Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 8 d. 20:29
Trys „iPhone“ ir „iPad“ aplikacijų valdymo patarimai
Gegužės 8 d. 17:23
VU mokslininkų tyrimas: kas antras tėvas sukuria vaikui socialinių tinklų paskyras
Gegužės 8 d. 14:25
Ko prireiks norintiems uždaryti mirusiojo paskyras internete?
Gegužės 8 d. 11:20
Profesorius Peeter Ross iš Estijos: medicinos studentams trūksta specifinių IT žinių
Gegužės 8 d. 08:11
Lauko šildytuvų privalumai ir naudojimo galimybės
Gegužės 7 d. 20:34
Naujokai automobilių rinkoje: ar jais galima pasitikėti?
Gegužės 7 d. 17:20
„Eurocash1“ pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti išmaniųjų seifų paslaugą
Gegužės 7 d. 14:38
Kibernetinė sauga išmaniuose namuose: ko reikia, kad protingas namas būtų saugus?
Gegužės 7 d. 11:31
Verslas duomenis saugo vis akyliau: tobulėjantys duomenų centrai stebina savo galimybėmis
Gegužės 7 d. 08:30
Naujasis „CUPRA Leon“: patobulintas ir su galingiausia visų laikų modelio versija
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Laužome mitus: IT verslo ir mokslo bendradarbiavimas Lietuvoje (ne)naujiena?

Publikuota: 2022-06-28 15:51
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Mokslo ir verslo bendradarbiavimo temos svarba yra nuolat primenama įvairiuose kontekstuose. Universitetai ir įmonės, dalindamiesi patirtimi bei mokslinių tyrimų rezultatais, skatina ne tik technologinę plėtrą, bet ir suteikia žinių apsikeitimo galimybę, inovacijų prieinamumą studentams, dėstytojams ir visai bendruomenei. Partnerystės nauda yra abipusė: ne tik didelės, bet ir mažesnės įmonės drąsiai kreipiasi į švietimo įstaigas, norėdamos prisidėti prie įvairių veiklų, bendradarbiavimą inicijuoja ir pačios ugdymo institucijos.

Gruodžio 9 d. „Vilnius Tech“ (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir kibernetinio saugumo kompanija UAB „NOD Baltic“, Lietuvoje geriau žinoma kaip „ESET Lietuva“, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios pagrindinis tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, plėsti bendrus mokslinius tyrimus kibernetinio saugumo, duomenų nutekėjimo prevencijos ir grėsmių analizės srityse.

Kibernetinis saugumas kiekvienais metais atkreipia vis daugiau visuomenės dėmesio Lietuvoje, natūralu, jog ir poreikis šios srities specialistams vis didėja. „Vilnius Tech“ Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros vedėjas Nikolaj Goranin patvirtina, jog poreikis specialistams Lietuvoje egzistuoja tiek iš privataus, tiek iš valstybinio sektoriaus: „IT paslaugų centrams, bankams ir kitoms finansinėms institucijoms, valstybės jėgos struktūroms (kariuomenei, policijai, Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui – NKSC ir t.t.) reikalingi kibernetinių nusikaltimų tyrėjo arba etinio hackingo kompetencijų turintys žmonės.“

Lietuvoje kibernetinio saugumo specialistus ruošia Kauno technologijų, Mykolo Romerio, Vilniaus bei „Vilnius Tech“ universitetai. Pastarasis kasmet į magistrantūrą priima apie 50 studentų, iš kurių 25 – 30 yra iš Lietuvos, o dar 20 – 25 – užsienio šalių studentai, studijuojantys anglų kalba. Priklausomai nuo metų, diplomą įgyja 70-80 proc. studentų iš Lietuvos ir 50-60 proc. iš užsienio. N. Goranin teigimu, tokie kiekiai naujų specialistų turėtų pilnai patenkinti šalies poreikius, jei šie toliau sietų karjerą su skaitmenine sauga: „Deja, taip nėra. Nemaža dalis renkasi studijas be tokio tikslo ir tęsia darbą kaip kito profilio IT specialistai, o tai galbūt nėra labai gerai rinkai, tačiau vis vien jie į savo darbovietes atneša supratimą apie IT saugą ir taip gerina bendrą kibernetinės saugos lygį.“

Besimokydami studentai įgyja daug teorinių ir, žinoma, praktinių žinių – būtent čia atsiranda erdvė bendradarbiavimui su verslais. Tai ne tik paįvairina kasdienę mokymosi rutiną, daro studijų programą įdomesnę ir patrauklesnę, bet ir leidžia studentams susipažinti su naujausiomis Lietuvos IT įmonių technologijomis bei suprasti, kokį karjeros kelią gali pasirinkti, ar tokiu būdu netgi susirasti darbą. Pasirašę partnerystės sutartis „Vilnius Tech“ bei ESET Lietuva įgyvendino ne vieną bendrą projektą: per pusmetį įmonės specialistai – lektoriai skaitė paskaitas Informacijos ir IT saugos magistrantūros studentams, su pranešimu apie ransomware tipo virusą dalyvavo „Jaunųjų mokslininkų konferencijoje“, vedė kibernetinio saugumo mokymus „Vilnius Tech“ bendruomenei, organizavo praktines užduotis bei studentus nemokamai kvietė dalyvauti kibernetinio saugumo simuliacijoje – IT specialistų mokymuose „ESET ON: Capture the flag“.

Dažnai baiminamasi, jog akademinės bendruomenės ir verslo tikslai ir lūkesčiai prasilenkia, ir tai tampa viena pagrindinių priežasčių vengti partnerystės. „NOD Baltic“ kibernetinio saugumo specialistas Ramūnas Liubertas nesutinka su šiuo požiūriu ir pabrėžia, jog bendradarbiavimas teikia abipusę naudą. „Partnerystė tarp verslo ir mokslo įstaigų atveria akis studentams, kokia kryptimi jiems specializuotis, kad išėję į darbo rinką būtų konkurencingesni ir paklausesni. Verslui nauda akivaizdi – studijas pabaigusius studentus galima greičiau „paleisti darbuotis“ bei jie iš karto gali pradėti kurti vertę įmonei“, – teigia specialistas. Jam antrina ir „Vilnius Tech“ Informacinių sistemų katedros vedėjas: „Visi mes norime padaryti taip, kad IT sektorius Lietuvoje vystytųsi kuo sėkmingiau ir susidurtų su kuo mažesniu grėsmių skaičiumi“, – teigia N. Goranin. Universitetams sunkiai stengiantis pritraukti kvalifikuotus dėstytojus studentų paruošimui, bendradarbiavimas su IT įmonėmis tampa būtinas, kad būtų atlieptas rinkos poreikis, suteikiant galimybę praktiškai išbandyti pažangius saugumo įrankius, kurie jau ankstyvoje žvalgybos fazėje gali aptikti naudojamas sudėtingas įsilaužimų technikas, o ne jau įvykus incidentui su iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. „Nemažai įmonių Lietuvoje į universitetus žiūri tik kaip į specialistų rengimo / gavimo vietą, patys nesistengdami prisidėti prie tų specialistų ruošimo dėl požiūrio ar dėl resursų trūkumo, – sako N. Goranin, – todėl norėčiau nuoširdžiai padėkoti visai „NOD Baltic“ komandai už kitokį požiūrį ir kartu įgyvendintas veiklas.“

Sėkmingi mokslo ir verslo partnerysčių pavyzdžiai sukelia grandininę reakciją ir skatina toliau imtis panašių veiklų, kurti vertę kartu su akademine bendruomene, tokiu būdu prisidedant prie Lietuvos IT ir kibernetinės saugos srities plėtros. Anot Ramūno Liuberto, nuolat tobulėjant technologijoms ir norint palaikyti progresą, inovacijos yra būtinybė, o bendradarbiaujant tai pasiekti yra daug lengviau. Atsižvelgdama į tai, ESET Lietuva komanda visada yra atvira naujoms partnerystėms ir projektams.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama