Elektronika.lt
 2025 m. spalio 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 12 d. 08:20
Sukčiai nusitaikė į mažų bendrovių buhalterius: kaip apsisaugoti?
Spalio 11 d. 20:24
Neįtikėtinai ambicingas Europos projektas: meta iššūkį NASA, ant kortos milijardai ir visa kosmoso politika
Spalio 11 d. 17:36
Daugėja gaisrų, kuriuos sukelia užsiliepsnojusios baterijos: ekspertas išvardijo, kaip apsaugoti save ir savo turtą
Spalio 11 d. 14:07
Elektros kainų šuoliai Lietuvoje – ne atsitiktinumas, o signalas
Spalio 11 d. 11:26
Pristatomas „Philips Evnia 25M2N3200U“ – aukštos kokybės e. sporto monitorius siekiantiems tik pergalių
Spalio 11 d. 08:33
Startavo iniciatyva „AI Karta“: 40 tūkst. Lietuvos mokinių pradeda naudoti pažangiausius DI įrankius
Spalio 10 d. 20:32
Švedų mokslininkų tyrimo rezultatai: elektromobiliai kelia didžiulį pavojų pėstiesiems
Spalio 10 d. 17:19
Jaučiatės blogai ir kalbatės su dirbtiniu intelektu? Štai kodėl tai gali būti pavojinga
Spalio 10 d. 14:49
Prasidėjo 5-asis KTU Vaikų universiteto sezonas
Spalio 10 d. 11:26
Dirbtinis intelektas keičia mokslo DNR: pranašumas – prieiga prie unikalių duomenų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Šimtatūkstantinė stipendijų suma išdalinta gabiausiems šalies moksleiviams – komisija papasakojo, kuo išsiskyrė šie metai

Publikuota: 2024-10-25 07:04
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Išrinkta 22-oji „Lietuvos Maximalistų“ karta. Net 126-iems moksleiviams šiuos mokslo metus kas mėnesį bus mokamos 100 arba 200 eurų dydžio stipendijos. Konkursas šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, o komisijos nariai pastebi, kad jaunoji karta pasižymi išskirtiniu smalsumu, meile gamtai ir gebėjimu spręsti sudėtingas užduotis.

Noras – suteikti laisvės siekiant tikslų

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiais metais sulaukė rekordinio skaičiaus paraiškų – daugiau nei 800. Iki šiol vidutiniškai būdavo apie 500 dalyvių.

„Jau 22-ejus metus įgyvendiname šią socialinę iniciatyvą, kuria siekiame palaikyti gabius moksleivius, prisidėti ugdant mūsų ateities kartą. Tikime, kad viena ilgiausiai besitęsiančių socialinių iniciatyvų Lietuvoje leidžia pritraukti vis daugiau gabių jaunuolių.

Norime, kad šių stipendijų pagalba moksleiviai turėtų laisvės siekti užsibrėžtų tikslų, galėtų savarankiškai išsirinkti jiems reikalingas priemones, tobulintų įgūdžius, vyktų į tarptautinius konkursus“, – sako Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

Moksleiviai varžėsi aštuoniose kategorijose: mokslo, sporto, muzikos, kūrybos ir meno, savanorystės ir visuomeniškumo, technologijų ir inovacijų, tvarumo ir ekologijos bei puikaus mokymosi.

„Šiais metais moksleivių stipendijų fondui skyrėme 120 tūkst. eurų norėdami, kad realią finansinę paramą gautų dar daugiau motyvuotų jaunų žmonių. Per visus šiuos metus, kol gyvuoja socialinė iniciatyva, jau daugiau nei 1 tūkst. jaunuolių gavo stipendijas, tam skyrėme daugiau nei 0,8 mln. eurų. Be galo džiugu buvusius „Maximalistus“ sutikti dirbančius ir mūsų įmonėje“, – dalinasi J. Bivainytė.

Daugiausiai moksleivių varžėsi sporto, mokslo bei puikaus mokymosi kategorijose. Konkurse aktyviausiai dalyvavo Vilniaus ir Kauno moksleiviai, tačiau laimėtojų geografija plati: finansinę paramą pelnė gabūs „Maximalistai“ ir didžiuosiuose miestuose, kaip Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, ir mažesniuose miestuose bei miesteliuose – Lazdijuose, Vilkaviškyje, Šakiuose, Palangoje, Jonavoje ir kt.

Komisijos nariai pastebi jaunuolių norą daryti pokytį

Istorikė, visuomenininkė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė pastebi, kad jaunuolių pasiekimai bei motyvaciniai laiškai savanorystės ir visuomeniškumo kategorijoje kasmet yra vis stipresni.

„Išrinkti geriausius man buvo labai sunku, o tai jau geras ženklas – vadinasi daug pilietiško jaunimo šiais metais išdrįso pateikti paraiškas. Plačiąja prasme, savanorystę ir pilietiškumą tikrai nelengva įvertinti, nes svarbu ne pats rezultatas, o noras keisti, motyvacija, vertybės, atkaklumas. Todėl labai smagu, kad tokiems jaunuoliams, kurie nori keisti pasaulį, sudaromos sąlygos būti pastebėtiems“, – kalba L. Lesauskaitė.

Dr. Milena Seržantė sako jau dešimt metų vertinanti „Lietuvos Maximalistus“ mokslo kategorijoje.

„Tai man tapo ne tik svarbia pilietine pareiga, bet ir tikru malonumu. Kasmet žaviuosi Lietuvos vaikų talentais ir šviesia jų ateitimi. Šių metų kandidatai ypač išsiskyrė savo įvairiapusiais pasiekimais. Ne tik akademiniai laimėjimai, bet ir gebėjimas nuolat tobulėti bei kūrybingai spręsti sudėtingas užduotis rodo jų išskirtinumą. Motyvaciniai laiškai atskleidžia gilų intelektinį smalsumą ir norą daryti pokytį, kas man leidžia tikėti, kad šie jauni žmonės žengia tvirtus žingsnius į šviesesnį rytojų“, – kalba dr. Milena Seržantė, „Vilnius Tech“ universiteto docentė ir Strateginės partnerystės centro direktorė.

Laima Česonienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Aplinkos ir ekologijos katedros profesorė, įvertinusi mokinių paraiškas tvarumo ir ekologijos kategorijoje, teigia, jog galime būti tikri – auga tikra gamtos advokatų karta.

„Labai nerimauju dėl gamtos problemų šiandien ir ateityje, tačiau paskaičius motyvacinius moksleivių laiškus tapo ramiau. Jie sugeba vertinti tai, kas mus supa ir supranta, kaip svarbu saugoti nuostabią Lietuvos gamtą. Meilė gamtai gimsta šeimoje, vystosi mokykloje, bręsta visą gyvenimą. Tvarumas ir ekologija yra daugelio moksleivių šeimos gyvenimo būdas, ir jie supranta, kad nuo mūsų elgesio – pavyzdžiui, šiukšlių rūšiavimo, kompostavimo, plastiko kiekio mažinimo buityje, taip pat nuo kasdienių tvarių įpročių – priklauso mūsų geras gyvenimas Žemėje“, – pasakoja prof. dr. L. Česonienė.

Šių metų konkurso komisiją taip pat sudarė buvęs Olimpinio švietimo direkcijos direktorius, Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentas Algimantas Gudiškis, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno departamento vadovė bei muzikologė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė, menininkė Agnė Kišonaitė, advokatė, intelektinės nuosavybės teisininkė Giedrė Rimkūnaitė-Manke.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Naujas pasaulinis reitingas: KTU – stipriausias Lietuvos techniškasis universitetas

Pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas „Times Higher Education World University Ranking“ paskelbė naujausius reitingų rezultatus. Kauno technologijos universitetas šiais metais pagerino pozicijas reitinge ir įsitvirtino tarp 1001-1200 geriausiųjų pasaulio aukštųjų mokyklų.

Ar (kaip) dirbtinis intelektas pakeis marketingo specialistą?

Ko verslas tikisi iš savo marketingo komandos šiandien? Kokios kompetencijos būtinos dirbtinio intelekto pasaulyje? Skaitmeninių įgūdžių svarba moderniose organizacijose yra nenuginčijama, o specialistai, gebantys išnaudoti naujus įrankius – neįkainojami.

Tarptautinių studijų paroda Vilniuje

Didžiausia specializuota paroda „Tarptautinių studijų dienos“. Kada? Spalio 12d. 11-16 h Kur? Vilnius, Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20.

2025 m. spalis
2025-10-06 21:19
Prasidėjo registracija į tradicinį Vilniaus universiteto renginį „Studentas vienai dienai“
2025-10-04 18:22
BIM metodikos diegimas: iššūkiai, vertė ir praktiniai sprendimai
2025 m. rugsėjis
2025-09-30 19:24
Prezidentas: technologijos turi būti pagalbininkės, o ne kliūtis senjorų kasdieniame gyvenime
2025-09-24 19:52
KTU ir Tamperės universiteto sutartis: studentams – dvigubas magistro diplomas robotikos srityje
2025-09-20 13:32
KTU studentas NASA kūrė inovatyvų įrenginį – padės tyrinėti Marsą visiškai nauju mastu
2025-09-18 13:32
Nuo Vilniaus iki Melburno: Mykolo Romerio universiteto partnerystė kibernetinio saugumo srityje sulaukia tarptautinio įvertinimo
2025-09-12 22:07
Prasideda registracija į KTU Vaikų universiteto 5-ojo sezono užsiėmimus
2025-09-11 07:25
KTU duris atveria tarptautinis 3D kompetencijų centras
2025-09-09 13:50
Prasidėjus naujiems mokslo metams – dėmesys mokytojams: 18 STEAM pedagogų bus įvertinti „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimuose
2025-09-06 19:26
Partnerystė su MIT: naujos galimybės mokslo ir inovacijų plėtrai
2025-09-05 16:11
KTU pasirinko net 63 būsimi mokslininkai – laisvų vietų dar liko
2025-09-04 16:08
Valstybės kontrolierė: sprendimas pridėti papildomus 10 taškų kelia riziką mokinių pasiekimų vertinimo sistemos patikimumui
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama