Elektronika.lt
 2025 m. spalio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 19 d. 20:15
Vairuotojų svajonės tampa realybe: nauji elektromobiliai važiuos toliau, krausis greičiau ir svers mažiau
Spalio 19 d. 17:18
Dirbtinio intelekto dilema verslui: žinių trūkumas kelia didesnį susirūpinimą nei duomenų apsauga
Spalio 19 d. 14:12
Išmanioji energetika Turto banko pastatuose – bus įrengiami energijos kaupikliai
Spalio 19 d. 11:22
Anglys ir dujos ar saulė ir vėjas: ar lietuviai už elektrą moka mažiau nei lenkai?
Spalio 19 d. 08:15
Strateginis sprendimas kibernetiniam atsparumui – saugumo operacijų centras
Spalio 18 d. 20:28
Dirbtinis intelektas kuria tyrimus, kurie keičia gydymą: suklastoti straipsniai galėjo kainuoti tūkstančius gyvybių
Spalio 18 d. 17:38
Dirbtinis intelektas atkeliauja ir į vejos priežiūrą: „Husqvarna“ pristatė dar išmanesnius robotus vejapjoves
Spalio 18 d. 14:45
„Microsoft“ skaitmeninės gynybos ataskaita 2025: daugiau nei pusė kibernetinių atakų susijusios su išpirkos reikalavimais ir šantažu
Spalio 18 d. 11:25
Sudužo telefono ekranas: kada pirkti naują apsimoka labiau nei taisyti?
Spalio 18 d. 08:24
Lietuvių kardiologo išrastas ant riešo dėvimas įrenginys jau išgelbėjo pirmąją gyvybę
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Studijas Lietuvoje pasirinkusiems užsieniečiams ir užsienio lietuviams bus skiriama valstybės parama

Publikuota: 2023-04-06 07:10
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Užsieniečiai ir užsienio lietuviai, nusprendę Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuoti pasirinktas dalines ir magistrantūros studijas, sulauks valstybės paramos – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jiems kas mėnesį teiks stipendijas, skirtas padengti studijų Lietuvoje kainą.

Studijas Lietuvoje pasirinkusiems užsieniečiams ir užsienio lietuviams bus skiriama valstybės parama

„Užsienio studentų skaičius Lietuvoje nuosekliai auga, tačiau siekiame jų pritraukti dar daugiau ir taip paskatinti didesnį studijų tarptautiškumą. Studijų Lietuvoje finansavimas yra būdas mūsų aukštąjį mokslą padaryti patrauklesniu užsieniečiams, taip pat užsienio lietuviams. Sėkmingai užbaigę studijas užsieniečiai gali būti motyvuoti pasilikti ir studijų metu įgytas žinias panaudoti dirbant čia“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Į pasirinktos krypties dalines studijas pretenduoti gali Rytų partnerystės, Azijos ir Europos susitikimo (ASEM), Lietuvos prioritetinių verslo rinkų šalių studentai. Šioms studijoms finansuoti numatoma skirti iki 35 stipendijų. Bakalauro ir magistro studentų stipendija sieks 490 eurų per mėnesį, doktorantūros studentų – 980 eurų per mėnesį. Į stipendiją pretenduojantiems užsienio lietuviams konkurso metu bus suteikiamas papildomas balas.

100 užsienio studentų kviečiami rinktis pilnas magistrantūros studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Mėnesinės stipendijos ir papildoma parama numatyta Ukrainos piliečiams (60 stipendijų), Armėnijos, Sakartvelo, Moldovos piliečiams ir užsienio lietuviams (iš viso 20 stipendijų), Baltarusijos piliečiams (10 stipendijų) bei Azerbaidžano piliečiams (5 stipendijos). Iš viso 5 mėnesinės stipendijos bus išmokamos Izraelio, Kinijos, Japonijos ir Pietų Korėjos studentams. Vienos stipendijos dydis – 490 eurų per mėnesį.

Į aukštąsias mokyklas siekiant pritraukti daugiau užsienio studentų ir paskatinti juos likti Lietuvoje, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje 2022 m. gruodį suburta aukštojo mokslo ekspertų darbo grupė. Darbo grupė teikia siūlymus dėl užsienio studentų, taip pat ir užsienio lietuvių, pritraukimo ir integracijos strategijos rengimo.

Siekis sukurti ir įgyvendinti užsienio studentų pritraukimo ir integracijos strategiją įtrauktas ir į Vyriausybės programą. Siūlymus dėl strategijos rengimo teikia Švietimo, mokslo ir sporto bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, Valstybinio studijų fondo, Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos universitetų rektorių ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijų, Lietuvos studentų sąjungos, Vilniaus universiteto studentų atstovybės, „International House Vilnius“ atstovai.

p>

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Lietuvos stipendijos – galimybė užsienio studentams kurti savo ateitį Lietuvoje

Pastaraisiais metais užsienio studentų skaičius Lietuvoje nuosekliai auga – 2024–2025 mokslo metais jie sudaro jau 13,85 proc. visų studijuojančiųjų, kai 2010 m. jų buvo vos 5 proc. Tai – nuoseklaus Lietuvos aukštųjų mokyklų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei kitų atsakingų institucijų darbo rezultatas.

KTU laboratorijoje – pirmasis Lietuvos kariuomenės bepiločių orlaivių kursas

Kauno technologijos universitetas prisidėjo prie reikšmingo įvykio Lietuvos kariuomenės istorijoje – pirmojo Pirmos klasės bepiločių orlaivių sistemų techniko/remontininko kurso organizavimo, kurį inicijavo Bepiločių sistemų mokymo centras.

Naujas pasaulinis reitingas: KTU – stipriausias Lietuvos techniškasis universitetas

Pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas „Times Higher Education World University Ranking“ paskelbė naujausius reitingų rezultatus. Kauno technologijos universitetas šiais metais pagerino pozicijas reitinge ir įsitvirtino tarp 1001-1200 geriausiųjų pasaulio aukštųjų mokyklų.

2025 m. spalis
2025-10-14 13:34
JAV atidaryta mokykla, kurioje vietoj mokytojų dirba dirbtinis intelektas
2025-10-08 17:09
Ar (kaip) dirbtinis intelektas pakeis marketingo specialistą?
2025-10-07 16:23
Tarptautinių studijų paroda Vilniuje
2025-10-06 21:19
Prasidėjo registracija į tradicinį Vilniaus universiteto renginį „Studentas vienai dienai“
2025-10-04 18:22
BIM metodikos diegimas: iššūkiai, vertė ir praktiniai sprendimai
2025 m. rugsėjis
2025-09-30 19:24
Prezidentas: technologijos turi būti pagalbininkės, o ne kliūtis senjorų kasdieniame gyvenime
2025-09-24 19:52
KTU ir Tamperės universiteto sutartis: studentams – dvigubas magistro diplomas robotikos srityje
2025-09-20 13:32
KTU studentas NASA kūrė inovatyvų įrenginį – padės tyrinėti Marsą visiškai nauju mastu
2025-09-18 13:32
Nuo Vilniaus iki Melburno: Mykolo Romerio universiteto partnerystė kibernetinio saugumo srityje sulaukia tarptautinio įvertinimo
2025-09-12 22:07
Prasideda registracija į KTU Vaikų universiteto 5-ojo sezono užsiėmimus
2025-09-11 07:25
KTU duris atveria tarptautinis 3D kompetencijų centras
2025-09-09 13:50
Prasidėjus naujiems mokslo metams – dėmesys mokytojams: 18 STEAM pedagogų bus įvertinti „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama