Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 3 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 3 d. 20:39
Naujoji „Toyota Corolla“ tapo elektrine ir keičia automobilių rinkos istoriją
Gruodžio 3 d. 17:10
Kalėdinės nuolaidos: pirkimas ar taisymas? Buitinės technikos servisas ragina rinktis ekologiją ir taupymą
Gruodžio 3 d. 14:34
Tyrimas parodė, kad DI įmonėse kelia naujas rizikas: vadovus ragina atsižvelgti į dvi sritis
Gruodžio 3 d. 11:35
„Garmin“ pristato naująjį „inReach Mini 3 Plus“: suteikia galimybę susisiekti net ir esant už ryšio zonos ribų
Gruodžio 3 d. 08:25
Kaip patikrinti „Mac“ akumuliatoriaus ciklų skaičių ir įgalinti „Low Power“ režimą
Gruodžio 2 d. 20:17
Vairavimas pasikeis visiems laikams: naujausia „Android Auto“ versija kurs maršrutus ir reguliuos muziką
Gruodžio 2 d. 17:26
KTU molekulės, kurias naudoja pasaulis: lietuviškas proveržis perovskito technologijose
Gruodžio 2 d. 14:10
Penki „Samsung“ telefonai: kaip išsirinkti tinkamą sau?
Gruodžio 2 d. 11:28
Nematomų grėsmių žemėlapiai: kaip mokslininkai stebi radiaciją mūsų kaimynystėje
Gruodžio 2 d. 08:33
„Porsche“ pristatė galingiausius elektrinius „Cayenne“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

IT bendrovė universitetams mokės už technologijų tyrimus

Publikuota: 2018-10-14 13:06
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Privataus verslo ir universitetų bendradarbiavimas tampa vis labiau įprastu dalyku ne tik vakarų šalyse, bet ir Lietuvoje. Kiekvienais metais teisės, technologijų ir gamybos įmonės finansuoja gabiausių studentų studijas bei bendradarbiaudami su universitetais stengiasi išsiugdyti jaunus talentus.

Paskutinis toks pavyzdys – informacinių technologijų bendrovė „Megodata“ skirs 15 tūkst. eurų toms aukštosioms mokykloms, kurių studentai savo baigiamuosiuose darbuose atliks tyrimus susijusius su dirbtiniu intelektu, rašoma pranešime žiniasklaidai. Bendrovės savininkas Nerijus Raudonis teigia, kad verslas privalo bendrauti su aukštosiomis mokyklomis bei kartu diskutuoti, kokių specialistų ir technologijų reikia verslui ir kaip verslas galėtų prisidėti prie jų ruošimo.

„Verslas visada sako, kad universitetai nesugeba parengti kokybiškų specialistų, bet dėl tokios padėties kaltos ir pačios įmonės, kurios nenoriai bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis. Mūsų bendrovė dirba plėtojant dirbtinio intelekto technologijas, todėl manome, kad šios temos, ir konkrečiai geolokacijos duomenų apdorojimas naudojant dirbtinį intelektą, tyrimai – būtini. Todėl skirsime lėšas universitetams, kurie skatins studentus domėtis šia sritimi“, – sako N. Raudonis.

„Universitetų ir verslo partnerystė – būtina. Negalime kartoti situacijos, kuri susiklostė prieš 5–7 metus, kuomet IT bendrovės negalėjo rasti specialistų, nes didžioji dalis studentų rinkosi socialinės pakraipos mokslus, aukštosios mokyklos nekreipė daug dėmesio į rinkos tendencijas. Džiaugiuosi, kad tai keičiasi ir ypač džiugu, kad prie to prisideda ir verslas“, – teigia N. Raudonis.

Pašnekovas teigia, kad idėja pradėti bendradarbiavimą su universitetais brendo seniai, tačiau prieš kelis metus pradėti kurti produktai į procesą leidžia įtraukti ir universitetus. „Šiuo metu aktyviai dirbame kurdami „Mego Inventory“ ir „Mego Mind“ sistemas, kurios padės didelėms bendrovėms valdyti visus verslo procesus. Vienas pavyzdžių – greitųjų siuntų tarnyboms kuriami moduliai, kurie valdys ir optimizuos visą eilę veiksmų – nuo siuntos paėmimo iki siuntos įteikimo galutiniam vartotojui. Visas procesas susideda iš daug veiksmų, vienas jų – kurjerių maršrutai ir jų optimizavimas, dirbtinis intelektas čia galėtų stipriai pasitarnauti“, – sako N. Raudonis.

„Būtent šiam procesui ir prašome universitetų pagalbos. Kviečiame universitetus į baigiamųjų darbų temas įtraukti dirbtinio intelekto tyrimus, o mes teiksime paramą universitetams ir kartu sukursime darbo vietas konkretiems studentams“, – sako N. Raudonis.

Jis tikina, kad šiuo metu įmonė bendradarbiaus tik su Lietuvos universitetais: „Šiais metais bendradarbiausime su mūsų šalies aukštosiomis mokyklomis. Ateityje galvojame plėsti bendradarbiavimą, bet vėlgi, Lietuvoje veikiančios aukštosios mokyklos yra geros ir tikrai aukšto lygio, todėl žvalgytis kitur dar nėra poreikio. Patys universitetai organizuoja konferencijas ir noriai bendrauja su verslu“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Paaiškėjo „Metų automobilio 2026“ nugalėtojai: „Dacia“, „Tesla“ ir „Audi“ pelnė net po kelis apdovanojimus

Lygiai mėnesį trukusios geriausiųjų paieškos „Metų automobilis 2026“ konkurse pasiekė finišą. Lapkričio 28-osios vakarą vykusioje iškilmingoje rinkimų finalo šventėje paaiškėjo, kokie modeliai šiemet pasirodė geriausiai.

Energetikos ministerija primena: pažeidžiami ir mažai elektros energijos vartojantys gyventojai gali grįžti į visuomeninį tiekimą

Visuomeniniame tiekime esantiems pažeidžiamiems elektros energijos vartotojams elektros energijos kaina kitąmet mažės 4 centais už kilovatvalandę, lyginant su kitais visuomeninio tiekimo vartotojais.

„Deloitte“ įvardijo „Pulsetto“ jaunų technologijų įmonių lydere Vidurio Europoje

„Pulsetto“, Lietuvoje kuriama nervo klajoklio stimuliacijos technologijų įmonė, užėmė pirmąją vietą „Deloitte“, pasaulinės konsultacijų ir audito grupės, reitingo „Company to Watch“ kategorijoje, skirtoje perspektyviausioms jaunoms Vidurio Europos technologijų įmonėms.

2025 m. gruodis
2025-12-02 19:49
EIMIN: atrinkti trys pažangiausi sprendimai Lietuvos oro erdvės saugumui užtikrinti
2025-12-02 16:27
VERT patvirtino prijungimo prie elektros skirstomųjų tinklų įkainius 2026 m.
2025-12-02 10:38
„Rockit“ atkeliauja į Kauną: dar daugiau erdvės inovacijas kuriantiems startuoliams
2025-12-01 19:22
Patvirtinti galutiniai 2026 m. pirmojo pusmečio visuomeninio elektros tiekimo tarifai
2025-12-01 10:53
VERT patvirtino elektrą gaminančių buitinių vartotojų naudojimosi elektros tinklais kainas
2025-12-01 07:22
Pristatytas sprendimas, užtikrinantis elektroninio ryšio valstybės valdyme tęstinumą net ekstremaliausiomis sąlygomis
2025 m. lapkritis
2025-11-28 19:22
Lietuva kartu su visomis ES narėmis pasirašė skaitmeninį saugumą stiprinančią deklaraciją
2025-11-28 12:19
Belgijos miestas tai pavertė pajamų šaltiniu: pirmas toks mokestis Europoje, ar reikia jo ir Lietuvoje? (3)
2025-11-27 16:19
Pratęsiamas kvietimas gyventojams gauti paramą saulės elektrinėms ir kaupikliams – paraiškas galima teikti iki sausio pabaigos
2025-11-27 13:52
Europos Parlamentas: socialiniai tinklai ir DI asistentai nepilnamečiams – nuo 16 metų
2025-11-21 19:17
90 proc. šalies gyventojų renkasi atsiskaityti kortele
2025-11-21 17:22
Per dešimtmetį moterų programuotojų skaičius Lietuvoje išaugo 119 proc.
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama