Elektronika.lt
 2025 m. birželio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 17 d. 17:06
Kodėl vis daugiau žmonių kasdien įsijungia VPN? Tai gali išgelbėti pinigus, privatumą ir net reputaciją
Birželio 17 d. 14:05
Nuo triukšmo iki didelių sąskaitų: ženklai, kad jūsų buitinė technika jau pasiekė savo tarnavimo pabaigą
Birželio 17 d. 11:29
„Toyota“ pristato naujos kartos „RAV4“
Birželio 17 d. 08:49
Grėsmių daugėja: patarė, kaip apsaugoti vaikus nuo pavojų socialiniuose tinkluose
Birželio 16 d. 18:27
Greitas išmaniojo telefono įkrovimas: sužinokite, ar tai išties kenkia jūsų įrenginiui ir ką reikėtų daryti
Birželio 16 d. 14:38
Ką daryti pamiršus „Apple ID“ slaptažodį ar elektroninio pašto adresą
Birželio 16 d. 11:20
Ekspertas perspėja: populiari dokumentų pasirašymo platforma tapo nauju sukčių įrankiu
Birželio 16 d. 08:09
3G ryšio eros pabaiga – ką būtina padaryti jau šiandien
Birželio 15 d. 19:49
Kinija gali pakeisti visą pasaulį: slapta technologija dykumoje sukėlė tarptautinį sąmyšį
Birželio 15 d. 14:28
Kaunas tęsia pažangų itin gabių vaikų ugdymą – įteikti dar 355 mokslų metų baigimo pažymėjimai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Mokyklų tobulinimo programos tikslas pasiektas

Publikuota: 2005-12-21 11:16
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: el. paštas LR švietimo ir mokslo ministerija

Paskutinėmis gruodžio savaitėmis pažymime ne tik artėjančių gražiausių švenčių metą, bet ir didžiausio Lietuvos švietimo investicinio projekto – Mokyklų tobulinimo programos (MTP) – pabaigą.

Mokyklų tobulinimo programa sėkmingai daugiau nei trejus metus siekė užsibrėžtų tikslų – pagerinti pagrindinių mokyklų (5–10 klasių) moksleivių mokymosi pasiekimus ir geriau panaudoti švietimui skiriamus išteklius.

MTP ženkliai prisidėjo prie Lietuvos švietimo sistemos modernizavimo bei švietimo institucijų stiprinimo. Įgyvendinus keturiuose programos komponentuose - „Mokymo ir mokymosi sąlygų gerinimas“, „Švietimo kokybės vadybos sistemos sukūrimas“, „Energijos išlaidų mažinimas ir mokymosi sąlygų gerinimas“, „Mokyklų tinklo optimizavimas“ - išvardytus siekius, pagrindinės mokyklos atsinaujino, ir Mokyklų tobulinimo programos pabaigoje džiaugiamės sėkmingai įgyvendintais tikslais.

Mokyklų tobulinimo programa – didžiausias Lietuvos švietimo investicinis projektas nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Šis sėkmingai įgyvendintas projektas skirtas Lietuvos tūkstantmečiui, o jo biudžetas siekia 180 mln. Litų, iš kurių per 100 mln. litų sudaro Pasaulio banko paskola.

Pasidžiaugti tikrai yra kuo: daugiau nei 400 pagrindinių mokyklų aprūpintos pačių pasirinktomis mokymo priemonėmis bei virtualia aplinkos programine įranga ir apmokytos jomis naudotis, daugiau nei 6000 mokytojų apmokyta taikyti aktyvius mokymo metodus, alternatyvius mokinių pažangos vertinimo būdus, 700 pagrindinių mokyklų apmokytos rengti mokyklos tobulinimo vidaus auditą, ir tai skatina juos kolegialiai planuoti, dirbti, drauge tobulinti savo mokyklas. Be to, net 62 pagrindinėse mokyklose (po vieną kiekvienoje savivaldybėje) buvo atlikti renovacijos darbai, kurie leidžia sumažinti energijos vartojimą 35 procentais. Sutaupytos lėšos panaudojamos švietimo kokybei ir prieinamumui gerinti. O kur dar 115 geltonųjų autobusiukų, riedančių visos Lietuvos keliais, mokyklų tinklo pertvarkos metodinės rekomendacijos, sukurtos padedant savivaldybių specialistams ir skirta savivaldybių darbuotojų kompetencijai tobulinti, pradėta kurti Švietimo valdymo informacinės sistemos ŠVIS (www.svis.smm.lt ) duomenų bazė, apmokyta švietimo politikos analitikų grupė, sukurtas mokyklų išorės vertinimo koncepcijos ir metodikos projektas, inicijuotas Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros įkūrimas...

MTP programos rezultatus įvertino projektą kuruojančio Pasaulio banko specialistai. Jie pripažįsta, kad Lietuva kryptingai investuoja į priemones, turinčias didelį poveikį švietimo kokybei: aktyvius mokymo metodus, švietimo kokybės vadybos sistemos sukūrimą, naujas mokymo priemones.

Naujos mokymo priemonės ypač pagerino pamokų kokybę. Daugelis mokytojų tvirtina, kad su naujosiomis mokymo priemonėmis pamokos yra daug įdomesnės ir jų pagalba mokinių dėmesingumas dėstomam dalykui yra didesnis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Prof. dr. E. Saliklis: „Kaip DI gali padėti, o kartais ir mesti iššūkį žmogaus kūrybinei dvasiai?“

Kaip pavyks studentams užtikrinti statinio saugumą, pamatysime jau birželio 20 d., kuomet bus pristatomi „Vilnus Tech“ vykstančių kūrybinių dirbtuvių „The Shell“ rezultatai – paviljono atidarymas Architektūros fakultete Vilniaus senamiestyje.

KTU Studentų mokslinės draugijos komanda laimėjo pirmąją vietą nacionaliniame švietimo hakatone

Nacionaliniame hakatone „Švietimo ID: inovacijos ateities mokyklai“ Kauno technologijos universiteto Studentų mokslinės draugijos komanda laimėjo pirmąją vietą, pristatydama inovatyvų sprendimą technologijų ir inžinerijos ugdymui mokyklose.

KTU ir „EdTech Lithuania“ suvienijo jėgas: sieks pažangios ir atsakingos švietimo ateities

Kauno technologijos universitetas (KTU) ir asociacija „EdTech Lithuania“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigoja kartu plėtoti ir įgyvendinti iniciatyvas, skatinančias mokslo integraciją, stiprinti ryšį tarp studijų ir praktikos bei bendradarbiauti kitose abiem pusėms svarbiose srityse.

2025 m. birželis
2025-06-15 13:14
Renkami geriausi šalies STEAM mokytojai – „Ateities kūrėjai 2025“
2025-06-07 18:33
Naujas žingsnis tvarios ateities link – Klaipėdos universiteto ir Mykolo Romerio universiteto sutartis dėl inovatyvios jungtinės magistrantūros
2025-06-07 14:22
EIMIN ir toliau planuoja skirti stipendijas tiksliųjų mokslų studentams regionuose
2025-06-06 18:38
Vytauto Didžiojo universitetas jau 13-tą kartą kviečia moksleivius vasarą pasitikti „VDU Vasaros mokykloje“
2025-06-05 22:08
Į CERN vasaros mokyklą išvyksta du studentai iš Lietuvos: abu – iš VU Fizikos fakulteto
2025-06-05 21:33
Aktualu studijuosiantiems: svarbiausios stojimo datos į pirmosios ir antrosios pakopos studijas
2025-06-04 22:07
„Išmanusis dėstymas 5.0“ subūrė virš 100 dėstytojų iš visos Lietuvos: gilinosi į ateities mokymo tendencijas
2025-06-03 21:13
Prasidedant priėmimui į aukštąsias mokyklas, VU siekia gerinti aukštojo mokslo prieinamumą ir siūlo individualiąsias studijas
2025-06-02 21:33
VU pernai išdalijo rekordinį skaičių specialių stipendijų – kviečia teikti paraiškas ir šiais metais
2025-06-01 21:26
Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos valstybinė kolegija suvienijo jėgas: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis
2025 m. gegužė
2025-05-31 09:23
Birželio 1 d. prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas
2025-05-25 21:07
Nacionalinį „CanSat“ konkursą laimėjo KTU inžinerijos licėjaus komanda „Can Fusion“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama