Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 20 d. 08:15
Kai Kalėdų senelis renka duomenis: ką vertėtų žinoti apie vaikų privatumą šventiniu laikotarpiu?
Gruodžio 19 d. 19:26
Ar jūsų išmanusis telefonas elgiasi keistai? Penki ženklai, kad jus seka, bet jūs dar to nepastebėjote
Gruodžio 19 d. 14:29
Danga su „lotoso efektu“: KTU mokslininkai kuria saulės elementų efektyvumą didinančius sprendimus
Gruodžio 19 d. 10:24
Mažiau atliekų, ilgesnis daiktų gyvenimas: kodėl verta taisyti telefonus
Gruodžio 18 d. 20:19
Ekspertai perspėja: pirkdami LED girliandas darote 3 klaidas, o nuo to priklauso saugumas ir ilgaamžiškumas
Gruodžio 18 d. 14:32
VU superkompiuteris keičia žaidimo taisykles: ką iš tiesų galima su juo nuveikti?
Gruodžio 18 d. 08:29
KTU įsikūręs startuolis siekia užpildyti rinkoje esančią spragą: kuria dronų aptikimo ir sekimo sistemą nedideliame aukštyje (1)
Gruodžio 17 d. 20:28
Apie šią automobilio funkciją nežino daugelis: pultelis turi daugiau galimybių nei jūs galvojate
Gruodžio 17 d. 11:48
„Vibe coding“ keičia inovacijų kūrimo taisykles: tai atveria naują galimybių lauką verslams
Gruodžio 16 d. 20:40
Nauja „ChatGPT“ apsipirkimo funkcija iš esmės pakeis jūsų apsipirkimo internete patirtį
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Per pirmą ketvirtį LATGA-A autoriams paskirstė daugiau kaip 2,2 mln. litų

Publikuota: 2011-08-05 09:32
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: LATGA-A

Per pirmą šių metų ketvirtį Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) autoriams arba juos atstovaujantiems subjektams už kūrinių panaudojimą paskirstė daugiau kaip 2,22 mln. Lt. Iš šios sumos Lietuvos autoriams skirta 1,06 mln. Lt, užsienio – 1,16 mln. Lt.

63 proc. autorinio atlyginimo, arba beveik 1,4 mln. Lt, autoriams paskirstyta iš įplaukų už radijuje ir televizijoje panaudotus kūrinius. 23 proc., arba daugiau kaip 500 tūkst. Lt, autoriams paskirstytos sumos sudarė už gyvos muzikos koncertus per 2010m. gruodžio ir pirmus tris šių metų mėnesius surinktos lėšos, o 14 proc., t. y. beveik 319 tūkst. Lt – už autorių kūrinių panaudojimą teatro pastatymuose. „Kaip ir kiekvienais metais, didžiausią dalį – apie 80 proc. – už kūrinių panaudojimą surenkamų lėšų sudaro radijo ir televizijos transliuotųjų įplaukos bei iš viešų renginių organizatorių gaunamos sumos. Pastebime, kad ši autoriams išmokamo atlyginimo dalis kasmet nuosekliai didėja“, – teigia Edmundas Vaitekūnas, LATGA-A generalinis direktorius.

2010 metais LATGA-A Lietuvos ir užsienio autoriams arba juos atstovaujantiems subjektams išmokėjo apie 12,7 mln. Lt. Iš jų apie 6 mln. Lt paskirstyta Lietuvos, 6,7 mln. Lt – užsienio autoriams.

Pasak LATGA-A generalinio direktoriaus Edmundo Vaitekūno, nors vis dar atsiranda tokių kūrinių naudotojų, kurie nesupranta, kad už autorines teises reikia mokėti, LATGA-A kasmet surenka vis daugiau lėšų.

„Dažnai klaidingai manoma, kad autorius ir atlikėjas yra vienas asmuo, tad atlyginimą jis turi gauti tik už savo muzikos įrašus arba „gyvą“ kūrinio atlikimą. Žmonėms sunku suprasti, kad mokėti reikia ir už tai, jog autoriaus parašytos dainos skamba kavinėje ar kirpykloje. Mes stengiamės, kad kiekvienas autorius už panaudotą jo kūrinį gautų atitinkamą atlygį“, – pasakoja LATGA-A generalinis direktorius.

LATGA-A autorinį atlyginimą skirsto remdamasi informacija apie panaudotus kūrinius, kurią pateikia kūrinių naudotojai – radijas, TV, gyvos muzikos koncertų rengėjai, parduotuvės, kavinės, viešbučiai ir kiti. Autorinis atlyginimas išmokamas autoriams, kurie užregistruoja savo kūrinį LATGA-A, arba muzikos kūrinių leidėjams, kuriems autoriai perduoda išimtines autorines turtines teises.

Autorinis atlyginimas už kūrinių atlikimą per radiją ar televiziją, koncertų metu Lietuvos autoriams paskirstomas ir išmokamas kartą per ketvirtį. Už kūrinių panaudojimą teatro pastatymuose, vizualinių kūrinių panaudojimą lėšos Lietuvos autoriams skirstomos ir išmokamos kiekvieną mėnesį.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama