Elektronika.lt
 2025 m. rugpjūčio 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugpjūčio 21 d. 08:25
IT sutartys: ką turi žinoti kiekviena programavimo paslaugas teikianti įmonė
Rugpjūčio 20 d. 20:21
Vienas žodis ir bankas užšaldys jūsų banko sąskaitą: ekspertai pasakė, ko jokiu būdu negalima daryti,
Rugpjūčio 20 d. 17:18
Vasara keičia elektromobilių įkrovimo įpročius: augimas rekordinis, įkrovimo sesijos – trumpėja
Rugpjūčio 20 d. 14:26
Naujas „CLA Shooting Brake“ sprendimas: visiškai elektrinis modelis, kuris leis įveikti daugiau nei 700 kilometrų
Rugpjūčio 20 d. 11:43
Skaitmeninė atskirtis Lietuvoje: ar senjorai lieka nuošalyje?
Rugpjūčio 20 d. 08:34
Energetikos sektorius – ant pokyčių slenksčio: kokie iššūkiai ir galimybės laukia per ateinantį dešimtmetį?
Rugpjūčio 19 d. 20:22
Mokslininkai sukūrė tikrą revoliuciją: paprasta sistema, kuri iš esmės gali išspręsti didžiausią žmonijos problemą
Rugpjūčio 19 d. 17:11
Elektromobilis ilgoms kelionėms: kodėl svarbi ne tik baterijos talpa ir maksimali įkrovimo galia?
Rugpjūčio 19 d. 14:29
Mažiau ryšio padalų – prastesnis ryšys? Nebūtinai!
Rugpjūčio 19 d. 11:16
Įvardijo, kodėl kai kurių naujų „Google Maps“ funkcijų nesulauksime Lietuvoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Telekomunikacijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Išmaniųjų telefonų rinkos 2019 m. II ketvirčio statistika

Publikuota: 2019-08-21 21:14
Tematika: Telekomunikacijos
Aut. teisės: ©TopCom.lt
Inf. šaltinis: TopCom.lt

„IF / News“ dar kartą pasidalino nemaža dalimi informacijos iš ketvirčių analitinių ataskaitų, kurių sudarymui buvo naudojami IDC ir „Strategy Analytics“ duomenys. Ši informacija leidžia tiksliai suprasti dabartinį jėgų pasiskirstymą išmaniųjų telefonų rinkoje.

Pradėsime nuo to, kad rinka ir toliau traukiasi: per tris mėnesius buvo parduota 341,4 mln. išmaniųjų telefonų, palyginti su 350,4 mln. metais anksčiau. Tačiau nuosmukis lėtėja: jei praėjusių metų pabaigoje jis siekė 6–8 proc., tai dabar sudaro tik apie 3 proc. Kaip ir anksčiau, šiek tiek daugiau nei pusė išmaniųjų telefonų parduodama Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, o pastebimą dalies augimą parodė tik Vidurio ir Rytų Europą (šis regionas apima ir Lietuvą).

„Samsung“ išlieka didžiausia išmaniųjų telefonų gamintoja, o „Huawei“ užtikrintai įsitvirtino antroje vietoje. Kitos keturios bendrovės – „Apple“, „Xiaomi“, OPPO ir „Vivo“ (paskutinės dvi apskaitomos atskirai visur, nors abi jos yra BBK dalis) – taip pat užima didelę rinkos dalį, tuo tarpu likusios kompanijos tenkinasi labai kukliais pardavimais. Per pastaruosius pusantrų metų ši padėtis beveik nepasikeitė.

Mažėja ne tik išmaniųjų telefonų skaičius, bet ir pajamos iš jų pardavimo: iš viso gamintojai uždirbo tik 86 milijardus dolerių, palyginti su 87 milijardais dolerių metais anksčiau. „Apple“ išlieka išmaniųjų telefonų pardavimo lyderė su 29,2 proc. visų rinkos pinigų, antroje vietoje – „Samsung“, o trečioje – „Huawei“. Atkreipkite dėmesį, kad visų pajamų sumažėjimą pirmiausia lemia smunkančios „Apple“ pajamos. Vidutinė parduodamo išmaniojo telefono kaina praktiškai nesikeičia, tačiau tarp kai kurių prekės ženklų galima pastebėti įdomias tendencijas. „Samsung“ ši vertė pastaraisiais mėnesiais smarkiai sumažėjo dėl A serijos sėkmės, o „Huawei“ ji smarkiai išaugo dėl P geros paklausos. Dėl to „Huawei“ telefonai dabar yra vidutiniškai brangesni nei „Samsung“ – to dar niekada nebuvo.

Grafikus pagal regionus galima analizuoti ilgai. „Samsung“ yra lyderė keturiuose iš šešių regionų, išskyrus Šiaurės Ameriką (ten pirmenybę pirkėjai teikia „Apple“) ir Aziją, kurioje dominuoja „Huawei“. Atkreipkite dėmesį, kad Azijoje „Apple“ nėra net tarp penkių populiariausių įmonių. Be to, amerikiečių bendrovė patiria problemų Vidurio ir Rytų Europoje, kur pardavimai sumažėjo beveik perpus. „Huawei“ taip pat patiria stiprų kritimą Vakarų Europoje – matyt, tam įtakos turi amerikiečių retorika bendrovės atžvilgiu. „LG“ ir „Lenovo“ („Motorola“) vis dar populiarūs Amerikoje (tiek šiaurės, tiek lotynų), o Šiaurės Amerikoje dar nepamiršti net TCL („Alcatel / BlackBerry“). Viduriniuose Rytuose ir Afrikoje ketvirtadalį rinkos kontroliuoja „Transsion“ prekės ženklai „Tecno“, „Itel“ ir „Infinix“.

Populiariausiu išmaniuoju telefonu antrą ketvirtį iš eilės išlieka „iPhone XR“, kurio per tris mėnesius parduota 11,37 milijono vienetų. Kitos „Apple“ naujienos – „iPhone XS Max“ (4,84 mln.) ir „iPhone XS“ (3,32 mln.) pastebimai atsilieka nuo „Android“ įrenginių. Tarp pastarųjų populiariausi yra „Galaxy A“ serijos prietaisai: A10, A20, A30 ir A50 per tris mėnesius, bendrai paėmus, buvo parduota 29,85 milijonai vienetų. Kiti korėjiečių modeliai, pavyzdžiui, A10e ir A70, tokios sėkmės nesusilaukė. Pirkėjams taip pat patiko „Redmi Note 7“, tiek įprastas (7,16 mln.), tiek „Pro“ (3,02 mln.). „Huawei P30“ linija (4,89 mln. standartinių modelių ir 5,27 mln. „Pro“) taip pat džiaugiasi sėkme – jie smarkiai aplenkė „Galaxy S10“ (3,55 mln. paprastų ir 3,78 mln. „+“). Biudžetiniame segmente nutiko keistas dalykas: „Vivo Y91“ aplenkė „Redmi 7“ (4,13 mln., prieš 4,02 mln.).

Ypač biudžetinį segmentą faktiškai pasidalijo „Redmi“ (6A, Go) ir „Samsung“ („Galaxy A2 / J2 Core“), o kitų prekės ženklų modeliai ženkliai atsilieka pardavimų gausa.

Tuo tarpu brangesnių nei 800 JAV dolerių kainuojančių prietaisų realizavime reikšmingų rezultatų pasiekė tik trys bendrovės – „Apple“, „Samsung“ ir „Huawei“. Įdomu, kad nišinis ir tik keliose šalyse prieinamas „Galaxy S10 5G“ aplenkė „Galaxy Note 9“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Į Europą atvyksta nė 100 eurų nekainuosiantis „Realme Note 70T“ telefonas su didelės talpos baterija

Kinijos bendrovė „Realme“ naujus išmaniuosius telefonus pristato kone kiekvieną mėnesį, o dabar debiutuoja dar vienas nebrangus modelis. Gamintojas paskelbė apie biudžetinės klasės „Realme Note 70T“, kuris bus prieinamas ir Europoje.

Nuo 2026 m. vykstantys į Ukrainą ir Moldovą už tarptinklinio ryšio paslaugas mokės tiek pat, kiek namuose

Nuo 2026 m. sausio 1 d. Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių gyventojai, vykstantys į Ukrainą ir Moldovą, galės naudotis mobiliojo ryšio paslaugomis (skambučiais, SMS ir duomenimis) tokiomis pačiomis sąlygomis kaip namuose.

„POCO M7 Plus“ – pigus, ilgai veikiantis, su sklandžiu ekranu

„Xiaomi“ Indijoje tyliai pristatė išmanųjį telefoną „POCO M7 Plus“. Tai žemesnės kainų kategorijos modelis, pagrįstas „Snapdragon 6s Gen 3“ lustu (paspartinta 695 versija).

2025 m. rugpjūtis
2025-08-21 10:46
RRT primena: mokyklos ir bibliotekos privalo užtikrinti vaikų saugumą internete
2025-08-21 07:19
„Telia“ duomenys Lietuvoje skries 600 Gb/s greičiu – atnaujinamas nacionalinis tinklas
2025-08-19 16:40
Pristatytas „Vivo V60“ išmanusis telefonas su „Zeiss“ optika
2025-08-18 15:55
„Samsung“ keičia programinės įrangos atnaujinimų politiką, didžiausi atnaujinimai pasirodys anksčiau nei įprastai
2025-08-17 14:39
Pristatytas naujasis „Vivo T4R 5G“ telefonas su „MediaTek“ lustu ir 50 MP pagrindine kamera
2025-08-17 06:18
„Corsair“ pristatė kompaktišką „AI Workstation 300“ kompiuterį, skirtą dirbtinio intelekto užduotims atlikti
2025-08-16 06:29
Didieji Europos ryšio operatoriai siunčia svarbų perspėjimą
2025-08-15 09:59
Nuo autsaiderių iki lyderių: Lietuva pasivijo Europą pagal interneto prieigą
2025-08-14 10:12
RRT: 5G naudotojų skaičius Lietuvoje per metus šoktelėjo dvigubai
2025-08-14 07:28
Ministras E. Sabutis: Stipriname atsparumą GPS trikdžiams Klaipėdos uoste
2025-08-12 18:45
Ekspertai skambina pavojaus varpais: išmaniųjų telefonų poveikis vaikams yra baisesnis nei manyta
2025-08-12 07:49
Pristatytas nebrangus išmanusis telefonas žaidimams „Infinix GT 30“ su trigerio mygtukais ir foniniu apšvietimu
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama