Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 1 d. 21:08
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja NFC pinigų vagystėms iš žmonių
Gegužės 1 d. 15:32
Šią klaidą su mikrobange daro beveik visi: ne tik trumpina prietaiso gyvavimo laiką, bet ir kelia pavojų
Gegužės 1 d. 09:27
NEO TOOLS raktų komplektai lagaminuose
Balandžio 30 d. 20:39
Išmanusis telefonas nukrito ant žemės? Štai kodėl neverta iškart panikuoti, bet ir delsti pavojinga
Balandžio 30 d. 17:15
Nuo laboratorijos Vilniuje iki Tarptautinės kosminės stoties – lietuviškos molekulės prieš radiaciją
Balandžio 30 d. 14:39
5 aukštosios mokyklos skirs 1 mln. EUR finansavimą EDINA sistemos atnaujinimui
Balandžio 30 d. 11:29
Kvantiniai deimantai – įrankis ir karo lauke, ir vėžio diagnostikoje
Balandžio 30 d. 08:51
„Trafic“, „Estafette“ ir „Goelette“ – pirmosios „Renault“ programiškai valdomos transporto priemonės, sukurtos „Ampere“
Balandžio 29 d. 20:25
8K televizoriai – revoliucija ar brangus triukas? Štai ką gamintojai nutyli
Balandžio 29 d. 17:43
Naujos taisyklės darbo rinkoje: dirbtinis intelektas atims darbą iš tų, kurie juo nesinaudos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Nauji mokslo metai Vilniaus universitete: pokyčiai studijų procese, inovatyvūs metodai ir nuotolinio mokymosi būdai

Publikuota: 2020-08-28 13:31
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Dar pavasarį kilusi pasaulinė koronaviruso pandemija pareikalavo itin greitai prisitaikyti prie nuotolinio darbo bei mokymosi procesų ir nepaliko laiko tinkamai pasiruošti iškilusiems iššūkiams. Todėl artėjant naujiems mokslo metams Vilniaus universitete (VU) atsižvelgiama į galimų grėsmių pasikartojimą – mokomasi naujų studijų metodų, pritaikomos įvairios mokymosi priemonės, paisoma VU bendruomenės poreikių. VU studijų prorektorius dr. Valdas Jaskūnas sako, kad jei situacija pablogės, VU jau yra pasiruošęs pereiti prie nuotolinio mokymosi.

Nuotoliniam mokymuisi VU jau nusiteikta

Pasak studijų prorektoriaus, nors VU rudens semestrą pradės įprastu būdu, atsižvelgiant į pakitusį stojimo laikotarpio tinklelį, studijos prasidės laipsniškai: „Visų magistrantūros studentų lauksime įprastu laiku – nuo rugsėjo 1 d., o visų studijuojančių bakalauro ir vientisųjų studijų programas – nuo rugsėjo 14 d.“

VU siekia sudaryti kiek įmanoma geresnes sąlygas ir užtikrinti kontaktinį mokymąsi pirmakursiams, nes tai labai svarbu akademinei integracijai ir motyvacijai mokytis padidinti. Tačiau, V. Jaskūno teigimu, planuojant rudens semestro veiklas iš anksto buvo atsižvelgta į galimą pakartotinę pandemijos bangą, todėl ir studijoms įprastu būdu įsibėgėjus VU pasiruošęs pereiti prie nuotolinio mokymosi.

„Visi dėstytojai, kurie dėstys rudens semestre, ruošiasi tęsti procesą ir nuotoliniu būdu. Parengtos ir nuotolinių studijų organizavimo rekomendacijos, įsigyjami materialiniai ir techniniai ištekliai, reikalingi studijoms vykdyti nuotoliniu, mišriu ir hibridiniu būdu. Be to, tiek dėstytojams, tiek studentams bus rengiami mokymai apie nuotolinio bei kitokio mokymosi formas ir teikiama visa reikalinga metodinė pagalba“, – sako VU studijų prorektorius.

Specialios rekomendacijos leis efektyviau organizuoti nuotolinį mokymąsi, padės atsakyti į klausimus, kaip dėstyti, vertinti rezultatus nuotoliniu būdu, kaip produktyviai dalyvauti paskaitose ir kituose užsiėsimuose. Tuo tarpu vykdant užsiėmimus tiesioginiu kontaktiniu būdu bus laikomasi visų reikalavimų pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo ir darbo grupės koronaviruso prevencijai VU sprendimus.

Bus taikomi įvairūs mokymosi metodai

V. Jaskūno teigimu, tam tikrus nuotolinio mokymo metodus siūloma taikyti jau nuo naujų mokslo metų pradžios: „Planuojame pasinaudoti kai kuriais nuotolinio mokymosi principais nuo rudens, nes tai ypač aktualu srautinėse paskaitose, kuriose neretai dalyvauja ir po kelis šimtus studentų. Šalia nuotolinio mokymosi planuojame taikyti hibridinį bei mišrų mokymąsi.“

Mišrus mokymosi būdas leidžia studentams gyvai dalyvauti paskaitose ir užsiėmimuose, o užduotis atlikti nuotoliniu būdu – virtualiai. Tuo tarpu hibridinis mokymosi būdas bus taikomas tais atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių studentai neturi galimybės dalyvauti paskaitose fiziškai, pavyzdžiui, kai dėl ribotų transporto galimybių sunku atvykti į Lietuvą.

„Pasitelkdami hibridinį mokymosi būdą sieksime kurti vienodas galimybes visiems studentams – tiek tiems, kurie paskaitose gali dalyvauti įprastu būdu – fiziškai, tiek paskaitose dalyvauti galintiems tik per nuotolį, pavyzdžiui, užsienio studentams. Mokantis hibridiniu būdu, užduotis visi studentai atliks virtualiai“, – apie skirtingus mokymosi būdus pasakoja studijų prorektorius.

Pasak V. Jaskūno, negalėjimas fiziškai dalyvauti paskaitose neturi tapti lemiamu veiksniu nutraukti ar stabdyti studijas VU, todėl ateityje planuojama hibridinį mokymosi būdą taikyti daug plačiau „Šis metodas gali tapti įprasta mokymosi forma, naudojama ne tik pandemijų metu.“

Kiekvienas VU akademinis padalinys studijų veiklas organizuoja savarankiškai, atsižvelgdamas į situaciją šalyje, VU, auditorijų dydį ir studentų skaičius – pagal tai bus sprendžiama, kuris mokymosi metodas bus taikomas.

Pokyčius lėmė išmoktos pamokos

VU studijų prorektorius teigia, kad jau praėjęs karantinas parodė, jog itin reikalingi tam tikri infrastruktūriniai pokyčiai ir atnaujinta įvairiomis mokymosi formomis vykdomų studijų metodika.

„Fakultetuose jau rudens semestre bus įrengtos auditorijos, pritaikytos nuotoliniam ar hibridiniam mokymuisi ir darbui. Bus suteikta ir dėstytojams, ir studentams reikalinga metodinė pagalba, organizuojami mokymai“, – sako V. Jaskūnas.

Nors kalbant apie darbą bei studijas nuotoliniu būdu ir specifinių apsaugos priemonių taikymą VU vadovaujamasi Vyriausybės nurodymais bei rekomendacijomis, tam tikri pokyčiai įgyvendinami nedelsiant, atsižvelgiant į bendruomenės lūkesčius.

„Sulaukėme įvairių pasiūlymų iš studentų ir dėstytojų ir į juos atsižvelgėme. Tai mus paskatino ieškoti naujų mokymo būdų. Ypač tai aktualu dirbant su užsienio šalių studentais. Išsakytos pozicijos padėjo priimti įvairius sprendimus dėl studijų proceso ir sudaryti geresnes sąlygas studentams sklandžiai pradėti ar tęsti studijas bet kokiomis aplinkybėmis“, – sako VU studijų prorektorius V. Jaskūnas.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nematomi stabilumo ramsčiai: kodėl elektros energetikos inžinierių darbas – gyvybiškai svarbus?

Nuo pirmadienio visa Europa aidi nuo naujienų apie Ispanijoje ir Portugalijoje dingusią elektrą. Be jos liko milijonai gyventojų, kurie dėl to susidūrė su aibe kitų nepatogumų – dingo šviesa, nutrūko ryšys ir, regis, gyvenimas tiesiog sustojo. Daugelis suprato, kokia trapi gali būti šiuolaikinė civilizacija be vienos gyvybiškai svarbios grandies – elektros. O ar susimąstėme, kas kasdien dirba tam, kad tokie sutrikimai būtų kuo retesni ir trumpesni?

Klaipėdos universitetas kviečia į „Inžinierių dieną 2025“: ateities profesijų pulsas čia ir dabar

Balandžio 30 d. Klaipėdos universitete vyksianti „Inžinierių diena 2025“ kviečia moksleivius, studentus, dėstytojus, verslo ir švietimo bendruomenę bei visus, besidominčius inžinerija, susitikti ten, kur susilieja mokslas, praktika ir ateities sprendimai.

VDU moksleivius kviečia svajones įgyvendinti iš anksto – skirs skatinamąsias stipendijas labiausiai motyvuotiems

Svajojantiems apie studijas, bet susiduriantiems su nerimu, ar tikrai viskas klostysis pagal planą, Vytauto Didžiojo universitetas kviečia savo svajonių siekti lengviau.

2025 m. balandis
2025-04-30 21:05
„Ignitis grupė“ ir „Vilnius Tech“ Lietuvos jūreivystės akademija bendradarbiaus ruošiant specialistus jūrinės energetikos sektoriui
2025-04-28 09:15
LMT kviečia studentus dalyvauti konkurse stažuotėms NASA
2025-04-27 13:23
Gargžduose duris atveria universitetinė STEAM klasė
2025-04-24 18:43
Dronai gali būti naudingi valstybiniam sektoriui – ir ne tik saugumo srityje. Kokių dar galimybių jie siūlo?
2025-04-24 09:23
Itin sparčiai augantis sektorius: iki 2030 m. vertė sieks net 541 mlrd. eurų
2025-04-22 18:20
VU studentas moksliniam tyrimui pasitelkė superkompiuterį: be jo būtume įstrigę
2025-04-19 19:47
VU studentų komanda triumfavo kvantinių skaičiavimų hakatone: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą
2025-04-16 19:14
Už virtualius dviejų dėstytojų dvynius VU Teisės fakultetui skirtas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimas
2025-04-15 09:25
KTU EEF inovacijų ir mokslo savaitė: nuo Lustų akademijos atidarymo iki didžiausių šalies energetikos problemų sprendinių
2025-04-11 12:28
Lietuvos universitetai: generatyvinis dirbtinis intelektas – galimybė stiprinti studijų kokybę
2025-04-08 21:04
Jaunieji mokslininkai bus kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir inicijuoti tyrimus
2025-04-08 12:49
„Airtech“ ir „Scalewolf“ surengė pirmuosius Lietuvoje vaikų dronų mokytojų mokymus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama