Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

FinTech rinka 2020 m. – ko tikėtis?

Publikuota: 2019-11-26 21:40
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Naujos technologijos pastaraisiais metais sudrebino finansinių paslaugų rinką. Be abejonės, nemažai prie to prisidėjo ir besikeičiantys vartotojų poreikiai. Naujosios FinTech įmonės ne tik išplėtė finansinių paslaugų spektrą, pakėlė jų kokybę, bet rimtai sunerimti privertė ir tradicinius bankus. FinTech sektoriui vis didesnę įtaką turi uždaros grandinės technologijų („blockchain“) plėtra, todėl ši tema ir „blockchain“ reguliavimo poreikis vis dažniau buvo girdimas FinTech diskusijose 2019-aisiais. O ko šioje rinkoje galime tikėtis 2020 m.?

Mobiliųjų mokėjimų aukso amžius

Išmanieji telefonai pastaraisiais metais pakeitė elektroninės komercijos veidą, leisdami atsirasti mobiliesiems bekontakčiams mokėjimams, mobiliosioms piniginėms ir tapatybės patvirtinimo technologijoms. Nuo šiol visai nebūtina su savimi visur nešiotis mokėjimo kortelę tam, kad atsiskaitytum už pirkinius ir paslaugas. Daugėja ir fizinių parduotuvių, kuriose mobilieji įrenginiai gali būti naudojami kaip atsiskaitymo būdas. Mobilieji mokėjimai leidžia ir, pavyzdžiui, palikti arbatpinigių, paaukoti labdarai.

Vokietijos statistikos portalas „Statista“ prognozuoja, kad 2019 m. įmonių pajamas, gautos mobiliaisiais mokėjimais, gerokai perkops 1000 trilijonų JAV dolerių. Sparčiai daugėja ir besinauojančių bekontakčiais mokėjimai - 2018 m. visame pasaulyje bekontakčiais mokėjimais naudojosi 440 mln. žmonių ir prognozuojama, kad 2020 m. šis skaičius išaugs net iki 760 mln. vartotojų. Akivaizdu, kad mobiliosios finansinės paslaugos 2020 m. įgaus didžiulį pagreitį, o visi fiziniai atsiskaitymų atributai pamažu turės užleisti savo vietą.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas atkreipia dėmesį, kad 2020 m. didžiausių iššūkių patirs ne tiek finansų technologijų sektorius, o įmonės ir verslo modeliai finansų sektoriuje, kurie laiku neprisitaikys prie skaitmenizacijos. „Vartotojas nebemano, kad patogumas yra privalumas, tai yra minimali sąlyga, o norint sudominti ir papulti į jo vis mažėjančio dėmesio lauką bus reikalingi nauji pardavimo kanalai“, - įsitikinęs M. Jurgilas. Auganti konkurencija ir didėjantys vartotojų reikalavimai skatins paslaugų teikėjus tobulėti ir ieškoti geresnių sprendimų. Vienas iš jų – mobilieji mokėjimai, todėl gali būti, kad netrukus jie taps vienu iš pagrindinių atsiskaitymo būdų.

„Blockchain“ technologijų nebe įmanoma ignoruoti

Vis labiau akivaizdu, kad mokėjimų inovacijoms poveikį daro ne tik vartotojų poreikiai, informacinių technologijų naujovės. Mokėjimų rinką keičia ir blokų grandinės technologijos (angl. blockchain), siūlančios dar efektyvesnius sprendimus.

Lyderės pritaikant „blockchain“ technologijas pasaulyje finansų ir kitose srityje šiuo metu yra Kinija ir JAV. Finansų reguliatoriai nebegali ir 2020 m. tuo labiau nebegalės ignoruoti „blockchain“ technologijomis pagrįstų sprendimų. Galima džiaugtis, kad šioje srityje Lietuva – tarp lyderių. Lietuvos bankas yra pirmasis reguliuotojas, kuriantis blokų grandinės technologija pagrįstą technologinę platformą („LBChain“). Joje FinTech įmonės ir startuoliai galės atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, gauti konsultacijos reguliavimo bei technologiniais klausimais. Aktyviai sekdamas naujų technologijų plėtrą, Lietuvos bankas išleido Vertybinių popierių požymių turinčių žetonų siūlymo gaires, poziciją dėl virtualiojo turto ir pirminio virtualiojo turto žetonų platinimo. Neatsiktinai, blokų grandinės technologijos taikymui dėmesys šiemet skiriamas ir lapkričio 27-28 d. Vilniuje vyksiančioje didžiausioje Baltijos ir Šiaurės Europos šalių finansinių technologijų konferencijoje „Fintech Inn“.

Šiais metais neliko nepastebėta ir kompanijos „Facebook“ skaitmeninės valiutos idėja. Diskusijai dėl „Libra“ reikšmės finansų rinkoms kontekste, Lietuvos banko valdybos narys M. Jurgilas šiuo klausimu išlieka atsargiai pozityvus. Anot jo, lietuviams stablecoin nėra jokia naujiena, nes su valiutos stabilizavimo mechanizmu esame susidūrę dar lito laikais, kai litas buvo pririštas prie stabilesnės užsienio valiutos kurso. Kaip ir valiutų valdybos atveju, taip ir „Libra“ atveju viskas priklausys nuo pasitikėjimo sistema – kaip patikimai ir efektyviai ji veiks. „Natūraliai gali kilti klausimas, kodėl ir vėl išradinėjamas dviratis? Bet net ir dviračio atveju jį vis tobuliname (elektra /pigūs akumuliatoriai), o valiutos atveju, mes vis drąsiau kalbame apie decentralizuotas sistemas ir poreikį užtikrinti valiutų stabilumą. Ar „Libra“ liks dviračiu, ar taps kažkuo patogesniu, pamatysime jau greitai“, - svarsto M. Jurgilas.

Bendradarbiavimas – neišvengiamas

Plečiantis FinTech rinkai, vietos po saule užteks tikrai ne visiems. 2020 m. gali tapti FinTech įmonių konsolidacijos metais. Dalis mažesnių FinTech įmonių supranta, kad daugiau pasiekti galės suvienijusios jėgas. Dar 2017 m. „PricewaterhouseCoopers“ atlikta studija parodė, kad didžioji dauguma pasaulio bankų, draudimo įmonių ir investicinių fondų ketina per artimiausius 3–5 metus sustiprinti savo partnerystes su FinTech įmonėmis.

Abi pusės turi viena kitai ką pasiūlyti: nemažai FinTech įmonių susiduria su iššūkiais, siekdamos atitikti reguliacinius reikalavimus, tuo tarpu bankai ir jau įsitvirtinusios didžiosios finansinės institucijos nebespėja koja kojon su FinTech startuoliais, siūlančiais vieną po kito naujus mokėjimo sprendimus. Vienas iš būdų, bankams siekiant pasivyti finansų sektoriuje vykstančius technologinius pokyčius, yra investuoti į FinTech startuolius.

2018 m. pasaulinė mokėjimo kortelių ir technologijų įmonių grupė „Visa“ įsteigė investicinį fondą FinTech startuoliams. Amerikiečių „Goldman Sachs“ šiais metais 20 mln. USD investavo į Vokietijos startuolį „Elinvar“, o kiek anksčiau - 10 mln. JAV dolerių į startuolį „nanopay“, kurio vadovas kanadietis Laurence Cook šiemet atvyksta skaityti pranešimo į Vilniuje vyksiančią konferenciją „Fintech Inn“. Bendradarbiavimo pavyzdžių tarp bankų ir „fintech“ įmonių jau turime ir Lietuvoje. Štai šiemet „Swedbank“ įsigijo finansinių technologijų centrą „Rise Vilnius“, „Swedbank“ „Rockit“ pavadinimu pervadinto FinTech centro bendruomenės nariams įsipareigojo atverti savo technologijų „smėlio dėžę“ ir programavimo sąsajas (API) bei kitą pagalbą.

Europoje bendradarbiavimas tarp reguliatorių, bankų ir FinTech įmonių, tikėtina, stiprės ir dėl vis dar stringančios Mokėjimo paslaugų direktyvos (PSD2) įgyvendinimo. Anot M. Jurgilo, sudėtinga pakeisti ilgus metus egzistavusią, inertišką ekosistemą. Esami procesai per ilgą laikotarpį nugludinti ir optimizuoti, tuo užsitikrinant konkurencinę galią ir sumažinant galimybę naujiems konkurentams įeiti į rinką. „Mokėjimų paslaugų direktyva, kalbant atvirai, buvo bandoma sujaukti nusistovėjusį balansą. Ar tai pavyko? Iš dalies. Sumaišties tikrai yra daug, bet ne viskas taip, kaip buvo planuota. Sakyčiau, kad ateinančių metų gali neužtekti konstatuoti proveržį, bet bus galima aiškiai stebėti nebegrįžtamą pokytį, kuris ES mokėjimų rinką pakels į labiau konkurencingą būseną nei buvo iki šiol“, - mano M. Jurgilas.

Ir vis dėlto, niekada negali žinoti, kas netikėto pasaulyje įvyks 2020 m. ir kaip tai paveiks visą finansų sektorių. Ar pavyks Kinijai tapti aiškia FinTech revoliucijos lydere? Ar Europoje įvyks proveržis atvirosios bankininkystės srityje? Kokius dar pokyčius „fintech“ rinkoje atneš dirbtinio intelekto, blokų grandinių technologijos bei mašininis mokymasis (angl. „machine learning“)?

Tikėtina, kad jei į ne visus, tai bent dalį atsakyti padės ir „Fintech Inn“ konferencija, į kurią laukiama atvykstant daugiau kaip 3000 „fintech“ rinkos žaidėjų iš daugiau kaip 60 pasaulio šalių.

Konferenciją „Fintech Inn“ organizuoja: Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Visos šios institucijos suvienijo savo jėgas paversti Lietuvą FinTech lydere Europoje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
JAV Atstovų rūmai priėmė naują įstatymo projektą dėl „TikTok“ blokavimo

JAV Atstovų Rūmai pritarė dar vienam įstatymo projektui, pagal kurį vaizdo įrašų paslauga „TikTok“ bus užblokuota JAV, jei Kinijos patronuojančioji bendrovė „ByteDance“ atsisakys ją parduoti.

Kinija turi rimtų priekaištų Europos Sąjungai: pažėrė aštrios kritikos dėl pradėto tyrimo elektromobilių rinkoje

Kinijos pramonės institucija pranešė, kad Europos Sąjungos tyrimas dėl elektromobilių yra nukreiptas prieš Kinijos gamintojus, neskaidrus ir pažeidžiantis pasaulinės prekybos taisykles, net ir nežinant jo baigties.

Perspėja apie rizikas, perkant vejos robotus iš antrų rankų: galite likti ir be roboto, ir be pinigų

Atšilus orams ir ėmus greičiau augti žolei daugelis į darbą „paleido“ vejos robotus, kurie kai kam tampa proga pasipelnyti – plinta naujas sukčiavimo būdas, kuomet į Lietuvą atvežami ir antrinėje rinkoje parduodami užsienyje pavogti vejos robotai.

2024 m. balandis
2024-04-26 11:28
Gyventojams – išsamesnė informacija apie elektros ir elektronikos atliekų surinkimą
2024-04-23 19:22
„Vilnius Space Days“ didins tarptautinį bendradarbiavimą kosmoso srityje
2024-04-23 15:53
Prasideda geriausių lietuviškų skaitmeninių inovacijų atranka į pasaulinį konkursą
2024-04-23 07:01
„Sony“ švenčia 4 pergales 2024 m. TIPA apdovanojimuose
2024-04-19 12:52
„Apple“ turi rimtų problemų: Jungtinėje Karalystėje bus nagrinėjamas ieškinys
2024-04-18 16:19
Elektros skaitiklį tikrinate retai? Teks mokėti naują mokestį
2024-04-18 13:29
Tyrimas: elektrinių paspirtukų savininkai neskuba drausti šių transporto priemonių
2024-04-18 10:56
Atvykę į darbą sužinojo, kad yra atleisti: dalies „Tesla“ darbuotojų pirmadienį į gamyklą neįleido apsauga
2024-04-18 07:09
Dirbtinio intelekto entuziastė – kaip pasitelkus DI per savaitę darbe sutaupo iki 8 val.
2024-04-17 16:47
Europoje – reforma, kuri padės apsaugoti elektros vartotojus
2024-04-16 19:13
Ar ateityje žmogišką pagalbą pakeis robotas, algoritmas ir socialinė inžinerija?
2024-04-16 16:17
VERT: antrasis Jūrinio vėjo konkursas neįvyko
Daugiau...Paieška archyve




Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama