Elektronika.lt
 2026 m. sausio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 8 d. 20:42
Istorinis įvykis Visatos istorijoje: sukurtas modelis, tiksliai atkartojantis juodosios skylės elgseną
Sausio 8 d. 17:43
Naujas sukčių taikinys – jūsų telefonas: kaip apsisaugoti?
Sausio 8 d. 14:48
Pavojingai greitas ir absurdiškai brangus: japoniškas hiperautomobilis, kuris pribloškia skaičiais
Sausio 8 d. 11:22
Kur įdarbinsime elektrinius sunkvežimius?
Sausio 8 d. 08:36
„AGON by AOC“ ir NVIDIA G-SYNC Pulsar nustato naują aukščiausios klasės žaidimų monitorių standartą
Sausio 7 d. 20:37
Kvantinės technologijos įžengia į prototipų erą: kvantiniai įrenginiai peržengia slenkstį, bet kas laukia toliau?
Sausio 7 d. 17:21
Žiemos šaltukas ir išmanieji įrenginiai: paaiškino, kada gali tekti kreiptis į meistrą
Sausio 7 d. 14:04
Naujas „Google“ žinučių atnaujinimas: įdiegė slaptą apsaugą nuo sukčių
Sausio 7 d. 11:17
„Vibe coding“ banga: profesionaliems programuotojams metas ieškotis naujo darbo? (1)
Sausio 7 d. 08:43
Ekspertas: DI jau gali daugiau už žmogų, bet be jo vis dar negali
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Šeštą kartą į Vilnių grįšiantis tarptautinis forumas pasauliui parodys, kad Lietuva – augantis gyvybės mokslų centras

Publikuota: 2023-01-31 15:28
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Lietuva turi ambicingą tikslą – iki 2030 m. įsitvirtinti tarp gyvybės mokslų lyderių ir pasiekti, kad šis sektorius kurtų 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto. Dar palankesnės sąlygos Lietuvos gyvybės mokslų ekosistemai inovuoti ir augti bus sudarytos rudenį, kai šio sektoriaus plėtros potencialas ir vertė užsienio auditorijai bus pristatoma per didžiausią Baltijos šalyse gyvybės mokslų renginį „Life Sciences Baltics“.

„Lietuva jau bene dešimtmetį demonstruoja rekordinę gyvybės mokslų ekosistemos plėtrą – esame tarp sparčiausiai augančių pramonės pavyzdžių Europoje. Tačiau augančiai ekosistemai gali būti sunku ne tik išlaikyti šį tempą, bet ir pritraukti užsienio partnerių, kurie investuodami prisidėtų prie lietuviškų inovacijų kūrimo globaliu mastu arba būdami klientais ir partneriais integruotų Lietuvos įmones, universitetus ir tyrimų centrus į globalias tiekimo grandines. Norime, kad rudenį vyksiantis „Life Sciences Baltics“ pagelbėtų įveikti šiuos iššūkius“, – sako Romualda Stragienė, „Life Sciences Baltics“ forumą organizuojančios Inovacijų agentūros vadovė.

Pasaulyje gyvybės mokslų sektorius žengia į apmąstymų laikotarpį – investuotojai ieško naujų rinkų, vyksta pertvarkos dėl tiekimo grandinių, bandomi nauji bendradarbiavimo ir verslo modeliai. Tuo tarpu pasaulinė demografinė padėtis, ligų ir susirgimų skaičius, ekonominiai poslinkiai toliau diktuoja didelį naujų inovacijų poreikį. „Life Sciences Baltics“ konferenciją organizuojančios komandos vadovės Lilitos Liaudanskaitės vertinimu, šios tendencijos formuoja palankią terpę Lietuvos gyvybės mokslų įmonėms rasti klientų užsienyje ir įgyvendinti pasaulinės reikšmės projektus.

„Valstybė siekia Lietuvos gyvybės mokslų ekosistemos pripažinimo pasauliniu mastu. Organizuodami „Life Sciences Baltics“ forumą keliame pačius ambicingiausius tikslus – pakviesti į Lietuvą tuos gyvybės mokslų profesionalus, verslininkus, investuotojus, universitetų ir mokslinių tyrimų centrų atstovus, kurie turi norą ir poreikį megzti ryšius su Lietuvos gyvybės mokslų ekosistemos dalyviais. Norime stiprinti partnerystę ir saitus su tomis rinkomis, kurios aktualiausios mūsų įmonėms – JAV, Vakarų Europa, Skandinavija“, – sako L. Liaudanskaitė.

Pasak jos, Lietuvos gyvybės mokslų pramonė yra tiek užaugusi, kad užsienio partneris čia gali tikėtis tiekėjų kontraktinių tyrimų ir gamybos, klinikinių tyrimų veiklose. Taip pat sektorius pasižymi išskirtinėmis ląstelių ir genų terapijos, baltymų technologijų vystymo kompetencijomis, kuriami medicinos prietaisai ir diagnostinės priemonės, vystomos tarpdisciplininės aukštosios technologijos pasitelkiant lazerius, dirbtinį intelektą.

Didžiausias Baltijos šalyse gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics“ bus organizuojamas jau šeštą kartą. Į Vilnių gyvai renginys grįžta po penkerių metų pertraukos ir vyks rugsėjo 20-21 dieną. „Life Sciences Baltics“ tikslas – veikti kaip platforma gyvybės mokslų sektoriaus profesionalams iš viso pasaulio ir suteikti prieigą prie naujų kontaktų, idėjų, projektų, finansavimo galimybių. Inovacijų agentūra „Life Sciences Baltics“ forumą organizuoja kas dvejus metus.

Renginį sudaro tarptautinė konferencija, verslo paroda, verslo susitikimai, startuolių idėjų konkursas. Tikimasi, kad rugsėjį „Life Sciences Baltics“ susitiks daugiau nei 800 gyvybės mokslų sektoriaus profesionalų ir ekspertų iš viso pasaulio. Šiuo metu jau prasidėjusi išankstinė registracija į renginį ir verslo parodą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Google“ ir vėl turi rimtų problemų Europos Sąjungoje: ar dirbtinis intelektas vagia turinį ir slopina konkurentus?

Europos Sąjunga pradėjo formalų tyrimą dėl „Google“ veiksmų paieškos rinkoje ir dirbtinio intelekto (DI) atsakymų pateikimo. Komisijai kilo įtarimų, kad nauji sprendimai keičia srauto paskirstymą taip, jog naudą pirmiausia gauna pati platforma.

Australija uždraudė vaikams socialinius tinklus, šalys viena po kitos skelbia karą priklausomybei nuo ekranų

Šis žingsnis vadinamas pirmu tokio masto eksperimentu pasaulyje. Neaišku, ar jis pasiteisins, nes dalis visuomenės jį laiko būtina apsauga, o kiti mato perteklinę kontrolę. Vis dėlto pati idėja jau paskatino kitas valstybes svarstyti panašius ribojimus.

Nuo sausio 2 d. – naujas kvietimas gyventojams šildymo įrenginių keitimui: skiriama 3,3 mln. eurų

Nuo 2026 m. sausio 2 d. gyventojai vėl galės teikti paraiškas valstybės paramai, keičiant senus ir neefektyvius šildymo įrenginius į modernesnius ir aplinkai draugiškus sprendimus. Naujam Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta 3,3 mln. eurų. Priemonę administruoja Lietuvos energetikos agentūra.

2026 m. sausis
2026-01-07 15:32
2 iš 3 Lietuvos gyventojų baiminasi dėl DI grėsmės darbo vietai
2026-01-05 21:07
Beveik 15 000 gyventojų jau skirta parama senų būsto šildymo įrenginių keitimui
2025 m. gruodis
2025-12-31 16:52
VERT atnaujino prijungimo prie elektros tinklų įkainių metodiką: nebuitiniams vartotojams bus paprasčiau sumažinti leistiną naudoti galią
2025-12-31 13:27
Kai duomenys kuria pažangą: Lietuva – antra Europoje pagal atvirųjų duomenų brandą
2025-12-30 07:29
VERT primena gyventojams apie rodmenų deklaravimą, keičiantis elektros ir dujų tarifams
2025-12-29 16:49
Vilniaus TV bokštas švies ir „šoks“ pagal Čiurlionio valsą, transliuojamą per radijo stotį
2025-12-29 10:34
Indijoje likviduota padirbtų „Samsung Galaxy“ telefonų gamykla
2025-12-29 07:30
ESO operatyviai šalina elektros energijos tiekimo sutrikimus visoje šalyje
2025-12-28 16:23
Kibernetinio sukčiavimo grėsmė: dauguma lietuvių mano sugebantys ją atpažinti
2025-12-27 16:28
APVA: baigėsi kompensacijos juridiniams asmenims, įsigijusiems elektromobilius
2025-12-25 12:17
NKSC pratybos: kas ketvirtas darbuotojas įsitraukė į netikrą kalėdinę apklausą
2025-12-24 14:15
Elektromobilių vairuotojams naujas smūgis: už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą – papildomas mokestis
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama