Elektronika.lt
 2026 m. kovo 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 8 d. 09:32
Šiltas namas – garantuotas silpnas ryšys?
Kovo 7 d. 15:39
Dirbtinis intelektas vietoje gydytojo: kada tai tampa pavojinga sveikatai
Kovo 7 d. 09:27
Naudojatės telefonu kavinėje ar viešajame transporte? Ekspertė įspėja apie retai aptariamą riziką
Kovo 6 d. 18:21
Pasaulio verslas ruošiasi inovatyvių technologijų šuoliui. O Lietuvos?
Kovo 6 d. 14:31
Ar dirbtinis intelektas žino geriau? Štai kuo pasikliauti perkant būstą
Kovo 6 d. 10:27
Vieninga bilietų platinimo ir pardavimo sistema. Ar misija (ne)įmanoma?
Kovo 5 d. 19:38
Klaida, kurią daro daugelis: KTU mokslininkas papasakojo, kaip teisingai saugoti nuotraukas ir dokumentus
Kovo 5 d. 16:52
Apklausa: kas penktas Lietuvos gyventojas reguliariai susiduria su sukčiais
Kovo 5 d. 14:27
Šalčininkų rajone į tinklą įjungtas 65 MW galios „Elektrum Lietuva“ saulės parkas
Kovo 5 d. 12:37
Žvejų mėgėjų dėmesiui – atnaujinta „eLaimikis“ programėlė kviečia registruoti laimikius dar patogiau
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Studentai: finansavimą reikia didinti, o ne perskirstyti

Publikuota: 2013-10-24 12:35
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Lietuvos studentų sąjunga

Lietuvos studentų sąjunga (Studentų sąjunga) kartu su Vilniaus universiteto Studentų atstovybe (VU SA), atkreipdamos dėmesį į vakar spaudoje pasirodžius Švietimo ir mokslo viceministro Rimanto Vaitkaus pasisakymus, primena, kad studentams reikia ne „kosmetinio“ aukštojo mokslo sistemos pagražinimo, bet realių sprendimų, užtikrinančių studijų kokybės gerinimą. Studentų nuomone, finansavimo perskirstymas nieko nepakeis, norint inicijuoti tikrus pokyčius, būtina skirti didesnį finansavimą.

„Šiuo metu valstybės finansuojamose vietose studijuoja apie 55 proc. studentų. Manome, kad šis skaičius neturėtų mažėti, esamas visiškai finansuojamų studentų vietų skaičius turi išlikti stabilus ir netgi didėti, ne tik procentine išraiška (atsižvelgiant į priimamų studentų skaičių), tačiau išlaikant esamą pilnai finansuojamų studentų skaičių. Manome, kad vien finansavimo sistemos pakeitimas, biudžeto skyles „lopant“ nieko už studijas nemokančių studentų sąskaita, realiai situacijos pakeisti negali. Tad norisi pabrėžti, jog mokančių už studijas studentų finansinę naštą derėtų mažinti, tačiau tai turėtų būti daroma ne gerai besimokančių studentų sąskaita“, – sakė Studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Studentai nėra patenkinti, jog švietimas, nors ir įvardijamas kaip valstybės prioritetas, kasmet yra pamirštamas, kai ateina biudžeto skirstymo laikas. Jau eilę metų iš valstybės biudžeto aukštajam mokslui skiriamos lėšos mažėja. Studentų sąjungos ir VU SA atstovai yra įsitikinę, kad nepakeitus šios ydingos praktikos negalėsime kalbėti nei apie kokybiškas studijas, nei apie mažėjančią emigraciją ar kitų problemų sprendimus.

„Mokslo ir studijų įstatymo darbo grupės posėdžio metu, ministerijos atstovai pristatydami finansavimo modelius pateikė aiškius skaičius. Norint įvesti visuotinę studijų įmoka ir užtikrinti konstitucinę nuostatą, jog „gerai besimokantys“ studentai neturi mokėti, valstybei reikėtų skirti papildomus 40 milijonų litų. Tiek pat reikia norint aukštąjį mokslą Lietuvoje padaryti nemokamu. Atrodo, pasirinkimas yra paprastas ir darbo grupėje buvome priartėję prie sutarimo, jog bus siūlomas finansavimo modelis, kuriame studentai neturės mokėti, bet dabar atrodo, kad viskas prasideda nuo pradžių“, – pažymėjo VU SA prezidentė Inga Kalpakovaitė. Studentų atstovai mano, jog XVI Vyriausybės programoje numatytos nuostatos dėl aukštojo mokslo prieinamumo didinimo įgyvendinimas negali būti daromas valstybės finansuojamų studentų sąskaita, jų skaičius turi maksimaliai augti.

Studentų sąjunga ir VU SA primena, kad Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atliktoje apklausoje viena iš pagrindinių priežasčių likti studijuoti Lietuvoje jauni žmonės įvardijo galimybę studijuoti nemokamai. Šie rezultatai įrodo nuogąstavimų, jog visuotinės studijų įmokos įvedimas gali padidinti emigracijos ir protų nutekėjimo problemą, pagrįstumą.

Lietuvos studentų sąjunga ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybė aktyviai dalyvaudamos Lietuvos aukštojo mokslo politikos formavime ragina visus aukštojo mokslo dalininkus priimti ir palaikyti atsakingus bei strategiškai orientuotus sprendimus, siekiant ne trumpalaikio „skylių užkamšymo“, bet ilgalaikės ir subalansuotos aukštojo mokslo politikos plėtros.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Didžiausias pavasario įvykis moksleiviams – KU projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ sugrįžta 26-ąjį kartą

2026 m. kovo 23–26 dienomis Klaipėdos universitetas jau 26-ąjį kartą kviečia moksleivius, mokytojus ir tėvus dalyvauti projekte „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Šiemet renginys taps didžiausiu per visą savo istoriją.

Kviečia jubiliejinis programavimo konkursas: 30 metų partnerystės su Kazickų šeimos fondu šventė

Šiemet vyksiantis dr. Juozo Petro Kazicko moksleivių programavimo konkursas bus ypatingas – kartu bus minimas 30 metų Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Kazickų šeimos fondo bendradarbiavimo jubiliejus.

Klaipėdos universitetas minėdamas 35-metį kvietė į renginį

Dar 2025-aisiais universitetas pradėjo jubiliejaus minėjimo renginių ciklą, o šiuos akademinius metus minėjimą tęsia. Vasario 12 d. Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje vyko renginys: Klaipėdos universitetui – 35: žinios, kurių mūsų valstybė neturėtų be KU.

2026 m. kovas
2026-03-05 17:53
Kultūros ministerija ir KTU sutarė bendradarbiauti stiprinant intelektinės nuosavybės apsaugą
2026 m. vasaris
2026-02-24 19:04
Žiemos priėmimas į profesines mokyklas pritraukė rekordiškai daug naujų mokinių
2026-02-19 13:21
Valstybės apdovanojimai už nuopelnus Lietuvai įteikti dviem KTU mokslininkams
2026-02-17 10:39
Jau 30 metų vykstantis išskirtinis KTU fizikos konkursas vėl kviečia vaikus iš visos Lietuvos
2026-02-15 22:08
„Vilnius Tech“ ir Zygeno universitetai rengs aukštos kvalifikacijos inžinierius puslaidininkių pramonei
2026-02-07 18:02
Klaipėdos universitetas išlaiko pozicijas prestižiniuose aukštojo mokslo institucijų reitinguose
2026-02-06 21:02
Ką darbdaviai šiandien vertina labiau – diplomą ar potencialą?
2026-02-01 20:37
QS Europos universitetų reitinge VDU – Lietuvos lyderis trijose kategorijose
2026 m. sausis
2026-01-30 16:23
„QS WUR Europe 2026“ reitingai: KTU trečius metus iš eilės kyla – šuolis tarptautiškume ir tvarume
2026-01-29 21:11
KTU kviečia pasirinkti magistrantūrą anksčiau – papildomas balas stojant ir kompensacija studijoms
2026-01-28 21:04
KTU prisijungė prie Skaitmeninio švietimo tarybos
2026-01-26 13:44
„Vilnius Tech“ alumnė P. Draugelytė – apie stažuotę NASA: „Viskas įmanoma, jei nuoširdžiai to siekiame“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama