Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
Balandžio 30 d. 14:39
5 aukštosios mokyklos skirs 1 mln. EUR finansavimą EDINA sistemos atnaujinimui
Balandžio 30 d. 11:29
Kvantiniai deimantai – įrankis ir karo lauke, ir vėžio diagnostikoje
Balandžio 30 d. 08:51
„Trafic“, „Estafette“ ir „Goelette“ – pirmosios „Renault“ programiškai valdomos transporto priemonės, sukurtos „Ampere“
Balandžio 29 d. 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
Balandžio 29 d. 17:43
Naujos taisyklės darbo rinkoje: dirbtinis intelektas atims darbą iš tų, kurie juo nesinaudos
Balandžio 29 d. 14:46
Pažangūs automobiliai sensta vis lėčiau – kaip gamintojams tai pavyksta?
Balandžio 29 d. 11:22
„Microsoft“ darbo tendencijų indekso ataskaita atskleidžia „Pionierių įmonių“ atsiradimą, žyminčių naują darbo jėgos raidos erą
Balandžio 29 d. 08:23
Suomijoje į miškus išvažiavo ypatingi šarvuočiai: vairuotoją atstojo 5G ryšys
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje – daugiau galimybių mokslininkams, studentams ir nauji studijų modeliai

Publikuota: 2020-12-21 21:11
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

2021 m. sausio 1 d. prie Vilniaus universiteto (VU) prisijungus Šiaulių universitetui, Šiauliuose atsiras VU Šiaulių akademija (VU ŠA). Ši mokslo sąjunga ne tik atvers naujas galimybes studentams bei mokslininkams, bet ir prisidės prie mokslo prieinamumo visoje šiaurės Lietuvoje, spręs ir visai šaliai aktualų pedagogikos klausimą. Apie naują pedagogikos centrą, studijas VU ŠA ir anksčiau netaikytus studijų metodus pasakoja VU studijų prorektorius dr. Valdas Jaskūnas.

Nauji studijų modeliai leis rinktis unikalias studijas

Pasak dr. V. Jaskūno, šiuo metu Šiaulių universitetas, netrukus tapsiantis VU ŠA, rūpinasi visu šiaurės Lietuvos regionu, o tai yra išskirtinis institucijos bruožas, kurį reikia stiprinti. Todėl svarstoma dėl unikalaus studijų modelio vykdymo Šiauliuose, kuris leistų pasirinkti lankstesnes nei klasikinio universiteto studijas.

„Tai modelis, orientuotas į vietinės darbo rinkos poreikius, atliekant regiono potencialo stiprinimo misiją. Jis nebūtinai tinkamas Vilniui ar Kaunui, bet labai tinkamas Šiauliams, žinant šios institucijos patirtį, įdirbį bei tendencijas. Šiauliuose yra nemažai studijuojančių, kurie įgiję papildomų žinių persikvalifikuoja, ypač pasirinkę pedagogikos studijas. Pastebimas ir didelis vietinės darbo rinkos susidomėjimas – studijas renkasi žmonės, kuriems dėl darbo perspektyvų reikia papildomų kvalifikacijų“, – pasakoja studijų prorektorius.

Viena iš unikalaus studijų modelio dedamųjų, pasak dr. V. Jaskūno, galėtų būti didesnė nei įprastai nuotolinio mokymosi dalis. Sustiprinus metodologinį bei technologinį potencialą, nuotolinės studijos galėtų būti vykdomos ir ne visuotinės pandemijos metu: „VU ŠA – aukštojo mokslo centras, kuris labai smarkiai rūpinasi visu šiaurės regionu, todėl toks modelis su nuotolinių studijų galimybe gali būti didelė pagalba studijuojantiems, kurie fiziškai nėra Šiauliuose.“

Atvers daugiau galimybių

Anot VU studijų prorektoriaus, VU ŠA studentai turės didesnį studijų programų pasirinkimą, ypač tarp bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykų, kurie vykdomi nuotoliniu formatu, o dėl pandemijos nuotoliniam mokymuisi bus pritaikoma ir daugiau programų ateityje: „VU ŠA studentai galės rinktis dalykus, kuriuos vykdo dėstytojai iš Vilniaus ar Kauno, jau nekalbant apie tai, kad pačių studentų ir mokslininkų prieiga prie informacinių VU išteklių, skaitmeninių bibliotekos šaltinių didėja dešimtimis kartų.“

Be to, mokslininkams atsiveria galimybės dalyvauti aljanso „Arqus“ ir kitų tarptautinių partnerių tinklų, kurių narys yra VU, veiklose, projektuose, vykdyti daugiau tarpdisciplininių tyrimų, jungtis ir inicijuoti tyrėjų komandas įtraukiant įvairių sričių mokslininkus, gauti reikiamą pagalbą juos vykdant, institucinę paramą teikiant projektus bei juos įgyvendinant. „Paramos ištekliai VU yra nepalyginamai didesni, sukauptos aukšto lygio ir itin įvairiapusiškos kompetencijos, kurios mokslininkams reikalingos projektinėje ir mokslinių tyrimų veikloje. Visa tai įgalina prisijungimas prie VU.“

Pasak VU studijų prorektoriaus, pokyčiai laukia ir neakademinio personalo – prisijungus prie didesnės organizacijos, išsiplečia ir karjeros, kompetencijų tobulinimo galimybės institucijos viduje. Be to, ŠA laipsniškai bus pereinama ir prie vienodo atlygio bei dėstymo krūvio sistemos.

„Sistema negali transformuotis per naktį, bet mes nuosekliai dirbame dėl visų sisteminių pokyčių. Sprendžiant iš turimos informacijos apie Šiaulių universiteto darbuotojų atlygį ir krūvį, drąsiai galima pasakyti, kad tiek akademiniai, tiek neakademiniai darbuotojai šiais aspektais VU turi geresnes sąlygas. Todėl ilgainiui visa tvarka bus suvienodinta, nesvarbu, kuriame mieste universiteto padalinys veikia“, – teigia dr. V. Jaskūnas.

Padės spręsti visai šaliai aktualias problemas

VU studijų prorektoriaus teigimu, Šiaulių universitetas turi ilgametę mokytojų rengimo tradiciją. Ši geroji praktika leis VU tapti pajėgesniam sprendžiant visuomenei rūpimus klausimus, susijusius su mokytojų rengimu ir visais iššūkiais, kuriuos šiandien patiria mokyklos.

„Turėdami du pedagogų rengimo centrus Vilniuje ir Šiauliuose, galime veikti įvairesniais modeliais. Šiaulių universitetas nuolat vykdė studijas lygiagrečiuoju būdu, VU mokytojus dažniausiai rengiame nuosekliuoju būdu profesinėse pedagoginėse ir gretutinėse studijose. Tokia modelių įvairovė labai svarbi siekiant užtikrinti, kad mokytojai į mokyklas ateitų kuo įvairesniais keliais – ne tik po bakalauro, bakalauro ir magistrantūros studijų, bet ir po profesinių pedagoginių bakalauro ar gretutinių studijų“, – teigia dr. V. Jaskūnas.

VU studijų prorektorius neatmeta galimybės, kad ateityje, turint valstybinio lygmens palaikymą, bus priimtas sprendimas leisti dirbti mokytoju ir be pedagogo kvalifikacijos: „Mokytojas gali ateiti į mokyklą iš pašaukimo, vedamas noro. O pradėjęs dirbti – gautų pagalbą iš mokyklos, valstybės ar universiteto ir įgytų reikiamą pedagogo kvalifikaciją lygiagrečiai. Tokie modeliai veikia ir kaimyninėje Estijoje, jie leidžia pritraukti motyvuotus žmones, kurie gali tapti įkvepiančiais mokytojais.“

Dr. V. Jaskūno teigimu, Lietuvoje turime visas galimybes tokio modelio pedagogų rengimui vykdyti. Be to, tai leistų gerai dalyką išmanančiam, pavyzdžiui, fizikos studijas baigusiam, specialistui pastiprinti trūkstamas pedagogikos kompetencijas dirbant pačioje mokykloje.

Siūlys patikrintas studijų programas

Studentai, pradėję studijas Šiaulių universitete, jas tęs VU Šiaulių mieste, o dar planuojantys studijas galės rinktis iš visų trijų studijų pakopų – bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijų programų. Pasak VU studijų prorektoriaus, VU ŠA studijų portfelis – išgrynintas ir nuolat tobulinamas, tačiau siekiama, kad pasitikėjimas universitetinėmis studijomis didėtų ir VU ŠA kasmet pritrauktų daugiau susidomėjusių studentų.

„Ateityje planuojame peržiūrėti tam tikras studijų programas ir sustiprinti kai kurias sritis – pavyzdžiui, informacinių technologijų studijas. Turime stiprius informacinių technologijų centrus Vilniuje ir Kaune, todėl gerąsias praktikas galime panaudoti ir Šiauliuose. Taip gali atsirasti ir naujos programos, prie jų vykdymo prisidėjus kolegoms iš sostinės ar Kauno“, – apie perspektyvas pasakoja dr. V. Jaskūnas.

2021 m. didelių pokyčių studijų programų pasiūloje priimant į VU ŠA dar nebus, tačiau daug dėmesio bus kreipiama į kokybišką studijų procesą ir akademinio potencialo stiprinimą, siekiant sklandžių ir kokybiškų permainų ateityje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nematomi stabilumo ramsčiai: kodėl elektros energetikos inžinierių darbas – gyvybiškai svarbus?

Nuo pirmadienio visa Europa aidi nuo naujienų apie Ispanijoje ir Portugalijoje dingusią elektrą. Be jos liko milijonai gyventojų, kurie dėl to susidūrė su aibe kitų nepatogumų – dingo šviesa, nutrūko ryšys ir, regis, gyvenimas tiesiog sustojo. Daugelis suprato, kokia trapi gali būti šiuolaikinė civilizacija be vienos gyvybiškai svarbios grandies – elektros. O ar susimąstėme, kas kasdien dirba tam, kad tokie sutrikimai būtų kuo retesni ir trumpesni?

Klaipėdos universitetas kviečia į „Inžinierių dieną 2025“: ateities profesijų pulsas čia ir dabar

Balandžio 30 d. Klaipėdos universitete vyksianti „Inžinierių diena 2025“ kviečia moksleivius, studentus, dėstytojus, verslo ir švietimo bendruomenę bei visus, besidominčius inžinerija, susitikti ten, kur susilieja mokslas, praktika ir ateities sprendimai.

VDU moksleivius kviečia svajones įgyvendinti iš anksto – skirs skatinamąsias stipendijas labiausiai motyvuotiems

Svajojantiems apie studijas, bet susiduriantiems su nerimu, ar tikrai viskas klostysis pagal planą, Vytauto Didžiojo universitetas kviečia savo svajonių siekti lengviau.

2025 m. balandis
2025-04-30 21:05
„Ignitis grupė“ ir „Vilnius Tech“ Lietuvos jūreivystės akademija bendradarbiaus ruošiant specialistus jūrinės energetikos sektoriui
2025-04-28 09:15
LMT kviečia studentus dalyvauti konkurse stažuotėms NASA
2025-04-27 13:23
Gargžduose duris atveria universitetinė STEAM klasė
2025-04-24 18:43
Dronai gali būti naudingi valstybiniam sektoriui – ir ne tik saugumo srityje. Kokių dar galimybių jie siūlo?
2025-04-24 09:23
Itin sparčiai augantis sektorius: iki 2030 m. vertė sieks net 541 mlrd. eurų
2025-04-22 18:20
VU studentas moksliniam tyrimui pasitelkė superkompiuterį: be jo būtume įstrigę
2025-04-19 19:47
VU studentų komanda triumfavo kvantinių skaičiavimų hakatone: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą
2025-04-16 19:14
Už virtualius dviejų dėstytojų dvynius VU Teisės fakultetui skirtas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimas
2025-04-15 09:25
KTU EEF inovacijų ir mokslo savaitė: nuo Lustų akademijos atidarymo iki didžiausių šalies energetikos problemų sprendinių
2025-04-11 12:28
Lietuvos universitetai: generatyvinis dirbtinis intelektas – galimybė stiprinti studijų kokybę
2025-04-08 21:04
Jaunieji mokslininkai bus kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir inicijuoti tyrimus
2025-04-08 12:49
„Airtech“ ir „Scalewolf“ surengė pirmuosius Lietuvoje vaikų dronų mokytojų mokymus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama