Elektronika.lt
 2025 m. birželio 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 21 d. 12:09
Naujas etalonas kompaktiškų automobilių klasėje: trečioji „Audi Q3“ karta
Birželio 20 d. 08:21
Kraunate telefoną naktį? Štai kodėl tai kenkia jūsų telefonui
Birželio 19 d. 18:10
Planuojama atnaujinti LitPOS – nematomą, bet ypač svarbų matavimo tinklą
Birželio 19 d. 16:57
Kodėl vaikai žaidžia agresyvius kompiuterinius žaidimus? (2)
Birželio 19 d. 14:39
Išmanieji skaitikliai: Lietuva – tarp Europos lyderių pagal technologijas ir duomenų prieinamumą
Birželio 19 d. 11:48
Nauja verslo realybė: kaip inovacijos ir verslo skaitmenizavimas formuoja ateitį
Birželio 19 d. 08:23
Naujiena kalnų dviračių sporto entuziastams – „Garmin“ pristatė naują GPS įrenginį „Edge MTB“
Birželio 18 d. 17:38
„Shein“ kaltinama psichologiniu spaudimu: taikomi triukai atsidūrė po Europos Komisijos padidinamuoju stiklu
Birželio 18 d. 14:37
Gamintojas pristatė naujas „Discovery Sport“ versijas
Birželio 18 d. 11:26
Lietuviai robotų nebijo: įvardijami, kaip didžiausi technologijų optimistai visoje ES
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU įrenginėjama moderniausia atsinaujinančių energijos šaltinių laboratorija Baltijos šalyse

Publikuota: 2018-06-25 15:06
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

KTU įrenginėjama moderniausia atsinaujinančių energijos šaltinių laboratorija Baltijos šalyse Visą pavasarį ant Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) pastato stogo vyko darbai. Čia atsidūrė pirmosios net 5,5 tūkst. kvadratinių metrų plotą užimančios saulės energijos baterijos, kurios pasitarnaus ne tik energijos efektyvumo, bet ir švietimo tikslais.

Arti milijono eurų kainuosiančios atsinaujinančių energijos šaltinių sistemos suteiks galimybę studentams susipažinti su efektyviu energijos gamybos inžinerinių sistemų taikymu. Projekto pagrindu kuriama atsinaujinančių šaltinių ir mikrotinklų laboratorija, kurioje studentai galės ne tik atlikti bandymus, bet kartu tai bus ir bazė atlikti tyrimus baigiamiesiems projektams.

Moderniausioje Baltijos šalyse tokio tipo laboratorijoje universiteto atsinaujinančiosios energetikos studijų programos studentai galės ne tik atlikti laboratorinius darbus, bet ir realizuoti savo būsimo verslo idėjas.

Iki šiol 15 tūkst. kvadratinių metrų ploto KTU pastato patalpos buvo šildomas iš miesto centralizuotos sistemos tiekiama energija ir vien jų šildymo išlaidos per metus sudarydavo apie 80 tūkst. eurų (2014 m. sunaudota 951 MWh šilumos energijos). Dar virš 50 tūkst. eurų būdavo išleidžiama elektros energijai, gaunamai elektros skirstomaisiais tinklais (2014 m. sunaudota 402 MWh).

Milžiniška atsinaujinančių šaltinių laboratorija pasitarnaus ir fakulteto energetinėms reikmėms. Ant pastato stogų įrengtų fotovoltinių saulės modulių gaminama elektros energija bus naudojama šilumos siurblių sistemos darbui, o taip pat – pastato apšvietimo ir kitoms reikmėms.

„Šis projektas yra pavyzdys, kaip integruoti atsinaujinančius energijos šaltinius į pastatus ir panaudoti energiją tiek vietiniams energijos poreikiams patenkinti, tiek dalyvauti elektros rinkoje. Bus stengiamasi sistemą tobulinti, integruojant į ją kitas modernias atsinaujinančių energijos šaltinių sistemas bei kuriant naujus valdymo sprendimus. Tad bus ne tik sumažinta CO2 emisija, bet ir sukurta geroji patirtis, kuria galės naudotis visuomenė“, – sako KTU EEF profesorius Saulius Gudžius.

Jungtiniame projekte dalyvauja KTU EEF ir Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslininkai. Pastarųjų tikslas buvo sukurti inovatyvią energijos gamybos ir kaupimo sistemą, kuri taptų mikrotinklo su paskirstyta generacija prototipu. Juo siekiama sumažinti CO2 emisiją bei sukurti eksperimentinę bazę mokslininkams ir įvairių studijų krypčių studentams.

Šiuo metu suprojektuota sistema, kurią sudaro 380kW galios saulės energijos elektrinė, 150kW galios šilumos siurblių „gruntas-vanduo“ sistema bei šilumos energijos vandenyje kaupiklis.

Laukiami projekto rezultatai – pagaminta iki 20 proc. pastatui reikalingos energijos bei 2/3 pastatui reikalingos šiluminės energijos, apšildant daugiau kaip 14 000 m² ir per 20 metų laikotarpį sumažinant CO2 išmetamus daugiau nei 6000 tonų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Anglijos Aukštasis Teismas demaskavo advokatus, naudojančius dirbtinį intelektą – jie rėmėsi išgalvotais precedentais

Anglijos ir Velso Aukštasis Teismas įspėjo teisininkus, kad informacijos, sukurtos naudojant dirbtinį intelektą (DI), pateikimas teismo dokumentuose gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę.

DI taryba: CEE regionas turi paskutinį šansą tapti Europos DI lyderiu

Vakar Gdanske prasidėjus ES skaitmeninių technologijų viršūnių susitikimui, vykstančiam Lenkijos pirmininkavimo ES Tarybai metu, yra pristatomas ambicingas penkių krypčių veiksmų planas.

Naujos galimybės Lietuvos startuoliams – „Unicorn Summit“ suburs technologijų lyderius ir investuotojus Lisabonoje

2025 metų vasaros pradžioje Lisabona taps pasaulinio verslo ir technologijų susibūrimo vieta – čia vyks tarptautinė konferencija „Unicorn Summit“. Tai renginys, subursiantis tuos, kurie formuoja pažangių technologijų ateitį – inovatorius, investuotojus, startuolių kūrėjus ir vizionierius.

2025 m. birželis
2025-06-19 17:42
NKSC pratybos „Kibernetinis skydas PhishEx“: pirmą kartą fiksuotas darbuotojų sąmoningumo augimas
2025-06-19 13:45
Vilnius tapo sveikatos ir skaitmeninių inovacijų centru: pirmasis HaDEA vizitas sostinėje
2025-06-16 17:49
Lietuva – tarp geriausiai inovacijas ekonomine sėkme paverčiančių šalių pasaulyje
2025-06-13 16:16
„Samsung“ ir vėl turi teisinių problemų: skirta šimtamilijoninė bauda už kitos bendrovės patentų pažeidimus
2025-06-12 09:46
Lietuva įsigyja antidronines sistemas strateginių energetikos objektų apsaugai
2025-06-10 21:48
VERT nepriklausomiems elektros tiekėjams skyrė įspėjimus už reguliuojamos veiklos pažeidimus
2025-06-10 18:30
Mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą vykdantys startuoliai galės 10 metų pretenduoti į valstybės paramą
2025-06-08 22:03
Jautriausi ir mažiausiai elektros energijos sunaudojantys gyventojai jau gali grįžti į visuomeninį tiekimą
2025-06-05 09:34
Dėklės testavimo renginys Vilniuje: dar vienas žingsnis link sąveikios skaitmeninės tapatybės Europoje
2025-06-03 22:18
Atnaujintos finansavimo sąlygos gyventojams, įsirengusiems modernius šildymo įrenginius
2025-06-02 22:05
Elektroninių ryšių paslaugų prieinamumas: nuo birželio – nauji reikalavimai
2025-06-02 18:29
Aplinkos ministerija pristato planą, kaip visi pastatai Lietuvoje turės tapti energiškai efektyvūs (2)
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama