Elektronika.lt
 2024 m. birželio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Birželio 18 d. 20:27
Kibernetinio saugumo ekspertas: visada turėkite grynųjų ir eikite į tikrus pasimatymus
Birželio 18 d. 18:23
Vasaros karščiai: kaip išmanieji namai leidžia lengviau prisitaikyti?
Birželio 18 d. 16:23
Žaidžiate kompiuterinius žaidimus? Lengviau susirasite darbą
Birželio 18 d. 14:33
BMW atnaujino sportiškąjį „M2“ modelį – variklio galia sieks 480 AG
Birželio 18 d. 12:12
Nemirtingumo paieškos: šimtas tablečių, kraujo vartojimas ir bandymas persikelti į kompiuterį
Birželio 18 d. 10:28
Lietuvos audiosensorinė biblioteka siūlo ELVIS programėles negalintiems skaityti įprastai
Birželio 18 d. 08:12
Kinijos Mėnulio misijai – europietiški prietaisai: ar šis bedradarbiavimas turi ateitį? (1)
Birželio 17 d. 20:28
„Apple“ naujienų pristatymas: pirmieji Baltijos šalyse pradžiuginti lietuviai ir pažangūs DI sprendimai
Birželio 17 d. 18:54
Užsienio verslai planuoja gausias investicijas Lietuvoje: kokie startuoliai juos žavi?
Birželio 17 d. 16:22
Perspėja apie naujus finansinio sukčiavimo būdus: kaip nepakliūti į nusikaltėlių pinkles
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
BeamNG Mods
BeamNG Cars,
BeamNG Trucks,
BeamNG Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Via Lietuva“: E-tolling projektas šalyje turi būti įgyvendintas

Publikuota: 2024-05-13 07:06
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Naujai E-tolling kelių apmokestinimo sistemai ir jos diegimo Lietuvoje projektui toliau stringant teisiniuose ginčuose, įmonė „Via Lietuva“ teigia, jog projektas šalyje, nors ir vėliau, vis tik turi būti įgyvendintas. „Via Lietuva“ įvertino ir imasi kitų projekto įgyvendinimo alternatyvų: planuoja E-tolling sistemos įdiegimą nuomos pagrindu.

E-tolling projektas lieka užstrigęs teisiniuose ginčuose. Gegužės 7 d. Lietuvos aukščiausiasis teismas vėl grąžino bylą iš naujo nagrinėti žemesnės instancijos teismui, konstatavęs, kad ankstesnių sprendimų panaikinimą ir grąžinimą nagrinėti iš naujo lėmė pačių teismų padaryti procesiniai pažeidimai.

Pasak „Via Lietuva“ generalinio direktoriaus Mariaus Švaikausko, toks aukščiausio teismo sprendimas neguodžia.

„E-tolling įdiegimo atvejis yra akivaizdus įrodymas, kaip paslaugos teikėjai ginčydamiesi ir skųsdami jiems nepalankius sprendimus gali teisėtais būdais sustabdyti viešųjų pirkimų procedūras ir užkirsti kelią projekto įgyvendinimui. Šioje situacijoje akivaizdus ir tiekėjų nesuinteresuotumas projekto įgyvendinimu. Tad teismam tęsiantis, nebematome galimybių įgyvendinti šį projektą anksčiau numatytomis sąlygomis ir imamės kitų alternatyvų“, – sako „Via Lietuva“ generalinis direktorius M.Švaikauskas.

Išanalizavusi teisminių ginčų metu įvykusius rinkos pasikeitimus, atlikusi konsultacijas su kitomis E-tolling sistemą naudojančiomis Europos šalimis ir siekdama jau kelerius metus stringantį projektą įgyvendinti, „Via Lietuva“ imasi kitų projekto įgyvendinimo alternatyvų. Viena jų – nebekurti naujos sistemos, o jau sukurtą sistemą pritaikyti šalies poreikiams.

Ieškodama išeičių, „Via Lietuva“ priėmė sprendimą iš esmės pakeisti ankstesnio pirkimo objektą ir E-tolling projekto įgyvendinimui ieškoti alternatyvų, išplečiant potencialių paslaugos teikėjų ratą, pritaikant kitų šalių patirtį ir žinias bei eliminuojant rizikas, su kuriomis kitos šalys, diegdamos E-tolling projektą susidūrė, sėkmingai susidorojo ir sistemą įsidiegė.

Artimiausiu metu „Via Lietuva“ inicijuos viešą rinkos konsultaciją, o po jos pradės naują viešąjį pirkimą, kuriame bus numatyta įsigyti jau sukurtą ir rinkoje jau egzistuojantį produktą – elektroninės kelių rinkliavos sistemos diegimą nuomos pagrindu.

Pasak „Via Lietuva“ vadovo, sprendimas šalyje diegti E-tolling sistemą nuomos pagrindu šiuo metu bendrovei atrodo patrauklesnis, nes per tą laikotarpį, kol vyko teismai, pavyko suprasti ne tik tai, kad panašaus pobūdžio projektų įgyvendinimo patirtis ir kompetencijos mūsų šalyje yra ribotos, o lokaliai veikiantys rangovai mieliau bylinėjasi teismuose nei ieško galimybių projektą įgyvendinti, bet ir identifikuoti, kad tarptautinė rinka, kurdama E-tolling sistemų produktus, jau gerokai nujudėjo į priekį.

Per pastaruosius kelerius metus siūlomų sprendimų spektras tarptautinėje rinkoje gerokai išsiplėtė: rinkoje jau sukurti ir siūlomi net keli skirtingi E-tolling sistemos produktai bei mechanizmai, kaip juos pritaikyti konkrečiai rinkai. Taip pat siūlomi ir skirtingi šių produktų įsigijimo būdai. Vienas jų – nuoma, kurį renkantis sutaupoma laiko sistemos kūrimui, sistemą diegianti bendrovė neįpareigojama pati tapti sistemos eksperte – kaupti ir išlaikyti kompetencijas šioje srityje, valdyti su sistemos sukūrimu kylančias rizikas.

E-tolling projekto, kurio įgyvendinimo terminas įstatymu jau kartą buvo nukeltas, įgyvendinimas maksimaliai trumpais terminais – vienas iš pagrindinių argumentų, kodėl po teismuose užstrigusio sistemos sukūrimo pirkimo bendrovė „Via Lietuva“ nusprendė pereiti prie jau sukurtos sistemos nuomos pirkimo.

Pasirinkus šią alternatyvą: t. y. nebekuriant naujos sistemos, o jau sukurtą sistemą pritaikius šalies poreikiams, dar yra galimybių, kad nauja E-tolling kelių apmokestinimo sistema Lietuvoje galėtų įsigalioti nuo 2025 m. liepos 1 d.

Tad E-tolling sistemos įdiegimas nuomos pagrindu galėtų būti tiek laikinu sprendimu (kol tęsiasi teisminiai ginčai), tiek ilgalaikiu sprendimu šaliai.

„Suprantame šio projekto strateginę svarbą. Deja, šiandien akivaizdu ir tai, kad projekto sėkmė priklauso ne tik nuo bendrovės pastangų. Todėl pirmąja sėkme po nesėkmių ruožo būtų, jei E-tolling projekto vystymas pagaliau išjudėtų iš mirties taško, kuriame esame pastaruosius trejus metus. Žinoma sėkmingu šį projektą galėsime pavadinti tik tuomet, kai sistema mūsų šalyje galiausiai bus įdiegta, ji bus šiuolaikiška ir moderni bei atitiks tiek Valstybės, tiek ir visuomenės poreikius. Tikiu, kad dar turime galimybių tai padaryti“, – sako M. Švaikauskas.

Nelaukdama teismų baigties, „Via Lietuva“ komanda pastaruosius kelis mėnesius intensyviai dirbo ties projekto įgyvendinimo alternatyvų paieška. Siekdama išvengti teisminių ginčų, susijusių jau su nauja viešojo pirkimo procedūra, atliko nuoseklų ir detalų visų susijusių rizikų vertinimą, tam papildomai pasitelkė ir išorės ekspertus. Tikimasi, kad pasirengti naujam pirkimui padės ir inicijuojama vieša rinkos konsultacija, kurioje kviečiami dalyvauti ne tik šalies, bet ir potencialūs tarptautiniai tiekėjai, turintys patirtį diegiant ir išnuomojant E-tolling sistemas kitose Europos ar pasaulio valstybėse.

E-tolling kelių apmokestinimo sistema yra paremta kelių mokesčiu už nuvažiuotą atstumą. Šiuo metu kelių mokestis (vinjetės) Lietuvoje yra taikomas už laiką, praleistą vykstant apmokestintais šalies keliais.

Primename, kad E-tolling sistemos diegimo Lietuvoje viešųjų pirkimų procedūrų buvo inicijuotos dar 2021 metais. Nuo to laiko inicijuoti 5 teisminiai ginčai, iš kurių vienas vyko iki šiol. Nors „Via Lietuva“ pernai sulaukė palankaus pirmos instancijos teismo sprendimo, tačiau jis vėl buvo skundžiamas apeliacine tvarka. Beveik visą teisminių ginčų laikotarpį teismai tenkino pirkimo dalyvių pateiktus prašymus pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones, kas sustabdė visas viešųjų pirkimų procedūras: ir pirkimo procedūrų tolimesnius veiksmus, tame tarpe ir pirkimo nutraukimą.

Nors E-tolling projekto įgyvendinimas Lietuvoje bus vėlesnis nei planuota, didesnės įtakos Valstybei ir kelių rinkliavos sistema besinaudojantiems asmenims tai neturės, iki tol ko bus įdiegta nauja sistema, toliau veiks šiuo metu galiojanti kelių naudotojo mokesčio sistema (vinjetės).

Praėjusiais metais Vyriausybė atnaujino ir nustatė naujus mokesčio už naudojimąsi Lietuvos keliais dydžius, kurie nebuvo keisti nuo 2015 metų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
NATO inovacijų iššūkį laimėjo lietuvių įmonė „BROSWARM“

14-ąjį NATO inovacijų iššūkį laimėjo Lietuvos įmonė „BROSWARM“, pasiūliusi inovatyvų sprendimą minų atpažinimui ir neutralizavimui nuotoliniu būdu.

JAV rinkoje kyla „Spotify“ planų kainos, analogiškų veiksmų laukiama ir Lietuvoje

Kiek anksčiau, mūsų šalyje „Premium“ prenumerata kainavo 6,99 eurus, o nuo praėjusių metų vidurio ši kaina pasiekė 7,99 eurus. „Premium Duo“ plano kaina pakilo nuo 8,99 iki 10,49 euro per mėnesį, o „Premium Family“ kaina nuo 10,99 iki 12,99 euro. Ir tai dar ne pabaiga.

2024 m. birželis
2024-06-18 21:03
Prezidento sveikinimas Europos interneto valdymo dialogo renginyje: svarbiausia – žmogus
2024-06-18 19:13
Seimas priėmė saugesnes skaitmenines paslaugas užtikrinančio įstatymo pakeitimus
2024-06-18 17:02
„Omnisend“ – tarp 500 sparčiausiai augančių technologijų bendrovių EMEA regione
2024-06-17 09:20
ES skaitmeninės tapatybės dėklė atneša rimtų iššūkių – viešasis ir privatus sektorius turi ruoštis jau dabar
2024-06-17 07:08
Socialiniai tinklai ES: reguliuoti negalima palikti savieigai – kur dėti kablelį?
2024-06-15 07:53
Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės
2024-06-13 15:38
„Ignitis“ privatūs klientai gaminantys vartotojai jau gali rinktis grynojo atsiskaitymo būdą
2024-06-12 19:10
Paspirtukų sezonui įsibėgėjant: gyventojai juos draudžia vis dar vangiai
2024-06-11 13:25
Stulbinančio mąsto afera: amerikietė, ukrainietis ir grupelė kitų asmenų rado būdą kaip pasisavinti kosminio dydžio pinigų sumą
2024-06-07 16:34
40 mln. parama saulės elektrinėms – jau birželio 11 d. Ką reikėtų žinoti?
2024-06-06 18:49
Nuo dirbtinio intelekto iki grėsmių skaitmeninėje erdvėje: Vilniuje ekspertai ieškos atsakymų į interneto keliamus iššūkius
2024-06-04 19:39
Susisiekimo ministerija pristato lietuvių kurtą elektromobilių platformą: nuo edukacijų iki naujų ir naudotų EV pardavimo visoje Europoje
2024-06-04 10:48
Saulės energetikos ekspozicijoje griaus mitus, eksperimentuos, o ateityje testuos DI valdymą
Daugiau...Paieška archyve
Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama