Elektronika.lt
 2025 m. liepos 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 12 d. 08:36
„Samsung“ pristatė „Galaxy Watch8“: laikrodžiai, kurie leis sekti net senėjimo procesus
Liepos 11 d. 20:49
Jeigu savo namuose turite kaitlentę – reikėtų suklusti: šią klaidą daro daugelis, o tai gali brangiai kainuoti
Liepos 11 d. 17:28
„Samsung“ pristatė naują sulenkiamų išmaniųjų kartą
Liepos 11 d. 14:23
Vilniaus universiteto tyrimas įvertino egzaminų rezultatus: kas daro didžiausią įtaką mokinių pasiekimams?
Liepos 11 d. 11:21
99 atvejais iš 100 navigacijos telefone pakaks, bet vienas kartas gali būti lemiamas: kada nerizikuoti?
Liepos 11 d. 08:43
„Astrolight“ sėkmingai išbandė lazerinio ryšio terminalą su Lietuvos Karinėmis jūrų pajėgomis
Liepos 10 d. 20:47
Mokslininkams pavyko tai, ko nesitikėjo niekas: saulė atskleidė slapčiausią savo pusę
Liepos 10 d. 17:58
Įspėja dėl karščio pavojų: vasarą baterijos gali virsti sprogmenimis
Liepos 10 d. 14:13
Kauno rajonas pristato išmaniąją naujieną gyventojams – startuoja oficiali savivaldybės programėlė
Liepos 10 d. 11:23
Tyrimas: Lietuvos jaunimas dirbtinį intelektą aktyviai naudoja mokymuisi, bet darbo paieškai – dar vangiai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Bakalauro darbą galima nusipirkti už 2 tūkst., magistro – už 2,5 tūkst. Lt

Publikuota: 2010-05-19 06:08
Tematika: Švietimas, studijos
Autorius: Ieva Urbonaitė
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Kuo arčiau magistro ir bakalauro darbų gynimai, tuo brangiau kainuoja pirkti baigiamuosius studijų darbus. Juos jau siūlo ne tik nelegaliai šia veikla užsiimantys pavieniai asmenys, bet ir įmonės, „dėl augančio poreikio“ visoje Lietuvoje ieškančios įvairių sričių specialistų, sugebančių „kokybiškai rašyti kursinius, bakalauro ir magistro darbus ir garantuoti, kad jų vertinimai siektų aukštesnius nei vidutinius balus“.

Susisiekę su viena tokia įmone sužinojome, kad bakalauro ir magistro darbo kaina priklauso ne tik nuo universiteto, studijų krypties, temos, bet ir nuo to, per kiek laiko reikia jį baigti. „Darbams, kuriems skirta daugiau nei 3 mėnesiai, taikoma 15 proc. nuolaida“, – skelbiama nelegalias paslaugas siūlančios įmonės tinklalapyje.

Ragino greičiau apsispręsti

Sužinojęs, kad galutinis darbo pridavimo terminas – jau po dviejų savaičių, su DELFI telefonu bendravęs įmonės atstovas atkreipė dėmesį, kad per tokį trumpą laiką „stebuklingo bakalauro darbo neparašysi“, tad ragino kuo greičiau apsispręsti, nes vėliau gali „niekas nebeapsiimti rašyti“.

„Jūsų atveju orientacinė kaina būtų 2,1 tūkst. litų. Jei reikia, galima atsiimti dalimis, kad būtų ką parodyti darbo vadovui. Tokiu atveju ir mokėtumėt dalimis – padarote pavedimą, gaunate dalį darbo“, – informavo įmonės atstovas, pridurdamas, jog darbus rašantys žmonės orientuojasi, kad studentas per gynimą gautų bent 8 balus.

„Tačiau mums iš karto reikia žinoti, kokiam universitetui bus skirtas darbas, nes reikalavimai – labai skirtingi, – atkreipė dėmesį pašnekovas. – Turime žmonių, kurie rašo iš sociologijos, pedagogikos, teisės, vadybos, ekonomikos, transporto sričių. Jei reikia kitų specialistų pagalbos, bandysime padėti“.

Paklaustas, ar garantuoja, kad dėstytojai nesužinos, kad darbą rašiau ne pati, o pirkau, ramino: „jei niekam nesakysit, niekas ir nesužinos“.

Daugėja paraiškų

Kita panašias paslaugas siūlanti įmonė tinklalapyje telefono nenurodo, tačiau garantuoja, kad per 24 valandas atsakys „į kiekvieno anketą užpildžiusio interesanto paklausimą“. Anketoje prašoma nurodyti vardą, pavardę, mokymosi įstaigą, miestą ir kitus asmeniškumus.

„Kadangi esame priversti nagrinėti nuolat augantį paraiškų kiekį, kliento anketos užpildymas yra privalomas. Savo ruožtu užtikriname pateiktų duomenų konfidencialumą“, – rašoma tinklalapyje, kurio šūkis „Jūsų pažymiai kuria mūsų reputaciją“.

Įdomu tai, kad šį įmonė neapsiriboja informacija studentams: čia pat siūlo bendradarbiauti mokantiems ir galintiems už pinigus rašyti kursinius, bakalauro ir magistro darbus.

„Siekdami teikiamų paslaugų tobulumo viršūnės, visada jaučiame poreikį talentingiems, išsilavinusiems savo srities specialistams, turintiems analogiško darbo patirties. Puikus užsienio kalbų žinojimas būtų didelis privalumas. Pasiūlymas galioja nepriklausomai nuo Jūsų gyvenamosios vietos Lietuvoje“, – teigia nelegalių paslaugų teikėjai.

Sąžiningi gali nukentėti finansiškai

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pirmininko Romualdo Ginevičiaus teigimu, dėl darbų pirkimo universitetai patiria „nežmonišką žalą“.

„Kiti patys sąžiningai daro bakalauro darbą ir gal ne viskas pavyksta, tad gauna blogesnį pažymį, nei tas, kur paprasčiausiai nusipirko aukšto lygio darbą. Geriau apsigynęs bakalaurą, jis stoja į magistrantūrą ir, kadangi balas aukštesnis, papuola į nemokamą vietą, o tas sąžiningasis paskui gali net nukentėti finansiškai.

Čia yra tas pats, kai vieni studentai lanko paskaitas, o kiti nelanko, bet nusirašo ir gauna geresnį pažymį. Kaip tada jaustis sąžiningam žmogui? Tada viskas netenka prasmės“, – komentavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius, kartą pats Ekonominei policijai pranešęs apie kursinių ir kitų darbų rašytojus.

Ekonominės policijos nesudomino

„Vieną kartą eidamas pro universitetą pamačiau skelbimą, kad už pinigus rašo kursinius ir kitus darbus. Susiskambinau su Ekonomine policija, atradau neakivaizdininkus studentus, su kuriais susitariau, kad pasiskambintų ir neva duotų užsakymus, tačiau vyrai iš Ekonominės policijos pasakė, kad darbų pardavėjai turi išsipirkę patentą, todėl viskas yra legalu ir jie nieko negali padaryti“, – pasakojo rektorių konferencijos vadovas.

Kaip DELFI informavo Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), kursinių, bakalauro ir magistro darbų rašymas ir pardavimas nėra įtrauktas į individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, sąrašą.

„Gali būti, kad tokias paslaugas teikę žmonės turėjo verslo liudijimus kitai veiklai, tačiau tokiu atveju užsiimti kursinių, bakalauro ir magistro darbų rašymu jie neturėjo teisės, nes tai nelegalu“, – sakė VMI atstovė spaudai.

Žlugdo švietimo sistemą

R. Ginevičiaus įsitikinimu, reikėtų pažaboti įmones, kurios teikia amoralias paslaugas, net jei Ekonominė policija ir mano, jog svarbiausia turėti patentą ir susimokėti mokesčius.

„Tokia veikla yra antivalstybinė. Kodėl tada mes uždraudę prekybą ginklais, narkotikais? Pardavinėti kursinius, bakalaurinius ar magistrinius darbus yra tas pats“, – lygino rektorius.

Paklaustas, ar įmanoma, jog bakalauro ar magistro darbų vadovai nepastebėtų, kad absolventai dirba ne patys, R. Ginevičius prisiminė neseną konfliktą Gedimino technikos universitete.

„Viena dėstytoja priiminėjo kursinį ir buvo įsitikinusi, kad studentai jį padarė ne patys, todėl neužskaitė. Tačiau jie man kaip rektoriui parašė skundą, teigdami, jog darbas neužskaitytas neteisingai. Neva jie patys jį padarė. Nesvarbu, kad dėstytoja jautė, jog darbas atliktas nesavarankiškai, juridiškai mes nieko negalėjome padaryti: jei studentai būtų ėję į teismą, mes būtume likę kalti. Viskas baigėsi tuo, kad mes buvome priversti studentams užskaityti tuos kursinius darbus“, – pasakojo rektorius.

Anot R. Ginevičiaus, šis pavyzdys rodo, jog universitetų pastangos kovoti su darbų pardavėjais ir juos perkančiais studentais ribotos.

„Turi įsijungti ir Seimas, kad su šaknimis būtų išrauta tokių įmonių veikla. Kur čia matyta, kad oficialiai parduodami kursiniai, bakalauriniai ir magistriniai darbai. Juk tai – antivalstybiška, tai visos švietimo sistemos ir mūsų pastangų žlugdymas“, – piktinosi Rektorių konferencijos pirmininkas.

Ministras tikisi teisėsaugos dėmesio

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius tokią praktiką vertina kategoriškai neigiamai.

Tai - sukčiavimas siekiant apgaulės būdu įgyti diplomą ar gauti geresnį įvertinimą, kuris dar gali būti susijęs su valstybės finansavimu to asmens studijoms. Atsiskaitymus perkantis studentas nesąžiningai elgiasi ir bendrakursių atžvilgiu. Tikiuosi, kad šias paslaugas siūlančiais tinklalapiais susidomės teisėsaugos institucijos“, – DELFI sakė ministras.

Kada tai atsitiks – nežinia. Kaip rodo patirtis, siūlančių už pinigus padirbėti studentų labui tik daugėja. Vien pirmadienį populiariausiame nusirašinėtojų tinklalapyje buvo patalpinta 17 skelbimų, kuriuose siūlyta įvairių sričių specialistų „pagalba“ parašyti bei tinkamai pasirengti bakalauro ir magistro darbų gynimui.

Pirkėjai nesiviešina

Tarp studentų girtis, kad pirkai darbą kol kas nepopuliaru. Dažniau papildoma veikla „pasidžiaugia“ už pinigus bakalauro ar magistro darbus rašantys studentai.

Šiuo metu baigiamuosius darbus baigiantys rašyti studentai DELFI sakė, kad 2,5 tūkst. litų už magistrą nedaug. „Aš savo ir už 100 tūkst. neparduočiau“, – sakė Vilniaus universitete sociologijos magistro laipsnio siekianti studentė.

Mykolo Romerio universiteto ketvirtakursis prisipažino iš paskutiniųjų sutelkęs jėgas bakalauro darbui. „Žinau, kai kurie perka, bet aš gal kaip nors pats parašysiu, nors, aišku, bus apmaudu, jei pirkusieji gaus daugiau“, – pripažino vaikinas.

Paklaustas, ar žino, kurie bendrakursiai ne patys rašo darbus, studentas sakė, kad apie tai garsiai nekalbama. Bent jau iki diplomų teikimo.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (1)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Edukologijos proveržio forumas – švietimo ateities gairės

2025 m. birželio 19 d. Lietuvos mokslo taryba surengė ambicingą ir reikšmingą renginį – „Edukologijos proveržio forumą“, kuriame dalyvavo net 28 edukologijos krypties mokslinių tyrimų projektų vadovai ir jų tyrimų grupės iš visos Lietuvos bei tarptautinių institucijų

Šiemet į KTU magistrantūrą priimta net 18 proc. daugiau studentų – laisvų vietų dar liko

Šiandien KTU prasideda priėmimo į magistrantūros studijas antrasis etapas. Pasibaigus pirmajam etapui, studijų sutartis pasirašė net 724 stojantieji, o tai yra 18 proc. daugiau nei pernai. Šiais metais daugiausia dėmesio sulaukė informatikos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos, elektronikos, elektros ir statybos inžinerijos programos.

Virtualios realybės, kompiuterinių žaidimų ir kitų multimedijos technologijų kūrimas – VDU studentų kasdienybė

Virtuali realybė (VR), kuri dar neseniai daugeliui siejosi tik su pramogomis, šiandien yra svarbi priemonė, padedanti mokytis, kurti, pažinti pasaulį ir geriau suprasti save. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų teigimu, VR nėra tik žaidimų aikštelė – tai priemonė, kuri efektyviai taikoma mokymui, studijoms ar moksliniams tyrimams.

2025 m. liepa
2025-07-10 13:55
Įmonės kuria pamokų planus: ką laimi mokyklos?
2025-07-09 10:30
Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai
2025-07-09 07:38
Prasideda antrasis priėmimo į VU magistrantūros studijas etapas: įstojusių per pirmąjį – daugiau nei pernai
2025-07-01 16:53
Dvejojantiems – dar yra laiko: kodėl verta stoti į magistrantūros studijas?
2025 m. birželis
2025-06-30 16:31
KTU atveria duris norintiems daugiau nei diplomo – nauja galimybė prisidėti prie lustų kūrimo
2025-06-27 07:11
Klaipėdos universitete – pirmą kartą tokio masto Karjeros mugė: kviečia verslus ir jaunimą susitikti
2025-06-26 21:37
QS pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas: KTU – antras geriausias universitetas Lietuvoje
2025-06-26 07:30
VDU įteikti diplomai absolventams: artes liberales misija – suteikti ne tik žinių, bet ir tvirtą vertybinį pagrindą
2025-06-23 09:19
Talentų ugdymas Lietuvoje: kaip verslo ir mokslo bendradarbiavimas skatina jaunimą rinktis IT ir duomenų mokslo studijas
2025-06-19 10:23
Iš Europos fizikos olimpiados Lietuvos mokiniai parsivežė sidabrą ir bronzą
2025-06-18 20:22
Neišnaudota galimybė mokiniams: nemokamą „Office“ paketą gavo dar ne visi
2025-06-17 09:16
Prof. dr. E. Saliklis: „Kaip DI gali padėti, o kartais ir mesti iššūkį žmogaus kūrybinei dvasiai?“
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama