrinis „Volvo EX60“ – automobilis, keičiantis rinkos taisykles
Sausio 25 d. 07:48
8 iš 10 vartotojų palieka atviras duris kibernetiniams sukčiams: kokią klaidą daro?
Sausio 24 d. 19:28
Daug kas ignoruoja, kol užstringa kieme: šie ženklai rodo, kad ryte automobilis gali neužsivesti
Sausio 24 d. 17:32
Naujas, nematomas ir ypatingas: koks ginklas buvo panaudotas operacijos Venesueloje metu?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Planuota 5000 Eur/MWh elektros kainos riba – atšaukta, liksime prie 4000 Eur/MWh

Publikuota: 2022-09-20 07:04
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Elektros rinkų operatoriai nusprendė nuo rugsėjo 20 d. nekelti maksimalios elektros kainų ribos iki 5 tūkst. eurų už MWh. Kaip ir anksčiau, didžiausia maksimalia kaina už MWh elektros biržose išliks 4000 eurų/MWh. Tokią elektros kainą vienai valandai Baltijos valstybės pasiekė rugpjūčio 17 d. ir būtent dėl šio įvykio praėjusį mėnesį buvo inicijuotas maksimalios ribos pakėlimas.

Rugpjūčio 17 d. Baltijos šalyse maksimalią valandinę kainų ribą – 4000 eurų už MWh – pasiekusi elektros kaina ne tik paskatino verslus laikinai stabdyti ar apriboti veiklą, tačiau galėjo sukelti dar reikšmingesnius pokyčius.

Rugpjūčio 23 d. buvo nuspręsta, kad didžiausia galutinė elektros kainų riba, taikytina visose Europos prekybos zonose, dalyvaujančiose bendrame kitos paros prekybos rinkų susiejimo procese, nuo rugsėjo 20 d. taps 5000 eurų už MWh.

Tai reikštų, kad susiklosčius panašiai situacijai, kokia buvo rugpjūčio 17 d. Baltijos šalių kainų zonose, maksimalus elektros tarifas būtų nebe 4 eurai/kWh, bet 5 eurai/kWh.

Vis dėlto šį sprendimą operatoriai atšaukė – tai reiškia, kad liekama prie maksimalios 4 tūkst. eurų už MWh kainos.

Sprendimas dėl maksimalios kainos ribos pakėlimo buvo priimtas antradienį, rugsėjo 13 d. Operatoriai atsižvelgė į ES Neeilinės Transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos susitikimo, įvykusio rugsėjo 9 d., sprendimus.

„Ministrai taip pat paragino duoti pasitikėjimo signalą elektros energijos rinkai ir nedelsiant sustabdyti automatinį didžiausios kliringo kainos ribos didinimą elektros energijos rinkoje“, – rašoma šiame dokumente.

Vienas algoritmas paveikė kitą

Rugsėjo 17 d. 18 val. vietos laiku Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje didmeninė elektros kaina pasiekė rekordinę ribą – 4000 eurų/MWh.

Šią maksimalią kainą nulėmė vienas iš „Nord Pool“ biržos principų – užtikrinti konkrečiu metu trūkstamą energijos kiekį.

Nors kai kurie biržai pateikti vietos gamintojų pasiūlymai buvo pigesni, pritaikius vadinamąjį „paradoksalaus atmetimo“ principą, biržos algoritmas atmetė mažesnę kainą, tačiau ne tikslų norimą kiekį siūlančių pardavėjų energijos pasiūlymus.

Šiuo konkrečiu atveju Lietuvoje trūko 0,97 megavatvalandės, o Baltijos šalyse – 2,14 MWh energijos. Reaguodamas į tai, algoritmas perkamos elektros kainą pakėlė iki maksimalios.

Šis įvykis Baltijos šalyse Europos mastu sukėlė kitą pokytį – elektros kainų viršutinė riba, pagal anksčiau patvirtintas metodikas, turėjo būti perstumta 1000 eurų/MWh iki 5000 eurų/MWh.

Tokį sprendimą rugpjūčio 23 d. ir priėmė rinkų susiejimo valdymo komitetas (angl. arket coupling steering committee), kurio veikloje dalyvauja paskirtieji elektros energijos rinkos operatoriai (angl. nominated electricity market operators – NEMO) ir perdavimo sistemos operatoriai (angl. transmission system operators).

Toks pakeitimas atliktas remiantis suderintų didžiausių ir mažiausių galutinių kainų metodika.

Ji nustato, kad didžiausia galutinė elektros kainų riba gali būti keliama 1000 Eur/MWh, kai rinkoje fiksuota galutinė kaina viršija 60 proc. nuo suderintos didžiausios galutinės kainos.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) tuo metu teigė, kad toks kainų ribos kėlimas nebuvo pagrįstas.

„Baltijos šalių nacionalinės reguliavimo institucijos laikosi pozicijos, kad kainos viršutinės ribos kėlimas iki 5000 Eur/MWh po šio kainų piko atvejo Baltijos prekybos zonoje nebuvo būtinas ir pagrįstas, kad Europos elektros rinka tinkamai funkcionuotų, o šiuo energetinės krizės laikotarpiu netgi buvo netinkama priemonė“, – rašyta VERT išplatintame pranešime.

Rugpjūčio 25 d. surengtoje spaudos konferencijoje, VERT vadovas Renatas Pocius teigė, kad sprendimas kelti maksimalią kainų ribą Europos rinkose yra paremtas formaliais kriterijais, o ne realių aplinkybių vertinimu.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„iDeal“ Lietuvoje keičia pavadinimą ir tampa „C&C“

Nuo šio penktadienio Lietuvoje veikiantis „Apple“ autorizuotų parduotuvių tinklas „iDeal“ oficialiai keičia pavadinimą ir nuo šiol veiks „C&C“ vardu. Šis pokytis yra natūralus etapas po pernai įvykusio prekės ženklo įsigijimo ir žymi visišką „iDeal“ integraciją į tarptautinę „C&C“ grupę.

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonėms – naujos galimybės bendradarbiaujant su CERN

Ženevoje pasirašyti ketinimų memorandumai tarp Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) ir trijų Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių: „Ostaralab“, „Ekspla“ ir „Sargasas“. Šie susitarimai žymi strateginį lūžį stiprinant Lietuvos verslo ir mokslo ryšius su viena pažangiausių pasaulio mokslinių tyrimų organizacijų.

Įspūdingas „Xiaomi“ šuolis: jau gamina dešimtis tūkstančių elektromobilių, netrukus ir Europoje

„Xiaomi“ užbaigė išskirtinius metus ir įspūdingai išaugo elektromobilių rinkoje. Nuo pirmojo savo automobilio pristatymo 2024 m. bendrovė iki 2025 m. pabaigos jau yra pateikusi daugiau kaip 400 000 elektromobilių.

2026 m. sausis
2026-01-22 16:19
EIMIN startuolių kūrimui, vystymui ir plėtrai regionuose skiria 5 mln. eurų
2026-01-22 07:39
Tyrimas atskleidžia: pernai elektroninė prekyba Lietuvoje išaugo trečdaliu
2026-01-21 21:08
Pasauliniame reitinge Lietuva nušluostė nosį Vokietijai ir JK: štai kur mūsų tikroji jėga
2026-01-21 13:33
Fiksuotos elektros kainos planų vidutiniai tarifai per savaitę pakito nežymiai
2026-01-20 18:25
Stiprinama Vilniaus energetikos ekosistema: „Gijos“ plečia įmonių grupę
2026-01-20 13:34
Didėjant vartojimui, Lietuvoje elektra pabrango
2026-01-19 19:14
Gruodį elektra reikšmingai pigo, o elektromobilių įkrovimas gerino elektros vartojimo rekordą
2026-01-19 10:12
Elektros energijos vidutinė didmeninė kaina 2025-aisiais Lietuvoje – mažesnė nei vidutiniškai ES šalyse
2026-01-18 14:35
Automobilių pramonę vėl parklupdė lustų badas: trys milžiniškos Kinijos gamyklos stabdo darbą
2026-01-16 15:29
Gruodį vidutinė elektros kaina mažėjo, daugiausia elektros pagamino vėjo elektrinės
2026-01-16 13:42
„Tesonet“ skelbia pradedanti strateginę investiciją į Lietuvos švietimą
2026-01-16 10:20
Atnaujintos energetikos bendrijų finansavimo galimybės savivaldybėms
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama