Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 10 d. 08:21
„Sony“ pristato „ALPHA 7 V“ ir FE 28-70MM F3.5-5.6 OSS II
Gruodžio 9 d. 20:21
„Google“ ir NASA kuria virtualų daktarą: gyvybes Marse saugos ne gydytojas, o dirbtinis intelektas
Gruodžio 9 d. 17:26
Šviesa tampa ne tik ryškesnė, bet ir protingesnė: kaip automobilių žibintai keičia vairavimą?
Gruodžio 9 d. 14:22
Ar reikia importuoti energetinę priklausomybę? Lietuvos strateginis turtas – vėjas ir saulė
Gruodžio 9 d. 11:21
Su naujuoju „Tork PeakServe Automatic“ lengviau nei bet kada užtikrinti puikią patirtį WC patalpose
Gruodžio 9 d. 08:26
Kibernetinių grėsmių stebėsena: kokioms įmonėms aktualu ir kokius šaltinius stebėti?
Gruodžio 8 d. 20:17
Europa perrašo karinės technikos taisykles: pademonstruotas ginklas, kuris gali nustumti raketas į istoriją
Gruodžio 8 d. 17:33
Klausos sutrikimai paliečia tūkstančius: kokios pagalbos pacientai gali sulaukti?
Gruodžio 8 d. 14:27
Aukštojo mokslo transformacija ir dirbtinis intelektas: kas laukia studijų ateityje?
Gruodžio 8 d. 11:24
Ugdant lyderius: KTU pradendatiesiems tyrėjams suteikia unikalias galimybes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Europos elektros rinka bus švaresnė ir draugiškesnė vartotojams

Publikuota: 2019-03-26 16:47
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Antradienį Europos Parlamentas (EP) patvirtino teisės aktus, kurie leis sukurti švaresnę ir konkurencingesnę Europos elektros energijos rinką, taip pat geriau parengti ją rizikai.

Naujosios taisyklės leis panaikinti tarpvalstybinės elektros energijos prekybos kliūtis ES, kad būtų galima laisvai prekiauti bent 70 proc. jos pajėgumų. Visų pirma bus leista laisviau prekiauti atsinaujinančia energija, siekiant iki 2030 m. 32 proc. energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių.

Šiuo metu ES valstybės gali remti jėgaines, kad padidėjus energijos paklausai, pavyzdžiui, neįprastai šaltomis žiemomis, būtų galima naudotis jų gaminama energija. Naujosios taisyklės apribos valstybės paramą iškastinį kurą naudojančioms jėgainėms. Iš pradžių tokia parama bus uždrausta naujoms jėgainėms, o nuo 2025-ųjų – ir esamoms. Vis dėlto draudimas nepaveiks iki 2019 m. gruodžio 31 d. sudarytų pajėgumų sutarčių.

Kitu EP priimtu teisės aktu skatinama naudotis išmaniaisiais skaitikliais ir taikyti dinaminę elektros kainodarą, taip pat įpareigojama leisti vartotojui nemokamai pasikeisti elektros energijos tiekėją ir užtikrinti, kad keitimas užtruktų ne ilgiau kaip tris savaites (o nuo 2026 m. – ne ilgiau kaip parą). Nors ES valstybės galės laikinai reguliuoti kainas, kad padėtų skurdiems namų ūkiams, visų pirma jos turės spręsti šią problemą pasitelkdamos socialinės apsaugos sistemas.

Naujosios taisyklės taip pat geriau apsaugos gyventojus nuo rizikos staiga pritrūkti elektros energijos. Jos įpareigos ES valstybes sudaryti planus, skirtus stiprinti tokios rizikos valdymą ir bendradarbiauti tarp regionų. Pagalbos iš kitų ES šalių gavusios valstybės turės padengti visas su tuo susijusias išlaidas. Daugiau užduočių ir įgaliojimų bus suteikta Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūrai.

„ES elektros energijos rinkos reforma paskatins jos konkurencingumą, o kartu padės pereiti prie švaresnės energijos, suteiks daugiau galių vartotojams ir apsaugos nepasiturinčiuosius“, – pažymėjo EP pranešėjas Jerzy Buzek (Europos liaudies partija, Lenkija). Komentuodamas elektros energijos sektoriaus rizikos valdymo taisykles, kitas EP pranešėjas Flavio Zanonato (Socialistai ir demokratai, Italija) pasidžiaugė, jog „pavyko įtvirtinti solidarumą, kad ateityje niekas neliktų vienas kovoti su šalčiu ar staigiu elektros energijos stygiumi.“

Reglamentą dėl ES bendrosios elektros energijos rinkos palaikė 544 EP nariai, prieš balsavo 76, o susilaikė 40. Už direktyvą dėl elektros energijos rinkos taisyklių balsavo 551 europarlamentaras, 72 buvo prieš, o 37 susilaikė. Teisės aktui dėl pasirengimo rizikai elektros energijos sektoriuje pritarė 569 EP nariai, nepritarė 61, o susilaikė 34. Dėl visų šių teisės aktų jau preliminariai sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jiems įsigalioti. Jie yra dalis ES teisėkūros plano „Švari energija visiems europiečiams“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Skambina pavojaus varpais: BYD išstūmė „Volkswagen“, kiniški automobiliai uždirba daugiau

Nauja Vokietijos automobilių rinkos analizė atskleidė, kurie gamintojai uždirba daugiausia iš kiekvieno parduoto automobilio. Tyrimą atlikę specialistai iš „Center of Automotive Management“ parodė, kad gamintojų rezultatai skiriasi drastiškai. Ypač ryškus tapo Kinijos bendrovės BYD iškilimas ir „Volkswagen“ patiriamas spaudimas.

„Tesla“ ir GM nusisuka nuo Kinijos: JAV automobilių gigantai slapta traukiasi iš Kinijos glėbio

Amerikos automobilių pramonėje vyksta reikšmingi pokyčiai, kurie keičia ilgai nusistovėjusius gamybos principus. Gamintojai „Tesla“ ir „General Motors“ pradeda atsisakyti Kinijoje pagamintų detalių savo JAV rinkai skirtiems modeliams.

„European Energy“ fiksuoja augimą: finansiniai rodikliai gerėja nepaisant svyravimų rinkoje

Danijos atsinaujinančios energetikos bendrovė „European Energy“ per tris 2025-ųjų ketvirčius užfiksavo geresnius finansinius rezultatus, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Rezultatų augimą daugiausia lėmė padidėję atsinaujinančiosios energijos projektų pardavimai.

2025 m. gruodis
2025-12-10 07:24
Danijos žaliųjų technologijų įmonė „Watts“ plečiasi Vilniuje
2025-12-08 07:56
Į pirmąją Šiaurės ir Baltijos šalių „Visa Innovation Program“ grupę pateko aštuonios „fintech“ įmonės
2025-12-05 07:20
Išmaniųjų telefonų kainos šoktels jau 2026 m. – ir nesunku suprasti kodėl (1)
2025-12-04 16:22
Praėjusią savaitę itin išaugus elektros vartojimui, elektros kainos augo 23 proc.
2025-12-04 07:37
Fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino visi trys tiekėjai
2025-12-03 21:02
Įvardijo 3 faktorius, kurie darys įtaką elektros kainoms gruodį
2025-12-03 18:23
„Apple“ fiksuoja rekordinius rezultatus, paslaugų pardavimai pasiekė dar neregėtas aukštumas
2025-12-03 10:23
Lietuvių startuolis „Ligence“ gavo JAV FDA 510(k) patvirtinimą
2025-12-03 07:24
Elektros kainos kilo visose kaimyninėse valstybėse
2025-12-02 21:12
Visus metus mažėjančios elektros kaupimo įrenginių kainos didina technologijų atsipirkimą
2025 m. lapkritis
2025-11-28 07:28
Skelbiamas 10 mln. eurų kvietimas DI sprendimus kuriantiems regionų verslams
2025-11-26 16:44
Praėjusią savaitę atvėsus orams ir išaugus elektros vartojimui, elektros kainos augo 19 proc.
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama