Elektronika.lt
 2026 m. sausio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 17 d. 18:39
Ar tikrai mes esame nuolatos stebime? Šiandien jau sekamas net ir jūsų žvilgsnis ir tai tik pradžia
Sausio 17 d. 12:45
Technologija, paversianti vidaus degimo variklius automobiliuose tik nostalgija: kuo ypatingos kietojo elektrolito baterijos?
Sausio 17 d. 08:12
Šaltyje telefonas išsikrauna pačiu netinkamiausiu metu? Paaiškino, kaip to išvengti
Sausio 16 d. 20:21
Automobilyje užsidegė kuro lemputė? Štai kiek iš tiesų dar galite nuvažiuoti (1)
Sausio 16 d. 17:21
Nuo 2026 m. – palankesnės sąlygos elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrai prie valstybinės reikšmės kelių
Sausio 16 d. 14:26
Žaidimų kūrėjai vengia rizikos: atskleidė, kodėl kūrybiškumas šiandien tapo grėsme, o ne vertybe
Sausio 16 d. 11:13
Pristatyta visiškai nauja „Mazda CX-6e“: elektrinis vairavimas savo meniškiausia forma
Sausio 16 d. 08:31
Masiniai renginiai Lietuvoje bando ryšio ribas: ant scenos lipa nauja technologija
Sausio 15 d. 20:40
„Volkswagen“ pristatė išskirtinį modelį, tačiau europiečiams teks nusivilti
Sausio 15 d. 17:27
Mokyklų ateitis Lietuvoje – atsiskaitymai prie lentos ir žodiniai egzaminai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Pranešama, kad „Tesla“ užsitikrino susitarimą su didžiausiu Kinijos baterijų gamintoju „CATL“

Publikuota: 2019-11-10 16:32
Tematika: Verslo naujienos
Autorius: Darius Verbickas
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Panasonic“ yra vienintelis baterijų tiekėjas, užtikrinantis „Tesla“ kompanijos gaminamiems elektromobiliams reikalingas baterija, tačiau situacija keičiasi. Pranešama, kad „Tesla“ kompanija užsitikrino susitarimą su didžiausiu Kinijos baterijų gamintoju „CATL“.

Nuo pat „Tesla“ kompanijos įkūrimo, „Panasonic“ buvo vieninteliai jų baterijų tiekėjai. „Panasonic“ baterijas gamino Japonijoje ir jas eksportavo į Kaliforniją, kur buvo įgyvendinamos „Model S“ ir „Model X“ elektromobilių programos.

Pranešama, kad „Tesla“ užsitikrino susitarimą su didžiausiu Kinijos baterijų gamintoju „CATL“

Tuo pačiu „Tesla“ su „Panasonic“ pradėjo dar labiau bendradarbiauti ir Japonijos kompanija baterijas „Model 3“ elektromobiliams pradėjo gaminti „Gigafactory 1“ gamykloje, Nevadoje.

Per pastaruosius kelerius metus stacionariems energijos kaupimo produktams „Tesla“ pradėjo naudoti ir „Samsung SDI“ bei „LG Chem“ baterijas, tačiau „Panasonic“ visada turėjo išskirtinę teisę tiekti baterijas „Tesla“ elektromobiliams. Dabar ši padėtis keičiasi.

Prieš keletą mėnesių „Tesla“ skelbė apie pasirašytą baterijų tiekimo sutartį su „LG Chem“. Šios baterijos bus tiekiamos į Kinijoje pastatytą „Gigafactory 3“ gamyklą ir naudojamos čia gaminamiems „Model 3“ elektromobiliams.

O dabar panašu, kad „Tesla“ jau susitarė ir su „CATL“ baterijų gamintoju. „Bloomberg“ praneša, kad „Tesla“ ir „CATL“ bendrovės „pasiekė preliminarų susitarimą“. Oficialiai jis dar nėra pasirašytas, bet manoma, kad iki 2020-ųjų metų vidurio viskas turėtų tapti oficialu:

„Remiantis kelių žmonių, nenorėjusių būti įvardintais, tvirtinimais, po to, kai Elonas Muskas rugpjūčio mėnesį Šanchajuje susitiko su CATL pirmininku Zengu Yuqunu, vyko keleto mėnesių derybos ir bendrovės pasiekė preliminarų susitarimą.

Šaltiniai teigia, jog tikimasi, kad oficialus susitarimas bus pasirašytas iki 2020-ųjų metų vidurio, bet nėra garantijų, jog taip iš tikrųjų įvyks.“

Šis „preliminarus susitarimas“ apima „CATL“ baterijų tiekimą į Šanchajuje pastatytą „Gigafactory 3“ gamyklą ir būtų naudojamos „Model 3“ elektromobilių gamyboje, tačiau pranešama ir apie tai, jog vyksta diskusijos dėl galimybių tiekti baterijas ir į kitas „Tesla“ gamyklas.

Tokios kalbos apie „CATL“ ir „Tesla“ susitarimą yra neatsitiktinės. Pastaruoju metu „CATL“ padidino savo pajėgumus, pastačiusi kelias naujas baterijų gamyklas bei pasirašė naujas baterijų tiekimo sutartis su automobilių gamintojais.

Kinijos bendrovė pasirašė tiekimo sutartį su Švedijos „National Electric Vehicle Sweden“ (NEVS), perėmusiai teises į „SAAB“ ir ketinančiai per metus pagaminti šimtus tūkstančių elektromobilių.

Kitą stambią 1 mlrd. dolerių vertės tiekimo sutartį „CATL“ pasirašė su „BMW“ kompanija.

Taip pat jau pasirašyta sutartis ir su „Honda“ automobilių gamintoju – ketinama patiekti tokį kiekį baterijų, kad jų užtektų pagaminti 1 mln. elektromobilių.

„CATL“ teigia, kad jos metiniai gamybos pajėgumai siekia 17,5 GWh, tačiau jau kitais metais darbą pradės nauja gamykla, kurios pajėgumai sieks 24 GWh.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Ar elektromobilių bumas jau baigėsi? „Tesla“ pardavimai ir toliau krinta į rekordines žemumas

JAV elektromobilių milžinė „Tesla“ jau antrus metus iš eilės fiksuoja mažėjančius automobilių pristatymus. Nors 2024 m. nuosmukis buvo gana nedidelis, 2025 m. jis gerokai paspartėjo.

„Vilniaus viešajam transportui“ žaliąją elektros energiją tieks „Enefit“

„Vilniaus viešasis transportas“ pasirinko energetikos partnerį. Nuo 2026 m. sausio 1 d. žaliąją elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos šaltinių, bendrovei tiekia „Enefit“.

BYD pardavimai Kinijoje krenta, tačiau kituose regionuose fiksuojamas netikėtas lūžis

BYD 2025 metus užbaigė rezultatais, atskleidžiančiais dvi skirtingas tendencijas: sudėtingą ir itin konkurencingą vidaus rinką bei itin sparčiai augančią tarptautinę plėtrą.

2026 m. sausis
2026-01-16 15:29
Gruodį vidutinė elektros kaina mažėjo, daugiausia elektros pagamino vėjo elektrinės
2026-01-16 13:42
„Tesonet“ skelbia pradedanti strateginę investiciją į Lietuvos švietimą
2026-01-16 10:20
Atnaujintos energetikos bendrijų finansavimo galimybės savivaldybėms
2026-01-15 19:12
Gruodį elektros kainos Lietuvoje mažėjo 24 proc.
2026-01-14 18:54
Kinijos elektromobilių gamintojai fiksuoja puikius rezultatus, du jų pasiekė rekordinius pardavimus
2026-01-14 07:36
Elektros fiksuotos kainos planų vidutiniai tarifai nepakito
2026-01-12 21:05
Įsivyravus šaltiems orams, energijos išteklių poreikis didėjo, o kainos kilo
2026-01-12 15:05
„MG Motor“ plečia atstovų tinklą Lietuvoje
2026-01-09 13:32
Nuo sausio – nemokamas galios optimizavimas: mažesnės sąskaitos ir daugiau laisvų tinklo pajėgumų
2026-01-08 12:07
Vietiniai gamintojai triuškina konkurentus: Kinijoje dominuoja BYD, „Tesla“ praranda savo pozicijas
2026-01-08 09:51
Kinija atsisako „Nvidia“ ir „Intel“ produktų: dirbtinio intelekto lustų karas įžengė į naują ir pavojingą etapą
2026-01-07 21:04
Fiksuotos kainos planų tarifus didino vienas nepriklausomas tiekėjas, kitas nepriklausomas tiekėjas tarifus mažino, o trečias tiekėjas tarifų nekeitė
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama