Elektronika.lt
 2026 m. sausio 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 21 d. 11:02
Privaloma registracija e. parduotuvėse: neretai tai pažeidžia BDAR
Sausio 21 d. 08:36
„Kia“ plečia modelių liniją Europoje: pristatytas universalas „K4 Sportswagon“
Sausio 20 d. 20:06
Ar jūsų kompiuteris pradėjo veikti lėtai? Išbandykite šiuos variantus, kurie gali išspręsti šią problemą
Sausio 20 d. 17:26
BMW ruošia pirmąjį M serijos elektromobilį: kiekvienas ratas turės po atskirą elektros variklį, debiutuos 2027 m.
Sausio 20 d. 14:17
Populiariausi išmanieji telefonai 2026 metų pradžioje: ką renkasi lietuviai ir ko laukti artimiausiu metu
Sausio 20 d. 11:44
Naujasis kompiuterinis tomografas džiugina tiksliais vaizdais ir naujomis galimybėmis
Sausio 20 d. 08:29
ESO įgyvendina plataus masto tinklo pertvarką: iki 2028 m. miškingose vietovėse kabeliais pakeis 2 tūkst. kilometrų oro linijų
Sausio 19 d. 20:41
Lietuvos kaimynai ruošiasi šnipinėti priešus iš dangaus, pradedama speciali programa
Sausio 19 d. 17:29
Vilniuje bus išbandoma nauja oro taršos prognozavimo sistema
Sausio 19 d. 14:29
NASA palydovai orų prognozėms: paslaptis, kodėl jos šiandien yra tikslesnės nei bet kada anksčiau
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

SEB bankas: klientai mokėjimo kortelėmis atsiskaito du kartu dažniau negu ima grynųjų pinigų iš bankomatų

Publikuota: 2015-05-08 13:37
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

SEB banko duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose vidutiniškai buvo atsiskaitoma 25 kartus. Tuo tarpu prie bankomato pasiimti pinigų pinigų SEB banko klientai traukė rečiau − per ketvirtį viena kortele buvo atliekama vidutiniškai 11 tokių operacijų.

Palyginti su 2011 m. pirmo ketvirčio statistika, matyti, kad žmonių atsiskaitymo ir pinigų ėmimo iš bankomatų įpročiai gerokai pakito − tuo metu viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose per ketvirtį vidutiniškai buvo atsiskaitoma 18 kartų, o grynųjų pinigų iš bankomatų pasiimama 12 kartų.

„Per ketverių metų laikotarpį Lietuvos gyventojų atsiskaitymo už prekes įpročiai sparčiai kito ir šiandien matome, kad mokėjimo kortelėmis parduotuvėse ar kitose prekybos vietose žmonės atsiskaito trečdaliu dažniau. Be to, lietuviai jau įpranta kortele atsiskaityti ir už nedidelės vertės kasdienius pirkinius − vien pernai atsiskaitymų kortele mokėjimo vietose, kai pirkinio suma neviršija 20-ies litų, skaičius išaugo 14 procentų“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Remiantis statistika, vos per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, sparčiai didėjo − šių metų kovo pabaigoje jau daugiau negu trečdalis (34 proc.) iš visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, buvo mokama kortele. Prieš metus tuo pačiu laikotarpiu šis santykis buvo 31 proc., 2011 m. kovo pab. − tik 25 procentai. Daugiau kaip kas antras (58 proc.) SEB banko mokėjimo kortelių turėtojas šiuo metu per mėnesį iš bankomatų pasiima mažiau negu 300 eurų, o iki 500 eurų per mėnesį pasiima net 77 proc. kortelių turėtojų.

„Mažėjantį poreikį turėti grynųjų pinigų lemia net kelios priežastys. Pirmiausia, pastaraisiais metais vyksta iš tiesų intensyvi mokėjimo kortelių infrastruktūros plėtra šalyje: šiandien kortele jau galima mokėti net kai kuriose turgavietėse, taksi automobiliuose, užsukus pas notarą, mokant įvairias valstybės institucijų rinkliavas. Antra vertus, patys gyventojai vis labiau ima vertinti kortelės, kaip atsiskaitymo priemonės, patogumą ir saugumą. Šiemet įtakos turėjo ir euro įvedimas − žmonėms paprasčiau mokėti kortele, nes nereikia nešiotis piniginėje smulkių pinigų, su kuriais dabar susiduriame dažniau, nes naudojame stambesnę valiutą“, − sako V. Doveika.

Nuo šių metų liepos 9 dienos SEB bankas, norėdamas ir toliau skatinti gyventojus dažniau naudotis mokėjimo kortelėmis kaip atsiskaitymo priemonėmis, keis kai kurių paslaugų, susijusių su debeto ir kredito kortelėmis, sąlygas ir mažins populiariausių mokėjimo kortelių išdavimo ir naudojimo įkainius.

„Stengiamės ir toliau skatinti gyventojus rinktis patogų ir saugų atsiskaitymo būdą mokėjimo kortele, bei toliau keisti įpročius tų, kurie mokėjimo kortelę vis dar pirmiausia naudoja pasiimdami grynųjų pinigų. Todėl nuo vasaros daugiau nei dešimtadaliu sumažinsime populiariausių debeto kortelių, dar daugiau − kai kurių kredito kortelių mokesčius“, − sako V. Doveika.

Šiuo metu SEB bankas gyventojams ir įmonėms iš viso yra išdavęs 932 432 tūkst. mokėjimo kortelių. Skaičiuojama, kad per metus, palyginti 2015 ir 2014 metų pirmų ketvirčių duomenimis, SEB banko mokėjimo kortelių apyvarta padidėjo 4 procentais.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Stiprinama Vilniaus energetikos ekosistema: „Gijos“ plečia įmonių grupę

Nuo 2026 m. sausio 16 d. AB „Miesto gijos“ stiprina savo, kaip miesto energetikos ir infrastruktūros įmonių grupės, struktūrą, integruodama naujas strategines bendroves.

Elektros energijos vidutinė didmeninė kaina 2025-aisiais Lietuvoje – mažesnė nei vidutiniškai ES šalyse

Paskutinį 2025-ųjų mėnesį didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje buvo 84 Eur/MWh – apie 11 proc. mažesnė nei ES šalių vidurkis gruodį, kuris siekė 94 Eur/MWh.

Automobilių pramonę vėl parklupdė lustų badas: trys milžiniškos Kinijos gamyklos stabdo darbą

Pasaulinė lustų krizė vėl suduoda smūgį automobilių pramonei. Dėl elementarių puslaidininkių trūkumo sustoja net milžiniškos gamyklos Kinijoje, o tai tiesiogiai veikia ir Europos bei Lietuvos vairuotojus – nuo ilgesnių laukimo terminų iki mažesnio automobilių pasiūlos salone.

2026 m. sausis
2026-01-20 13:34
Didėjant vartojimui, Lietuvoje elektra pabrango
2026-01-19 19:14
Gruodį elektra reikšmingai pigo, o elektromobilių įkrovimas gerino elektros vartojimo rekordą
2026-01-16 15:29
Gruodį vidutinė elektros kaina mažėjo, daugiausia elektros pagamino vėjo elektrinės
2026-01-16 13:42
„Tesonet“ skelbia pradedanti strateginę investiciją į Lietuvos švietimą
2026-01-16 10:20
Atnaujintos energetikos bendrijų finansavimo galimybės savivaldybėms
2026-01-15 19:12
Gruodį elektros kainos Lietuvoje mažėjo 24 proc.
2026-01-15 16:27
Ar elektromobilių bumas jau baigėsi? „Tesla“ pardavimai ir toliau krinta į rekordines žemumas
2026-01-15 15:37
„Vilniaus viešajam transportui“ žaliąją elektros energiją tieks „Enefit“
2026-01-15 06:36
BYD pardavimai Kinijoje krenta, tačiau kituose regionuose fiksuojamas netikėtas lūžis
2026-01-14 18:54
Kinijos elektromobilių gamintojai fiksuoja puikius rezultatus, du jų pasiekė rekordinius pardavimus
2026-01-14 07:36
Elektros fiksuotos kainos planų vidutiniai tarifai nepakito
2026-01-12 21:05
Įsivyravus šaltiems orams, energijos išteklių poreikis didėjo, o kainos kilo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama