Elektronika.lt
 2025 m. birželio 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 27 d. 20:34
Europos Sąjunga ruošia grandiozinį projektą: automobiliai kainuotų centus
Birželio 27 d. 17:50
„Vilnius Tech“ ir Aalto universiteto studentai sukūrė autonominį minų aptikimo droną
Birželio 27 d. 14:47
Lietuvos IT sektorius pasiekė rekordinę 5,4 % BVP ribą – eksportas išaugo penkis kartus
Birželio 27 d. 11:29
„OLED“,„QLED” ar „LED” – kuri televizoriaus technologija jums tinkamiausia?
Birželio 27 d. 08:51
Masinis slaptažodžių nutekėjimas: NKSC pataria kaip apsaugoti save ir savo paskyras
Birželio 26 d. 20:28
Minint brūkšninio kodo gimtadienį: 7 įdomūs faktai (1)
Birželio 26 d. 17:14
Ar generatyvinio dirbtinio intelekto banga atslūgo?
Birželio 26 d. 14:19
Skaitmeninio amžiaus vaikų kalba – ar yra naudos iš ekranų ankstyvajame amžiuje?
Birželio 26 d. 11:22
Lietuviškas atsakas į kibernetines grėsmes socialiniuose tinkluose: kuria įrankį kovai su deziformacija
Birželio 26 d. 08:51
Griaustinis artėja: ar tikrai telefonas pritraukia žaibą?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Telekomunikacijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Banko sąskaitų tvarkymas Lietuvoje sparčiai keliasi į mobiliąją erdvę

Publikuota: 2012-11-20 20:21
Tematika: Telekomunikacijos
Inf. šaltinis: Lietuvos bankų asociacija

Lietuvos bankų statistika rodo, kad šalyje sparčiai populiarėja mobilioji bankininkystė – prieigos prie banko sąskaitos savo telefonuose pageidauja vis daugiau klientų.

Pasak „Swedbank“ Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovės Orintos Bertašienės, mobiliojo banko paslaugos naudotojų skaičius per pastaruosius metus išaugo beveik du su puse karto ir šiuo metu prieigą prie sąskaitos savo išmaniajame telefone turi maždaug 43 tūkst. banko klientų. Spartaus augimo tendencija išlieka – vien šį rugsėjį specialiąsias programėles išmaniesiems telefonams parsisiuntė ir prie paslaugos prisijungė 14 tūkst. banko klientų.

Augantį paslaugos populiarumą pastebi ir SEB bankas. Banko Elektroninės bankininkystės skyriaus vadovas Paulius Kriščiūnas sako, kad prisijungimų prie sąskaitų mobiliuoju telefonu skaičius per šių metų pirmuosius dešimt mėnesių išaugo daugiau nei du kartus lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, o atliktų mokėjimo pavedimų – daugiau negu tris kartus.

Augantį mobiliesiems telefonams pritaikytų paslaugų, leidžiančių nuotoliniu būdu tvarkyti sąskaitas, populiarumą pastebi ir kiti šias paslaugas siūlantys šalies bankai – DNB, Danske, Nordea, Šiaulių, Ūkio bankai.

Bankų atstovų nuomone, išaugusį mobiliojo interneto banko populiarumą visų pirma lemia šalyje sparčiai didėjantis išmaniųjų telefonų, tapusių nepamainomais įrankiais tvarkyti kasdienius reikalus, skaičius. Skaičiuojama, kad Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei pusė milijono išmaniųjų įrenginių – mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių. Be to, tvarkyti kasdienius finansus mobiliaisiais telefonais yra dar paprasčiau nei asmeniniais kompiuteriais.

Pasak Lietuvos bankų asociacijos prezidento Stasio Kropo, mobiliosios bankininkystės paslauga yra suinteresuoti ir klientai, ir bankai. Klientams suteikiamas saugus ir patogus įrankis nuotoliniu būdu tvarkyti savo sąskaitas, atlikti pinigines operacijas fiziškai nesilankant banko skyriuose. Tuo tarpu bankai suinteresuoti plėsti bankininkystės paslaugų bei galimybių spektrą, nes naujųjų technologijų pritaikymas padeda sumažinti klientų aptarnavimo sąnaudas.

Priklausomai nuo banko, mobiliuoju telefonu galima atlikti įvairias sąskaitos tvarkymo operacijas – vietinius pavedimus, mokėjimus tarp savo sąskaitų, grąžinti kreditą, pasitikrinti sąskaitos likutį, peržiūrėti sąskaitos išrašą, kt. Bankų atstovai taip pat pabrėžia, kad sąskaitos tvarkymas mobiliuoju telefonu yra toks pat saugus, kaip ir interneto bankas.

Vertindamas mobiliosios bankininkystės plėtros galimybes Lietuvos bankų asociacijos vadovas S. Kropas, sako, kad jos yra ypač geros: „Lietuvoje dar tik mokomasi naudotis išmaniųjų įrenginių teikiamomis įvairiapusėmis funkcijomis, taip pat akivaizdu, kad artimoje ateityje šalyje ir toliau aktyviai augs išmaniųjų telefonų naudotojų skaičius. Šiuos pokyčius bankai įdėmiai seka ir taikosi prie jų, mobiliojo banko paslaugas papildydami naujomis galimybėmis. Populiarėjant išmaniesiems įrenginiams neišvengiamai vis daugiau bankinių operacijų kelsis į mobiliąją erdvę“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Honor“ pristatė nebrangų „X6c“ išmaniojo telefono modelį su LCD ekranu ir „Helio G81 Ultra“ lustu

Dar šį mėnesį „Honor“ turėtų pristatyti naują sulenkiamą išmanųjį telefoną, tačiau tai dar ne viskas. Buvo pasirodę pranešimų apie naująjį „Honor X6c“ modelį, o dabar gamintojas apie jį paskelbė ir oficialiai.

Pristatyti „Oppo A5i“ serijos išmanieji telefonai su „Qualcomm“ lustu ir talpiomis baterijomis

„Oppo“ atstovai paskelbė apie „A5i“ ir „Oppo A5i Pro“ modelius. Abu įrenginiai aprūpinti 6,67 colių įstrižainės LCD ekranais su HD+ raiška ir 90 Hz atsinaujinimo dažniu.

Sulenkiamų išmaniųjų telefonų populiarumas blėsta (1)

Pastaruoju metu fiksuojamas mažesnis sulenkiamų išmaniųjų telefonų populiarumas, o tai puikiai iliustruoja ir naujausi duomenys. Pranešama, jog pirmojo šių metų ketvirčio metu, tokių įrenginių pardavimai Europoje augo vos 4 proc.

2025 m. birželis
2025-06-26 13:21
Lietuvoje sukurta pažangi priekabų saugumo sistema „TowGuard“, paremta 5G ir inercine navigacija
2025-06-26 12:16
„WhatsApp“ sulaukė svarbaus atnaujinimo, kuris leis parsisiųsti kokybiškus vaizdo įrašus ar nuotraukas
2025-06-26 09:58
Pristatytas naujasis „Vivo Y300c“ išmanusis telefonas su AMOLED ekranu ir didelės talpos baterija
2025-06-21 15:43
„Apple“ pristatė „iOS 26“ su „skystu stiklu“ – didžiausią „iPhone“ platformos atnaujinimą per 10 metų
2025-06-18 13:46
Pristatytas naujasis „Oukitel WP55 Pro“ išmanusis telefonas su milžiniška baterija ir nesunaikinamu korpusu
2025-06-17 20:29
„Etanetas“ spartina interneto plėtrą regionuose: pernai – dešimtys kilometrų tinklų, šiemet – dar intensyviau
2025-06-17 18:29
Prasidėjus atostogų metui, RRT primena: dauguma keliaujančių ES šalyse gali būti ramūs – už mobilųjį ryšį ir toliau mokės kaip namuose
2025-06-17 07:42
Pristatytas kompaktiškas „OnePlus 13s“ išmanusis telefonas su „Snapdragon 8 Elite“ lustu
2025-06-17 06:29
Neuroninis tinklas išmokytas sekti žmones per sienas naudojant Wi-Fi
2025-06-16 07:43
ZTE pristatė naująjį „Blade A76“ išmaniojo telefono modelį su dideliu ekranu ir IP54 atsparumo savybėmis
2025-06-15 08:18
Pristatytas „Vivo Y19s Pro“ išmanusis telefonas su 90 Hz ekranu ir 6 000 mAh talpos baterija
2025-06-14 19:56
Pristatytas „Realme C71“ išmanusis telefonas su „Unisoc“ lustu ir didelės talpos baterija
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama