Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 14 d. 21:08
„Panasonic“ paleidžia šilumos siurblių monstrą: naujoji serija keičia taisykles visoje Europoje
Gruodžio 14 d. 19:23
Internete sukčiai seka skaitmeniniais pėdsakais: kaip juos sumažinti?
Gruodžio 14 d. 17:30
KTU „Informiko žinių forumas“: kur mokiniai pamato, kiek daug sugeba
Gruodžio 14 d. 15:11
„Telia“ pradeda teikti 5G SA internetą namams – VIP klientams rezervuos srauto pajėgumus
Gruodžio 14 d. 13:15
Šventinis bruzdesys didina elektros tinklo rizikas: ekspertai įspėja apie pavojus
Gruodžio 14 d. 11:25
„OpenAI“ duomenų nutekėjimas: kas nutiko ir kaip apsaugoti verslą?
Gruodžio 14 d. 09:33
Globalus investicijų lėtėjimas: kaip Lietuva gali laimėti permainų laikotarpiu?
Gruodžio 14 d. 07:10
Šalies keliuose modernizuoti šviesoforai ir eismo valdymo sistemos: kaip dėl to pasikeis eismo pralaidumas
Gruodžio 13 d. 21:03
Tankai tampa bejėgiai: JAV kariuomenė testuoja spiečių robotų atakas prieš šarvuotą techniką
Gruodžio 13 d. 19:23
Dinamiškoje rinkoje – stabili kaina: už ką mokate įkraudami savo elektromobilį?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Bendra skaitmeninė rinka paspartins ES ekonomikos augimą

Publikuota: 2015-06-26 18:19
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė EVT posėdyje pabrėžė, jog būtina kuo greičiau sukurti ES skaitmeninę rinką ir pašalinti visas kliūtis laisvai prekiauti internetu visoje ES. Svarbu ir toliau perkelti kuo daugiau viešųjų paslaugų į internetinę erdvę ir skatinti gyventojus dažniau naudotis elektroninėmis paslaugomis.

„Įgyvendinus skaitmenines iniciatyvas, europiečiai turės gerokai daugiau galimybių elektroninėje erdvėje. Būtent skaitmeninėje rinkoje glūdi didžiulis ekonominis potencialas. Kai ji veiks be kliūčių, lengviau įsisteigs verslas, vartotojai turės laisvę rinktis prekes ir paslaugas iš visos ES ir už jas mokėti pigiau. Tokiu būdu ne tik paspartinsime ekonomikos augimą, bet ir sudarysime sąlygas sukurti šimtus tūkstančių naujų darbo vietų ES“, – sakė Prezidentė.

Sukūrus bendrą ES skaitmeninę rinką papildomo ekonomikos augimo vertė galėtų siekti apie 415 mlrd. eurų. Jei pirkdami internetu vartotojai galėtų naudotis visos ES prekių ir paslaugų pasiūla, jie kasmet sutaupytų apie 11,7 mlrd. eurų. Jei visose ES valstybėse elektroninei prekybai būtų taikomos vienodos taisyklės, 57 proc. įmonių pradėtų arba imtų aktyviau prekiauti internetu kitose ES šalyse.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad negalima atidėlioti ES skaitmeninės rinkos sukūrimo dar ir dėl to, kad ES šalys vis dažniau patiria kibernetines atakas. Sukūrus bendrą rinką, ES taps joms atsparesnė. Briuselyje ES vadovai sutarė, kad informacinio saugumo direktyva turi būti priimta kuo greičiau, o teisės aktai, stiprinantys duomenų apsaugą – iki šių metų pabaigos.

Būtina sparčiau perkelti viešąsias paslaugas į internetinę erdvę ir skatinti žmones šiomis paslaugomis naudotis. Svarbu vystyti elektroninius projektus, ypač tokiose srityse kaip sveikatos apsauga. Tai leis ne tik mažinti eiles sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir sutaupys mokesčių mokėtojų pinigų. Šiuo metu elektroninių sveikatos paslaugų išsivystymas Lietuvoje yra mažiausias visoje ES – šiomis paslaugomis naudojasi tik 19 proc. mūsų šalies gyventojų.

Pasak Prezidentės, Lietuva remia ES siūlymą atverti viešojo sektoriaus duomenis verslo reikmėms. Laisvai prieinami duomenys leis sukurti naujų verslo idėjų. Lietuva siekia skaitmenizuoti ir viešuosius pirkimus – tai padėtų didinti jų skaidrumą.

Taip pat svarbu lavinti ES gyventojų skaitmeninius įgūdžius. Artimiausiu metu jų reikės praktiškai visose darbo vietose. Iki 2020 metų vien Baltijos regione trūks apie 100 tūkst. informacinių technologijų specialistų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Xiaomi“ šturmuoja automobilių rinką: per dvejus metus jau pagamino pusė milijono elektromobilių

Elektrinių automobilių rinka nuolat stebina savo tempu, o nauji gamintojai pasirodo ir dingsta greičiau nei bet kada anksčiau. Tačiau tarp visų naujokų išsiskiria „Xiaomi“, kuri per labai trumpą laiką tapo rimtu konkurentu. Kinų technologijų milžinas ką tik paskelbė pagaminęs savo 500 tūkst. elektromobilį.

Už elektrą Lietuvos vartotojų mokama galutinė kaina išliko stabili, o didmeninė kaina šiemet – mažesnė nei vidutiniškai ES šalyse

Sausio–lapkričio mėnesiais mūsų šalyje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 86 Eur/MWh, arba apie 3,4 proc. mažesnė nei ES šalių kainų vidurkis, kuris siekė 89 Eur/MWh. Galutiniams vartotojams elektra šiemet vienuolika mėnesių Lietuvoje vidutiniškai kainavo 25,3 ct/kWh ir tai atitiko ES valstybių vidurkį.

Fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino du tiekėjai

Praėjusią savaitę Lietuvoje pasigaminome 48 proc. suvartotos elektros energijos, arba 130,7 GWh, toliau vykstant remontui Elektrėnų komplekse, likusi dalis vartojimui reikalingos elektros importuota iš Švedijos ir Latvijos.

2025 m. gruodis
2025-12-10 21:12
Praėjusią savaitę atšilus orams elektros kaina smuko 5 proc.
2025-12-10 16:13
Gruodį prasideda didžiausios metų šventės: kaip tai gali paveikti elektros kainas?
2025-12-10 13:14
Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje sumažėjo
2025-12-10 07:24
Danijos žaliųjų technologijų įmonė „Watts“ plečiasi Vilniuje
2025-12-09 18:52
Skambina pavojaus varpais: BYD išstūmė „Volkswagen“, kiniški automobiliai uždirba daugiau
2025-12-09 09:14
„Tesla“ ir GM nusisuka nuo Kinijos: JAV automobilių gigantai slapta traukiasi iš Kinijos glėbio
2025-12-08 07:56
Į pirmąją Šiaurės ir Baltijos šalių „Visa Innovation Program“ grupę pateko aštuonios „fintech“ įmonės
2025-12-06 21:04
„European Energy“ fiksuoja augimą: finansiniai rodikliai gerėja nepaisant svyravimų rinkoje
2025-12-05 07:20
Išmaniųjų telefonų kainos šoktels jau 2026 m. – ir nesunku suprasti kodėl (1)
2025-12-04 16:22
Praėjusią savaitę itin išaugus elektros vartojimui, elektros kainos augo 23 proc.
2025-12-04 07:37
Fiksuotos elektros kainos planų tarifus didino visi trys tiekėjai
2025-12-03 21:02
Įvardijo 3 faktorius, kurie darys įtaką elektros kainoms gruodį
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama