Elektronika.lt
 2025 m. liepos 6 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 5 d. 20:35
Netrukus teks mokėti už absoliučiai viską: „Google“ paieška gali kardinaliai pasikeisti
Liepos 5 d. 16:37
Mokslininkų kuriamas skaitmeninis dvynys – Tvarumo centro mikroklimato analizės priemonė
Liepos 5 d. 12:44
Matematinės kalbos universalumas padeda spręsti verslo problemas
Liepos 5 d. 08:31
„Acme Solar Group" atidarė vieną didžiausių saulės parkų Lietuvoje: energija – šaliai, nauda – bendruomenei
Liepos 4 d. 20:44
Europos Sąjunga ruošia šokiruojantį planą: istorija taps ne tik grynieji pinigai, bet ir mums įprastos kortelės
Liepos 4 d. 17:30
Žingsnis į priekį kovoje su vėžiu: KTU padeda kurti nacionalinius vėžio duomenų mazgus Europoje
Liepos 4 d. 14:47
Vaikų saugumas internete prasideda nuo tėvų pavyzdžio: ar esate pasiruošę pažvelgti į veidrodį?
Liepos 4 d. 11:22
Neigiamų kainų iššūkiai elektros sistemai: kodėl energijos gamybos perteklius gali tapti problema
Liepos 4 d. 08:27
Lietuvos miesteliuose dygsta išmanieji suoliukai: nauja mada ar tikras poreikis?
Liepos 3 d. 20:34
Tinkama nešiojamo kompiuterio priežiūra: sužinokite, kaip tinkamai valyti ekraną, klaviatūrą ar korpusą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

EK pristatė programos „Europos horizontas“ naujovę - penkias mokslinių tyrimų ir inovacijų misijas

Publikuota: 2021-09-30 17:46
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Europos Komisija paskelbė, kad pradedamos įgyvendinti penkios naujos ES misijos. Misijos – programos „Europos horizontas“ naujovė ir originali ES politikos idėja suburti devyniems Kolegijos nariams pavaldžias Europos Komisijos tarnybas – padės vykdyti mokslinius tyrimus siekiant įgyvendinti pagrindinius EK prioritetus ir išspręsti vienus iš didžiausių nūdienos uždavinių: kovoti su vėžiu, prisitaikyti prie klimato kaitos, apsaugoti vandenynus, jūras ir kitus vandenis, gyventi žalesniuose miestuose ir užtikrinti gerą dirvožemio būklę bei apsirūpinti sveiku maistu.

Penkios ES misijos:

1. Prisitaikymo prie klimato kaitos misija – bent 150-čiai Europos regionų ir bendruomenių padėti iki 2030 m. tapti atspariems klimato kaitai.

Šia misija bus siekiama, kad neatidėliotinas prisitaikymo prie klimato kaitos iššūkis virstų galimybe Europai tapti atspariai, teisingai ir pasirengusiai susidoroti su klimato anomalijomis, pavyzdžiui, ekstremaliais meteorologiniais reiškiniais, gamtos gaisrais, infekcinėmis ligomis ir kt. Misija padės Europos regionams pasirengti neišvengiamiems pokyčiams ir ekstremaliems įvykiams, dalytis patirtimi ir sprendimais, kaip išvengti žmonių aukų ir išsaugoti pragyvenimo šaltinius.

2. Kovos su vėžiu misija – bendradarbiauti įgyvendinant Europos kovos su vėžiu planą, kad iki 2030 m. prevencija, gydymu ir ilgesnio bei kokybiškesnio gyvenimo sprendimais būtų pagerinta daugiau kaip 3 mln. žmonių gyvenimo kokybė.

Šia misija bus padedama ES valstybėms narėms, regionams ir bendruomenėms vėžio kontrolės srityje, ypač atsižvelgiant į trikdomąjį COVID-19 pandemijos poveikį. Bus plečiamos mūsų žinios apie vėžį, gerinama prevencija, optimizuojamas diagnozavimas ir gydymas, gerinama pacientų bei jų šeimų gyvenimo kokybė ir užtikrinamos vienodos galimybės naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis visoje Europoje. Įgyvendinant misiją piliečiai, įskaitant pacientus, bus mokslinių tyrimų ir inovacijų dėmesio centre, o moksliniai tyrimai ir inovacijos – politikos formavimo.

3. Iki 2030 m. atkurti mūsų vandenynus ir kitus vandenis.

Dėl žmogaus sukeltų klimato pokyčių mūsų vandenynui ir kitiems vandenims, o sykiu ir visai mūsų visuomenei, kyla grėsmė. Ši misija grindžiama nauju sisteminiu požiūriu, kad vandenynas ir visi kiti vandenys traktuotini kaip visuma. Toks požiūris atliks svarbų vaidmenį neutralizuojant poveikį klimatui ir atkuriant gamtą. Misija padės apsaugoti vandens ekosistemas ir biologinę įvairovę: bus apsaugota 30 proc. ES jūros teritorijos, atkurtos jūrų ekosistemos ir 25 000 km laisvai tekančių upių, mažinama ir šalinama tarša sumažinant plastiko šiukšlių kiekį jūroje, sumažinamas maisto medžiagų praradimas ir naudojama perpus mažiau cheminių pesticidų, taip pat bus neutralizuotas mėlynosios ekonomikos poveikis klimatui, ji taps žiedinė, o grynasis jūroje išmetamų teršalų kiekis bus nulinis.

4. Iki 2030 m. – 100 pažangiųjų poveikį klimatui neutralizavusių miestų.

Miestai, išmetantys daugiau kaip 70 proc. viso pasaulyje išmetamo CO2 kiekio, atlieka esminį vaidmenį siekiant iki 2050 m. neutralizuoti poveikį klimatui. Sudarant klimatu besirūpinančio miesto sutartis ir aktyviai į šią veiklą įtraukiant miestiečius, šia misija bus padedama bent 100 miestų iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui. Šie miestai bus klimato ir skaitmeninių inovacijų lyderiai. Juose išbandomi sprendimai padės visiems kitiems miestams iki 2050 m. pasekti jų pavyzdžiu.

5. Europos dirvožemio būklės gerinimo misija – sukurti 100 gyvųjų laboratorijų ir kelrodžių projektų, rodysiančių pavyzdį, kaip iki 2030 m. atkurti gerą dirvožemio būklę.

Nuo sveiko dirvožemio priklauso gyvybė Žemėje, tačiau jo būklė anaiptol nėra gera – dėl to mes patys tampame nebe tokie atsparūs maisto stygiui ir ekstremaliems meteorologiniams reiškiniams. Įgyvendinant šią misiją bus įtraukiami piliečiai, kuriamos veiksmingos skirtingų sektorių ar teritorijų partnerystės siekiant apsaugoti ir atkurti dirvožemį. Misija padės siekti žaliojo kurso tikslų, susijusių su tvariu ūkininkavimu, atsparumu klimato kaitai, biologine įvairove ir nuline tarša.

Nors misijų ištakos – programoje „Europos horizontas“, jas įgyvendinant nauji europiečių gyvenimo kokybę pagerinsiantys sprendimai bus kuriami neapsiribojant moksliniais tyrimais ir inovacijomis. Jų naujovė ir pridėtinė vertė yra ta, kad misijoms įgyvendinti pasitelkiamas įvairių veiksmų rinkinys – skirtingos priemonės, verslo modeliai ir viešosios bei privačiosios investicijos ES, nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmenimis. Kad misijos būtų sėkmingos, bus labai svarbi parama pagal kitas Europos ir nacionalines programas. Kiekvienai misijai bus nustatytas konkretus tvarkaraštis, o biudžetas bus skiriamas atsižvelgiant į jos uždavinį ir įgyvendinimo planą.

Rugsėjo 23 d. Europos Komisija paskelbė specialiąją „Eurobarometro“ apklausą mokslo ir technologijų klausimais. Apklausos rezultatai patvirtina, kad visuomenė palaiko idėją nustatytus misijų uždavinius įgyvendinti pasitelkiant mokslą ir inovacijas. Pavyzdžiui, didžioji europiečių dalis mano, kad per ateinančius 20 metų sveikatos ir žaliosios energijos sričių mokslas ir inovacijos teigiamai paveiks jų gyvenimą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dirbtinis intelektas gali sukurti žmonijos sunaikinimo planą

Vis dažniau viešojoje erdvėje pasirodo nebe optimistinės, o įspėjamosios žinutės apie dirbtinio intelekto plėtrą. Tai nebe tik diskusijos tarp mokslininkų ar technologijų bendruomenių – kalba pasisuka apie pavojus, kurie gali tiesiogiai paliesti kiekvieną žmogų.

Marso jonosferos stebėjimai

Marso atmosfera, kaip ir bet kurios kitos planetos, iškreipia radijo bangas. Kai koks nors palydovas, skriedamas orbita aplink Marsą, pasislepia už planetos, prieš pranykdamas jo signalas eina kiaurai atmosferą, tad iš signalo variacijų galima nustatyti įvairias atmosferos savybes

KTU profesorius ragina Baltijos šalis imtis veiksmų dėl kvantiniu saugumu užtikrinamos tapatybės

Kreipdamasis į vyriausybių technologijų lyderius ir vyriausybių informacinių technologijų saugumo vadovus iš visos Baltijos regiono, KTU profesorius Šarūnas Grigaliūnas įspėja, kad Lietuvos „skaitmeninis suverenitetas“ priklausys nuo sklandžių kvantinių raktų paskirstymo ryšių, kurie galės aplenkti tiek kvantinius kompiuterius, tiek dirbtinio intelekto valdomą manipuliaciją.

2025 m. birželis
2025-06-30 13:51
Neutroninių žvaigždžių susiliejimo modelis
2025-06-29 18:18
Detalūs Saulės mikrožybsnio stebėjimai
2025-06-28 18:34
Ugnikalnis prie Jezero kraterio
2025-06-27 18:31
Ištyrė, kas nutinka žmogaus ląstelėms veikiant 5G
2025-06-25 13:34
Vilniaus rotušėje vyks tarptautinė kvantinių technologijų konferencija
2025-06-17 15:36
Mokslininkai išrado ypač kietą šviesą (1)
2025-06-14 17:08
Palydovų žvaigždynas Saulės aktyvumo stebėsenai
2025-06-14 06:10
Sukurtas grafeno ir stiklo hibridas ateities elektronikai
2025-06-13 18:52
Nuo Mėnulio – į tolimesnius skrydžius
2025-06-13 12:04
1 000 000 Gbit/s ir 1800 km atstumas: japonai pasiekė duomenų perdavimo greičio rekordą naudojant beveik įprastą optinį pluoštą
2025-06-13 09:21
VU fizikas dr. Mindaugas Šarpis pelnė prestižinę dotaciją: padės stiprinti Lietuvos kompetencijas dalelių tyrimuose
2025-06-12 21:51
Mokslininkai siūlo naują saugumo sprendimą – stabdžių signalas priekyje?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama