Elektronika.lt
 2025 m. rugsėjo 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 11 d. 11:24
Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba: atsakomybė už dirbtinį intelektą tenka žmogui
Rugsėjo 11 d. 08:38
„Škoda“ pristatė elektrinį ateities universalą – „Vision O“ koncepciją
Rugsėjo 10 d. 20:53
Kinijos technologinė pažanga stebina visą pasaulį: pademonstruota įspūdinga plūduriuojanti turbina
Rugsėjo 10 d. 17:01
Nuo „Pac-Man“ iki „Mortal Kombat“: arkadinių žaidimų pakilimas ir nuosmukis
Rugsėjo 10 d. 14:44
KTU, Latvijos ir Taivano mokslininkai kuria NIR-OLED technologiją: žingsnis link pažangesnių 3D jutiklių
Rugsėjo 10 d. 11:52
Lietuvių startuolis pasauliui pristatys ateities technologiją: duomenis saugos molekulėje
Rugsėjo 10 d. 08:27
Pirmasis BMW „Neue Klasse“ modelis – viena įkrova 805 km įveikiantis „BMW iX3“
Rugsėjo 9 d. 20:29
Istorinė akimirka kosmose: NASA parodė, ką slepia jų brangiausias palydovas, tokio įrenginio dar nebuvo
Rugsėjo 9 d. 17:32
Naudota įranga: atnaujinti ar išmesti – ką renkasi lietuviai?
Rugsėjo 9 d. 14:35
Kaip sumažinti pykinimą kai naudojate „iPhone“ ar „iPad“ transporto priemonėje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Fun football drills
Football Training Equipment, Defending drills football, Kids football training kit
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Žvilgsnis į ateitį: kiek Elektrėnuose liks elektros?

Publikuota: 2025-07-05 18:10
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Elektrėnai – raktinis žodis, kuriant Lietuvos ateities energetikos scenarijus. Tuo įsitikinęs energetikos viceministras Arnoldas Pikžirnis, dalyvavęs konferencijoje apie šio miesto ateities scenarijus.

Luko Balandžio nuotr.
Luko Balandžio nuotr.

„Lietuvos energetikos sistema negali gyvuoti be Elektrėnų. Ir ateityje tai bus energiją gaminantis miestas, kuris reikšmingai prisidės prie visos sistemos stabilumo. Svarbiausia, kad mūsų požiūris į energetiką būtų lankstus, o infrastruktūra – pritaikyta“, – įsitikinęs viceministras.

Elektrėnų istorija prasidėjo kartu su Lietuvos elektrinės statybomis. Šiuo metu Lietuvos elektrinė vadinama Elektrėnų kompleksu, o jį valdo įmonė „Ignitis gamyba“.

Asta Sungailienė, „Ignitis gamybos“ vadovė, akcentavo, kad Elektrėnams tenka kritiškai svarbus vaidmuo – užtikrinti visos energetikos sistemos saugumą.

„Norėtųsi, kad miesto pavadinimas toliau atspindėtų energetikos širdies vaidmenį. Mes Elektrėnų komplekse turime sukauptą milžinišką infrastruktūrą, taip pat turime ir sukauptas kompetencijas, nes juk energetika yra ne tik įranga, bet ir žmonės. Dabar svarbu į Elektrėnus pritraukti verslus, vartojančius didelius elektros kiekius“, – teigia A. Sungailienė.

Pavyzdžiui, dirbtinis intelektas vartoja 8 kartus daugiau elektros nei įprasta interneto paieška. Tad akivaizdu, kad elektros poreikis ateityje tik augs, nes bus plėtojamos naujos technologijos.

Europos energetikos eksperto Daivio Virbicko manymu, Elektrėnai turi potencialo pritraukti didelius duomenų centrus, nes šiems itin svarbus energijos tiekimo stabilumas. Realu pritraukti ir kitą energijai imlią pramonę, taip pat ir gynybos.

Turi potencialą tapti P2X centru

„Ignitis grupė“ ne tik vysto sausumos ir jūrinius vėjo parkus, bet ir investuoja į pažangias technologijas, padedančias Lietuvai siekti energetinės nepriklausomybės. Viena iš jų – P2X (Power-to-X) technologija, kuri leidžia perteklinę atsinaujinančią elektros energiją paversti naudingomis medžiagomis, degalais ar kitais žaliais produktais, vadinamais e. kuru.

„Elektrėnai – viena tinkamiausių vietų P2X technologijų plėtrai. Čia veikia Elektrėnų kompleksas, kuris turi visą reikalingą infrastruktūrą: gėlo vandens šaltinį, didelį elektros energijos paėmimo pajėgumą, taip pat geležinkelio ir dujų transportavimo sistemas. Netoliese įsikūrusi trąšų gamybos pramonė – vienas iš potencialių vandenilio naudotojų. Be to, yra galimybė plėtoti logistikos tinklą, kuris leistų pasiekti ir labiau nutolusius vartotojus. Todėl Elektrėnai ateityje gali tapti svarbiu P2X technologijų centru Lietuvoje ir Baltijos regione“, – pabrėžia Dovydas Šabūnas, „Ignitis Renewables“ P2X vadovas.

P2X sprendimai suteikia elektros sistemai reikiamo lankstumo: kai energijos yra perteklius, ji naudojama e. kuro gamybai, o trūkumo atveju – sumažinama tinklo apkrova. Tai leidžia efektyviau išnaudoti atsinaujinančius energijos išteklius ir priartina Lietuvą prie energetinės nepriklausomybės tikslų.

Be to, ši technologija sudaro galimybes ilgalaikiam energijos kaupimui bei padeda mažinti iškastinio kuro naudojimą pramonėje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Iš viso rasta:
1 (1–1)
[1]
 Pyrex 2025-07-06 10:46 
Ką jūs skiedžiate? Visų tų parodomųjų akcijų tikslas- įsisavinti Briuselio ar Lietuvos biudžeto pinigus.
Atominė elektrinė galėtų gaminti pigiai ir visą parą.
Deja, mes jos nepasteaėme, nors šalia Lukošius- pastatė
Tuo ir galime baigti visas tuščias (ar tvarias) kalbas
Atsakymai (0)
Iš viso rasta:
1 (1–1)
[1]

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama