Seimo kanceliarijoje planuojama pradėti aiškią ir kryptingą informacinių technologijų vystymo pertvarką. Neatsiejama pertvarkos dalis yra nepriklausomas išorės ekspertų IT aplinkos vertinimas – IT auditas. Tai pirmasis žingsnis, siekiant įgyvendinti sistemingą, duomenimis grįstą ir strateginį IT valdymo pokytį.
Per pastarąjį dešimtmetį Seimo kanceliarija fragmentiškai investavo į įvairias informacines sistemas ir technologijas, atsižvelgdama į tuo metu aktualius poreikius. Todėl svarbu peržiūrėti IT valdymą ir sistemų vystymą, stiprinti strateginę kryptį ir sistemų tarpusavio sąsajas.
„Šiuolaikinė parlamentinė institucija turi būti valdoma strategiškai ir atsakingai – negalime sau leisti vystytis fragmentiškai. Mūsų tikslas – vientisa, efektyviai veikianti organizacija, kurioje kiekvienas sprendimas yra pagrįstas duomenimis ir orientuotas į ilgalaikę vertę. Siekiame kurti aiškią, tvarią ir ateities poreikius atliepiančią Seimo kanceliarijos IT vystymo strategiją. Svarbu užtikrinti, kad visi sprendimai būtų tarpusavyje susiję, stiprintų organizacijos veiklos efektyvumą ir sudarytų sąlygas atsakingai integruoti pažangias technologijas“, – pabrėžia Seimo kancleris Algirdas Stončaitis.
Šiuo metu Seimo kanceliarijoje jau yra inicijuoti kritinių ir strategiškai svarbių sistemų – Teisėkūros informacinės sistemos (TAIS), Teisės aktų registro (TAR) ir Seimo posėdžių valdymo sistemos – modernizavimo projektai. Svarbu, kad kiekviena sistema veiktų kaip savo funkciją atliekantis komponentas ir kartu – kaip sudedamoji bendros informacinės ekosistemos dalis, kur visos sistemos tarpusavyje komunikuoja, dalijasi duomenimis ir kuria pridėtinę vertę.
„Be aiškios krypties tolimesnis sistemų vystymas tampa rizikingas. Šiuolaikinėje organizacijoje, ypač tokioje kaip Seimo kanceliarija, kur IT yra neatsiejama teisėkūros proceso ir visos institucijos veiklos dalis, būtina užtikrinti vientisą, suderintą ir strategiškai pagrįstą sistemų plėtrą“, – sakė A. Stončaitis.
Numatyto IT aplinkos vertinimo tikslas – sukurti pagrindą sistemingiems, gerai pamatuotiems sprendimams, kurie leistų ateityje organizuoti IT investicijas racionaliai, užtikrinti efektyvų informacinių sistemų tarpusavio suderinamumą, duomenų integralumą, tinkamą technologijų valdymą bei palaikytų bendrą organizacijos vystymosi kryptį.