Elektronika.lt
 2025 m. liepos 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 29 d. 20:34
Automobilis ar meno kūrinys? „Bentley“ elektromobilis keliaujantiems kitaip
Liepos 29 d. 17:11
Netikra meilė internete: kaip sukčiai išnaudoja senjorų draugystę?
Liepos 29 d. 14:17
KTU studentas sukūrė pažangią dronų balansavimo sistemą (1)
Liepos 29 d. 11:08
Kai technologijos tampa įrankiu melui: ar įmanoma nuo to apsisaugoti?
Liepos 29 d. 08:42
Naudoti elektromobiliai: kaip išvengti brangių klaidų? (1)
Liepos 28 d. 20:34
„Google“ patvirtino: „ChromeOS“ bus sujungta su „Android“ platforma
Liepos 28 d. 17:29
Nekontroliuojamas dirbtinio intelekto naudojimas – tiksinti bomba įmonių duomenims
Liepos 28 d. 14:52
Sudėtingo slaptažodžio nebepakanka – „Google“ ragina padaryti vieną dalyką
Liepos 28 d. 11:20
DI keičia IT profesijas 66 proc. greičiau – ką tai reiškia studentams?
Liepos 28 d. 08:24
„Omniva“ Baltijos šalims pristato naują paslaugą – bendruomenių siuntų dėžutes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Verslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Infobalt“ nuomonė dėl ES Kompiuteriais įgyvendinamų (KĮĮ) išradimų direktyvos 2002/0047 (COD) projekto

Publikuota: 2005-05-27 07:29
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: el. paštas Asociacija „Infobalt“

Red. past.: asociacijos „Infobalt“ kreipimasis, adresuotas Lietuvos Respublikos Seimui.

Pirmiausia, norėtume atkreipti jūsų dėmesį, kad ši Direktyva yra vadinama ES Kompiuteriais įgyvendinamų išradimų direktyva, bet ne Programinės Įrangos patentavimo direktyva ir ja siekiama visose ES šalyse vienodai reglamentuoti Kompiuteriais įgyvendinamus išradimų apsaugą, bet ne „bandoma įteisinti programinės įrangos kaip tokios patentavimą“, kaip teigia nekurie. „Pati kompiuterių programa negali būti patentabilus išradimas“ – teigiama direktyvos tekste.

Programinė įranga (PĮ) šiandien yra įvairių gaminių dalis.
Nors dažniausiai PĮ mums siejasi su asmeniniais ir nešiojamais kompiuteriais, tačiau čia ji sudaro tik 2% visos jos rinkos. Didžioji jos dalis (98%) - vis plačiau skverbiasi į įvairius kasdien naudojamus prietaisus ir namų apyvokos daiktus, tokius kaip automobiliai, mobilieji telefonai, skalbimo mašinos, televizoriai, eismo kontrolės sistemos, indaplovės, viryklės, apsaugos signalizacijos, gydymo instrumentai ir diagnostikos aparatai bei skaitmeninės kameros. LR Seime gegužės 20 d. KĮĮ klausimams skirtoje konferencijoje išgirdome, kad Lietuvos mokslininkai kartu su kitų šalių išradėjais jau kuria net „protingą šaldytuvą“.

Technika lengvėja, nes dalis „geležies“, keičiama programiškai valdoma dalimi. Kodėl turėtų rūpėti ir būti diskriminuojama kokia įranga, technine ar programine, padaromas išradimas?
Pavyzdžiui, dar neseniai tokias sudėtingas sistemas kaip telefonų komutatoriai sudarydavo techninės - elektros, elektromechanikos ir elektronikos - įrangos rinkiniai. Išradėjai norėdami apsaugoti savo technines naujoves, gali jas patentuoti. Šiandieninių telefonų komutatorių veikimas paremtas beveik vien programine įranga. Toks komutatorius, diegtas į techninę įrangą yra „išradimas, kuris yra visiškai ar iš dalies vykdomas kompiuterių programos ar kompiuterių programų pagalba“, taigi, tai - kompiuterinis išradimas. Kodėl turėtų rūpėti ir būti diskriminuojama, kokia įranga - technine ar programine, padaromas išradimas?

Mes jokiu būdu nesiekiame, kad bet kokia programinė įranga būtų laikoma patentabilia.
ES Tarybos suderinta bendroji pozicija išlaiko ilgus metus kruopščiai kurtą išradėjo ir kitų visuomenės grupių interesų pusiausvyrą. Direktyvos projekte nustatyta griežta patentabilumo apibrėžtis. Patentabilumo „kartelė“, kurią reikia įveikti - labai aukšta.

Deja, yra manančių, kad programiniai išradimai visai neturėtų būti patentuojami.
Reikalaujama pataisų, kurias priėmus, išradimai, padaryti programine įranga, taptų nepatentabiliais, nesvarbu, kur jie būtų įdiegti – kompiuteryje, automobilyje, mobiliajam telefone ar magnetinio rezonanso tyrimo įrangoje. Kaip minėta telefonų komutatoriaus pavyzdyje, išradimas, susijęs su elektromechaniniu komutatoriumi, laikomas patentabiliu, tačiau tas pats išradimas, kuriame valdymą atlieka programinė įranga, jau negali būti patentuojamas. Tai yra neteisinga ir taip neturi būti.

Mes įsitikinę, jog ES Tarybos Bendrojoje pozicijoje surasta tinkama apsaugos ir konkurencijos pusiausvyra.
Ji nepraplės dabar Europoje naudojamos patentabilumo sąvokos apimties, o ją tik patikslins. Dabartinė sistema leidžia atviro kodo programinės įrangos verslo modeliams veikti ir vystytis kartu su patentais paremtais modeliais, tuo pačiu saugodama individualių programinės įrangos kūrėjų ir smulkiųjų įmonių interesus. Europoje patentai esmingai skatina investuoti į mokslinius tyrimus ir jų taikymą (R&D), kurti programine įranga paremtus išradimus.

Patentai saugo darbo vietas, užtikrina investicijas ir skatina technologijų vystymąsi.
Jei Lietuva nori sėkmingai sukurti Žinių ekonomiką, investicijos į išradimus bei mokslinius tyrimus ir jų taikymą turi būti skatinamos. Šios Direktyvos tikslas - padidinti požiūrio aiškumą ir nuoseklumą visose šalyse narėse. Tai pasiekta Bendrojoje pozicijoje ir tai nėra siūlymas įvesti naują tvarką.

Neteisinga manyti, kad direktyva įves patentus „grynąjai“ programinei įrangai, priartins Europą prie amerikietiškos sistemos ar kad smulkusis verslas neremia šios direktyvos. Tokie teiginiai paremti dezinformacija ir nesusikalbėjimu. Smulkaus ir vidutinio verslo įmonės nenori prarasti galimybės patentais apsaugoti savo kompiuteriais įgyvendinamų išradimų.

Lietuvos aukštųjų technologijų pramonė, susidedanti tiek iš didžiųjų kompanijų, tiek smulkiųjų bendrovių:

  • remia visų techninių išradimų, nepriklausomai nuo jų padarymo būdo, patentavimo praktikos tęsimą;
  • ragina palaikyti interesų pusiausvyrą, užfiksuotą ES Tarybos Bendrojoje pozicijoje;
  • ragina palaikyti Bendrąją poziciją ir neremti jokių pastangų, pastebimai keičiančių dabartinį patentabilumo supratimą.

Raginame Seimo narius pritarti ES Tarybos Bendrąjai pozicijai, padėsiančiai Lietuvos bendrovėms išlaikyti konkurencingumą globalioje rinkoje.

Tinklalapyje http://www.infobalt.lt/new/enet/?&t=apsauga&i=5818 išdėstyta daugiau informacijos šiuo klausimu.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (2)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Vienas mygtukas pakeis absoliučiai viską: Europos Sąjungoje įsigalios pakeitimai, kurie palies kiekvieną

Europos Sąjunga ėmėsi iniciatyvos supaprastinti grąžinimo ir atsisakymo procesą, kad vartotojų teisės būtų įgyvendinamos taip pat sklandžiai kaip ir pats pirkimas. Pagal siūlomas naujas taisykles, visose internetinėse parduotuvėse turėtų atsirasti aiškiai matomas mygtukas „Atsisakyti sutarties“.

Vieninteliai Aukštaitijoje: „FAD“ pelnė „Meta“ partnerystės statusą

Šią vasarą skaitmeninės rinkodaros agentūra „FAD“ gavo oficialų „Meta Business Partner“ statusą, t.y. prestižinį ženklą, kurį „Meta“ suteikia tik aukščiausius kokybės standartus atitinkančioms agentūroms. Ir dar daugiau... Šiuo metu „FAD“ yra vienintelė agentūra visame Aukštaitijos regione, kuri turi šį statusą.

„MT Group“ pasirašė sutartį su IMI dėl 3 MW PEM elektrolizoriaus tiekimo Vilniaus žaliojo vandenilio gamyklai

Lyderiaujanti žaliosios energetikos infrastruktūros rangovė „MT Group“, įgyvendinanti Vilniaus žaliojo vandenilio gamyklos projektą, pasirašė pagrindinės įrangos tiekimo sutartį su IMI – tarptautiniu mastu pripažinta elektrolizės technologijų bendrove.

2025 m. liepa
2025-07-29 21:26
Sumenkus saulės ir vėjo energijos gamybai praėjusią savaitę elektra brango 7 proc.
2025-07-29 13:29
Praėjusią savaitę pabrango elektra
2025-07-25 16:13
Milijardas verslui 2025: didžioji dalis paraiškų įvertinta. 300 mln. eurų finansavimas pasiekė tiek tradicines, tiek aukštųjų technologijų ir gynybos įmones
2025-07-25 12:25
„Apple“ neteko savo dirbtinio intelekto genijaus, kodėl išėjo vienas svarbiausių protų?
2025-07-24 21:41
„Melius Futurum“ jungiasi prie Lietuvos Kosmoso klasterio, stiprindama investicijų potencialą sektoriuje
2025-07-24 13:27
Didmeninės elektros energijos kainos išlieka žemos, nors vietinė generacija sumažėjo
2025-07-24 10:24
Nurimus vėjui praėjusią savaitę elektra brango 13 proc.
2025-07-24 09:41
„Google“ sulaukė įspūdingo dydžio baudos: šimtai milijonų už paslaptingą vartotojų duomenų kaupimą
2025-07-23 09:23
„Stellantis“ skambina pavojaus varpais: Europos Sąjungos planas gali uždaryti gamyklas ir naikinti darbo vietas
2025-07-22 18:14
„Nissan“ paskelbė apie kardinalius pokyčius: 20 tūkst. atleidimų, 7 gamyklų uždarymas ir milijardiniai nuostoliai
2025-07-22 16:41
Didmeninės elektros kainų savaitinis vidurkis Lietuvoje išliko penktas mažiausias šiais metais
2025-07-21 19:24
HP pradės rodyti neišjungiamą reklamą savo nešiojamuosiuose ir asmeniniuose kompiuteriuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama