Elektronika.lt
 2026 m. vasario 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 14 d. 20:35
Išvenkite nereikalingų problemų: šiuos prietaisus būtina išjungti iš tinklo prieš išeinant iš namų
Vasario 14 d. 16:29
R. Racz – pirmoji lietuvė, CERN vykdanti egzotinių dalelių pentakvarkų tyrimus
Vasario 14 d. 12:46
„Sony“ pristato belaides ausines „WF-1000XM6“ – geriausias triukšmo slopinimas ir aukščiausios kokybės garsas
Vasario 14 d. 08:29
Ryšys svarbiau už elektrą? Ekspertas įvardijo didžiausią šiuolaikinio verslo riziką
Vasario 13 d. 20:16
Ar tai neša pažangą ar pražūtį? Naujosios technologijos paverčia karą beveik nepastebimu reiškiniu
Vasario 13 d. 17:43
Saugesnis internetas: patarimai, kaip išvengti apgavysčių
Vasario 13 d. 14:25
„European Energy“ atidarė didžiausią Šiaurės Europoje baterijų ir saulės energijos hibridinį parką
Vasario 13 d. 11:44
Metai be BRELL: ramus startas, „streso testas“ Estijoje ir pamokos baterijų bei saulės bumui
Vasario 13 d. 08:20
KTU mokslininkai kuria radiacijai atsparių, lanksčių saulės elementų technologiją mažiesiems palydovams
Vasario 12 d. 20:32
Slaptas astronautų pokštas sukrėtė NASA: astronautai slapta paleido moters balsą iš kosmoso
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„DuckDuckGo“ pateko į visus ES „Android“ paieškos sistemų sąrašus

Publikuota: 2020-01-11 20:05
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©TopCom.lt
Inf. šaltinis: TopCom.lt

„Android“ vartotojai Europos sąjungoje pradės matyti naują pradžios ekraną su keliomis paieškos sistemomis, iš kurių bus galima pasirinkti pageidaujamą pirmą kartą nustatant įrenginį nuo 2020 m. kovo 1 d.

Neskaitant „Google“, privatumą ir konfidencialumą akcentuojanti „DuckDuckGo“ bus viena iš dažniausiai siūlomų parinkčių. Rusiška sistema „Yandex“ taip pat buvo įtrauktas į sąrašą keliose šalyse: Estijoje, Suomijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Mūsų šalyje bus galima rinktis iš „DuckDuckGo“, Info.com, „Yandex“ ir „Google“.

Iš viso vartotojams bus pasiūlytos 4 galimybės.

„DuckDuckGo“ pateko į visus ES „Android“ paieškos sistemų sąrašus

Priminsime, kad naują „atrankos ekraną“ „Google“ pristatė praėjusių metų pavasarį po to, kai Europos Komisija nusprendė skirti įmonei 5 milijardų dolerių baudą už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi operacinių sistemų rinkoje.

Reaguodama į bausmę, „Google“ paskelbė apie visiškai pertvarkytą „Android“ licencijavimo modelį Europoje. Bendrovė nusprendė atskirti „Google“ paiešką ir „Chrome“ nuo savo programų rinkinio ir pasiūlyti skirtingas licencijas įvairioms naudojimo galimybėms.

Tuo pačiu metu išmaniųjų telefonų gamintojai galės išlaikyti prieigą prie visos „Android“ versijos ir turės galimybę pasirinkti, kurias paieškos sistemas ir naršykles jie norėtų pasiūlyti pagal numatytuosius nustatymus.

Vykdydama susitarimą su Europos Komisija praėjusiais metais, „Google“ taip pat pradėjo ES siūlyti „Android“ vartotojams alternatyvias naršyklės ir paieškos sistemas, ne vien „Google“ ir „Chrome“, kurios išlieka numatytosiomis paslaugomis.

Be to, „Google“ pasiūlė konkuruojančioms paieškos sistemoms galimybę tapti numatytąja „Android“ parinktimi. Į pradžios ekraną norinčios patekti įmonės dalyvavo specialiame aukcione.

Verta paminėti, kad į naują pradinių nustatymų versiją įtraukto įmonės nebūtinai bus pasirinktos vartotojų. Tačiau kiekvienam naudotojui pasirinkus vieną iš siūlomų variantų pagal numatytuosius nustatymus, nurodyta bendrovė sumokės „Google“ sutartą sumą.

Aukciono metu įmonės turėjo nurodyti, kiek jos ketina sumokėti daugiau už „Google“ nustatytą minimalų lygį. Greičiausiai šie skaičiai nebus atskleisti viešai.

Aukciono metu didžiausią kainą pasiūliusio bendrovės buvo įtrauktos į „Android“ numatytosiomis paieškos parinkimo sąrašą. Vartotojo sprendimas bus matyti „Chrome“ (jei ši programėlė įdiegta įrenginyje) ir paieškos juostoje pagrindiniame ekrane.

Pasirinkimo langas bus rodomas tik tuose įrenginiuose, kuriuose gamintojai iš anksto įdiegė „Google“ paieškos programėlę. Jei prietaiso gamintoją sieja išimtinė sutartis su kitu paieškos varikliu, nustatant naują įrenginį kitos galimybės nebus siūlomos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
NASA atskleidė tai, ko dar nematėme: teleskopas užfiksavo stulbinančius kosmoso vaizdus

Tarp milijonų dangaus objektų vis dar yra tokių, kurie net po ilgų tyrimų slepia tikrą veidą. Vienas jų yra Raudonojo voro ūkas, astronomams žinomas daugiau nei šimtmetį, bet tik dabar pradedantis atsiverti. „Jameso Webbo“ kosminis teleskopas leidžia pažvelgti ten, kur anksčiau mūsų akys nepasiekdavo.

Privatumo skandalai nesibaigia: „Meta“ vėl atsidūrė teisme, vartotojai klausia, kas dar buvo matoma?

Tarptautinė ieškovų grupė Jungtinėse Valstijose padavė į teismą bendrovę „Meta Platforms, Inc.“, kaltindama ją skleidus melagingą informaciją apie „WhatsApp“ žinučių konfidencialumą ir saugumą.

„ChatGPT“ geba pasinaudoti tik kas trečias lietuvis: kas stabdo žmones? (1)

Nors Lietuva didžiuojasi vienu greičiausių internetų pasaulyje, dirbtinio intelekto (DI) galimybėmis kasdien naudojasi tik kas trečias gyventojas. Naujausi „Eurostat“ duomenys rodo, kad skaitmeninės lyderės šalį vis dar smarkiai lenkia.

2026 m. vasaris
2026-02-14 06:13
Eurokomisija smogia: populiarioje platformoje plinta seksualizuoti vaizdai, gresia milijoninės baudos
2026-02-13 13:39
Lietuvoje veikiančiai technologijų įmonei – europinis pripažinimas
2026-02-12 16:39
„Ignitis renewables“: 58 proc. gyventojų mano, kad Lietuva gali pasigaminti daugiau žaliosios energijos nei reikia
2026-02-11 19:16
„Sostena“ Kaune atidarė naują saloną – moderniausius „Renault“ ir „Dacia“ namus Baltijos šalyse
2026-02-10 21:06
Olimpinės akimirkos – ne tik per televizijos ekraną: kaip technologijos pakeitė Milano-Kortinos žaidynių atidarymo ceremoniją
2026-02-10 13:37
Praėjus metams po sinchronizacijos, Baltijos šalių energetinė sistema veikia stabiliai ir saugiai (1)
2026-02-10 10:49
Saugesnio interneto savaitė primena: saugumas prasideda nuo žinojimo
2026-02-09 12:54
Astronautai atskleidė lemtingą medicinos įrankį, išgelbėjusį gyvybę kosminėje stotyje
2026-02-07 10:43
Smūgis elektromobilių gamintojams: Prancūzijos teismas nurodė grąžinti visus pinigus už automobilį
2026-02-06 16:12
Sausis sugriovė seną e. prekybos taisyklę: internetu lietuviai pirko daugiau
2026-02-06 10:14
Nuo sausio – gyventojams aiškesnės elektros energijos sutartys
2026-02-05 10:51
Elektromobiliams ir vandeniliu varomam transportui viešajame sektoriuje – papildomi 1,2 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama