Elektronika.lt
 2026 m. vasario 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 15 d. 08:29
Skaitmenizavimas statybos ir betono pramonėje: kaip integruoti procesai didina efektyvumą ir tvarumą
Vasario 14 d. 20:35
Išvenkite nereikalingų problemų: šiuos prietaisus būtina išjungti iš tinklo prieš išeinant iš namų
Vasario 14 d. 16:29
R. Racz – pirmoji lietuvė, CERN vykdanti egzotinių dalelių pentakvarkų tyrimus
Vasario 14 d. 12:46
„Sony“ pristato belaides ausines „WF-1000XM6“ – geriausias triukšmo slopinimas ir aukščiausios kokybės garsas
Vasario 14 d. 08:29
Ryšys svarbiau už elektrą? Ekspertas įvardijo didžiausią šiuolaikinio verslo riziką
Vasario 13 d. 20:16
Ar tai neša pažangą ar pražūtį? Naujosios technologijos paverčia karą beveik nepastebimu reiškiniu
Vasario 13 d. 17:43
Saugesnis internetas: patarimai, kaip išvengti apgavysčių
Vasario 13 d. 14:25
„European Energy“ atidarė didžiausią Šiaurės Europoje baterijų ir saulės energijos hibridinį parką
Vasario 13 d. 11:44
Metai be BRELL: ramus startas, „streso testas“ Estijoje ir pamokos baterijų bei saulės bumui
Vasario 13 d. 08:20
KTU mokslininkai kuria radiacijai atsparių, lanksčių saulės elementų technologiją mažiesiems palydovams
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Kinams Lietuva įdomi ir lazeriais

Publikuota: 2015-05-18 13:14
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Naujų rinkų ieškantys Kinijos gamintojai Lietuvą linkę išnaudoti ne tik kaip tarpinę stotelę tolyn į Europą, mūsų šalyje juos vilioja ir elektrotechnikos pramonei reikalingos pažangiausios technologijos, sako aukštųjų technologijų ir lazerių srityje dirbantis nepriklausomas konsultantas Algirdas Rukšėnas. Eksperto teigimu, viena geriausių galimybių patenkinti šiuos poreikius yra tarptautinė inžinerinės pramonės paroda „Balttechnika 2015“.

Gegužės 20–22 d. parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksianti ir dalyvius iš 9 valstybių subursianti paroda sulauks ir Kinijos verslininkų dėmesio. „Kinams Lietuvos rinka, nors ir mažytė, yra labai įdomi. Visą pasaulį elektrotechnika aprūpinančiai Kinijai būtini pramoniniai, taip pat ir moksliniai lazeriai, o čia mūsų gamintojai labai stiprūs. Todėl jie suinteresuoti plėsti ryšius ir net steigti savo atstovybes Lietuvoje. Viena iš geresnių progų tam gali būti inžinerinės pramonės paroda, kur susiburia daugelis gamintojų, pardavėjų, mokslininkų, atsiranda terpė prisistatyti, išbandyti produktus, bendrauti“, – sakė nepriklausomas konsultantas A. Rukšėnas.

Kinams Lietuva idomi ir lazeriais

2009-aisiais įkurtai vienos pirmaujančių Lietuvos lazerių gamintojų UAB EKSPLA atstovybei Šanchajuje vadovavęs ekspertas pastebėjo, kad mūsų lazerininkai sėkmingai konkuruoja su stambiausiais JAV ir Vokietijos gamintojais, kartu - ir Kinijos rinkoje. A. Rukšėno teigimu, pavyzdžiui, kompanija EKSPLA, įsteigusi atstovybę Kinijoje, savo pardavimus Rytų rinkose (Japonija, Indija, Taivanas, Pietų Korėja, Kinija) padidino nuo 2 mln. dolerių 2009-aisiais, iki beveik 6 mln. dolerių 2012 m.

„Pasaulyje lazerių rinka kasmet išsiplečia nuo 5 iki 10 procentų, Kinijoje šie skaičiai dar didesni. Tad ši sritis turi milžiniškas perspektyvas, o žinant Lietuvos gamintojų įdirbį lazerių gamyboje, itin aukštos kvalifikacijos personalą, mūsų galimybės dar didėja. Be to, kai kurie lietuviški lazeriai tam tikrais komponentais lenkia ir amerikietiškuosius bei vokiškuosius gaminius. Kinams patrauklu ir tai, kad Lietuvoje galima rasti ir patyrusių platintojų bei vadybininkų, turinčių ryšių Vakarų rinkose“, – teigė A. Rukšėnas.

Pasak eksperto, nors apie 95 proc. Lietuvoje pagaminamų lazerių yra eksportuojama, nišų atsiranda ir vietos rinkoje. „Maža to, jų vis daugėja. Pavyzdžiui, prieš penkiolika metų Lietuvoje nebuvo nei vienos įmonės, kuri naudotų lazerius metalo lakštų pjaustymui. Šiandien tokių įmonių suskaičiuoju mažiausiai dešimt. Tad aukštųjų technologijų poreikis mūsų šalyje didėja bei toliau didės. Žinodami tai, inžinerinės pramonės parodoje viliamės rasti potencialių partnerių ne tik iš užsienio“, – sakė A. Rukšėnas.

Parodoje „Balttechnika 2015“ A. Rukšėnas atstovaus neseniai įkurtą įmonę „Oriental Technology Solutions“, kurios ekspozicijoje bus pristatyta lietuviška lazerinė įranga, skirta metalo apdirbimui, pjaustymui, ženklinimui. Įmonė taip pat pademonstruos specialius įrengimus lengvajai pramonei – tekstilės, odos, įvairių medžiagų apdirbimui, ekspozicijoje bus ir pažangios reklamos gamybos priemonės.

Tarptautinėje parodoje „Balttechnika 2015“ naujausius inžinerinės pramonės pasiekimus pristatys ir patirtimi dalysis specialistai ne tik iš Lietuvos ir Kinijos, bet ir Vokietijos, Austrijos, Lenkijos, Šveicarijos, Latvijos, Suomijos. Iš viso parodoje dalyvaus 90 įmonių, jų ekspozicijos išsidėstys 6757 kv. m. plote. Paroda vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, gegužės 20–22 dienomis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Naujas vagių taikinys: nerimą kelianti tendencija elektromobilių savininkams

Elektromobilių rinkos plėtra atneša ir naujų iššūkių, o vienas ryškiausių – įkrovimo laidų vagystės. Šiuose kabeliuose yra didelės vertės variniai laidininkai. Nuolatinės srovės įkrovimo kabelis, kelių centimetrų skersmens ir sudarytas iš daugybės varinių gyslų, juodojoje rinkoje gali kainuoti net kelis tūkstančius eurų ar zlotų.

NASA atskleidė tai, ko dar nematėme: teleskopas užfiksavo stulbinančius kosmoso vaizdus

Tarp milijonų dangaus objektų vis dar yra tokių, kurie net po ilgų tyrimų slepia tikrą veidą. Vienas jų yra Raudonojo voro ūkas, astronomams žinomas daugiau nei šimtmetį, bet tik dabar pradedantis atsiverti. „Jameso Webbo“ kosminis teleskopas leidžia pažvelgti ten, kur anksčiau mūsų akys nepasiekdavo.

Privatumo skandalai nesibaigia: „Meta“ vėl atsidūrė teisme, vartotojai klausia, kas dar buvo matoma?

Tarptautinė ieškovų grupė Jungtinėse Valstijose padavė į teismą bendrovę „Meta Platforms, Inc.“, kaltindama ją skleidus melagingą informaciją apie „WhatsApp“ žinučių konfidencialumą ir saugumą.

2026 m. vasaris
2026-02-14 06:13
Eurokomisija smogia: populiarioje platformoje plinta seksualizuoti vaizdai, gresia milijoninės baudos
2026-02-13 13:39
Lietuvoje veikiančiai technologijų įmonei – europinis pripažinimas
2026-02-12 16:39
„Ignitis renewables“: 58 proc. gyventojų mano, kad Lietuva gali pasigaminti daugiau žaliosios energijos nei reikia
2026-02-12 07:22
„ChatGPT“ geba pasinaudoti tik kas trečias lietuvis: kas stabdo žmones? (1)
2026-02-11 19:16
„Sostena“ Kaune atidarė naują saloną – moderniausius „Renault“ ir „Dacia“ namus Baltijos šalyse
2026-02-10 21:06
Olimpinės akimirkos – ne tik per televizijos ekraną: kaip technologijos pakeitė Milano-Kortinos žaidynių atidarymo ceremoniją
2026-02-10 13:37
Praėjus metams po sinchronizacijos, Baltijos šalių energetinė sistema veikia stabiliai ir saugiai (1)
2026-02-10 10:49
Saugesnio interneto savaitė primena: saugumas prasideda nuo žinojimo
2026-02-09 12:54
Astronautai atskleidė lemtingą medicinos įrankį, išgelbėjusį gyvybę kosminėje stotyje
2026-02-07 10:43
Smūgis elektromobilių gamintojams: Prancūzijos teismas nurodė grąžinti visus pinigus už automobilį
2026-02-06 16:12
Sausis sugriovė seną e. prekybos taisyklę: internetu lietuviai pirko daugiau
2026-02-06 10:14
Nuo sausio – gyventojams aiškesnės elektros energijos sutartys
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama