Elektronika.lt
 2025 m. rugpjūčio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugpjūčio 18 d. 20:32
Marse aptiktos paslaptingos sferos: NASA atradimas gali pakeisti viską, ką žinojome apie šią planetą
Rugpjūčio 18 d. 17:44
KTU mokslininkai: dirbtinį intelektą integruojantys karinės tematikos žaislai gali paveikti vaikų mąstymą
Rugpjūčio 18 d. 14:34
KTU studentas diegia komunikacinių stotelių sistemą – padėtų užtikrinti ryšį įvykus ekstremaliai situacijai
Rugpjūčio 18 d. 11:39
NIS2: kai direktyva tampa įstatymu, saugančiu nuo abejingumo
Rugpjūčio 18 d. 08:34
Sukčiai skambina ir rašo jūsų tėvams bei seneliams: kaip juos apsaugoti?
Rugpjūčio 17 d. 20:32
NASA pasiekė tikrą revoliuciją: išbandė dirbtiniu intelektu paremtą technologiją
Rugpjūčio 17 d. 16:24
Kokios yra nuotolinio darbo realijos ir perspektyvos?
Rugpjūčio 17 d. 12:27
Lietuvoje sukurtas „OBDeleven 3“ pristatytas pasauliui – prie palaikomų automobilių grupės prisijungia ir „Ford“
Rugpjūčio 17 d. 08:16
Tyrimas atskleidžia: atlyginimų IT sektoriuje augimo tempas – lėtėja
Rugpjūčio 16 d. 20:34
Istorinis eksperimentas paneigia Einšteino prielaidą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Tarptautinėje matematikos olimpiadoje Lietuvos mokinys iškovojo auksą ir pažėrė rekordų

Publikuota: 2024-07-23 10:38
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra

Š. m. liepos 11–22 d. Bate, Jungtinėje Karalystėje, vykusioje 65-ojoje tarptautinėje matematikos olimpiadoje Lietuvos mokinys pelnė aukso medalį ir absoliučioje įskaitoje pasiekė geriausią visų laikų rezultatą tarp lietuvių. Lietuvos komanda taip pat pelnė du bronzos medalius ir du pagyrimo raštus.

LINEŠA nuotr.
LINEŠA nuotr.

Aukščiausią įvertinimą – aukso medalį – šiemetinėje olimpiadoje iškovojo Vilniaus licėjaus IV gimnazijos klasės mokinys Paulius Aleknavičius, kurį rengė mokytojas Benas Budvytis.

Paulius Aleknavičius tapo ir pirmuoju Lietuvos atstovu, kuriam Tarptautinėje matematikos olimpiadoje yra pavykę laimėti net 4 medalius.

Be šių metų aukso, jis yra laimėjęs du sidabro medalius (2023 m. ir 2022 m.) bei vieną bronzos (2021 m.). 

Šiemetinėje olimpiadoje P. Aleknavičius surinko net 34 taškus iš 42 galimų, kas taip pat yra rekordinis Lietuvos pasiekimas.

Absoliučioje įskaitoje, užėmęs 11–12 vietas tarp 609 dalyvių, jis pasiekė geriausią visų laikų rezultatą tarp lietuvių.

Asmeninėje įskaitoje 65-ojoje tarptautinėje matematikos olimpiadoje nugalėjo moksleivis iš Kinijos, vienintelis surinkęs 42 taškus iš 42 galimų, o komandinėje įskaitoje laimėjo moksleiviai iš JAV.

Lietuvos atstovai šiemetinėje olimpiadoje pelnė ir daugiau medalių: Vilniaus jėzuitų gimnazijos aštuntokė Rugilė Dzindzalietaitė (mokytojai Zina Šiaulienė ir Dainius Dzindzalieta) ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos II gimnazijos klasės mokinys Augustas Kurlavičius (mokytojai Alvydas Beinakaraitis ir Milda Lukoševičienė) laimėjo bronzos medalius.

Vilniaus licėjaus III gimnazijos klasės mokinė Jovilė Navickaitė (mokytojai Benas Budvytis, Miglė Meidutė) ir IV gimnazijos klasės mokinys Laurynas Truskauskas (mokytojai Benas Budvytis ir Eduardas Juška) apdovanoti pagyrimo raštais. 

Lietuvos komandai vadovavo prof. Artūras Dubickas (VU Matematikos ir informatikos fakultetas) ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokytoja ekspertė Zina Šiaulienė.

Iš viso 65-ojoje tarptautinėje matematikos olimpiadoje dalyvavo 609 dalyviai iš 108 valstybių.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
KAM steigs 9 dronų mokymų centrus visoje Lietuvoje – apmokys 22,5 tūkst. piliečių

Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pradeda dronų valdymo ir konstravimo įgūdžių ugdymo projektą, skirtą plačiajai visuomenei ir moksleiviams.

Nauji NKSC mokymai mažoms ir vidutinėms įmonėms stiprins šalies tiekimo grandinės atsparumą

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos pristato naujus mokymus mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių vadovams bei darbuotojams. Tai du atskiri kursai, kurie padės tvariai didinti organizacijų kibernetinio saugumo brandą ir stiprinti visos šalies tiekimo grandinės atsparumą.

MRU studijų populiarumas šoktelėjo: 2025-aisiais augo tiek bakalauro, tiek magistrantūros stojančiųjų skaičius

2025 metais Mykolo Romerio universitetas fiksuoja reikšmingą studijų paklausos augimą. Lyginant su 2024 metais, tiek bakalauro, tiek magistrantūros studijų programos sulaukė gerokai daugiau stojančiųjų, o priimtųjų skaičius išaugo dviženkliu tempu.

2025 m. rugpjūtis
2025-08-18 19:34
Kokybiškos ir patikimos žinios prieinamos ne tik studentams – VU kviečia tapti laisvuoju klausytoju
2025-08-18 07:43
KTU studijų sutartis pasirašė 94 proc. pakviestųjų – auga susidomėjimas inžinerijos bei matematikos mokslais
2025-08-16 18:52
Prasidėjo papildomas priėmimo į pirmosios pakopos studijas etapas
2025-08-13 10:25
Baigėsi pagrindinis priėmimas: populiariausios VDU – psichologijos ir spec. pedagoginės pagalbos studijos
2025-08-12 16:51
Pagrindinio priėmimo rezultatai VU: daugiau įstojusių ir išaugęs susidomėjimas ugdymo bei fiziniais mokslais
2025-08-12 10:53
Susidomėjimas „Vilnius Tech“ studijomis vėl augo: kai kurios programos sulaukė net dvigubai daugiau stojančiųjų
2025-08-08 13:02
Lietuvos mokiniai pelnė bronzos medalį ir pagyrimo raštą Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Bolivijoje
2025-08-05 22:04
KTU Elektros ir elektronikos fakultetas pradeda bendradarbiavimą su ARM
2025-08-05 16:20
Susisiekimo ministerija atveria ekonomiško vairavimo e. mokymosi platformą
2025-08-05 10:36
NKSC mažina skaitmeninę atskirtį – pristato kibernetinės higienos mokymus senjorams
2025-08-04 21:18
AGAI įsigijo kosmoso misijų simuliavimo programinę įrangą
2025-08-02 22:08
Patvirtinta stojančiųjų į aukštąsias mokyklas konkursinio balo skaičiavimo tvarka
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama