Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 6 d. 20:22
Ką reikia žinoti prieš perkant belaidį įkroviklį
Gegužės 6 d. 17:20
Ekspertas tikina: dirbtinis intelektas – ne baubas, o pagalbininkas aptarnaujant klientus
Gegužės 6 d. 14:58
Elektromobiliai yra ekologiški – įvaizdis ar realybė?
Gegužės 6 d. 11:32
Ką daryti, jei tavo buvęs turi tavo slaptažodį?
Gegužės 6 d. 08:25
Pristatė revoliucinę idėją: jau netrukus dirbtinis intelektas visiškai pakeis mums įprastą apsipirkimą
Gegužės 5 d. 20:22
Tai ne tik sutapimas: štai kodėl atrodo, kad jūsų išmanusis telefonas girdi visus pokalbius
Gegužės 5 d. 17:29
Kaip sumažinti tarpus tarp piktogramų „Mac“ meniu juostoje
Gegužės 5 d. 14:18
Naujas požiūris į DI: nebe atsakymų mašina, o „smalsus vaikas“
Gegužės 5 d. 11:12
Tučtuojau perkraukite interneto modemą: skirtumą pajusite iš karto
Gegužės 5 d. 08:33
Senjorai apsipirkinės paprasčiau: maisto parduotuvėse pradeda veikti išmanioji pagalbos sistema
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Kazimiero Simonavičiaus universitetas tapo oficialiu „Futures Platform“ atstovu Lietuvoje

Publikuota: 2020-03-27 15:43
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šią savaitę Kazimiero Simonavičiaus universiteto Didžiųjų duomenų kompetencijų centras tapo oficialiu „Futures Platform“ atstovu Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai. „Futures Platform“ yra strateginių įžvalgų įrankis, padedantis įmonėms planuoti savo veiklą, atsižvelgiant į ateityje laukiančius pokyčius.

Suomijos mokslininkų ir specialistų 2016 metais sukurtas ir komercializuotas tendencijų numatymo įrankis leidžia susidaryti platų socialinių pokyčių technologijose, ekonomikoje, aplinkoje ir politikoje vaizdą. Unikali „Futures Platform“ informacijos saugykla talpina duomenis apie daugiau nei 700 ateities fenomenų. „Futures Platforms“ veikia SaaS principu (angl. software as a service – programinė įranga kaip paslauga).

„Futures Platform“ pasitarime. Pranešimo autorių nuotr.
„Futures Platform“ pasitarime. Pranešimo autorių nuotr.

„Tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje, puikiai iliustruoja tokio pobūdžio įrankių poreikį ir naudą“, – teigia dr. Jari Kaivo-oja, Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius, Ateities įžvalgų ir strateginio valdymo magistro studijų programos vadovas. Pasak jo, „pasaulis jau seniai gyvena taip vadinamomis VUCA (angl. volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) sąlygomis – nepastovumo, neapibrėžtumo, sudėtingumo bei dviprasmybių – kurios būdingos daugelių šių dienų reiškinių, taip pat ir COVID-19. Ir tokiomis realaus gyvenimo sąlygomis standartiniai sprendimai netinka, reikia naujų agile metodų. Strateginės įžvalgos ir įrankiai, tokie kaip „Futures Platform“, suteikia tam tikras konstrukcijas (angl. frameworks), kuriuose tiek verslo įmonės, tiek politikai, tiek nevyriausybinės organizacijos gali tirti ateitis, kurti ir testuoti verslo strategijas, planuoti pokyčius. Šis strateginių įžvalgų įrankis, kuris gali būti pritaikytas organizacijoms atsižvelgiant į jų specifinius verslo ir socialinius poreikius, yra plačiai naudojamas Europos pramonėje ir versle“.

„Futures Platform“ įrankis suteikia daug išsamios ir naudingos informacijos apie pasaulines įvairių sričių tendencijas. Tai padeda numatyti laukiančius pokyčius bei atitinkamai planuoti organizacijos veiklą tiek artimoje, tiek tolimoje ateityje neatsiliekant nuo pasaulinių tendencijų bei apsisaugant nuo investicijų į sritis, kurių aktualumas ateityje bus sumenkęs. Naudojantis „Futures Platform“ siūlomais bendradarbiavimo įrankiais lengva į procesus įtraukti komandos narius ar kitas suinteresuotąsias šalis.

„Pavyzdžiui, savivaldybės, planuodamos miestų ir regionų plėtros scenarijus, gali panaudoti „Futures Platform“ įrankį, įtraukdamos į strategavimo procesą visas suinteresuotas puses bei matyti ne tik, kaip jų planuojama plėtra koreliuoja su pasaulinėmis miestų ir regionų plėtros tendencijomis ir megatendencijomis, bet ir tarpusavyje tarp visų suinteresuotųjų pusių“, – teigė prof. dr. Arūnas Augustinaitis, Ateities įžvalgų ir strateginio valdymo magistro studijų programos dėstytojas.

Saku Koskinen, įžvalgų ekspertas ir „Futures Platform“ partneris teigia: „Naujausi pasauliniai įvykiai ir laukinė korta, pavadinimu „Covid-19“, dar kartą įrodė nuolatinio numatymo ir horizonto skenavimo svarbą. Kasdien dirbame su pirmaujančiomis pasaulio organizacijomis dėl su ateitimi susijusių procesų ir veiklos, o pastaruoju metu jaučiame stiprų šių organizacijų signalą kurti nuolatines ir automatizuotas dirbtiniu intelektu pagrįstas prognozavimo sistemas ir sprendimus. Yra dvi pagrindinės šio poreikio priežastys: akivaizdus laiko ir išteklių trūkumas šiai veiklai vykdyti ir tai, kad jau nebepakanka suprasti savo pačių industrijos ar srities tendencijas ir poveikį, reikia mokėti įvertinti ateitį plačiau. Būtent todėl mes, „Futures Platform“, siekiame sukurti pasauliniu mastu pirmaujančią įžvalgų platformą“.

Su „Futures Platform“ kuriamas ateities scenarijus nėra vienkartinis projektas, vykdomas kas keletą metų. Tai nuoseklus informavimas apie naujausius pokyčius, kurie yra svarbūs organizacijai ir jos veiklai. Tendencijų radaras, kuris yra pagrindinis „Futures Platform“ įrankis, vizualizuoja, kurios tendencijos paveiks ateitį – įvedę raktažodžius, viename paveiksle galite matyti holistinį pokyčių, susijusių su savo tema, vaizdą 360 laipsnių kampu. Šis įrankis padeda vadovams ir valdymo komandoms, drauge dirbti su naujausiomis įžvalgų analizėmis. Radarą papildo vienu paspaudimu pasiekiami ateities įžvalgų ekspertų straipsniai bei vaizdo įrašai, leidžiantis susidaryti platesnį vaizdą apie tai, kaip keičiasi pasaulis.

Šiuo metu Futures Platform naudoja tokios organizacijos kaip „Business Finland“, „Fortum“, „Fiskars Group“, Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centras, IESE Business School in Barselona bei kitos lyderiaujančios organizacijos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nematomi stabilumo ramsčiai: kodėl elektros energetikos inžinierių darbas – gyvybiškai svarbus?

Nuo pirmadienio visa Europa aidi nuo naujienų apie Ispanijoje ir Portugalijoje dingusią elektrą. Be jos liko milijonai gyventojų, kurie dėl to susidūrė su aibe kitų nepatogumų – dingo šviesa, nutrūko ryšys ir, regis, gyvenimas tiesiog sustojo. Daugelis suprato, kokia trapi gali būti šiuolaikinė civilizacija be vienos gyvybiškai svarbios grandies – elektros. O ar susimąstėme, kas kasdien dirba tam, kad tokie sutrikimai būtų kuo retesni ir trumpesni?

Klaipėdos universitetas kviečia į „Inžinierių dieną 2025“: ateities profesijų pulsas čia ir dabar

Balandžio 30 d. Klaipėdos universitete vyksianti „Inžinierių diena 2025“ kviečia moksleivius, studentus, dėstytojus, verslo ir švietimo bendruomenę bei visus, besidominčius inžinerija, susitikti ten, kur susilieja mokslas, praktika ir ateities sprendimai.

VDU moksleivius kviečia svajones įgyvendinti iš anksto – skirs skatinamąsias stipendijas labiausiai motyvuotiems

Svajojantiems apie studijas, bet susiduriantiems su nerimu, ar tikrai viskas klostysis pagal planą, Vytauto Didžiojo universitetas kviečia savo svajonių siekti lengviau.

2025 m. balandis
2025-04-30 21:05
„Ignitis grupė“ ir „Vilnius Tech“ Lietuvos jūreivystės akademija bendradarbiaus ruošiant specialistus jūrinės energetikos sektoriui
2025-04-28 09:15
LMT kviečia studentus dalyvauti konkurse stažuotėms NASA
2025-04-27 13:23
Gargžduose duris atveria universitetinė STEAM klasė
2025-04-24 18:43
Dronai gali būti naudingi valstybiniam sektoriui – ir ne tik saugumo srityje. Kokių dar galimybių jie siūlo?
2025-04-24 09:23
Itin sparčiai augantis sektorius: iki 2030 m. vertė sieks net 541 mlrd. eurų
2025-04-22 18:20
VU studentas moksliniam tyrimui pasitelkė superkompiuterį: be jo būtume įstrigę
2025-04-19 19:47
VU studentų komanda triumfavo kvantinių skaičiavimų hakatone: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą
2025-04-16 19:14
Už virtualius dviejų dėstytojų dvynius VU Teisės fakultetui skirtas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimas
2025-04-15 09:25
KTU EEF inovacijų ir mokslo savaitė: nuo Lustų akademijos atidarymo iki didžiausių šalies energetikos problemų sprendinių
2025-04-11 12:28
Lietuvos universitetai: generatyvinis dirbtinis intelektas – galimybė stiprinti studijų kokybę
2025-04-08 21:04
Jaunieji mokslininkai bus kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir inicijuoti tyrimus
2025-04-08 12:49
„Airtech“ ir „Scalewolf“ surengė pirmuosius Lietuvoje vaikų dronų mokytojų mokymus
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama