Elektronika.lt
 2026 m. vasario 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 28 d. 13:29
Laiškas už 100 tūkst. eurų: įspėja apie kibernetinių atakų bangą prieš verslą
Vasario 28 d. 09:36
„Samsung“ pristatė „Galaxy S26“ išmaniuosius telefonus: pirmasis flagmanas su integruotu privatumo ekranu
Vasario 27 d. 20:22
Indija kuria didžiausią pasaulyje skaitmeninę tapatybės sistemą: ekspertai perspėja dėl rizikų
Vasario 27 d. 17:24
Naujosios „Galaxy Buds4“ ausinės jau netrukus pasieks Lietuvą: išsiskirs dirbtiniu intelektu ir komfortu
Vasario 27 d. 14:15
Sukčiai taikosi ne tik į asmenis, bet ir į verslą: aukas pritraukia ir žaidimais
Vasario 27 d. 11:16
Apklausa: DI darbe neramina daugelį, bet pradėjus mokytis – savivertė išauga
Vasario 27 d. 08:02
Vaistų informaciją jau galima gauti telefonu – pakanka nuskenuoti kodą ant pakuotės
Vasario 26 d. 20:24
Robotas, kuris žiūrėdamas į save veidrodyje mokosi būti žmogumi
Vasario 26 d. 17:26
Kosmoso inovacijų ekspertas E. Sarkanas: „Kosmosui kuriamos technologijos anksčiau ar vėliau grįžta atgal į Žemę“
Vasario 26 d. 14:48
Skaitmeninė pažanga ūkiuose: 10 šalies ūkių tapo inovacijų demonstravimo erdve
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Litgrid“: kylant dujų kainoms, Europoje auga elektros kainos

Publikuota: 2022-02-28 18:33
Tematika: Verslo naujienos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Praėjusią savaitę aprimusi vėjo generacija bei augęs suvartojimas išaugino elektros kainas Lietuvoje. O savaitės pabaigoje šoktelėjusios dujų kainos turėjo įtakos augančioms elektros kainoms Vokietijoje, rašoma „Litgrid“ pranešime spaudai.

Vasario 21-27 dienomis vidutinė elektros energijos savaitės kaina Lietuvoje, lyginant su ankstesne savaite, išaugo 34 proc. ir siekė 101,5 Eur/MWh. Elektros kaina Latvijoje ir Estijoje praėjusią savaitę buvo beveik tokia pat kaip ir Lietuvoje ir siekė 101,4 Eur/MWh.

„Vasario paskutinę savaitę elektros kaina Lietuvoje šoktelėjo trečdaliu, panašiai kaina augo ir visoje „NordPool“ sistemoje. Kainos augimas susijęs su vėjo generacijos sumažėjimu bei dujų kainos augimu. Vėjo jėgainės Lietuvoje generavo 31 proc. mažiau nei vasario viduryje, tačiau vis tiek užtikrino daugiau nei 40 proc. Lietuvoje generuotos energijos. Dujų kaina ketvirtadienį Olandijos TTF aikštelėse šoktelėjo net iki 132 Eur/MWh, penktadienį vėl nukrito žemiau 100 Eur/MWh ribos, tačiau augimo tendencija išlieka. Augančios dujų kainos Europoje prisidėjo prie savaitgalį Vokietijoje augusių elektros kainų. O Baltijos šalyse elektros kainų augimas buvo šiek tiek mažesnis dėl 50 proc. išaugusios hidroelektrinių generacijos“, – sako „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

Elektros suvartojimas praėjusią savaitę Lietuvoje išaugo 2 proc. ir siekė 258 GWh. Elektros gamyba Lietuvoje sumažėjo 14 proc., o vietos elektrinės užtikrino 37 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje per savaitę pagaminta 94 GWh elektros energijos.

Vėjo jėgainės praėjusią savaitę pagamino 42 proc. Lietuvoje generuotos elektros energijos. Šiluminės elektrinės pagamino 14 proc., hidroelektrinės – 30 proc., kitos elektrinės – 10 proc., o saulės elektrinės 5 proc. elektros energijos. Vietinė gamyba praėjusią savaitę sumažėjo dėl 31 proc. mažėjusios vėjo jėgainių gamybos, taip pat 16 proc. sumažėjo kitų elektrinių generacija. Ženkliai augo tik hidroelektrinių gamyba – jos sugeneravo 17 proc. daugiau nei praėjusią savaitę.

Pagal importo / eksporto (saldo) santykį, 66 proc. mūsų šalies elektros energijos poreikio* buvo importuota. Palyginti su ankstesne savaite, bendras importas išaugo 4 proc., iki 224 GWh. Diferencijuojant šalies importą, 18 proc. elektros į šalį pateko iš trečiųjų šalių, 47 proc. – iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį, 31 proc. buvo importuota per sieną su Latvija, o likę 4 proc. iš Lenkijos per „LitPol Link“ jungtį.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos sumažėjo 29 proc., iki 43 GWh. Per „LitPol Link“ į Lenkiją buvo nukreipta 94 proc. Lietuvos eksportuojamos elektros, į Latviją 3 proc., o į Skandinaviją 2 proc.

Elektros srautui „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo išnaudojamas 50 proc. Lenkijos kryptimi ir 12 proc. Lietuvos kryptimi. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas buvo 1 proc. Švedijos kryptimi bei 59 proc. Lietuvos kryptimi.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Spotify“ tvirtina savo pozicijas: milijonai naujų vartotojų, rekordinis pelnas ir DI muzikos revoliucija

Švedų muzikos transliacijos milžinė „Spotify“ toliau sparčiai auga ir plečia savo veiklos sritis – nuo muzikos ir tinklalaidžių iki garso knygų bei naujų socialinių ir dirbtinio intelekto funkcijų. Pastarųjų ketvirčių rezultatai rodo, kad bendrovės strategija didinti naudotojų įsitraukimą ir pelningumą duoda vaisių.

Per savaitę fiksuotos elektros kainos planų tarifus padidino vienas nepriklausomas tiekėjas

Per praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 71 proc. suvartotos elektros energijos – 220,8 GWh, likusi dalis vartojimui reikalingos elektros importuota iš Švedijos ir Latvijos.

Automobilių milžinė pripažino klaidą: elektromobilių revoliucija kainavo milijardus

Europos automobilių gamintoja, valdanti „Vauxhall“, „Citroen“ ir „Fiat“ prekių ženklus, paskelbė, kad už antrąją praėjusių metų pusę fiksuos 22 mlrd. eurų dydžio atidėjinį, pripažinusi, jog „pervertino energetinės transformacijos tempą“.

2026 m. vasaris
2026-02-24 16:39
Energijos išteklių kainos mažėjo
2026-02-24 13:15
„Hostinger“ pajamos per ketverius metus išaugo keturgubai: proveržį spartina DI agentai
2026-02-24 10:40
VERT: vartotojams, turintiems su birža susietus planus, šiuo metu nereikėtų skubėti jų keisti
2026-02-24 09:39
Elektromobilių ambicijos susidūrė su realybe, „Stellantis“ pripažįsta brangią strateginę klaidą
2026-02-24 07:31
„Sylius“ kūrėjai perėmė „PrestaShop“ – prasideda nauja e. komercijos era
2026-02-23 19:52
Lietuvos „fintech“ lyderystė: suformuota brandžiausia sektoriaus bendruomenė Baltijos šalyse
2026-02-23 13:16
Teigiami pokyčiai „Topo grupėje“: pelningas gruodis, nuostoliai pernai sumažinti perpus
2026-02-21 15:22
Fiksuotos elektros kainos planų tarifai per savaitę nepakito, didmeninei energijos kainai sumažėjus
2026-02-20 19:40
Sumažėjus vartojimui, atpigo elektra
2026-02-20 15:31
Autonominiams automobiliams skirta rekordinė 16 mlrd. dolerių investicija
2026-02-20 10:22
„MG“ skelbia istorinį etapą: parduotas 1 milijonas automobilių Europos rinkoje
2026-02-19 16:11
Sumažėjus vartojimui, atpigo elektra
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama