Elektronika.lt
 2025 m. lapkričio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 9 d. 16:28
Trumpa pranešimų gaviklių sėkmės istorija – viską pakeitė vienas įrenginys
Lapkričio 9 d. 11:17
Lietuvių sukurti moduliai panaudoti didžiausiame stoge integruotos saulės elektrinės projekte Danijoje
Lapkričio 9 d. 08:12
Elektriniai paspirtukai rudenį: sezoninių apribojimų nėra, tačiau ar saugu?
Lapkričio 8 d. 20:34
Nuo DI prototipų iki verslo idėjų: nauja programa padės moksleiviams kurti technologijas
Lapkričio 8 d. 16:23
Naujas „Facebook“ veidas: kaip pasiruošti pokyčiams?
Lapkričio 8 d. 12:26
USAD atnaujina taromatus – grąžinti pakuotes bus dar patogiau
Lapkričio 8 d. 08:24
KTU profesorius apie anomalijų aptikimą išmaniosios apskaitos duomenyse
Lapkričio 7 d. 20:34
„Nissan“ atnaujino „Ariya“ elektromobilį: naujoji versija jau griauna automobilių dizaino taisykles (1)
Lapkričio 7 d. 17:56
Interneto kokybė prasideda nuo vietos: kur statyti maršrutizatorių, kad ryšys veiktų visame name?
Lapkričio 7 d. 14:18
Kurie elektromobiliai „pataiko“ į deklaruojamą nuvažiuojamą atstumą, o kurie yra pernelyg optimistiški?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Ateitis priklauso programų inžinieriams

Publikuota: 2014-01-23 11:12
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), reaguodamas į kintančius rinkos poreikius bei sparčiai didėjantį atotrūkį tarp kvalifikuotų informacinių technologijų (IT) specialistų paklausos ir pasiūlos, jau šiemet stojantiesiems pasiūlys programų inžinerijos studijas. Jas baigę absolventai gebės kurti dideles, sudėtingas ir šiuolaikinių įmonių bei organizacijų poreikius atitinkančias programų sistemas, pavyzdžiui – e. parduotuvių, e. bankininkystės, e. valdžios programas, gamybos ar prekybos procesų valdymo įrangą.

Augant užsienio investuotojų pasitikėjimui verslo galimybėmis Lietuvos IT sektoriuje, šalies specialistai turi sąlygas panaudoti geriausius savo gebėjimus tarptautinėse kompanijose. Pavyzdžiui, Vilniuje jau 4-erius metus veikiantis „Barclays“ technologijų centras šiuo metu turi daugiau nei 1200 darbuotojų ir planuoja nuoseklų augimą.

Ateitis priklauso programų inžinieriams

„Džiugu, kad universitetas rengia programas atsižvelgdamas į rinkos poreikius. Taip studentams užtikrinamos ne tik reikalingiausios žinios, bet ir karjeros perspektyvos. Nuolat besikeičiančios technologijos ir sudėtingų operacijų atlikimas reikalauja specifinių kvalifikacijų, tad mes nuolat ieškome darbuotojų, turinčių ne tik programinės įrangos kūrimo bei jos testavimo kompetencijų“, – sakė „Barclays“ vadovas Lietuvoje Giedrius Dzekunskas.

VGTU siūlomos programų inžinerijos studijos, parengtos bendradarbiaujant su IT verslo atstovais, sieks praplėsti įprastą programuotojų žinių ir gebėjimų įvairovę. „Rinkoje vis didesnę paklausą turi didelės ir sudėtingos programos, tokios, kaip verslo valdymo informacinės sistemos ar kompiuterinė gamybos proceso valdymo įranga. Norint kurti tokias sistemas, neužtenka vien programavimo žinių. Tai procesas, apimantis daug specifinių aspektų: programų specifikavimą, projektavimą, testavimą ir kitus“, – sakė VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros vedėjas Dalius Mažeika.

Būsimieji programų inžinieriai mokės projektuoti programinę įrangą taikydami modernius metodus, programuoti įvairiomis programavimo kalbomis ir testuoti įvairios paskirties bei sudėtingumo programų sistemas, taip pat taikyti įvairius algoritmus, vertinti jų efektyvumą ir atlikti programų sistemų integraciją. Gavę projektų, procesų ir žmogiškųjų išteklių valdymo pagrindus absolventai bus pasiruošę rimtiems iššūkiams darbo rinkoje ir galės dirbti programų kūrimo projektų vadovais, programų architektais, programuotojais ar programų testuotojais.

„Infobalt“ asociacijos, vienijančios 140 Lietuvos informacinių technologijų įmonių, apklausa parodė, kad programuotojo specialybė IT įmonėse Lietuvoje yra viena populiariausių – tokias pareigas turi net 34 proc. visų dirbančiųjų IT paslaugų segmente. Tokia statistika aiškinama tuo, kad skaitmeninės technologijos vis plačiau naudojamos visose srityse – nuo automobilių iki audiovizualinio meno.

Augant specialistų poreikiui, kartu didėja ir potencialiems darbuotojams siūlomas užmokestis. „Infobalt“ skelbia, kad dabar vidutinis atlyginimas IT srityje siekia 3 694 Lt ir jis auga maždaug po 4,5 proc. per metus. IT specialistus darbo užmokesčio dydžiu Lietuvoje lenkia tik kvalifikuoti finansų ir draudimo sričių darbuotojai. Iš viso Lietuvos IT paslaugų segmente jau dirba 20 tūkstančių specialistų – darbuotojų skaičius per 4 metus išaugo net ketvirtadaliu, tačiau skelbiama, kad dar bent 2–3 metus specialistų paklausa pasiūlą viršys 5 kartus.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (1)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Vilniaus universitete prasidėjo tarptautinių studentų priėmimas

VU prasidėjo tarptautinių studentų priėmimas 2026 mokslo metams. VU, viena seniausių ir prestižiškiausių aukštųjų mokyklų Europoje, studentams siūlo daugiau nei 70 bakalauro ir magistrantūros studijų programų, taip pat dvi prestižines „Arqus“ jungtines magistrantūros programas.

„VDU Jungtys“ tiesia kelią į studijas, karjerą ir mentorystę

Lapkričio 14 d. VDU vyks unikalus renginys, sujungsiantis moksleivius iš visos Lietuvos, VDU studentus, dėstytojus, absolventus bei universiteto partnerius – įmones ir organizacijas. Universitetas suteiks erdvę visiems susitikti, bendrauti, dalintis žiniomis, patirtimis ir profesinėmis galimybėmis.

Jonavoje atidarytas dronų mokymų centras „Airtech“

Jonavoje spalio 29 d. duris atvėrė „Airtech“ mokymų centras, kuriame mokiniai galės įgyti dronų valdymo ir konstravimo įgūdžių. Tai jau trečiasis „Airtech“ centras Lietuvoje ir antrasis Kauno regione.

2025 m. spalis
2025-10-30 19:10
Pateikta Švietimo įstatymo pataisa, įpareigosianti visas mokyklas pasirengti mobiliųjų telefonų naudojimo tvarkas
2025-10-27 13:12
VDU STEAM didaktikos centre – naujos idėjos, kaip kurti kūrybiškesnį mokymą
2025-10-22 21:09
„Vilnius Tech“ vizitas Australijoje: sieks stiprinti giliąsias technologijas ir kosmoso verslumą
2025-10-16 16:19
Lietuvos stipendijos – galimybė užsienio studentams kurti savo ateitį Lietuvoje
2025-10-14 13:34
JAV atidaryta mokykla, kurioje vietoj mokytojų dirba dirbtinis intelektas
2025-10-14 07:33
KTU laboratorijoje – pirmasis Lietuvos kariuomenės bepiločių orlaivių kursas
2025-10-09 16:08
Naujas pasaulinis reitingas: KTU – stipriausias Lietuvos techniškasis universitetas
2025-10-08 17:09
Ar (kaip) dirbtinis intelektas pakeis marketingo specialistą?
2025-10-07 16:23
Tarptautinių studijų paroda Vilniuje
2025-10-06 21:19
Prasidėjo registracija į tradicinį Vilniaus universiteto renginį „Studentas vienai dienai“
2025-10-04 18:22
BIM metodikos diegimas: iššūkiai, vertė ir praktiniai sprendimai
2025 m. rugsėjis
2025-09-30 19:24
Prezidentas: technologijos turi būti pagalbininkės, o ne kliūtis senjorų kasdieniame gyvenime
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama