Elektronika.lt
 2026 m. vasario 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 26 d. 20:24
Robotas, kuris žiūrėdamas į save veidrodyje mokosi būti žmogumi
Vasario 26 d. 17:26
Kosmoso inovacijų ekspertas E. Sarkanas: „Kosmosui kuriamos technologijos anksčiau ar vėliau grįžta atgal į Žemę“
Vasario 26 d. 14:48
Skaitmeninė pažanga ūkiuose: 10 šalies ūkių tapo inovacijų demonstravimo erdve
Vasario 26 d. 11:14
Milijardas priežasčių sunerimti: iš vienos platformos nutekėjo asmens tapatybės dokumentai
Vasario 26 d. 08:37
„Samsung“ pristato naujovę: dirbtinis intelektas įrenginiuose taps dar išmanesnis
Vasario 25 d. 20:37
Pirmasis legendinio gamintojo elektromobilis stebina: dizainerio sukurtas salonas kelia susidomėjimą
Vasario 25 d. 17:38
Sniegas ir ledas ant saulės elektrinių – valyti ar nevalyti?
Vasario 25 d. 14:39
Žiemos išbandymai elektromobiliams: šalčio poveikis nuvažiuojamam atstumui tampa vis mažesnis
Vasario 25 d. 11:31
Elektromobilių įkrovimo tinklo operatorių investicijos formuoja ateities degalinių viziją
Vasario 25 d. 08:26
AOC GAMING Q27G4ZD: trečios kartos QD-OLED ekrano technologija
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuva turėtų imtis lyderystės, tarptautiniu mastu keldama teisėto atlygio autoriams, kurių sukurtas turinys naudojamas dirbtiniam intelektui apmokyti, klausimus ir jų sprendimui teikti prioritetą. Tokia pagrindinė išvada nuskambėjo programos „Kurk Lietuvai“ kartu su Kultūros ministerija surengto forumo „Teisė į atlygį: kai susitinka dirbtinis intelektas ir autorių teisės“ dalyvių pasisakymuose ir diskusijose.

Forumo dalyviai: už dirbtinio intelekto naudojamą turinį jo kūrėjai turi gauti atlygį

„Visi suprantame, kad sėkminga dirbtinio intelekto veikla pagrįsta aukštos kokybės turiniu, kuriam dažniausiai taikoma autorių teisių apsauga. Taigi dirbtinio intelekto technologijos turėtų būti kuriamos gerbiant intelektinės nuosavybės teises – tobulėjant dirbtiniam intelektui autorių teisių apsauga ir priemonės taip pat turi būti tobulinamos. Neteisėtas autorių teisėmis apsaugoto turinio naudojimas kuriant ir mokant dirbtinį intelektą, nepakankamas jo naudojamų duomenų skaidrumas ir teisingas atlygis autoriams už jų kūrinių naudojimą dirbtinio intelekto mokymo modeliuose ­– tai vienos iš problemų, su kuriomis susiduriame šiandien ir susidursime ateityje, todėl turime ieškoti bendrų sprendimų. Kūrėjų teisės turi būti apsaugotos“, – sakė kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius.

Pasak jo, šiandien Lietuva yra viena tarp pasaulio pirmųjų šalių, keliančių atlygio kūrėjams klausimą šioje srityje ir ieškanti galimų sprendimų. Bendradarbiavimu su Kultūros ministerija šioje srityje pasidžiaugė ir programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovė Viktorija Orlovaitė.

Pagrindinė forumo pranešėja programos „Kurk Lietuvai“ dalyvė Agnė Mikštienė pristatė savo projekto „Dirbtinis intelektas ir kūrėjų problematika – koks Kultūros ministerijos vaidmuo?“ rezultatus ir pasiūlymus, įgalinančius teisingai atlyginti kūrėjams už autorių teise saugomo turinio panaudojimą dirbtiniam intelektui apmokyti.

„Vis dėlto turėtume suprasti, kad Lietuvos mastu priimti sprendimai gali būti nepaisomi tarptautinių dirbtinio intelekto kompanijų, todėl, sprendžiant atlygio klausimą šiame kontekste, itin svarbu surasti panašias idėjas palaikančius partnerius kitose Europos Sąjungos šalyse ir su jais bendradarbiaujant teikti pasiūlymus dėl sprendimų ES lygmeniu. 2027 m. Lietuva per pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai turėtų pristatyti autorių teisių srities prioritetą: inicijuoti teisinį instrumentą dėl atlygio kūrėjams dirbtinio intelekto kontekste“, – teigė A. Mikštienė.

Mokslo ir technologijų populiarintojas, radijo ir televizijos laidų vedėjas Lukas Keraitis kūrybos, dirbtinio intelekto ir autorių teisių klausimus apžvelgė pranešime „Kūryba su dirbtiniu intelektu – apgaunu ar lieku apgautas?“, fotomenininkė Vėtrė Antanavičiūtė skaitė pranešimą „Kūryba dirbtinio intelekto įrankiais. Atlygis už autorinio turinio naudojimą dirbtinio intelekto treniravimui“, apie didelės apimties tekstynus ir iššūkius dėl autorystės kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistikos katedros docentas, Skaitmeninių išteklių ir tarpdisciplininių tyrimų institutas vyresnysis mokslo darbuotojas, Kompiuterinės lingvistikos centro vadovas dr. Andrius Utka.

Bendrą diskusiją dirbtinio intelekto ir autorių teisių sankirtos klausimais moderavo Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius, advokatas, Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių komisijos pirmininkas dr. Ramūnas Birštonas ir Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanas, „Infobalt“ valdybos narys, Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos valdybos narys prof. Tomas Krilavičius.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama