Pasibaigus antrajam stojimo į II-osios pakopos studijas etapui, nespėjusiems ir dar galvojantiems apie magistrantūrą – puiki žinia: po papildomo paraiškų pateikimo „Vilnius Tech“ dar turi laisvų valstybės nefinansuojamų (VNF) studijų vietų, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad už mokslą teks mokėti – stojantieji turi galimybę gauti visą arba dalinį studijų finansavimą.

Simo Bernoto nuotr. / „Vilnius Tech“ studentai
Antrajame stojimo į magistrantūros studijas etape priimta dar 100 studentų. „Vilnius Tech“ Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro (SPIC) direktorė dr. Justė Rožėnė džiaugiasi, kad jau yra priimta 20 proc. daugiau magistrantų nei pernai, o iš viso – daugiau nei praėjusiais metais per visą vasarą.
Šiame etape stojantieji aktyviausiai rinkosi nekilnojamo turto valdymo ir verslo vadybos kryptį.
Tuo tarpu pirmojo stojimo etapo metu populiariausios „Vilnius Tech“ studijų programos buvo Informacijos ir informacinių technologijų sauga, Dirbtinio intelekto inžinerija ir Dirbtinio intelekto sprendimų valdymas Fundamentinių mokslų fakultete, ir Verslo vadyba bei Inžinerinė ekonomika ir vadyba Verslo vadybos fakultete. Daugiausia užsienio studentų įstojo į informatikos bei verslo ir viešosios vadybos mokslus.
Nors visos valstybės finansuojamos (VF) „Vilnius Tech“ studijų vietos jau išdalintos, tolimesniuose etapuose vis dar galima stoti į valstybės nefinansuojamas arba valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija vietas. Šiuo atveju galima gauti arba šimtaprocentinį, arba dalinį finansavimą.
„Pretenduoti į šias stipendijas gali visi stojantieji – konkrečių kriterijų nėra, svarbu būti baigus bakalauro studijas. Tiesa, studentai, surinkę aukštesnius konkursinius balus, turi daugiau šansų gauti stipendijas, tačiau valstybės finansuojamą krepšelį jau išnaudoję asmenys gali gauti tik dalinę kompensaciją.
Vienai grupei išvis skiriamos 7 stipendijos: 2 – šimtaprocentinės, 5 – dalinės. 2 dalines stipendijas gavę studentai turės mokėti po 1000 eurų per semestrą, o 3 – po 1250 per semestrą. Daugiau moka tie studentai, kurių konkursiniai balai yra žemesni“, – dalijasi dr. J. Rožėnė.
Be to, egzistuoja dar viena lengvata – „Vilnius Tech“ Alumnams skiriama 10 proc. nuolaida valstybės nefinansuojamoms vietoms, tereikia įstojus iki rugsėjo 10 d. pateikti prašymą nuolaidos taikymui dekanate.
Paraiškas studijuoti „Vilnius Tech“ magistrantūros studijose dar galima teikti iki rugpjūčio 27 d.
Magistrantūros absolventams – didesnės galimybės
„Tiek pasaulinėje rinkoje, tiek ir Lietuvoje turime tą pačią statistiką – pastebima, jog baigusieji magistro studijas 2–3 metų laikotarpyje uždirba nuo 25 iki 35 proc. didesnį atlyginimą. Taip pat jie dažniau dirba pagal savo baigtų studijų kryptį bei dažnai užima vadovaujančias arba specializuotas pozicijas“, – pasakoja „Vilnius Tech“ Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro (SPIC) direktorė dr. Justė Rožėnė.
Abejojantiems, ar tęsti studijas toje srityje, kurioje mokėsi prieš tai, „Vilnius Tech“ ekspertė pataria pasidomėti galimybių aprašais, studijų programomis arba kreiptis konsultacijai į SPIC – šis centras greitai atsako į kylančius klausimus, padeda nuspręsti, kuria kryptimi eiti toliau, paaiškina stojimo procesą, o prireikus – ir padrąsina.
Tuos, kuriems aktualus studijų ir darbo suderinamumas, dr. J. Rožėnė nuramina: paskaitos magistrantūroje prasideda apie 16–18 valandą, todėl laiko tam tikrai bus.
„Šiuo metu jau yra nemažai hibridiniu būdu vykdomų studijų. Jų metu gali būti kitoje pasaulio vietoje, pavyzdžiui, komandiruotėje Japonijoje, arba gali būti su šeima – tau tereikia prisijungti nuotoliniu būdu. Žinoma, svarbu paminėti, jog atlikti laboratorinius darbus arba atvykti į atsiskaitymus vis dėlto teks“, – paaiškina dr. J. Rožėnė.