Elektronika.lt
 2026 m. vasario 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 27 d. 20:22
Indija kuria didžiausią pasaulyje skaitmeninę tapatybės sistemą: ekspertai perspėja dėl rizikų
Vasario 27 d. 17:24
Naujosios „Galaxy Buds4“ ausinės jau netrukus pasieks Lietuvą: išsiskirs dirbtiniu intelektu ir komfortu
Vasario 27 d. 14:15
Sukčiai taikosi ne tik į asmenis, bet ir į verslą: aukas pritraukia ir žaidimais
Vasario 27 d. 11:16
Apklausa: DI darbe neramina daugelį, bet pradėjus mokytis – savivertė išauga
Vasario 27 d. 08:02
Vaistų informaciją jau galima gauti telefonu – pakanka nuskenuoti kodą ant pakuotės
Vasario 26 d. 20:24
Robotas, kuris žiūrėdamas į save veidrodyje mokosi būti žmogumi
Vasario 26 d. 17:26
Kosmoso inovacijų ekspertas E. Sarkanas: „Kosmosui kuriamos technologijos anksčiau ar vėliau grįžta atgal į Žemę“
Vasario 26 d. 14:48
Skaitmeninė pažanga ūkiuose: 10 šalies ūkių tapo inovacijų demonstravimo erdve
Vasario 26 d. 11:14
Milijardas priežasčių sunerimti: iš vienos platformos nutekėjo asmens tapatybės dokumentai
Vasario 26 d. 08:37
„Samsung“ pristato naujovę: dirbtinis intelektas įrenginiuose taps dar išmanesnis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Valstybė finansuos mokslininkų podoktorantūrinę veiklą

Publikuota: 2006-11-08 14:27
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas

Šiandien Vyriausybei priėmus nutarimą, Lietuvoje atvertas kelias iš biudžeto finansuoti podoktorantūrines mokslininkų stažuotes.

Vyriausybė nustatė tvarką, kaip bus atrenkami mokslininkai stažuotojai, bei kaip bus šios stažuotės finansuojamos. Iki šiol mokslininkų stažuotes finansuodavo tik pačios mokslo ir studijų institucijos pagal savo poreikį ir galimybes.

Pagal nustatytą tvarką bus finansuojami tik tie daktaro mokslo laipsnį turintys mokslininkai stažuotojai, kurie sieks įgyti naujų mokslinių žinių bei praktikos kitose mokslinių tyrimų kryptyse, nei jų parengtos daktaro disertacijos. „Taip perspektyvūs mokslininkai bus skatinami įgyti ir plėtoti naują kvalifikacinę mokslinę patirtį ir bendradarbiauti su kitų mokslo sričių mokslininkais ir kolegomis“, – sakė Dr. Violeta Vaičiūnienė, Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo Mokslo skyriaus vedėja.

Numatyta kasmet pradėti iki 20 mokslininkų stažuočių, kurių trukmė 2 metai. Šis laikotarpis išimtiniais atvejais gali būti pratęstas dar vieneriems metams. Vieno mokslininko stažuotojo pareigybei finansuoti per metus numatyta skirti 348 bazines mėnesines algas (šiuo metu jų suma siekia 40.020 Lt), iš jų darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui – ne mažiau kaip 242 bazines mėnesines algas (28.175 Lt).

Europos Sąjungos šalyse mokslininkai pagal panašias podoktorantūrines programas iš savo valstybės per metus gauna nuo 16.000 Lt (Slovakijoje) iki 176.000 Lt (Suomijoje).

Į mokslininko stažuotojo pareigybę mokslo ir studijų institucijoje gali pretenduoti visi asmenys, turintys daktaro mokslo laipsnį, jei nuo jo suteikimo yra praėję ne daugiau nei 3 metai. Užsienyje suteiktas mokslo laipsnis turi būti nostrifikuotas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Mokslininkai stažuotojai bus atrenkami viešo konkurso būdu. Mokslinėms stažuotėms vadovaus vadovai, kurie bus atrinkti taip pat viešame konkurse.

Pasirašiusi sutartį su Valstybiniu mokslo ir studijų fondu, mokslo ir studijų institucija įsteigs mokslininko stažuotojo pareigybę ir su stažuotoju sudarys terminuotą darbo sutartį stažuotės laikotarpiui.

Finansavimą iš biudžeto gavęs stažuotojas kasmet turės pateikti savo mokslinę ataskaitą Lietuvos valstybiniam mokslo ir studijų fondui. Už lėšų panaudojimą fondui turės atsiskaityti stažuotoją priėmusi mokslo ir studijų institucija.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kviečia jubiliejinis programavimo konkursas: 30 metų partnerystės su Kazickų šeimos fondu šventė

Šiemet vyksiantis dr. Juozo Petro Kazicko moksleivių programavimo konkursas bus ypatingas – kartu bus minimas 30 metų Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Kazickų šeimos fondo bendradarbiavimo jubiliejus.

Klaipėdos universitetas minėdamas 35-metį kvietė į renginį

Dar 2025-aisiais universitetas pradėjo jubiliejaus minėjimo renginių ciklą, o šiuos akademinius metus minėjimą tęsia. Vasario 12 d. Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje vyko renginys: Klaipėdos universitetui – 35: žinios, kurių mūsų valstybė neturėtų be KU.

Jau 30 metų vykstantis išskirtinis KTU fizikos konkursas vėl kviečia vaikus iš visos Lietuvos

Kovo 7 dieną Kauno technologijos universitete (KTU) vyks nacionalinis profesoriaus K. Baršausko fizikos konkursas, skirtas 8–12 klasių mokiniams.

2026 m. vasaris
2026-02-24 19:04
Žiemos priėmimas į profesines mokyklas pritraukė rekordiškai daug naujų mokinių
2026-02-19 13:21
Valstybės apdovanojimai už nuopelnus Lietuvai įteikti dviem KTU mokslininkams
2026-02-15 22:08
„Vilnius Tech“ ir Zygeno universitetai rengs aukštos kvalifikacijos inžinierius puslaidininkių pramonei
2026-02-07 18:02
Klaipėdos universitetas išlaiko pozicijas prestižiniuose aukštojo mokslo institucijų reitinguose
2026-02-06 21:02
Ką darbdaviai šiandien vertina labiau – diplomą ar potencialą?
2026-02-01 20:37
QS Europos universitetų reitinge VDU – Lietuvos lyderis trijose kategorijose
2026 m. sausis
2026-01-30 16:23
„QS WUR Europe 2026“ reitingai: KTU trečius metus iš eilės kyla – šuolis tarptautiškume ir tvarume
2026-01-29 21:11
KTU kviečia pasirinkti magistrantūrą anksčiau – papildomas balas stojant ir kompensacija studijoms
2026-01-28 21:04
KTU prisijungė prie Skaitmeninio švietimo tarybos
2026-01-26 13:44
„Vilnius Tech“ alumnė P. Draugelytė – apie stažuotę NASA: „Viskas įmanoma, jei nuoširdžiai to siekiame“
2026-01-26 07:21
„Times Higher Education“ 2026 m. dalykiniai reitingai: KTU – tarp stipriausių Lietuvos universitetų
2026-01-23 07:29
Parodoje „Studijos ir karjera Lietuvoje 2026“ pristatyta, ką svarbu žinoti abiturientams
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama